Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

lajalu
19. nov 2007

Lefika, no mozno sme sa videli, len ja som prisla az 28 vecer a hned som frcala na salu rodit 😀 lebo som mala dvojminutove kontrakcie...
Chodievas do TN obcas, mohli by sme sa niekedy stretnut 😉 ako citam, tak asi nemas bohvie aku svokru 😕
Koho si mala pri porode?

No babeny, neviem co mam tej nasej princeznej kupit na Vianoce 😒 vsetky hracky co ma, ju uz vobec nezaujimavu a nova ju bavi, tak den 😠

Ozaj uz ma nove slovicka: lopta, konecne aj auto, zaba 😎 huraaaa

lefika
19. nov 2007

lajalu, chodim do tn tak raz za mesiac, vacsinou sa zdrzim necely tyzden. rada sa s tebou tretnem niekedy. dam ti vediet, ked pojdem najblizsie. len neviem, ci to nebude az na vianoce 😒
ja som 28 rano odchadzala cela stastna, ze konecne 😉 pri porode som mala sucanskeho, bol v pohode 🙂
lajalu a o svokre radsej pomlcim. len tolko, ze sme sa uz rok a pol nestretli, ani sasku nevidela odvtedy a astraaasne sa mi ulavilo a dufam, ze sa to nezmeni ani 😖
na vianoce mi nakoniec kupujeme hojdacieho konika alebo nieco ine hojdacie 🙂 uz mame nejake knizky a osatenie a este v tescu som kupila take velke drevene puzzle. este som rozmyslala nad detskym klavirikom, ale manzel tomu nie je nakloneny, nema rad hluk 😝
my mame nove slova: cika a kaka 😀 oznamuje ich sice az "po funuse", ale aj tak ju chvalime az do zblbnutia 😀

kitka123
23. nov 2007

Ahojte devcata, byly jsme cely tyden u nasich, uzit si babi a dedu, tak jsem se potesila ze se Adelke povenoval aj nekdo jiny a trochu jsem si oddychla. Akorat tam byla strasna zima, na co tady nejsme zvykle.
Darky pro Adelku uz mam nakupene, vlastne jeste nevim co dostane na vanoce a co na narodeniny, vzdycky nakupim a pak to nejak rozdelim na dve hromadky. No same prakticke darky dostane, vysavac, zehlicku, upratovaci vozik, pak trojkolku, taky nejake puzzle. Kupila jsem i to elektronicke piano (manzel bude mit radost, podobne jak u vas Lefika 😀 ). Jeste jsem objednala "muj prvni notebook", to bych vas chtela varovat, vyzeralo to dobre na obrazku, krabice jak blazen a kdyz jsem to vybalila byla jsem zklamana, je to malicke a taky minidisplej ... no nic moc. Jeste jsem videla v Ikei taku tabulu, co se tam da role papiru a pak se to jenom posunuje kdyz to pocmara, tak tim to asi zakoncim. Babicky jsem poverila, at kupi CDcka, DVDcka, knizky. Uz se moc tesim, mezi dospelymi jsme darky vicemene zrusili, jen nejake drobnosti, stejne se nejvic tesim na ty nove hracky 🙂

lefika
23. nov 2007

ahoj kitka, pozeram, ze adelka ti od vianoc bude intenzivne pomahat v domacnosti 😀 u nas by take darceky nepresli, to skor hrackarska vrtacka a kladivo. konika uz mame objednaneho, este skocime do ikei, tiez pre tu tabulu, co si spominala (z druhej strany sa na nu tusim da kridami carbat). este sme v utorok nechali skoro 2000 v knihkupectve 😕 cim sme vybavili vacsinu darcekov 😉
inak my sa tiez tesime s manzelom ako sa zahrame so saskinymi novymi darcekmi 😀 niektore som radsej pred nim schovala, lebo by drankal kazdy den, ci jej to nedame uz teraz...

kitka123
23. nov 2007

Ja se trochu bojim dat Adelke kridy na kresleni, ona preci jen jeste obcas strka veci do pusy, ale snad uz ji to brzy prejde.
My jsme zase vsechny hracky spolecne vybalili, abysme zjistili jake potrebujeme baterky a co se jak posklada, aby s tim potom u stromecku nebyli problemy. Adelka je dost netrpeliva a jak neco nefunguje hned, tak se vzteka 🙂 Pro ni by bylo nejlepsi ani darky nebalit, aby se nezdrzovala s rozbalovanim 🙂

lajalu
23. nov 2007

Lefika, tak sme mali spolocneho doktora pri porode 😉 to sa nam ale dobre rodilo 😀 tie jeho modre oci 😀
To by som aj ja chcela, taku svokru co nepride... 😉 Na stretko sa tesim, len ho musime stihnut do konca januara lebo potom cestujeme do Irska s tatinom.

Nam sa pomaly slovnik rozsiruje o dalsie slova, normalne sa s toho tesim, ako male dieta 😀

Citam, ze ste uz na Vianoce pripravene, tak to aby som sa poponahlala 😀 len ked mi uz hojdacieho konika mame, co sa tyka kniziek svokra robi v kniznici, piano uz ma tiez este po mne, ale ta tabula, co ste spominali neni zly napad 😉 Ozaj ako to riesite s oslavou narodenin? Lebo mi to mame po Vianociach a zatial sme to oslavovali az niekedy v januari.

Kitka, u nas je to zase opacne, rozbali si darcek a hra sa s krabicou a to co bolo v nej je nepodstatne 😀

lefika
24. nov 2007

lajalu 😀 ja som si pred manzelom na sucanskeho neodpustila poznamku, co on komentoval, ci som tam prisla rodit alebo balit chlapov 😅 😀
na ako dlho idete do irska? zarobit peniazky? aj my sme uvazovali, ale skor GB, akurat ze nejako nemame odvahu s dietatom 😒
s tymi hrackami po nas: manzel ked sme sa sem stahovali, zapratal celu pivnicu svojimi vlacikmi autickami, legom a pod. takze dost veci staci len priebezne vytahovat 😉

kitka123
24. nov 2007

Vy mate jeste schovane hracky po vas? To ja mam smulu, segra ma starsi dcerku nez ja, takze jestli neco bylo, tak uz to zuzitkovali

Lajalu a vy jste kolikateho, 25. nebo 28.? Ja teda zatim trvam na tom, aby se narozeniny slavily presne na den, i kdyz to vychazi dva dny pred stedrym dnem. Ale letos je to sobota, takze vypada, ze si snad rodina udela cas a prijedou.

lefika
24. nov 2007

no manzel je jedinacik, takze po nom toho poostavalo spuuusta. po mne uz pomenej, hlavne nejake knizky. ked som bola tehotna, mama robila reviziu pivnice a ponachadzala po mne este kosielky a dupacky 😀 tie sme ale nepouzivali 😝 nastastie, mame pokrokove prakticke body 😀 😎 ale mama si zanostalgicila 🙂

kitka123
24. nov 2007

Myslim, ze v generaci nasich rodicu to bylo normalni, ze schovavali kde co. Ja si treba neumim predstavit, ze bych skladovala nejake obleceni treba 30 roku 😀 Ale moja svokra tiez vytahla fusak po manzelovi kdyz jsem byla tehotna, no ale uz mu nepomohla ani cistirna, takze jsem ho vratila

lefika
24. nov 2007

jeeej fusak, ten mama chytala ako keby bol svaty 😀 ze v tom sa nosila este ona 😕 no ja som cumela...ale pekny, no, ale tretia generacia dostala vlastny 😀 inak moj manzel je taky, on by vsetko schovaval pre druhe, prip pre vnucence. este ze nevie, co vsetko saska ma a mozem to pomalicky predavat 😎

kitka123
24. nov 2007

Lefi, ty prodavas? Ja prave porad resim co s temi vecmi po Adel, neco jsem rozdala kamaradkam, ale stejne mi to vraceji kdyz to uz nepotrebujou a tak si rikam jestli to schovavat, ze co kdyby preci jen bylo nekdy druhe ...

lefika
24. nov 2007

no take zachovale pekne veci hodim na mimibazar a sem-tam sa nieco preda 🙂 ja to nemam velmi komu davat momentalne, takze jedine este odlozit. a este som par veci bola darovat do nemocnice.
ja som si povedala, ze to ze mame velku pivnicu este neznamena, ze ju komplet zapracem vecami, ktore uz nikdy nepouzijem 😉

kitka123
24. nov 2007

Jak nikdy? Neplanujete Saske sourozence? Ja tedy taky zatim ne, no ale uplne to nezavrhuju, hlavne kdyz vim, ze manzel by chtel klidne hned dalsi

lefika
24. nov 2007

kitka, ale planujeme 😉 . ale ako cerstva maminka som pokupovala dost nepraktickych veci a blbosti, ktore nam proste nebolo a nebude treba a niekomu inemu sa mozno zidu. dupacky bez rozopinania medzi nohami alebo rozopinanie na normalne gombicky, par kosielok na snurovanie vzadu(na mamino naliehanie, ze bez nich proste dieta zit nemoze 😀 )...to len tak namatkovo par prikladov.
u nas tiez tak, ze manzel by kludne aj tri po sebe, ved on je cez tyzden v praci a cez vikend sa mu to nezda byt nejak unavujuce sa trosku pohrat s kockami 😠

kitka123
24. nov 2007

Hm, to je u nas uplne to same, pres tyden ho nevidno ale hned by sel na druhe, vsak deti sou super ne? Docela mam dilema, jsem rada, ze uz je Adelka taka samostatna a nechce se mi do toho znova. Taky jsem jeste nezapomela na porod a urcite bych chtela zas dlouho kojit, coz me ale strasne vycerpavalo ... ☹ no zas vsichni rikaji, ze neni dobry velky vekovy rozdil, aby si rozumely

lefika
24. nov 2007

kitka, ja to beriem, ze ked su deti male, biju sa tak ci tak, to porozumenie prichadza az neskor. medzi mnou a sestrou je 5 rokov a zda sa mi to ok. ja teda viac myslim na seba v tomto 😅 chcem sa trochu spametat, skusit dokoncit ten doktorat, navyse teraz som na tom zdravotne tak, ze dalsie dieta by ma asi polozilo ☹ navyse naivne 😔 predpokladam, ze ked bude saska starsia, snad mi z dalsim mimi aj sem-tam trosku pomoze alebo aspon bude mat dost rozumu, aby mohla napr. ostat sama doma chvilu, ked ja pojdem s babetkom nakupit alebo nieco...

kitka123
26. nov 2007

Ahojte, vcera jsem se sem nemohla dostat, nejak to tu nefungovalo 😢

Taky uz se tak tesite na vanoce? V nedeli je prvni adventni nedela, tak musim tento tyden pokoupit veci na vanocni vyzdobu a hned v nedeli jdu na to. Pocitam, ze mi bude Adelka pomahat 🙂

lefika
26. nov 2007

kitka, ahoj, ani mne to vcera neslo...
my hlasime obrooovsky pokrok: saska je od rana bez plienky, dala som jej nohavicky, je na ne hrooozne pysna a ked sa jej chce, da si ich dole a ide sama na nocnik 🙂 som taka vytesena, ze som pisala manzelovi na icq do prace, ake pokroky nasa dcera robi 😀 pocikala sa akurat ked si kychla 😅
ja som akurat pred chvilou prehladavala skrinu, kde mame vianocne obrusy schovane 😀

kitka123
26. nov 2007

Lefi, gratulujem 🙂 🙂 🙂 Ale moc tady s tim neprovokuj, me stale na nocniku neobsedi, natoz cikat. Nohavicky jsem taky zkousela, ale do 5 minut jsou mokre ☹
Zdenka a vy ako pokracujete?

lefika
26. nov 2007

kitka, ved vcera sme o takom niecom ani nechyrovali 😉 mozno aj u vas to pride zo dna na den 🙂
este keby sa tak chcela rozhovorit... 😔

kitka123
27. nov 2007

Holky, vy porad nic nepisete 😢 Dneska jsme byly v MC, ale rekla bych, ze to Adelku jeste stale bavi vic doma se mnou, sice ji chvili bavi nove hracky, ale aj tak sa hra sama

lefika
27. nov 2007

kitka, to je v poho. ved je este malicka na to, aby sa zapajala do nejakych kolektivnych hier. ja tiez chodim so saskou do mc, a je to podobne. jedine, kedy si spomenie, ze su tam aj ine deti, je ked chce ist na taku hojdacku, kde musia byt dvaja. to zacne vykrikovat: babo, pod! 😀 a ked nejde, snazi sa nejake dotiahnut nasilu 😀 celkom sranda, kedze je tam skoro najmladsia. ked uz s niekym spolupracuje, skor s dospelymi, s inymi mamickami alebo opatrovatelkami. ale deti su pre nu asi len predmety 😒

lefika
27. nov 2007

my sme dnes boli na nakupoch trosku a saska sa postarala o zabavu. v knihkupectve chcela silou-mocou niest kosik, tak som ju nechala. pochopila princip, ze sa tam davaju knizky, tak odbehla a za chvilu sa trepe naspat, kosik ledva drzi, co ho ma plny a v nom kamasutru, sex v nasom zivote a este nieco o papezovi 😀 boli tam kusok od nas taki pubertaci, sa rehotali 😀

kitka123
27. nov 2007

😀 😀 😀 tak to jsem se zasmala, dobry!

No vidis, a pak ze Saska nemluvi. Babo, pod, to je vazna veta 😀

lefika
27. nov 2007

kitka, no musi jej o nieco ist, aby sa jej oplatilo nieco povedat 😀 ale dost casto povie len :babo a pobucha na druhu sedacku na hojdacke. to je este komickejsie, vacsinou tym rozrehoce cele dospele osadenstvo mc.

hlbinka
28. nov 2007

Ahojte, pozdravuje vas Zdenka, Maroško a Adamko. Ja som Zdenkina sestra, jej padol počítač, tak aspoň takto Vás chce pozdraviť a má pre vás pár odkazov: Maroško je bez plienok (huráááá 😀 ), obidvaja majú soplíky, ale ináč sú celkom zdraví. A tiež už sa nevie dočkať, kedy jej pôjde net a bude sa môcť znova prihlásiť 😉 . Čaute!

lefika
28. nov 2007

hlbinka, ze pozdravujem. tak to sme sa odplienkovali skoro naraz 🙂 my uz tiez len na von a v noci.
a soplikovym aj pocitacu prajem skore uzdravenie 😉

lajalu
28. nov 2007

Ahoj bambulky, ale ste tu toho zase popisali...
No co sa tyka tych veci po nas rodicoch, 😀 tak aj u nas sa vselico ponachadzalo 😀 hlavne, ked svokra cosi dovlecie a jedine, na co sa to hodi je iba do smeti...

A veci po Lale, co mam tak tie co sme kupili uplne nove tiez odkladam pre druhe, no a ked to bude chlapec tak neviem neviem 😒 😀
Zbytok, co sme podostavali uz po druhych detoch, tak posuvam v podstate dalej inym maminam.

My uz sme v podstate tiez cez den bez plienok, iba noc a spanie, ale aj tak je chudatku niekedy ujde kvapka 😅

Lefika, gratulujeme k pokroku len tak dalej 😉 no nas tata vlastne pracuje v Irsku a mi tam ideme za nim, musime alebo teda on musi 😅 zarobit korunky lebo mame rozostavany dom.

Babulky, tie Vianoce sa tak rychlo blizia budem musiet aj ja uz povytahovat vianocnu vyzdobu. My sa chystame na Mikulasa do mesta, ked bude len sa obavam, ze sa ho bude bat. Lebo doma co mame takeho maleho hracieho, tak toho ked zbadala tak konec, totalny zachvat strachu 😅

lefika
28. nov 2007

ahoj lajalu
tak my sa do vianoc do trencina nedostaneme. za tyzden pride moja mama pozriet nas, takze sme si to vymenili.
my budeme mat v mc mikulasa a chystam sa aj do mesta, ale tiez neviem ako to dopadne. totiz ked ide v telke reklama s mikulasom od t-comu, tak saska si zapcha prestrasene usi a tuli sa ku mne 😕 tak dufam, ze nechyti hysak, ked take nieco uvidi nazivo.
lajalu, takze vy ste tu na svk same? ☹ mne sa zda byt hrozne uz aj to, ze manzel bude v novej praci asi chodit na tyzdnovky do ciech 😒 a na ako dlho idete?
a svokrine "darceky", to mi ani nehovor: 30rocne roztrhane flakate plienky, rozpadajuce sa kosielky a pod. nam dala so slovami, nech "na TO neminame vela penazi" (tym TO myslela sasku 😠 )
my sme dnes boli v mc a saska sa tam pusinkovala s jednym o pol roka starsim chlapcom 😀 😀 najskor sa teda bala, ale potom sa jeden druhemu vrhali okolo krku. manzelov komentar:"no vidis, na co brala tu kamasutru v knihkupectve.." 😎 😀 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre