Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

lefika
5. aug 2008

ahojte 🙂
zdenka, patapum sa mi zda byt lepsi pre take vacsie deti: ziadne zbytocne polstrovanie, vyssia opierka(mam verziu toddler).
u nas to je s chodenim po horach tak, ze vsetci takmer az placeme od radosti, ked sa na nejake dostaneme. toto byvanie v pooondenej podunajskej nizine nam lezie na mozog. saska vyspevovala od radosti, ze "hulaaa, kopce, stlomceky, kamene" stale dookola. potom cestou domov plakala a ked sme isli na druhy den na prechadzku, zacala vonku buchat pastickou o chodnik, ze "pozli mami, tu nie su kopce, to nie je pekne plechadzka" 😢

zdenkaamarosko
5. aug 2008

Lefika ahoj. Tak sa pridávam k Saške a tlčiem pastickou o chodník s nou. Nielenže pooond... podunajská nížina, ale mi ešte bývame aj v za.... dedine bez obchodu a veškerého kontaktu s ľudmi. Mi keď sme raz cestovali k našim, zastavili sme sa v Novom Meste nad Váhom. Maroška sme vyložili z auta a on celý šťastný tam bežal do takého prudkého kopca 😀
Ja som celá šťastná, že sa nám toto leto podarilo ísť na dovolenku do hôr a zo dva krát sme boli u našich. Teraz som tu mala na prázdninách sesternicu jedenásť ročnú a len som zírala ako sa mi postarala o Adamka.Škoda, že už išla domov.
Patapum vyzerá dobre z opisu. Rada by som ho videla. Vyššia opierka je praktická. Adamko sa v ergu hráva, že sa zaklána a to sa mi nepáči.
Nehodíme nejaké stretko? Zachvíľu vám idú deti do škôlok, je najvyšší čas stretnúť sa. Potom začne jeden veľký kolobeh. Čo je s Kitkou? Harula, odkiaľ si ty?

lefika
6. aug 2008

ahoj zdenka. no hej, deti su bezprostredne, tak vyjadria buchanim o chodnik to, co my cely cas citime 😉
ja nechapem z tych ludi tu: deti 2rocne nevedia chodit do kopca, normalne padaju ako opite, a dospeli o nic lepsie. ked sme robili vylet z mc na trenciansky hrad, kazdu chvilu otazka, ci je na nadvori parkovisko pre busy 😕 a aj ked sa uz zmierili s tym, ze budu musiet slapat hore, tak polovica bola v zabkach, ktore sa im samozrejme v prudkom kopci vyzuvali 🙄
no nic, dobre ze tu mame len byt a neplanujeme ostat dlho 😝
ja so stretkom suhlasim, len miesto treba vymysliet take, aby som sa tam dostala aj ja bez auta. neviem, co je s kitkou..mozno prazdninuje.

zdenkaamarosko
10. aug 2008

Lefika, tak rozmýšlam nad miestom stretka. Tebe možno bude najviac vyhovovať cestovať do BA. Ale kde tam by sme sa stretli? Ja to tam nejako nepoznám. Hlavne kvôli deťom by bolo dobré nejaké miesto, kde sa prehrajú. Možno má nejaké MC vonku ihrisko? Nemáš nejaký tip?
Ja by som musela tiež cestovať busom, lebo autom sa odvážim len do okolia a tam, kde to poznám. 😕

lefika
13. aug 2008

zdenka, mne to je jedno, ak sa tam da dostat vlakom 😉 ale BA bude asi najlepsie, to ma aj kitka blizko. ozaj, nevies o nej nic?
ja chodim v BA, ked som tam so saskou, na ihrisko pri racianskom myte: je dost velke, je tam zahradna krcma, kde si dam kofolu a este sa mi nestalo, ze by bolo preplnene.

zdenkaamarosko
16. aug 2008

Tak na BA sme dohodnuté 🙂 Ako sa volá ta záhradná krčma na račianskom myte, kde to tam je? Ja by som prišla autobusom na Nivy a potom nejakou mestskou tam. Aký dáme termín a hodinu?
O Kitke nemám žiadne info. Škoda. ☹ Dúfam, že sa tu medzičasom ukáže.
Čo máte nového vy?

lefika
16. aug 2008

zdenka, netusim ,ako sa to vola. ale mohli by sme sa stretnut na racku, aby si nebludila, ked nevies, kde presne to je. kitke skusim napisat ip.
my sme boli vcera pozriet v skolke, saska sa zatial tvari nadsene, ale potom vecer odmietala akceptovat, ze tam bude chodit sama: normalne sa so mnou hadala, ze :nie, ty pojdes do skolky tiez.

zdenkaamarosko
19. aug 2008

No super Lefika, stretneme sa na Račku. Z Nív mi tam ide 210, stojí pred Račkom na Legionárskej alebo potom niekde za Račkom smerom na hlavnú stanicu. Dajme si deň a stretneme sa.
Hmm, a pozývame aj všetky ostatné maminy decembrovky 2005 na stretko 🙂

Lefika, takže príprava na škôlku začína? Aj jej meníš nejako denný režim? Myslím tak, že skoršie chodiť spať a rano zase skoršie vstávať. Kedy Vám bude ráno začína škôlka?

zdenkaamarosko
19. aug 2008

Chlapci spia, oprášila som album a pridala nejaké fotky z dovolenky, z leta a Adamkov 🙂 1. rok 😉

lefika
21. aug 2008

zdenka, tak mozeme niekedy na buduci tyzden, okrem stredy a piatku 😉 pytala som sa manzela, vraj je nejake ihrisko aj blizko niv, ale nepochopila som kde. ale mozem skusit pohladat, ked chces, aby si detmi nemusela ist daleko.
sa mi nechce verit, ze uz mame pred sebou len jeden tyzden a potom do skolky, do prace... ☹ tak strasne rychlo to ubehlo.

zdenkaamarosko
23. aug 2008

Platí, tak budúci týždeň. 🙂 Môžeme v utorok poobede okolo 14 h. na Račku? 😎 Dúfam, že bude dobré počasie. Len aby nepršalo. V tom podniku na Račku sa dá sedieť len vonku? Alebo sa dá byť s deťmi aj vo vnútri?

zdenkaamarosko
24. aug 2008

Lefika, je mi to strašne lúto, my nebudeme môct prísť. Adamko dostal v piatok vysoké horúčky. Dúfala som, že to prejde, lebo mu nič iné nebolo. Včera sme s ním museli ísť na pohotovosť. Celú noc bol ako piecka a cez deň sa to tiež neznižovalo. Na pohotovosti nám povedali, že je to angína. Celé mandle má chytené. ☹ Horúčku 39 °C mal opäť celú noc. 😢 Až nad ránom si pospal súvisle tri hodiny a ja s ním. Užíva nejaký sirup na tú angínu, plus znižujeme horúčku čipkami a sirupom. Už som taká vycicaná, čo by bol stále prisatý. No nič, hlavne že ho to uspokojí a ukľudní. Maroška si teraz zobrala starká, nech sa trochu vybehá vonku. Už bol celý nešťastný, že nemôžeme byť spolu vonku. Aj som ho posielala hrať sa na dvor samého, ale po piatich minútach prišiel a volal ma von.

Verím, že nám to nabudúce výjde. To už bude ale Saška škôlkárka 🙂 .Do skorého videnia 🙂

lefika
24. aug 2008

zdenka, to mi je luto ☹ pekne sa doma vyliecte. ked mala saska okolo roka, tak mi tiez presne takto dopadlo stretko s byvalymi spoluziakmi, na ktore som sa strasne tesila: uz bolo vsetko dohodnute a ona mi noc predtym dostala 40 horucky: bola to doteraz jej jedina choroba.
tak teda niekedy nabuduce. dufam, ze to zas nebudeme my bojovat so skolkarskymi chorobami 😒

zdenkaamarosko
27. aug 2008

lefika, tak počasie by nám včera vyšlo 😎 . My už berieme antibiotiká všetci traja. Adamko mi odmieta piť už sirup. Tak do neho chudáka musím dávať na silu. ☹ Ja neviem, či to ešte vydržím takto robiť. Je mi ho ľúto. Zato Maroško sa len pýta "mamina dáme liečik, sirup? Dáme Maroškovi? " 😝

lefika
28. aug 2008

ahoj zdenka, tak sa liecite vsetci ☹ my tiez nic moc, manzela poslali na prec sluzobku, takze prve dva skolkove tyzdne budeme bojovat same dve 😖
saska je inak dost nesamostatna, obliect sa nevie vobec, problem ma aj s vyzliekanim tricka, pri jedle je strasne citliva, aby sa nezaspinila, takze nehrozi, aby chytila do ruky namazany chlebik...a co ma najviac trapi, hanbi sa cudzim ludom povedat, ze sa jej chce cikat ☹
skusala som ju nechat samu v materskom centre: bola tam necelu hodinu a tahala ma prec, ze sa jej tam nepaci. a to bola medzi znamymi ludmi a aj prostredie velmi dobre pozna. takze uvidime, no 😔 prinajhorsom som pripravena na to, ze s nou este ostanem doma alebo najdeme opatrovatelku...
ty maroska kedy davas do skolky? ked bude mat 3 roky alebo este neskor?

zdenkaamarosko
3. sep 2008

Ahoj Lefika. 🙂 TAk aký bol prvý deň v škôlke? Ako Vám to prebehlo? Saška to zvládla?
Vstup do škôlky je niekedy rovnako zaťažkávajúúci tak ako pre maminu aj pre detičky. Saška si tam potrebuje zvyknúť, oťukať sa a keď bude mať dobrú pani učiteľku tak to bude v pohode. Uvidíš, to pojde. Medzi tými deťmi bude jediná dospelá učiteľka a Saška sa naučí, že sa má u nej pýtať. 😉 Však ešte je malička, nemá ani tri roky.
A s tou samostatnosťou 😉 , na to vyzreje. A v kolektíve sa rýchlo naučí. Učiteľky jej budú pomáhať.
Náš Maroško s cikaním robí také drahoty, že len prešlapuje a prešlapuje, je nepokojný ... a až keď to zbadám a pošlem ho, ide sa vycikať. Potom ale musíme niekoľkokrát za deň meniť slipy, lebo to má už vždy na krajíčku. Inokedy zase netreba nič hovoriť, ide a vyciká sa sám. Najradšej ciká v záhrade na trávičku, najmä keď je tam sám. 😎

My sme so škôlkou chceli začať v januári. Ale v poslednej dobe všetci naokolo dosť nahlas uvažujú, že by to bolo lepšie v septembri. V tomto ešte nemáme jasno. Ja som aj za január. Ale len za podmienky, že sa mu tam bude páčiť, bude tam spokojný. Ak by som videla, že to ešte potrebuje pol roka počkať, dozrieť na škôlku, tak počkám. Však som doma na materskej.

lefika
3. sep 2008

ahoj zdenka, no zvladli sme to. saska bola len na doobedie. vraj vobec neplakala, ale ostala sediet tam, kde som u nechala, nehrala sa, nepila, nejedla, nekomunikovala, len pozerala okolo seba. potom isli von a stretla tam kamaratku, co uz chodi do velkej triedy, tak tam to bolo lepsie. ale potom ked som pre nu na obed prisla, tak sedela nad tanierom, lyzicu nechcela zobrat do ruky a nechcela sa ani nechat nakrmit od ucitelky, tak som ju nakrmila ja.
doma uz bolo dobre, uz mi rozpravala, ze tam boli dobre deticky a ze pojde aj zajtra sa s nimi hrat. uvidime ako s jedenim. na dnes mali na desietu napisanu sardinkovu natierku, tak som ju od vcera navnadovala, ona ma rybicky velmi rada a slubila mi, ze chlebik spapa, tak uvidime.
zdenka, ty ked si na materskej s adamkom, tak mozes predsa dat maroska len na par hodin: napriklad ze by ti od toho januara chodil len doobeda a uvidis, ako to bude znasat. ja by som to tiez tak urobila, kebyze nie som pod casovym tlakom. on by sa ti podla mna potom sam zacal pytat, ze tam chce ostat spinkat 😉 ja som praveze z tohot nestastna, aj som si poplakala, ze ju tam davam zbytocne skoro a mam z toho vycitky 😢

zdenkaamarosko
8. sep 2008

Ahoj Lefika, tak máte prvý škôlkársky týždeň za sebou. Bola som na koníkovi aj minule, a ako vidím, nezobralo mi pekne dlhý príspevok 😒 vrrr
Ako to zvládate? Čo nového? Čo ste museli nakúpiť pred nástupom do škôlky?

lefika
9. sep 2008

ahoj zdenka,
no, oproti opisu prveho dna sa zmenilo len to, ze saska uz rano plakava ☹ 😢 a stihla sa tam pocikat aj pokakat ☹ takze take jednoduche to nebude... ale ked uz je doma, tak o skolke rozprava s nadsenim a tesi sa, ze na druhy den pojde znova. akurat ze ju to potom prejde, ked uz tam ma ist. ale beriem to tak, ze na take veci sa nezvyka lahko. ja som sa v novej praci tiez prvych par dni citila bezradne...a teraz to nebude o nic lepsie, aj ked idem do znameho prostredia, ale po 3 rokoch uplne inych starosti 😔
do skolky sme kupovali papucky, pyzamko a hygienicke potreby. v nasej skolke nebolo treba ani uteraciky, ani postelnu bielizen a nastastie to ani nebudem dostavat domov oprat ako v tej vedlajsej 😕
v saskinej triede je 18 deti od 2 do 4 rokov a pred spanim tam okolo nich kmitaju 4 ludia: 2 ucitelky, kucharka aj upratovacka. predsa len, vacsina z tych deti sa nevie obliect a niektore maju este plienku.

a vy sa ako mate? uz ste zdravi?
inak aj mne sa parkrat stalo, ze pisem pisem a ked odoslem, tak nic, len prazdna strana a potom zistim, ze prispevok fuc 😠 😒

zdenkaamarosko
16. sep 2008

Ahojky 🙂 Dáko sme tu spustli. 😖 Už sme zdraví. Celý týždeň sme prežívali chystačky na svadbu. Vydávala sa mi sestra v sobotu. Svadba bola krásna, počasia na jednotku, mladomanželia očarujúci, detičky veselé... Zišla sa nás pekná hromádka a bolo tam dosť detí. Takže chlapci mali o zábavu postarané. Bála som sa. že budú v čase sobáša ospali alebo mrzutí, ale zvládli to. Pospali si ráno v aute, Adamko potom poobede v kočíku a večer som ho uložila o deviatej a Maroško vydržal do desiatej. Potom lahol a v tom momente spal 😀 . Keď budeme mať fotky, pridáme do albumu.
Saška je na fotkách kráááásna. Už som ti to chcela napísať minule, len som zabudla. Keď sa človek na ňu pozrie, hneď je veselší a dostane príval energie. Srší z nej radosť.
V škôlke to máte dobré. Aj mne sa páči systém, že sa v škôlke postarajú o obliečky, uteráky ... Keď ju dovedieš do škôlky, aj ju prezliekaš do tepláčikov? Maroško by každy deň odchádzal zo škôlky okvackaný obedom. Doma sa mu vždy podarí nejaká tá polievka na tričku a niekedy aj na gatiach.
Keď som bola ešte v škôlke tiež sme pred sapním kmitali dve učiteľky a upratovačka. Ale postupne boli deti také samostatné, že už im bolo treba len trochu pomáhať. Najhoršie je to po spánku, keď si každé bezradne nazúva ponožky alebo ešte horšie pančuchy 😀 😎

lefika
16. sep 2008

ahoj zdenka,
tak vy ste mali krasny program na vikend 🙂 tesim sa na fotky 😉
no u nas zacali skolkarske choroby: saska prisla usoplena v piatok zo skolky, za dva dni ju to sice preslo, ale mne s manzelom je taaaak zle, ze ostavame doma pri cajiku 😖 a to som mala dnes nabehnut do prace...ale asi by som nezvladla ani cestu vlakom 😒
ja sasku neprezliekam v skolke: hodim ju do teplackov rovno doma, kedze skolku mame necelu minutu cesty 🙂 chodi zo skolky tiez riadne spinava, ale kedze to mame tak blizko, nie je problem sa zastavit doma ju prezliect, ak este chceme niekam ist.
s tym obliekanim po spanku si to vystihla: ja som minuly tyzden chodila pre sasku po spanku a bolo zaujimave pozorovat tie deticky: tie, ku ktorym sa este nedostala ucitelka, aby ich obliekla, si bezradne navliekli napr. na jednu nohu ponozku, na druhu si obuli papucku a potom ostali nestastne sediet s trickom v ruke 😅
saska stale nepapa, sama odmieta uplne, a jediny, komu sa da nakrmit, je ucitelka z velkej triedy. kamaratky ma tiez vo velkej triede: ked su vonku na dvore, hra sa s 5 rocnymi dievcatami. najlepsie je, ze ona je suverenne najmensia v celej skolke so svojimi necelymi 90cm, tak tie predskolacky ju beru ako take babo 😵

zdenkaamarosko
16. sep 2008

Lefika, skoré uzdravenie. Tak to s mužom dobre vyčajíkujte. 😉 Hlavne, že je Saška von z toho. Mňa deň pred svadbou zalieval pot, lebo Maroško bol unavený , taký nijaký , do toho začal kýchať a smrkať. TAk si hovorím, paráda, do rána budeš mať horúčku a môžeme byť doma. Našťastie sa nič z toho nekonalo. Ale ešte som mala jednu liečbu šokom. Lebo svokrovi sa pohoršilo a muž s ním išiel v noci na pohotovosť. Tak si vravím, že je to všetko ako na potvoru. 😖
To máte výborné, keď máte škôlku tak blízko. Ja ho budem musieť voziť do vedľajšej dediny. Ale veru ho tiež budem obliekať do tepláčikov. Však doma nasadneme do auta a vystúpime pred škôlkou. TAk čo, aké parádenie 😎 .
Dúfam, že ti začne Saška v škôlke jesť. A doma? Je normálne alebo ti tiež odmieta? Skús ju dáko motivovať, rozprávať sa o tom.

lefika
16. sep 2008

zdenka, aj nam sa "dari" ☹ 😒 sestra skoncila v nemocnici s nejakym ladvinovym zachvatom ☹ manzel musi ist zajtra na sluzobku chroba-nechoroba, akurat saska nas dnes velmi potesila: zacala v skolke rozpravat a papat. ucitelka hovorila, ze zorganizovala aplauz, tak jej vsetky deticky tlieskali 🙂 a ucili sa prsi, prsi, tak ma cely den oslovuje "dusa ma" 😀

zdenkaamarosko
17. sep 2008

"duša má" tak to máte doma veselé. Hlavne že Saška v škôlke urobila pokrok. A tá učiteľka nemá chybu 😀 .
Maroško ma v pondelok šokoval. Pýtal sa ma, kde je ocko, či je v práci. Ja mu vravím nie je v práci, dnes je sviatok. A on na to "mamina, je nedela?" 😕 Tak som tak na neho pozrela, či to myslí vážne, že si vytvoril v hlave spojenie sviatok - nedela. 🤐
Chichoceme sa na ňom, lebo ho učíme, aby si s Adamkom požičiavali hračky. A on veľký herec príde k Adamkovi, zoberie mu z ruky hračku a keď Adamko neprotestuje, tak maroškovi sa rozžiari tvár a s nadšením vraví "poičal, poičal, Adamto poičal" 🙂 😎

lefika
18. sep 2008

ahoj zdenka,
pozrela som si fotky 🙂 vyzera, ze na svadbe bolo super 😉

no my sme na tom tak, ako na zaciatku. ten jeden den, ked saska neplakala a papala, bol asi vynimka...mozno po tom predlzenom vikende jej uz skolka chybala 😔
dnes osm jej kupila gumicky s macikmi a slubila mi, ze bude papat v skolke, ak jej s nimi urobim 2 copiky. tak uvidime, ci to bude fungovat.
a uz zacala plakavat aj cestou domov: nechapem preco 😕 pridem pre nu, ona sa rozmrnci, ked ma uvidi a pokracuje az domov...esteze sme tak blizko 😝

marosko je zlaty s tym poziciavanim 😀 podobne robi aj saska. obuje si moje topanky a potom pride za mnou a zahlasi: maminka pozicala 😎
ozaj, mate este plienku v noci? lebo saska este ano. a ani nemam odvahu ju teraz skusat oducat, kym si nezvykne na skolku. ale cez obednajsi spanok nepotrebuje.

bielymacko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikykiss
3. feb 2009

Ahojte baby aj ja sa rada pridám len sem asi nechodíte ako sa tak dívam ☹

zanetka18
3. mar 2009

Ahojte rada by som sa pridala ak by sa to tu rozbehlo samozrejme 😀 😀 😀 lebo pozeram že tu nikdo ☹ malý Tomaško sa nam narodil 5.12.....poobede 😀 😀 ták rychlo vyšiel na svet že som sa nestačila ani ohriat na tom predoperačnom lôžku 😀 😀 vlastne ked som prišla do porodnice tak už pomali trčal 😀 😀 už ,,kričal mama idem von,, 😵 😵 😀 😀
Teraz je sneho nadherny chlapček,väčšinou poslucha ak neni so staršou sestričkou ktora je malá čertica 😠 😠 tá poslúcha až na desiate slovo ☹ ☹

zanetka18
4. mar 2009

Ahojte tak som tu zas nakukla a tu nikoho tušim detičky narodene v decemri su není ziadne 😀 😀 😀 žeby len to moje kuriatko bolo?? 🙂 🙂 😉 Je zlaty dnes sme boli zaniest sestričku do škôlky a on ostal taky smutnučky,že či by mohol íst aj on do škôlky 😵 😢 Ešte tam aj zbadal svojho kamarata tak to bolo dost tažké mu vysvetlit že za ním nemôže lebo neni vškôlke zapisany ☹ ☹ Tak som mu slúbila že ked sa uzdravy tak pojde aj on tam 😀 😀 taký bol natešeny 😵 😵 😵
Tak sa niekdo už pridajte budem sem tam pozerat či sem niekdo napiše 😀 😀 😉

lefika
6. mar 2009

ahoj zanetka, ja sem este sem-tam nakuknem, ale uz nie moc casto: moja saska chodi od septembra do skolky a ja uz pracujem, takze vela casu nemam. ale rada si s tebou obcas popisem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre