Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

nici
autor
27. feb 2007

zdeni, no tak to sa musime poznat. lebo ja som tiez rodila v Ruzinove. ale mna chytili bolesti o 2.30 rano a hned v 5 minutovych intervaloch, behom dvoch hodin som bola na 8 cm otvorena, a v porodnici nechapali a neverili, ze som prvorodicka 😀 a maly sa narodil o 8,40 rano, velmi rychlo to slo.
tak je fakt haluz. a kto ta rodil? a bola si na nadstandarte?

nici
autor
27. feb 2007

lajalu ahoj,
ale bude, musis si hovorit, a brat to tak nejak pozitivne. 😉

kitka123
27. feb 2007

Lajalu, snih jsme si neuzili, zadny tam nebyl, teda az nekde nahore kde se lyzovalo. Ale bylo super pocasi, cely tyden slunicko, sedeli jsme venku v trickach na kavicke a opalovali se. No a tady hrozna zima. Ale snad uz to skonci.
Trochu se divim, ze se bojis druheho porodu, kdyz si prave prvni mela v pohode. Ja myslela, ze se bojime my co jsme meli tezky porod. Ja jsem rodila 25 hodin, po 20ti hodinach se mi zastavil porod a zjistili, ze ma miminko spatne hlavicku, sla oblicejem napred. tak mi pichli oxytocin a po peti hodinach jsem ji vytlacila. Nastesti byla mala (2,7kg), jinak by sla cisarem. Hruza, rikala jsem ze uz nikdy vic, ale samozrejme uz sem na to zapomela.

kitka123
27. feb 2007

Holky co jste z Bratislavy, poradte kde kupujete hracky? Konkretne bych chtela tu trojkolku s vodici tyci ... nevideli jste nekde?

nici
autor
27. feb 2007

ahoj kitka,
no my kupujeme v draciku, potom sme boli parkrat v All toys v Avione a sem tam som behla este predeti.sk na Kosickej. ale neviem, co mas na mysli? to je akoze detsky kociar pre babiky, co si napisala?

kitka123
27. feb 2007

No super, v draciku to maji na strankach, myslela jsem toto:
http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...
tak snad to budou mit i na prodejne. Ktery dracik je nejvetsi, v Auparku? Jinak predeti.sk je dost drahy, ty same veci jsem kupovala pres internet i o 30% levneji. Ja jsem zatim vsechny hracky kupovala pres internet, ale tu trojkolku si chceme vyzkouset. Takze diky za typ

nici
autor
27. feb 2007

ahoj kitka,
asi najvacsi dracik je na Zlatych pieskoch v Palace Shoppingu.
ale predeti.sk to mas pravdu, vsak som aj napisala, ze sme tam len behli, ale radsej nic nekupovali. 😉 aha, inak ta trojkolka, je zaujimava. take nieco by sa pacilo aj Nicolaskovi 😉

kitka123
27. feb 2007

No urcite by se mu to pacilo, my sme to vyzkouseli u jednej kamosky a mala byla nadsena. V podstate na tom sedi a ty ji tlacis s tou tyci a zaroven soferujes. A az bude vetsi muze slapat sama. A jake hracky bavi nejvic vaseho? U nas vede takovy vozik - odrazedlo, pak mame servirovaci stolik na koleckach s plastovym nadobim pro babiky, no a samozrejme moje supliky v kuchyni a skrinka s oblecenim. Porad neco nekam prendava a uklizi. No ale uz aby se dalo byt vic venku, vetsinou tak kolem pate - seste uz nevime cim se zabavit

nici
autor
27. feb 2007

no kitka aj my mame take odrazadlo, je to vlastne take auto, kde moze aj sediet a odrazat sa, ja to volam dieslak 😀 , lebo je to aj na baterky a dava to zvuky, dokonale ako auto. trubi, startuje, vyhadzuje smerovky a podobne. a u nas najdes vselico. 😀 hlavne hrnce ho bavia v poslednej dobe a tiez vyhadzovat supliky tiez. a tiez sa uz tesim na jar a leto, ked budeme viacej vonku, kedze je takyto otrasny cas a chudak tiez len na chvilu ideme von a hned zase domov.

zdenkaamarosko
27. feb 2007

Nici, asi sme sa v pôrodnici nestretli. Ja som pôvodne chcela tiež ísť na nadštandard, ale zostala som na klasickej. Zostala som preto, lebo tam počas sviatkov boli obsadené stále len dve-tri izby z celej chodby a nebolo tak veľa žien na sprchy (o to mi išlo). Aj tak možno dobre, lebo sme boli v pôrodnici tuším 9 dní kvôli žltačke a dobre by sme zacvakali za nadštandard.

zdenkaamarosko
27. feb 2007

Kitka, aj ja mám rodinu ďaleko (130 km), ale určite nie tak ďaleko ako ty. Ale som rada, keď ma niekedy pride pozriet segra. Ona študuje v BA. Zo začiatku som sa zapovedávala, že svokrovcom nebudem ani chodiť a nech si nemyslia,že tam budem malého púštať, ...Ale teraz som rada, keď sa tam ideme poobede peši prejsť, mama-svokra si ho "povarúška",dá mu jabĺčko a otec-svokor ho zase zoberie pozrieť po dvore hydinu, býčka, všelijaké náradie,... takto ubehne hodina a ideme domov. Cesta inak trvá 10 min.,ale my ideme aj pol hodinu. 🙂 Oni pookrejú,malý zmení prostredie a ľudí a ja nachvíľu vypnem.No predtým som tam nerada chodila.
Malý ráno vstáva okolo 7.20, teraz už dva dni zázračne spal do 8 h..Ešte sa zobúdza aj ráno okolo 4 - 5 hod.Vtedy mu dám mlieko a spí ďalej. A vaše deťúrence kedy vstávajú?Inak ja ráno vstávam po piatej, manžel ide vtedy do roboty a ja potom skončím na internete.

zdenkaamarosko
27. feb 2007

Len tak som tu mrkla, ste tu niektorá?

kitka123
27. feb 2007

Jej Zdenka vy ste taky meli zltacku? My taky a zobrali mi malu pryc ode me a svitili na ni to modre svetlo. Bylo to hrozne, ja jsem o te terapii do predu nic nevedela a byla jsem dost vyplasena. Navic o vanocich tam byla polovina personalu, takze doktor nebyl k mani a tak jsem do rana chodila po chodbe a chodila se na malou divat, jak tam chudera lezi s tou paskou na ocich. Ani jsem nemohla byt na izbe a cucet do prazdne postylky. Dneska s odstupem casu se na to divam jinak, ale tehdy ta psychika po porodu nic moc, tak jsem si i dost pobrecela

kitka123
27. feb 2007

Jinak my vstavame v rozmezi od 6 do 8 h, zaspavame o osmej, ale samozrejme v noci se jeste nekolikrat budi a kojime. No uz jsem to tu s babama resila, chtela bych to nocni kojeni nejak ukoncit, ale kdyz nedam, tak je hrozny rev, cajicek a jine nahrazky nefunguji

zdenkaamarosko
27. feb 2007

Aj my, keď ho brali pod to svetlo, tak mi bolo divné,že nie je pri mne. Zaujímavé ako rýchlo si zvykneš na prítomnosť toho malého človiečika. Na druhej strane som bola po pôrode strašne ubolená a mohla som sa v noci vyspať. Inak aj Maroško vážil iba 2900 g. Ale všetko to dohnal. 🙂 Tešila som sa domov jak malé decko, ale tá žltačka sa mu vrátila, tak sme tam trčali naďalej.

zdenkaamarosko
27. feb 2007

Kitka, ja som dojčenie definitívne ukončila teraz 16. februára kvôli malému baby v brušku. Ešte 16. januára som Maroška dojčila ráno (5 hod), pred spaním doobeda, poobede a keď išiel večer spať. Keď sa budil v noci, tak aj v noci som mu dala. Ale to skôr kvoli pohodliu, aby som nemusela vstávať z postele a zarábať/ohrievať čaj.A vlastne, ja som mu nikdy nedávala v noci čaj. Mne to pripadalo, že sa budí v noci preto, že je hladný.Tak som sa ho snažila počas dňa viac zasýtiť. A v noci krásne začal spinkať. To bola zmena, vaaav, konečne celú noc spať. Už som nevedela, čo to znamená spať neprerušovane.Ale nebolo to zrazu. Keď sa tlačili zuby alebo ho niečo bolelo, tak si rád cucol aj v noci.

kitka123
27. feb 2007

Prave ze aj nasa mi pripada v noci hladna a to do ni vecer nacpu co se da a stejne se budi. A jak jste zvladli prvu noc bez kojeni? Maly sa sam prestal budit? A celkove jak jste zvladli odstaveni? To jste asi museli useknout ze dne na den kdyz si zjistila, ze jsi tehotna? Me to teprve ceka, rekla jsem si ze vydrzim do roka a pul, ale v podstate me trapi hlavne to nocni kojeni, taky uz bych se zas rada vyspala celou noc.

zdenkaamarosko
28. feb 2007

Ahojte babenky.Aj u vás dnes prší?A ako je v TN?
Skús Adelke prisunúť postieľku k vašej posteli. U nás to zabralo. Ešte v januári mal také obdobie, že keď som ho večer nakojila, zaspal, tak pri prekladaní do postielky sa zobudil, strašne plakal a hopsal v postielke. Zaspal zase jedine na didiku a v našej posteli. Ráno sme sa zobúdzali dolámaní a nevyspatí. Povedali sme si koniec. Prisunuli sme tú postielku (má ju z mojej strany otvorenú) Pár nocí zaspával tak, že si hlavu kládol na mňa alebo ešte putoval po postieľke, ale potom zalomil a spal až do rána. Občas sa samozrejme ešte aj zobúdzal. A ráno, keď sa zobudí, tak si rovno prelezie na naše postele a potom dolu a už chodí po izbe.
Bude to asi tak, že aj v noci potrebujú našu blízkosť. Adelka si tú tvoju ešte aj utvrdzuje nočným kojením.? 🙂 Možno to chce len čas... Uvidíš, držím ti palčeky.

nici
autor
28. feb 2007

ahoj baby,
tak zdeni asi mozno len z videnia. aj nas maly mal silnu zltacku, lebo ja mam RH negativ a jemu zistili Rh pozitiv a tak detska lekarka vravela, ze to je kvoli imkompatabilite, ci jak sa to pise, a preto ju mal tak silnu. takze kitka ja ta chapem, ja som si tiez dost poplakala, i ked som vedela, ze to nie je nic vazne, a ze to maju deti casto po narodeni, ale aj tak.

kitka123
28. feb 2007

Tak to jsem rada, ze me chapete s tou zltackou. Pro sestricky v porodnici je to normalni rutina, reknou vam, ze o nic nejde ... ale kdyz ta moje chudinka 4 dny nejedla, vazila uz 2,4 kg, na kojeni mi ji nenosili protoze se skoro nebudila, fakt jsem mela strach. Baby co rodi v lete to maji jednodussi, staci dat babo k oknu aby na nej svitilo slunickou a vetsinou to staci.

kitka123
28. feb 2007

Zdenka, taky mi Adus zaspava pri kojeni a mas pravdu, ze uz je ted tezke ji prendat do postylky tak aby se nevzbudila, takze ji vetsinou uz necham v posteli. Dobry napad, zkusime odmontovat tu bocnici z postylky, nebo rovnou koupit vetsi detskou postel s nejakou zabranou? To kdy planujete zrusit postylku? Takze tobe se Marosko naucil spat celou noc jeste nez si ho odstavila? Hmmm, to je povzbuzujici pro me. No a jak se tvaril kdyz musel prvni noc zaspavat bez cicik?

kitka123
28. feb 2007

Holky, jaky mate nazor na opatrovatelku? Me jeste za celych 14 mesicu Adelku nikdo nepohlidal a uz bych si tak rada zajela sama treba na nakupy, ke kadernici, nebo jen tak doma citala casak? Jak to resite vy, taky berete drobce vsude sebou?

zdenkaamarosko
28. feb 2007

Nici, čo hovoríš na nadštandand v Ružinove?
Kitka, Maroška som odstavovala postupne mesiac.Najskôr som začala vynechávať denné dávky a nahrádzala som ich "umelým" mliekom/čajom. Problém bol, že on od narodenia nechcel fľašu. Aj teraz sa mu cumel plantal v pusine a nevedel, čo s ním má robiť.Najradšej ho naťahoval v prstoch.Keď si zvykol na fľašu /cca 2 týždne/ začala som mu dávať mlieko aj večer. To sa dokonca tešil, keď som povedala mliečko a videl fľašu.A po týždni som skúsila aj ráno mlieko z fľaše. ... a bolo koniec dojčeniu. Ja som sa bála, ako to bude s mliekotvorbou, ale ona sa prirodzene znižovala. Až som videla, že malý si nemá čo potiahnuť a sám sa posadil a nezaujímal sa o také, čo nič nedávajú.
Mne bolo aj ľúto, že sme skončili 😢 a dokonca som mala aj dva dni depku. Asi hormóny.

kitka123
1. mar 2007

Zdenka, uplne chapu ze ti to bylo lito, ale zase delala si to kvuli druhymu babetku, takze si mela duvod. Horsi je kdyz si to v podstate muzes rozhodnout sama a odhodlat se k tomu. Slysela jsem, ze se nektere deti odstavi sami, ale u nas to nevypada, ze bysme byli ten pripad. A vy uz jste chteli tak skoro druhe babetko? A jak zvladas ranni nevolnosti a jine podobne radosti na zacatku tehotenstvi? Je to jine jako pri prvnim?

lajalu
1. mar 2007

Ahojte babule ako to ide?
U nas nic moc moja dcera sa sama od seba asi rozhodla odstavit ☹
Vcera rano si este kludne dudkala mliecko s ciciku a poobede akoby utal a nic ani len neskusila chytit neviem myslela som ze nema chut ale vecer to iste ani sa ho nedotkla 😢 a dnes rano tak isto neviem co mam robit neviem co sa deje!
Ved doteraz to bolo vsetko v poriadku. Chcela som ju kojit aspon do leta lebo sak to pocasie co tu vladne je len sama choroba a takto aspon nebola este chora ale teraz... 😢

nici
autor
1. mar 2007

ahojte baby,
zdeni tak ja som bola s nadstandartom v nemocnici fakt spokojna. som povedala, ze ak nahodou bude dalsie, urcite uz nikam inam rodit nepojdem a len na nadstandart, ak sa bude dat. 😉 a ty ako si bola spokojna celkovo aj s lekarmi a so sestrickami?

kitka ja mam na opatrovatelku v pohode nazor, akurat, ze o mojho sa moze postarat sem tam mama, ked je u nas a ja si tak na ten tyzden naplanujem vsetko, kozmeticku, cvicenie, a rozne ine vybavovacky. ale najst super opatrvovatelku je urcitym sposobom strach, ked nevies, a nepoznas danu osobu.

lajalu ahoj 😉

zdenkaamarosko
1. mar 2007

Lajalu ahoj, dlho si sa neozvala. Žeby sa Lala naozaj odstavila sama? Ani ja by som nevedela, čo sa deje. Ale možno prišiel ten čas? Nieje ti to aj ľúto? A mliečko sa ti stále tvorí alebo práve nie a Lala si nemala čo potiahnuť?
Ani Maroško nebol chorí, ja myslím tiež že to bolo aj vďaka kojeniu. Ale je super , že si ju dojčila až doteraz.

zdenkaamarosko
1. mar 2007

Nici, tak to rada počujem. Ja práve uvažujem, či by som tam ešte raz išla. Akože boli v pohode lekári i sestričky pri pôrode aj potom. Napríklad mi tam ale nechutilo jedlo alebo som sa skôr divila, čo nám dávajú: napr. pomaranče, jedlá ktoré nadúvajú... Hlavná vec, že všade píšu, čomu by sa dojčiace mamičky mali vyhýbať a na šestonedelí ti to krásne naservírujú až pred teba. A keď som tam bola 9 dní, tak sa všetky jedlá opakovali ako na kolotoči.A ešte som mala divný pocit z prístupu, ale to asi preto, že tam švagriná robila predtým sestričku. Počula som, že čo je v Ružinove nadštandard, to Antolská ponúka normálne.
Ja som mala problém nabehnúť laktáciu a niekedy som sa cítila pred sestričkou ako "teliatko", keď neviem ako si ho mám prikladať.

kitka123
1. mar 2007

Lajalu, je to urcite lepsi nez kdyby mala chtela cucat a ty si nemela ne? Jinak me se to stalo asi v 11ti mesicich, ze me Adel odmitala, myslela jsem taky ze je konec, ale nakonec to bylo kvuli zubkum. Jak mela napuchle dasne, tak se chudinka nevedela prisat a trvalo to asi dva dny.
Pripada mi, ze je to ten lepsi zpusob kdyz se dite odstavi samo, taky bych byla rada, kdyby to tak u nas probehlo. Pamatuju si, jak moje sestra odstavovala neter ve dvou letech a bylo to docela dramaticke. Co ta si potvurka navymyslela jenom aby vyloudila na mamince "meme" 🙂

zdenkaamarosko
2. mar 2007

Kitka s tou opatrovateľkou neviem, nemám žiadne skúsenosti.My väčšinou berieme malého so sebou. No keď potrebujem, tak sa dohodnem so segrou a tá mi ho postráži a pokiaľ sa dá, tak aj mama-svokra ho rada postráži. Ale to nie je často. Zvykla som si, že to nieje ako kedysi. A nemáš nejakú "spriaznenú dušu" v manželovej rodine alebo v okolí? Ono to veľmi pomôže, keď máš niekoho nablízku.
Tehotenstvo? Prebieha zatiaľ dobre ako pri Maroškovi. Len s tým rozdielom, že pri prvom som bola strááášne unavená a precitlivená, a mala som veľké stresy so zmenami:odsťahovanie z domu, nové prostredie, bývanie so svokrovcami, manžel bol stále v robote alebo na stavbe, ... Čo ti budem písať ☹ Však to asi aj ty poznáš.
Asi týždeň mávam doobeda velké chute vyjedať, strašné. Bojím sa tej váhy. Dnes som už zjedla aj čokoládového Mikuláša od Vianoc. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre