Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

lasenka
20. apr 2007

nici
tak ja uz daaaavno pracujem 😉 Matusko mal 10 mesiacov a ja som nastupila do prace, do skolky som ho dala, ked mal rok a pol, dovtedy s nim bola svokra 😉
teraz studujem, tak mimco neplanujeme, hoci ja by som uz veeeelmi chcela 😉

zdenkaamarosko
23. apr 2007

Ahojte 🙂 🙂 😉
Ako ste víkendovali? My sme boli v nedelu v ZOO.Malému sa tam moc páčilo 😕 Chcel pozerať všetky zvieratka. Keď sme ho nechali nech sám chodí tak lsa stále vracal k nejakým klietkam. Hovorila som mu, že po dnešnom dni bude určite napodobnovať všetky zvieratká. ...a on nič. Ale k svojmu čeče pridal bú, dada = hus gaga, a syčí ako had. Robí pokroky.Majú tam krásneho bieleho tigra.Vystihli sme dobrý čas. Boli sme v nedeľu doobeda a keď sme odchádzali, tak sa tam hrnuli húfy ľudí. Poobede sme sa ešte išli pozriet na Devín. Boli ste aj vy niekde?

lajalu
23. apr 2007

Ahojky maminky,
V TN sa mame fajn, stale mame pekne pocasicko, tak si ho uzivame az nato, ze musim pisat bakalarku ☹ a chodit do skoly 😠
Odlietame asi koncom jula alebo v auguste, zalezi to na tatinovi, ako tam zozenie ubytko. Celkom sa aj tesim, bude to zmena. Len sa bojim, ze mne pride v lietadle zle a chuda Lala 😒

Zdenkaamarosko, aj my sme boli uz v ZOO ale este minule leto. Aj Lale sa pacili zvieratka, na vsetky kricala radostou 😀
Mali ste veru pekny vikend, musim ja toho nasho tatu prehovorit na nejaky vyletik... Babatko v brusku poslucha??

zdenkaamarosko
23. apr 2007

Ahoj Lajalu, bábatko v brušku poslúcha. Len niekedy mám pocit, najma keď sa najem, že mi praskne koža.
Nici, ideš zajtra na stretko? Ja by som chcela ísť.

zdenkaamarosko
24. apr 2007

Kitka, pridaj sa ja ty. Stretko MK je dnes o 16 h v Kúrii na Dunajskej ulici. Ja tam prídem už okolo pol štvrtej a odchádzam o pol šiestej. Mám sa tam stretnúť s jednou maminou, ktorá predáva tehu oblečko. 🙂

nici
autor
25. apr 2007

ahoj zdeni,
moja mrzi ma to, vcera som ani na koniku nebola a tiez som nakoniec nesla na to stretko, nejako mi nevydalo nakoniec. ale citala som, ze ty si sa zucastnila. ako sa ti pacilo? dufam, ze sa nabuduce stretneme.

zdenkaamarosko
26. apr 2007

Nici ahoooj. Tak super, že si sa ozvala, už som myslela, že tu "netujem" sama so sebou. Stretko 😀 nabehala som sa ako kobyla. Maroško stále utekal čo najďalej od skupinky maminiek, len aby som tam nepostávala a nekecala. Aj som ťa vykúkala, či nedorazíš. Deti nám robili zábavu a bolo nám tam veselo. Len škoda, že sme museli tak skoro odísť. 😢

nici
autor
27. apr 2007

ahoj zdeni,
no mna to tiez mrzi, ze som nakoniec neprisla, ale fakt sa nedalo. ☹ nabuduce, dufam, ze uz to bude realnejsie. no to ja poznam, ked sme chodili na predchadzajuce stretka Modreho konika, co to je nabehat sa ako kobyla. 😀 ale ty to mas teraz este viac zaujimavejsie.
a preco ste museli skoro odist?

nici
autor
30. apr 2007

no baby teda hanbite sa 😕 😉 😀 , nejako to tu zamrzlo,kde ste vsetky?????

kitka123
30. apr 2007

Ahojte maminy, jsem tu jen na skok, Nici hanbim sa velmi 😀 , no minuly tyden jsem byla v Cechach u rodicu a nejak se nemuzu porad dostat k pocitaci. Holky hruza, me uz Adelka spava posledni 3 tydny tak jenom hodinu pres den, uz se mi stalo ze i pul hodiny, jsem z toho dost nestastna, nic nestiham a vubec si neodpocinu, pomoooc 🙂

nici
autor
30. apr 2007

ahoj kitka,
jaaaj a ako bolo, predpokladam, ze ako vzdy u rodicov, fajne ? 😉
Tak to ti verim, mne spava sice tri hodiny, klop klop konecne, nechcem zakriknut, a som rada, lebo fakt si za tie tri hodiny neskutocne vela toho porobim.

kitka123
2. máj 2007

ahoj nici, no vidim, ze se tu fakt diskutuje o sto sest ☹ ☹ ☹
Jasne ze u rodicu bylo super, mama je na invalidnim duchodu tak ma spoustu casu, obeha se mnou obchody, postrazi malou, aj na masazi jsem byla, no pohodovy tyden. Dokonce jsme byli aj v solne jeskyni, poznas to? Uz jsem zjistovala je jich zopar i v Bratislave, tak pujdu urcite znova, pry ta trictvrte hodina vyda za 3 dny u more co do ozdravnych ucinku a Adelke se tam taky pacilo, meli tam hracky, akorat misto pisku sol.
To ti zavidim, ze ti maly spinka aj 3 hodiny, to nam se podari tak raz za mesic, jinak vetsinou hodina - hodina a ctvrt. No a to se fakt neda nic stihnout. Aspon ze uz lepe spava v noci odkedy nekojime, jinak bych se asi uz zblaznila. 😉

Zdenka, poslala jsem ti do IP jak se upravuji ty fotky

zdenkaamarosko
2. máj 2007

Kitka, no my máme so spánkom rozrobené tiež celý týždeň. Ale v tom zmysle, že ho chcem naučiť poobede spávať v postieľke. To sú hotové procedúry ☹ Chcem ho tak naučiť kvôli bábatku. No moc sa mi nedarí. Neviete ako na to?

zdenkaamarosko
3. máj 2007

Nici, aby bolo to stretko čo najskôr. 😉 Lebo to bruuuuššško raastieee ... Museli sme odísť na autobus o 18, lebo ďalší išiel až o 20 h a to by sme boli až pre deviatou doma. 😔 To je neskoro.

Kitka ja som videla tu solnu jaskynu aj v Dunajskej Lužnej. Dokonca sa v tých pristoroch stretávajú maminy vo svojom klube v utorky a štvrtky.Môžu aj tehotne íst do solnej jaskyne?

kitka123
3. máj 2007

Zdenka gratuluju ze se fotka zadarila, ale asi sem ti teda s tim moc nepomohla ☹
Hele s tim spanim ja neporadim, protoze nase Aduska spava odpoledne vyhradne venku v kocarku. Ma to i vyhody, ze trebars muzeme o vikendu zajit nekam na obed, mala zaspi v aute, prelozime do kociku, nechame venku spinkat a mame chvilku pohodu. Mame vychytane takove restiky kde je klud, muzeme nechat kocik venku tak abysme nan videli. Ale budeme se taky muset ucit na postylku casem, lebo co si pamatuju tak vlani v lete jak byly ty horucavy, tak mala nechtela venku vobec spavat. Ale neumim si moc predstavit jak na to, v kociku mi zaspi do 5ti minut. Treba nam baby poradi svoje zkusenosti

kitka123
3. máj 2007

Jo a ta solna jaskyna je urcite vhodna i pro tehule a pro deti bez omezeni veku. Su tam take lehatka, hraje tam relaxacni hudba a v podstate tam jenom sedis, relaxujes a inhalujes ten vzduch. Deti si tam pohraju, akorat se musi dat pozor, aby si nesahly do oci kdyz maju ruky od soli. A co viem, treba dost dopredu objednavat, protoze tam se vejde jen 5-6 lidi a jeden pobyt je 45 min.

zdenkaamarosko
3. máj 2007

Kitka, jasné že si pomohla. Však ináč by som s tým nevedela ani pohnúť. Len ako som písala, musím najsť aktuálnejšiu a svetlejšiu.
Aj Maroško spáva doobeda v kočíku. To ho nechávam, lebo si myslím, že o nejaký čas už prestane spávať doobeda. Zatiaľ si vyžaduje spať 2x denne. No poobede je to aj s plačom. A nakoniec zaspí. Keď plače, tak tam nejdem lebo ešte viac spustí. Minule bol vytrvalý - až 20 min. Hanbím sa 😔 , aká som mama,že ho toľko nechám plakať ... Ale aj ja to predýchavam a stále na neho myslím. Chudátko. už aby to pešlo.

kitka123
3. máj 2007

Zdenka akoze v kociku ti place nebo v postylke? Stejne se divim, ze jeste spinka dvakrat denne, to nasa uz od roka jen raz. Dneska jsem zkosela ji dat spat doma misto do kociku (si me inspirovala), no musela jsem si s ni lehnout a trvalo asi ctvrt hodiny nez zaspala, ale zase spala temer 2 hodiny, to je u nas slusny vykon

zdenkaamarosko
4. máj 2007

nie, v kočíku neplače. Tam mi zaspí ako tvoja Aduška.
Aj Maroško podal včera slušný výkon, plakal iba minútku a potom zalahol. 😔 Ale musím ho dávať spať do postieľky len s flašou mlieka. Aj poobede aj večer. To má také uspávadlom, upokojovadlo 😵 Neviem si predstaviť, že by si len lahol a zaspal. A keby som si lahla s ním, to by mal zábavu preliezať ma (on to má strašne rád) a ja by som zaspala skôr ako on.
To si sa včera potešila Adelke.
Malý teraz začal ráno vstávať o 6 a potom o pol 9 je už na spánok. Poobede ho musím dávať až tak okolo 2. Ako to máte vy?
Nici, kde si? pridaj sa do diskusie. Ako sa má Nicolasko?

kitka123
4. máj 2007

No u nas je to podobne, tiez zaspava s flaskou, taky nehrozi, ze by lehla a zaspala. My mame teraz rezim tak, ze se budi rano okolo patej, dostane flasku, prebalim tu kilo vazici plenu a spime jeste do cca osmej. No a potom ideme spat az tak okolo pul jednej (hodinku-hodinku a pul).
My sme spavali cez den dvakrat naposled okolo roka, potom trvalo cim dal dele nez jsem ji uspala, to jsem nachodila kilometry s kocikem nez zaspala a spala cim dal kratsi dobu, tak jsem si rekla nech radeji spi jednou a poradne, at mam cas i neco udelat za tu dobu, no a odvtedy i dele rano spi a po obede uz sama ide do kocika.

No fakt Nici, kde jsi? A ostatni?

zdenkaamarosko
4. máj 2007

Práve som ho uložila. A vy ste sa už vyspali?

zdenkaamarosko
4. máj 2007

Tak Kitka ty už určite niečo robíš. Ja už mám asi dva mesiace kúpené veci na ten sliz na pranie. Asi ho idem urobiť, ale moc sa mi nechce.

nici
autor
4. máj 2007

ahojteeeeeeeee babyyyyy,
ja som tu nebola lebo nejake povinnosti, i manzelske 😎 😀 a aj domace 😉
ale uz som tu a citam vasu diskusiu.

s tym spanim. no my sme nemali ziadnu vyhru, kedze nas maly odbornik staval v noci origos 4krat na papanie mliecka az do 14 mesiacov, co je donedavna.

a potom sme mu to zatrhli. jednoducho sme ho prestali davat a presli sme na caj a ten sme tiez postupne upustili a teraz drichme jedna radost celu noc.

a este aby nam nebolo vtedy malo, tak chodil spat najskor o 23 hodine a k tomu teda vstaval styrikrat za noc. poviem vam, nevyspata a vycerpana som bola jak hovado. a samoska kamoska ze este aj cez den mu stacilo spat 30 minut. takze asi tak sme si to "lahodne" uzili. som si myslela, ze mama asi to najhorsie dieta na svete, co sa tyka spanku. mimochodom ja som bola taka ista, ked som bola mala, to mi moja mama rozprava cely zivot, co si so mnou uzili, ze som vobec nespavala. tiez cely rok.

teraz zalahne o 19 alebo maximalne o 21 a spi celu noc. ale zase pre zmenu vstavame skoro velmi skoro rano, o 5. vazne. takze neviem, ci sme to vyhrali 😀 takze tu mas Zdeni odpoved aj na tvoju otazku z minula este, ci chceme mat skoro druhe 😀 zatial asi nie, potrebujem sa vyspat, prosiiiiiiiiim 😀

kitka123
4. máj 2007

Jaj Zdenka, usla sem, sotva sem dopsala prispevek uz byla hore, vsak jsem psala, ze spavame tak hodinku a ctvrt.

Nici, tak to ranni vstavani ti nezavidim 😝 ☹ A keby si mu o tej 5. hodine dala flasu tak uz nezaspi? My odkedy nekojime, tak uz sme spali aj 2 noci cele bez zobuzeni, jinak tak 2x se jeste zobudi, rano o tej piatej dam flasku a jeste pospime, takze ja jsem ted spokojena. Kdyz si vzpomenu, ze jeste ve 13ti mesicich se budila v noci po hodine ... Ted ale zase resim, ze uz bych ju mela ucit spavat v svojej izbe. Ako to mate vy, vase deticky uz spavaju v detskej?

kitka123
4. máj 2007

Zdenka ten sliz na prani jsem nezkousela, ale citala jsem tu diskuzi a celkem me to zaujalo ... zkousela jsem orechy na prani, ale po nekolika pranich to pradlo bylo takove zaprane a taky to zrovna moc nevoni. Ale ten sliz muze byt v pohode, jen priprava je trochu slozitejsi. No dej vedet az to zrealizujes a taky kde jsi koupila ty suroviny na vyrobu.

zdenkaamarosko
5. máj 2007

jéj Nici, tak to si neviem predstaviť. 😨 Mne keď malý cez deň nespí, ja zostanem z toho nepokojná. To je jediný čas, kedy si môžem v klude niečo spraviť. ... alebo si sadnúť. Som rada, že mu chutí spinkať. Pozdravuj Niciho a odkáž mu, nech pekne spinká a nechá ta načerpať síl. Dúfam, že večer zalahneš s ním. 😉 ... a nezabudni na manželské povinnosti 😎 😀

Kitka, ten sliz som nakoniec vyrobila a už ho mám zliaty vo fľašiach. Mydlo aj tú kryštalickú sódu som kúpila v takej obyčajnej drogérii. Dokonca tú sódu mali v akcii za 29 korún. Teraz mám toho 10 litrov. Tá výroba bola trochu piplačka. Dobre, že som mala rukavice, lebo by som z toho mala vysušené ruky. Najhoršie sa mi rozpúšťalo to mydlo vo vode. Možno som ho mala nastrúhať na jemnejšie. Zostali tam také mini kúsky.Na druhý deň mi to trochu zhustlo, ale je to v pohode. Oprala som v tom tmavé na 40 °C. Ale ja si nemôžem odoprieť aviváž. Mám rada, keď prádlo vonia. Prádlo je čisťučké a voňavé je tiež.
Keď prestane pršať pokračujem v praní, aby som mala kde vyvesiť. 😎

zdenkaamarosko
5. máj 2007

tak ja tu ešte blúdim. Kitka, vy ste už malej urobili izbičku? To ma zaujíma, napíš ako ste ju zariadili. Aspoň budem mať inšpiráciu.
My sa chystáme niekedy v júni s tým začať. Zatiaľ má všetky hračky v spálni a vlastne všadeee ... kam sa pohne niečo ťahá za sebou. 🙂

kitka123
7. máj 2007

Ahojte devcata, tak konecne mame hezky co? No ja jsem vyuzila vcerejsi skarede pocasi a aspon jsem byla shopingovat, nakoupit Adelke nejake letni obleceni.

Zdenka my jsme zacali delat detskou izbicku uz pred vanoci, ale samozrejme tam jeste nespava, zatim tam prespavaji navstevy nez dodelame hostovskou (my jsme vecny budovatele, ten barak nebude nikdy snad hotovej) a ja tu mam zatim svuj pocitac. No s nabytkem jsme se velmi netrapili, dala jsem tam skrinku na obleceni, regaly na hracky, maly stolecek se stolickama... No spis jsem si vyhrala s tim, aby byla pekna barevna, takze mame barevne steny, koberec, zaclony, kontejnery na hracky, pak tu ma takovy stan - detsky hrad z Kika a jeste planuju nejake dekorace na steny. Udelam kdyztak nejakou fotku a dam to sem.

zdenkaamarosko
7. máj 2007

to my sme tiež večný budovatelia. Zatiaľ máme zariadenú len spálnu, kuchynu a manželovu pracovnu. Aj to sme všetko robili na etapy. V novembri 2005 spálnu, v novembri 2006 kuchynu (to som šťastná, lebo som mala len dve skrinky od svokry) a teraz na jar tú manželovu pracovnu. Tú chceme teraz presťahovať na poschodie a spraviť v nej maleému izbičku.
No to má Adelka hezké 🙂 🙂 🙂 .Ja som rozmýšlala nad nejakou detskou stenou, ale známy hovorili, že postupom času je tam málo miesta na oblečenie. Tak neviem. Máme kúpený modrý koberec a steny by som tiež rada natrela na bledomodro. V Ikeii sa mi pozdávali tie boxy. Mali sme ich aj v škôlke,sú fajn. ...uvidíme čo z mojich plánov zrealizujeme. Najhoršie je, že sa stávam imobilná a shopingovať musím ísť s manželom a jeho to moc nebaví a nemá toľko času. ☹
Fotka bude vítaná.

kitka123
8. máj 2007

Zdenka tak vidim, ze si tady povidame sami 🙂
No ja ti s tim nabytkem moc neporadim, my jsme pouzili ruzne komody co uz jsme meli, jenom jsem koupila v Ikea barevne uchytky aby vypadaly lip. Akorat v Kika jsme dokoupili takove police na hracky. Spis jsem se zamerila na ty doplnky. No a ceka nas jeste postel, ale to ma zatim cas.
Me shoping taky moc nebavi a s Adelkou se to ani neda, takze to omezuju na minimum, kdyz je tatka ochotnej pohlidat. Ale je mi lito i toho casu co tam stravim a jsem z toho vzdycky hrozne unavena a radeji travim cas s rodinou. Nakonec uzila jsem si toho dost jeste za svobodna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre