• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Deti 2006

wladka,myslíš ELMOOOOO??? :grinning: :grinning: :grinning: sezame street tiež môžme :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. nov 2008 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
luci, jooooo.. ten elmo.. :grinning: .. :wink:
12. nov 2008 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,my tiez ficime na krave connie a este "busy busses"a najnovsie je zamilovana do rozpravky chip a dale :sweat_smile: :sweat_smile: rehce sa na tom jak diva sak oni tam len vystrajaju :grinning:
12. nov 2008 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaj wladi,ja som si ani nevsimla ze si pisala,pojdem to docitat... :sweat_smile:
12. nov 2008 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ak mozem aj ja sa ku vam pridam :wink:
my mladsi sme narodeny 09/2006
maleho oblubena rozpravka Lazy Town, dobra haluz :sweat_smile: :grinning: Hlavne sexi Sportakus :grinning:
12. nov 2008 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sexi sportakus? :grinning: :grinning: to znie brutalne :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. nov 2008 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bubba, to sexi malo byt v uvodzovkach :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. nov 2008 o 07:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Co sa tyka rozpravania, tak maly je dost ukecany rozprava pekne a veeeela. Akurat, ze si na seba hovori v zenskom rode. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Povie buvala som, papala...Myslim, ze je to tym, ze si vela berie od svojej starsej sestry. Dufam, ze mu to nezostane. :sweat_smile:
Mate s tym niektora skusenost?
13. nov 2008 o 07:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
elri, nic si z toho nerob.. myslim, ze sa pretransformuje :wink: ..lepsie bude, ked ho budete opravovat, s tym, ze ona to tak povedala, lebo je dievcatlko.. a ty si chlapcek, tak povies tak... chapenzi?

stane sa, ze aj mala tak isto, ale maaaaaalo.. povie na seba: emka malo spinkala. potom keca keca, a v televizi padne auto, a povie: auto hapalaaa. :grinning: .. tak u opravim, bystra je, uci sa rychlo.. ked je nove slovicko, tak povie.. la :grinning: .. vzdy ju opravujeme.. :wink: .. lepsie teraz, ako to potom napravat... :slight_smile:

sportakus? :astonished: a tro je co?

inak, ked sme uz pri rozpravkach, kolko vase deti pozeraju?
13. nov 2008 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Wladka, dufam, ze sa pretransformuje. Zvykneme ho opravovat a uz mu to celkom ide a snazi sa, ale ked chce rychlo nieco povedat, tak zase povie namiesto toho, ze napr. bol - bola a on to este tak pekne mäkko zdôrazni to la. :grinning:

http://www.youtube.com/watch?v=P0CHAZJr3OE

tu je video tej rozpravky Lazy Town a s tou dievcinou co vyskakuje chlapik v modrom, to je sportakus :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Môj maly pozera tuto rozpravku, ale nie kazdy den, lebo bezi na jetixe o takom case, ked poobede spinka.
Rano zvykne pozerat este na DVD o tucniacikoch, to je tiez jeho oblubena. Takze cca tak 10-15 min denne kuka telku ak neratam reklamy. Tie ked bezia v telke, ani nedycha :grinning:
13. nov 2008 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja malá pozerá odhadom 3/4 hodinky denne, moc pri tom nevydrží, ale to je dobre, tá stariša, to je rozprávkový maniak :angry:
13. nov 2008 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maminky, ktore mate deticky nad 2 roky.. potrebujem poradit... dcerka mala 20.10 2 roky, vcera ju Dr. ockovala /diteper/, este som si priplatila vakcinu co vraj nema take vedl. ucinky a v pohode... no pisem si s maminami /oktobrove babetka 2006/ a vraj toto ockovoanie ma byt az v 3 rokoch dietata? :confused: - nie som Dr., neviem co si o tom /alebo nasej pediatricke/ mysliet.. :confused: pls, poradte, ci aj vase deticky ockovali..
Na nete je takyto ock. kalendar, toto ockovanie je tam pisane po dovrseni 2.roku zivota... :unamused: tak neviem...

Očkovací kalendár

Vek: 4. deň - 6. týždeň života: tuberkulóza

Vek: 6 týždňov: vakcína proti rotavírusom, opakuje sa o mesiac, neočkovaní proti tuberkulóze

Vek: 8 týždňov: vakcína proti pneumokokom, opakuje sa podľa veku dieťaťa, kedy dostalo 1. dávku

Vek: 12 týždňov: šesťvakcína proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, hemofilom, žltačke typu B, detskej obrne, opakuje sa v 1. roku života trikrát

Vek: 15. mesiac života: vakcína proti osýpkam, ružienke a mumpsu. Ako novinka prichádza očkovacia štvorvakcína, ktorou je možné nahradiť povinnú trojvakcínu proti osýpkam, mumpsu a rubeole. Obsahuje aj zložku proti ovčím kiahniam. Vakcína sa aplikuje podľa rozhodnutia rodiča, príp. zákonného zástupcu. Nie je hradená zo zdravotného poistenia.

Vek: po dovŕšení 2. roku života a dovŕšení 5. roku života: vakcína proti záškrtu, tetanu a čiernemu kašľu

Vek: po 10. roku života: tuberkulóza, iba tuberkulín negatívnym deťom

Vek: 11 rokov: osýpky, mumps, ružienka, žltačka typu B

Vek: v 13. roku života: záškrt, tetanus, detská obrna

Preočkovanie proti tuberkulóze sa vykonáva na základe kontroly vykonanej tuberkulínovej skúšky. Od roku 2002 všetky deti po dovŕšení 10. roku života v kalmetizačných ambulanciách.

U dospelých preočkovanie proti tetanu a záškrtu po 10 rokoch od posledného očkovania.

Nové, nepovinné, ale odporúčané očkovania sú proti:

rotavírusom
očkovanie proti žltačke typu A, prípadne očkovanie kombinovanou vakcínou proti žltačkám A a B
očkovanie proti kliešťovej encefalitíde
očkovanie proti chrípke a pneumokokom
očkovanie proti meningokokom
očkovanie proti rakovine krčka maternice, HPV
očkovanie proti ovčím kiahniam (varicella)
O očkovaní týmito odporúčanými očkovaniami sa treba radiť s lekárom, ktorý vypracuje očkovací program a poučí žiadateľa o potrebných ďalších termínoch preočkovania.

Od 1.4.2008 deti do dovŕšenia druhého roku života majú nárok na dávky penumokokovej vakcíny s minimálnym doplatkom. Deti so zdravotnou indikáciou, dispenzarizované pre chronické ochorenia majú nárok na vakcináciu bez doplatku.
13. nov 2008 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Danona, v septembri mal maly 2 roky. My sme boli ockovany v 15 mesiaci tusim hexa vakcinou a potom este 2 x vakcinou proti pneumokokom Prevenarom pred dovrsenim dvoch rokov. Nam lekarka povedala, ze najblizsie bude ockovany ako 3 rocny. Ja som tiez toho jelen, pretoze viacero deticiek vo veku mojho maleho ockovali v dvoch rokoch. :unamused:
13. nov 2008 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
elri - to 15mes. a 2xprevenar sme tiez mali, no teraz este aj toto.. :unamused: dik za info ako je to u vas.. :wink:
13. nov 2008 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
heeeeeeeej???budem musiet volat detskej dr,lebo naposledy ked sme tam boli(v2rokoch-prevenar)tak som sa jej pytala a povedala mi,ze az v 3 rokoch mame dojst a ja ze tak sa toho drzim,rok sa neuvidime...a to vysiel nejaky novy zakon alebo co??
13. nov 2008 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Alri,tiež poznáme Lazy TOwn.....náš starší to pozeráva a mladší len tancuje ked je pesnička :grinning: :grinning: :grinning:

Danone,hej,malo byť to byť očkovanie až v 3 rokoch....ale poznám kočky ktorým tiež drobcov očkovali v 2...naša to očkovanie robí tak nastred-v 2 a pol :dizzy_face:
13. nov 2008 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lucinda-dik za info, uz som trocha kludnejsia... som normalne zostala z toho paf ze co s nami dr. experimentuje.. :sweat_smile:
13. nov 2008 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojkyjte dievčatá aj my sa k vám pridáme teiž k vám patríme.... večer vás prečítam aby osm vedela kto je všetko tu
13. nov 2008 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lucinda7, malemu sa strasne paci ta pesnicka bing bang dance, uz sa to naucil aj spievat, ale vo svojej verzii :grinning:

Danona, asi to ockovanie po 2 roku je individualne, podla uvazenia kazdeho pediatra. :unamused: Aspon uz mate pokoj od ockovania. :wink:
14. nov 2008 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Elri,hej,tá je dobrá......spííívam si když tančíííím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. nov 2008 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Danona :wink: :wink: awoj my sme boly včera tiež očkovany na 2 r. ale sa nam to presunulo o 3 mes. lebo bol chory a tiež na záškrt,tetenus a čierny kašel. :wink: .Ako sa mate?
14. nov 2008 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My mame doma maniu na shreka 1,2,,3 a stale dookola.Už to viem naspamet,xixixxii :slight_smile: :slight_smile:
14. nov 2008 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...my zase na Bambuľku...ked nesedím pri počítači ja,tak sedí Lily a kuká Bambuľku :grinning: najhoršie je však to,že jedna čast nemá ani 1O minút,tak jej musím furt chodit púštat dalšiu...musím ju naučit robit s notebookom :grinning:
ale už vie naspamať tú úvodnú pesničku a tiež niekedy vraví dopredu to,čo povie dedo jozef alebo bambuľka :grinning:
14. nov 2008 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja mala sa shreka boji :grinning: :grinning: :grinning: neviem preco lebo nikdy ju nikto shrekom neplasil a ked sa ho zacala bat tak mala jednu hracku plastovu figurku ,tora nic nerobi..takze u nas rozpravaka nehrozi :grinning: :grinning:
mirri ver tomu,ze by stacilo vysvetlit raz a uz by to ovladala :grinning: :grinning:
14. nov 2008 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak simonko si sam zapne dvd a pozera,dobre čo?A vie aj vipnut :wink: :wink:
14. nov 2008 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siwike-ahooj :slight_smile: sa mame ok, ak mi prave decka nerozbombovavaju dom.. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
mirrinka-aj u nas fici o.i bambulka.. mala to pozerava na telke, mne lezu na nervy tie holuby/vzdy ked je po tych 10min. koniec a zaciatok/ - vzdy ta ista zvucka, vyletia holuby.. :sweat_smile: ked uz ide taky 4-ty diel, som zrela na psychiatriu.. :grinning:
14. nov 2008 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kde ste kupili bambulku?my sme este neskusali,mozno bude mat aj u nas uspech :grinning: napalte mi to baby :grinning: :grinning: zaplatim cez paypal :grinning:
14. nov 2008 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Danona mohla by si aj mne napalit bambulku ?ak by si mohla ,hm?došla by som si preto. :wink: :wink: :wink: .Viskušaly by sme aj my,možno sa mu zapači. :wink:
14. nov 2008 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://sk.svajdlenka.com/vblog/index.php?topic=FRY :stuck_out_tongue_closed_eyes:
baby tu sú rôzne rozprávky,je tam aj bambulka :dizzy_face:
14. nov 2008 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my to mame odtialto, no len tu jednotku.. :wink: http://www.stv.sk/obchod/zlaty-fond/pre-deti-a-mladez/
siwike- to ja take nevieem :rolling_eyes: , no mozem ti pozicat a napal si :wink:
lucinda-idem kuk, ja chcem malej na vianoce borka stavitela niekde kupit.. :slight_smile:
14. nov 2008 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok