Detva. Maminky a tehuľky, pridajte sa

pajinka23
19. dec 2008

Napiste zienky z dt mozme rozbehnut nejaku faj temicku..tehulky a aj mamicky 🙂 🙂 🙂 🙂

anulienkaf
21. jan 2011

@pajinka23 kde ste baby tolko 😀 asi budeme mat chlapinu 😀 tesiiiiiiiiiim

pajinka23
autor
21. jan 2011

@anulienkaf 🙂 🙂 🙂 jeej tak gratulujem moja 🙂 🙂 tesim sa stebou 😉 inak si mala na sone vsetko ok??

anulienkaf
21. jan 2011

dakujem 🙂 ale MUDr. povedal ze este aby som to teoreticky mohol byt kusok pupocnej snury alebo zdurena vulva, ale myslim ze to bola mužská pycha 😀 a u vas je co nove?

anulienkaf
21. jan 2011

@pajinka23 dakujem ale MUDr. povedal ze este aby som to teoreticky mohol byt kusok pupocnej snury alebo zdurena vulva, ale myslim ze to bola mužská pycha a u vas je co nove?

pajinka23
autor
21. jan 2011

u nas je vsetko po starom ☹ ja beham stale po doktoroch,nejak sa mi sipe zdravie ☹ petko je trosku nachladnuty a pavlinka nechce v poslednej dobe spavat ☹ ☹
tesim sa stebou 🙂 🙂 🙂 🙂 budete mat Detvanca ako horu 😀 😀 😀 a to je dobre s chlapcekom je menej starosti,aspon u nas to tak bolo a aj stale je 😉 😉
ozaj a ku ktoremu doktorovi chodis?

anulienkaf
22. jan 2011

@pajinka23 Doktor David sa vola, z hrinovej. sestricku som poznala tak preto som isla tam.
co vas trapi nejaky hnusny virus? mna to chytilo pred sviatkami ked som este chodila do roboty, ale nastastie to preslo rychlejsie, ale sestra stale nie je uplne zdrava a to ma termin v aprili, musela mat uz druhhe ATB a jej dcerka ( tiez paulinka 🙂 ) je zaaase chora, sotva sa vratila do skolky. to aj tym pocasim a hlavne hygienou niektorych ludi co to siria 😠
nevies mi poradit? mam kontakt na jednu babu, teda na nejake centrum zravia a krasy ci ako sa to vola, mali by byt niekde na zahradnej a vraj robia cvicenia pre tehotky. este na prvej poradni som s tehu knizkou dostala od sestricky aj ich vizitku. chodievala si niekedy takto civicit? mam nejake cviky na dvd, ale mozno by som sla radsej trosku medzi ludi

pajinka23
autor
22. jan 2011

@anulienkaf vies co ja som chodila na predporodnu pripravu do Zv priamo na porodne oddelenie,a bolo to celkom fajn aj sme sa zasmiali a hlavne ti ukazu aj porodnu salu kde budes rodit,co a ako bude prebiehat a tak🙂ja som bola velmi spokojna 🙂 🙂 🙂 a aky je David doktor??ja som k nemu chcela uz davno prestupit od mojho 🙂 🙂 on robi tiez aj porodnika v Zv,prvy krat ked som rodila ma prepustal domkou som bola stastna ze som ho zastihla lebo nebyt neho tak so este kvasila v nemocke try dni 🙂 🙂 🙂 lebo po cisarskom by zena mala ist domkou as na 8den po sekcii no on ma pustil skor 🙂 🙂

pajinka23
autor
22. jan 2011

@anulienkaf uz sme zdravucky 🙂 🙂 tak to bolo len nejake nachladnutie 😒 som rada ze mame vsade nase menovkyne Pavlinky 😀 😀

benice
22. jan 2011

@anulienkaf Noooo už aj mne naskočil 20. týždeň 🙂 Je to možné, ale viac by ma potešilo, keby sme si dali "rande" v pôrodnici 😉 Že by sme približne naraz odrodili ... A ako bolo teda na tom sone??? Už viete čo to bude, či malé je tajnostkár? My ideme v pondelok, tak som tiež zvedavá, že či sa dačo dozvieme, alebo nie ...

benice
22. jan 2011

@anulienkaf Blahoželám aj ja 🙂 To je supeeeeeer ... Aj ja sa dúfam dozviem, že čo to bude ...

anulienkaf
23. jan 2011

@pajinka23 tak je dobre ze ste uz zdravi, ale ved nejako tu imunitu ziskat musia 😉
zatial je doktor ok, ked som bola este na zaciatku na pohotovosti akurat sluzil on, a je dost kludas, zbytocne ma neplasil. je iny ako doktorka co som mala pred tym, na nej sa mi zase pacilo ze bola komunikativnejsia a trosku citlivejsia pri vysetreniach, ale to je zena 😀 ale myslim ze inak je fajn, nemala som zatial ziadny problem, neda sa povedat ze by ma nejako odbil alebo bol hruby, kamoska k nemu tiez prestupila a chvali si. 🙂
a kedy sa da zacat chodit na tu prepôrodnu pripravu?

anulienkaf
23. jan 2011

@benice a to je celkom mozne ze tam budeme naraz 🙂 bola by to sranda
drzim palce na sone. este to berem s rezervou, ale asi to bude chlapcok. a vecer som uz konecne citila vyraznejsie pohyby, uz som sa zacala bat 😕 a chytila som brusko a na dlani som citila riadny pohyb, ako keby tam bol votrelec 😀 tak som aj muza zobudila a potom nie a nie zaspat 🙂 a teraz rano sme boli na omsi a hrali na gitarach, tak vzdy ked sme stali matko sa pomrvil 🙂

anulienkaf
23. jan 2011

@benice chystas sa chodit na nejaku predpôrodnu pripravu? pajinka23 pisala ze chodila do zv. by sme mohli chodit spoluu ked mame skoro rovnaky termin 😉

pajinka23
autor
23. jan 2011

@anulienkaf to presne neviem ale asi hocikedy mozes ist ja som chodila tak v 26tt ale vsak sa opitaj Davida on tiez isto bude vediet a ak budes chciet tak ti napisem aj tel cisielko,tusim v mobile mam ulozene a aj naporodnicu a ine oddelenia v zv🙂ides rodit do zvolena nie??

pajinka23
autor
23. jan 2011

@benice aj my sme sa viacere s MK stretli v porodnici🙂tak dufam ze aj vam sa to podari 🙂 🙂 je dobre ked tam mas niekoho koho poznas 😉 😉 vsak sa tam s vela babami aj pozoznamujete 🙂 a budete si kadeco rozpravat a tak 🙂

anulienkaf
23. jan 2011

@pajinka23 asi ano, ved je to v podstate najblizsie a chvalia ho viac ako BB. rozmyslala som aj nad stiavnicou ale necham to na zv. pozriem stranku na zv pôrodnicu. viem ze som to tam niekde videla

pajinka23
autor
23. jan 2011

v ZVje super urcite budes spokojna 🙂 🙂 🙂 aj sestricky su tam bohovske 🙂 🙂 🙂 pomozu ti zo vsetkym 🙂 kukni temu porodnica Zvolen este su tam niekde aj moje prispevky ked som prvy krat rodila 😀 😀

benice
24. jan 2011

@pajinka23 Nooo tak to dúfam, že tam budú nejaké žienky z Detvy a okolia ... a ak aj nie, tak zoznámiť sa nie je problém, budeme mať spoločné radosti aj starosti ... 🙂

benice
24. jan 2011

@anulienkaf Chodievaš do kostola do starej Detvy??? A kde sedávaš??? To si asi bola na omši o 9.tej, však? Lebo aj ja chodievam s mamou a sedávame väčšinou vpredu na tej strane kde hrá a spieva ten detský spevokol....
Inak dnes na sone bola haluz, boli sme vnútri v ambulancii ja, moja mama a priateľ ... 😉 A ujo Szedély nám vraví: Vás tu je ako Sásovanov 😀 A termín pôrodu mi napísali do knižky už nie 17. júna, ale 12. júna ... Tak nejako sa mi to posúva a nakoniec takýmto činom budem rodiť na konci mája ... ale to dúfam, že nie, v polke júna mi to stačí, nech sa bábo neponáhľa, veď má čas 😉 Inak tvoj manžel sa volá Martin??? Lebo aj môj nastávajúci je Martin ... 🙂

benice
24. jan 2011

@anulienkaf Ja som za, kľudne sa môžeme dohodnúť a môžeme spolu chodiť na tú prípravu ... 🙂 Aspoň sa zoznámime aj osobne a bude nám dvom hneď veselšie ... 🙂

anulienkaf
24. jan 2011

@benice ok 😀 to ma tesi, kukala som stranku zv nemocnice, ale tam sa chodi az od 28 tyzdna, a kazdy tyzden chodit autom do zv sa budem asi neskor aj bat, ked bude brusko velke. ale pôrodnicu by som chcela vidiet, ale vraj aj v dt robia nejake tehu cvicenia alebo pripravu. nevies o tom nieco?

anulienkaf
24. jan 2011

@benice nie, muz je marian a babiku volame mato, lebo ak bude teda chalan bude matej. na nedelnej omsi som bola v starej dt prvy krat teraz, obcas som zasla so svokrou vecer cez tyzden ( chodi kazdy den rano do klastora)
kym som bola v praci robila som kazdy druhy vikend a ked som mala volno na omsu som zasla velmi malo, bud som isla do br, cez leto som sa zase tulala ale teraz je aspon viac casu aj na duchovno 😉 ale mila bola ta omsa, je par veci sice co sa mi na niektorych knazoch nepaci, ale to su citlive temy. 🙂 🙂
my sme sedeli hore na lavo od oltara

anulienkaf
24. jan 2011

@benice a uz viete ze co bude?

pajinka23
autor
24. jan 2011

@benice no to mas teda pravdu 🙂 🙂

benice
25. jan 2011

@anulienkaf Juuuj tak o Detve neviem nič čo sa týka týchto cvičení a do toho Zvolena by sme mohli aspoň raz, dva razy zájsť, len tak pre zaujímavosť, že o čo sa jedná ... na skúšku ...

benice
25. jan 2011

@anulienkaf Hmmm nie, nevieme ... ☹ Povedal nám, že v 30.tom týždni nám povie ... Tak si musíme počkať ...

anulienkaf
26. jan 2011

@benice to ok, dohodneme sa, mozeme spravit damsku jazdu po detskych obchodoch 😀 uz sa tesim

benice
26. jan 2011

Jasné moja, kedykoľvek ... Keď budeš mať čas a chuť, môžeme vyraziť 🙂 Aj ja sa teším 🙂

anulienkaf
27. jan 2011

a kludne zobereme aj Pajinku23 😀

benice
27. jan 2011

@anulienkaf No jasné, že hej, aspoň nám poradí, povyberá čo by sa nám hodilo ... Ona je už skúsená mamička a nie ako my takí nováčikovia ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre