Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

patkao
27. júl 2009

terina my sme kakali kazdu chvilku dva dni a potom vysiel zub.k prikrmom,mne dokyna kazala az ked bude mat 7mesiacov,tak ja pockam,este oddovolenkujeme na mliecku a potom zacneme.zuzi mne tiez nechce flasu,ale ani lyzicku,tak neviem ako my budeme papat..dnes sme boli na baby plavani,bolo super,mala az hikala vo vode🙂

wewe8811
27. júl 2009

pekny vecer vsetkym, tak my mame za sebou dalsie ockovanie. Zoe to zvladla uplne super. Trosku zaplackala ked ju pichli a bolo po ockovani 🙂. Potom si poobede pospala vyse 3 hodinky a teraz uz zase pekne spinka. Tak dufam, ze aj noc bude kludna. Nemali sme ani teplotky, takze super.
Inak vazime 5525g a mame 64,8cm 🙂

ludika33
27. júl 2009

patkao mali sme maleho celu cestu vo vajicku, ale dala som pod neho bavlnenu plienku, ze nech sa tak nepoti do sedacky a pod chvilou som mu to vymenila. vydrzal buvat celu noc. akurat ked som mu menila plienocku vo vajicku, som mu dala trochu sosnut a ani o tom nevedel. to vajicko je asi nepohodlne, ale este vzdy lepsie ako mala natalka iba podsedak. chuda moje ako ju to klatilo sem a tam. potom som ju vypodlozila vankusikmi a uz bolo lepsie. najlepsie su tie druhe sedacky.

andrea142
27. júl 2009

ahojte

zuzi: http://www.predeti.sk/?c=detail&id=5334 my máme túto

wewe8811
27. júl 2009

ja som kupila tuto
http://www.perinbaba.sk/dojcensky-tovar/stolick...

tu so zirafkou. Na zirafky som bola pri bambulke od zaciatku tehotenstva nejako zatazena 😀

ludika33
27. júl 2009

baby ani mne maly nechcel flasu, tak som mu dala pit zopar krat na silu so striekackou na davkovanie napriklad panadol baby a tak vypil. nechcel flasu a ani lyzicku prito lyzickou papa vecer kasicku a s tou nema problem. ked som par krat dala striekackou, tak teraz uz aj z flase potiahne cajik. skuste

my mame velmi podobnu stolicku ako ste udali andrea a wewe. my ju mame este po natalke a je bombova

lenk30
28. júl 2009

ahojte.
ja som si stoličku ešte nevybrala. zatiaľ sa mi páči od Jané - aby sa dal z nej urobiť aj ten stolík. Včera som kukala chodítka, malému by sa to určite páčilo. ale svokra mi vystrihla nejaký článok - že koľko smrtelných úrazov, klby........a že sa potom aj učia pomalšie chodiť. vy idete chodítka kupovať?

my zúbky ešte nikde, ale spánok tiež............

začal mi odmietať fľašu, lyžičku, pohárik - všetko z čoho pil odsaté mliečko, keď som vybehla do roboty........takže mamin cicík

s príkrmom začínam až po poradni 7.8. - ale už som mu olizovať dávala všetko

teraz má také obdobie, že nevydržíme doma, tak ja už letím von
tak pekný dník vám

zuzi26
28. júl 2009

choditko urcite nie, vraj je to uplne zle na chrbticu..pozri diskusiu choditko..

nada.hope
28. júl 2009

tiez to necham na prirodu a ziadne choditko, 😉

darmka
28. júl 2009

Ahojte, Zuzi26 citala som, ze mala ti nechce flasku. No moj Matusko je tiez plne kojeny a chcela som do neho v tych horucavach dostat flaskou trochu vodicky a vobec ju nechcel. Raz sme vsak boli vonku a neviem ci bol taky smädny alebo hladny, ale nevedel sa dopit cajika. Vypil skoro 125 ml. Takze myslim si, ze ked nebude mat inu moznost, tak vypije aj z flasky.

ludika33
28. júl 2009

tak ja som tiez proti choditkam. nemala som ho ani pri natalke a pekne sa naucila chodit sama. krasne stvornozkovala, tak kam chcela sa dostala aj bez choditka. ortopedi ani pediatri to velmi neodporucaju. je to sice trosku narocnejsie pre maminy, lebo musia byt stale v strehu, ale stoji to za to, ze im nedokafreme klbiky hned za mini obdobia

vanilka2612
28. júl 2009

Ja by som malu do choditka nikdy nedala, krivi sa v tom detom chrbticka a naco zbytocne zatazovat? Lekari to vobec neodporucaju, k nam chodi cvicit rehabilitacna sestricka a aj ta je jednoznacne proti choditkam!

marya
28. júl 2009

Zuzi, a skusala si Hanke dat z poharika ? Mozno by sa jej to pacilo viac ako z flasky 😉
Ale vraj na tu flasku je dobre naucit babo tak, aby mu dal z nej pit otec ked mama nie je doma a babo akosi vyciti, ze inu moznost nema a pije aj z flasky.....ja som nastastie na flasku naucila Petka ako 4 tyzdnove babatko, ked s potrebovala ist do skoly, staral sa onho muz alebo sestry a nechala som odstriekane mliecko a pekne pil z flasky, a teraz takisto pije z poharika...no nas Peter pije zovsadial, odkial nieco tecie 😅 😀
A vcera som bola cely vecer v tom kine, chlapi teda zostali sami a tatino sa pekne o Petka staral, aj ho nakrmil, dal mu napit, Petkovi som evidentne ani nechybala 😀 😀

a2303
28. júl 2009

Ahojte, idem vás pozdraviť 😵

dnes som spravila nový album, malú som odfotila v stoličke (dnes papala prvýkrát kašu na večeru - kaša nestlé - moja prvá kaša). My máme stoličku na papanie Fisher Price, taká čo sa dá na normálnu stoličku a dá sa používať od maličkeho bába až po 2-3 ročné, keď je z toho podstavec na stoličku. Nezaberie veľa miesta a viem si ju so seboou aj nosiť. Zatial je skvelá!

Rebeka ešte zúbok nemá, ale dnes sa mi prvýkrát tak ozajstne pretočila na bruško. Potom sa aj pred spaním v kuse pretáčala 😀 Bola fakt zlatá!!!

Baby, premýšlam aj ja nad tým kúpaním. Ale bojím sa takého plávania kde sú rodičia s deťmi v bazéne. Podľa vás???

Majte sa krásne a prajem dorbú noc!

nada.hope
29. júl 2009

Ahojte maminky,.................
Anit gratulujeme k prvemu pretoceniu, my to mame uz davno za sebou, Ninka sa uz plazi po zemi ako uzovka a pomaly vyhladava co zaujimave by asi tak nasla v stole a na zemi, je to mala dazdovka 😀 😀

Zubky este tiez v nedohladne, ale nam to vobec nevadi, ved nejde o rychlost nie??????????
Ja som rozmyslala, ze by som s Ninkou zasla do nejakeho termalneho kupaliska, co myslite nie je to este horsia ako klasicke kupko, predsalen v teplej vode sa drzi viac bakterii a nedoporucuju ho ani tehulkam 😅

lenk30
29. júl 2009

darma, marya -my máme to isté. začal totál odmietať fľašku, pohárik......všetkol. čajík, alebo prevarenú lucku nosím v poháriku, len aby sa osviežil, aspoň sa poolieva 😀
od začiatku som chodila na pár hodiek do roboty a nikdy nebol problém s odsatým mliekčom vo fľaške. pekne papal. na začiatku sa mu to ešte viac páčilo, lebo nemusel tak ťahať. no teraz vôbec. čajík, ani vodu nechcel, ale stále som si myslela, že mliečko bude chcieť. nejak mi to poslednú dobu vychádzalo, že som stihla nakojiť a ísť......ale minulý týždeň som nachystla z mrazničky mliečko a on nič, aj čo mu muž dal lyžičkou tak vypľul - takže ho to neprinútilo a meškal s papaním 2 hodiny.........ale počkal si na cicík. ale zasa možno nebol až tak hladný, smädný, lebo aj to papanie po 5.hodinách bolo kľudné akoby ani nemusel.............

nada, ja by som do termálu asi nešla....si poviem, ale náš domáci bazén je momentálne vyhriaty prirodzene na 32C, takže aj to je vlastne termál 🙂

a2303, to je na tebe. ale ja si myslím, že už majú aj nejakú tú imunitku a už by si mali aj zvykať. napr. verejného kupka by som sa bála, ale v našom súkromnom bazéne sa tiež nekúpe iba malý......... a my sa s ním kúpeme aj vo vani obaja asi od 2. mesiaca. najprv sa ospršime a potom s ním ideme do vane.

k tým stoličkám...........viete mi niečo poradiť? ja by som chcela aby bola použiteľná hlavne s tým stolíkom. /doma máme len stôl v obyvke a barový pult/

janula10
29. júl 2009

Ahojte

lenka Chicco Poly 2v1 najlepsia stolicka 😉

martinka17
29. júl 2009

Ahoj babenky,
už pol roka som tu nebola, sila - ale mám infošky od Katky a Terky a Mimi.....tak aspoň viem ako sa mávate. A pridala som aspoň aj ja Samkovu fotku do albumu keď mal asi tak 3 mesiace. Dnes máme už presne pol roka, teda až večer o 17,45...už sme veľký 😀
Ináč všetky bábetka sú strááášne zlaté. A hlavne nech sú zdravé. yi už pôjdeme zachvíľu konečne na operáciu a potom snáď už bude aj u nás konečne všetko OK. Tak nám držte palce, nech máme v poriadku poredoperačné a konečne nás odoperujú, veď čakáme na to už 4 mesiace, hnusný pruh 😝

Samko sa už nudí, tak utekáme von, papapapapa

a2303
29. júl 2009

Ja mám Fisher Price (čo sa pripne na stoličku) malá je v nej aj odfotená. Ja som spokojná! 😵

marya
29. júl 2009

Ahojte 🙂

Prajem vsetko najlepsie, hlavne vela zdravicka k prvemu polrociku Martinkinmu Samkovi, Sofinke od Teriny aj Sonicke od Molly 😵 😵
Aj my dnes mame polrocka, teda presne za dve hodinky 😅

nada.hope
29. júl 2009

jej Maji aj ostatni vsetko dobre k polrocku, my mame az na buduci tyzden 😵 😵 😵 😵

alline
29. júl 2009

Ahojte, mozem otazocku, uz davate Vase ratolesti do sportoveho kocika? My sme sa narodili tiez vo februari, ale termin sme mali v marci tak som si pisala s marcovkami. A odkedy mozu deticky sedavat s oporou?
Dakujeeeem 🙂

marya
29. júl 2009

Nadi dakujeme 😵
Vasa Ninka ma narodeniny presne vtedy ked ja 😵 😵 😅

Alline, my uz davame asi mesiac Petka do sportaka, je tak spokojnejsi, pozera sa von a aspon chvilu tam vydrzi, vo vanicke mi vkuse reval 😀
Podla mna mozu deticky sedavat s oporou vtedy, ked si udrzia rovny chrbatik...

terina25
29. júl 2009

Všetkým detičkám k 6 mesiačikom prajeme so Sofinkou všetko najlepšie 😵 😵 😵

My stále hnačkujeme 😢 😢

darmka
29. júl 2009

Caute baby, chcela by som sa spytat, cim sa ma skor zacat. Kasickami na vecer alebo prikrmami na obed?

terina25
29. júl 2009

darmka:my sme začali príkrmami na obed.Kašičky sme dali nedávno len 2x,ale potom má Sofi problém si grgnúť.asi na to nemá ešte bruško pripravené.

alline: my máme už malú v šporťáku asi mesiac.ale dávame ju len ležať.nechceme zaťažovať chrbátik zbytočne.

andrea142
29. júl 2009

ahojte

aj my prajeme všetko dobré detičkám k 6.mesiačikom 🙂 ............ my až v utorok

nám sa vrátili problémy s jedením . takže papáme každé 3.hodiny večer aj ráno ☹. cez deň mi odmieta mlieko,ledva do nej dostanem 40ml takže ju kŕmim po 3.hod. lekárka mi na to povedala ,že mám vydržať 🙄 a že potom jej spravia testy či nemá alergiu na mlieko ....

zúbky tiež ešte v nedohľadne 😀 ........ pretáčať sa pretáčame už dlho ale tiež po prvý krát keď to spravila ,tak po chvíľke to znova a znova opakovala. teraz keď ju niekam položím na chrbátik tak v tom momente je na bruchu. 😀

tento týždeň sa mi nejako rozkecala. aj predtým už sem tam, ale teraz celý deň len gagoce ....... nezastavia sa jej ústa 😀 to po mne nemá ja som bola tichá. dnes sme sa vracali z nákupu a po celú cestu si spievala la la la la la ......... 😀 ....... niekedy sa z nej skoro pocikám 😀 😀 😀

v júni som ju už aj ja dala do šporťáka ale potom som to rozobrala a putovala do vaničky. šporťák plánujem vytiahnuť asi za dva týždne.

zatiaľ sa mi ešte neudrží sama sedieť ,lebo má takú mániu že okamžite si chytá ponožky a nohy ,tým pádom sa neudrží

my ideme koncom augusta na dovolenku hotel máme priamo v aquaparku a je tam aj termálne kúpalisko. do nejakého detského bazénika by som ju mohla položiť vyčvachtať .... čo myslíte?

bubatenko
30. júl 2009

ahojte,

andrea tak ten problém s jedením poznám, my máme už také obodibe 2 týždne a vrchol bol pred dvomi dňami , ked som išla k lekárke už... od rána mi nechcel zjesť ani hlt, prvé sústo som doň dostla o 16,30 poobede a v týchto teplách bez tekutín je prvý krok k dehydrácii a k hospitalizácii... ja už som zažila Adamča s infúzkou v hlave a som povedala nikdy viac.... ja neviem čo už mám robiť... včera sa trocha rozjedol a pomohlo nám, že sa vykakal, tak som zvedava, ako budeme pokračovať...... ja som už z toho jedenia na prášky...... ako to zvládaš ty, ja už niekedy stratím nervy a normálne sa rozplačem pred ním..... ☹

wewe8811
30. júl 2009

ahojte kocky chcem sa vas spytat ake mnozstvo polievocky davate drobcom na obed aby to uplne nahradilo mliecko?tolko kolko ml mlieka tolko ml polievky? dakujem a krasny horuci den prajem 🙂

terina25
31. júl 2009

ahojte kočky.
ako pozerám,chodí nás tu čím ďalej tým menej ☹

wewe:ja ešte polievočku nedávam.ale podľa mňa by malo byť asi toľko,čo mlieko.ja mám zatiaľ kúpenú len jednu polievku z obchodu-zeleninovú.je to veľkosť ako detská výživa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre