Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

drobec123
autor
30. jún 2009

a co nase ostatne tehulky co mali dnes kontrolu ??? kde su ???
inak janka, ta stranka je fakt dobra. len clovek by nemal mat tak vela info dopredu lebo sa budeme zbytocne bat co vsetko nas este caka a co vsetko sa moze stat ...

bebel
30. jún 2009

Mne úplne stačí info z http://tehotenstvo.academy.sk/index.php
a ešte mám doma knihu Otázky a odpovede. 😉

bebel
30. jún 2009

Teraz ma napadlo, ako sa staviate k odberu pupočníkovej krvi?
Plánujete ho niektorá?

nikiarudi
30. jún 2009

keby mám na to, aby som si mohla platiť každoročné uskladnenie, tak určite hej... no žiaľ nemám toľko zbytočných peňazí... 😒

sisipetka
30. jún 2009

ahojky, tak na chvilu aj u vas pobudnem a gratulujem k pozitivnym spravickam z kontrol 😉
Bebel to je asi na dlhu diskusiu, kedze kazdy ma na to iny nazor este aj z doktorov. Myslim si, ze asi nikto nevie 100 % poradit, skor to zavisi aj od zvazenia financii a mozno od okolia, co uz s tym maju nejaku skusenost. Vela ludi hovori, ze je lepsie dat krvicku do centralneho registra a ked by bolo treba nieco pre Tvoje dietko, tak si uprednostnena zo svojho odberu....

roxy_1
30. jún 2009

hoj holky tak ko za nama a uspesna 😀 miminko je v poradku,vypada ze bez zadnych vad,jeste mi to potvrdi z krve,ale z ULT je to v poradku i z moci. meri od hlavicky az k pate 10cm a jsme uz 13+0 takze jsme poskocili o tyden,jupiiii 😀 fotecku dam do alba,krasne se nam vrtel a delal ruzne premety,bylo to fakt krasne,delali mi ULT uz pres brisko.priste pujdu az ve 21tt coz je az za dva mesice,jak to jen vydrzim ☹
jinak doktorka mi rekla ze do Egypta ne,at si radeji vyberu neco v Evrope,kvuli kvalitnimu pojisteni,ze v Egypte,Recku ani v Bulharsku tak kvalitni neni 😉
tak uvazujeme Sardinii 🙂

sisipetka
30. jún 2009

gratulujem a to uz ste naozaj krasne velky 😵
citala som uz vasu diskusiu ohladom dovoleniek a myslim, ze sa spravne rozhodnes pre Sardiniu - urcite tam bude krasne 😉

lili213
30. jún 2009

Ahojte 🙂
Roxi gratulujem k úspešnej kontrole 🙂 a fotka mimi krásna

roxy_1
30. jún 2009

dekuji holky ja z toho ULT mela takovou radost jak se nam tam vrtel,ze zacatku by byla hezci fotka ale pak uz se nam nechtel moc hezky ukazat,ale i tak mi to staci...ten zazitek byl uzasny 😵

drobec123
autor
30. jún 2009

roxy gratulujem ! tak teraz mame termin rovnaky 🙂 uvidime ci sa mne nieco po stvrtkovej kontrole nezmeni ...
ste krasne velki uz 🙂

bebel, ja tu straku tiez citam, tak raz za tyzden - je velmi fajn. a doma mam tiez len "9mesiacov otazok a odpovedi" a to cita skor moj manzel 🙂 je potom muuuudry az az ....
nad pupocnikovou krvou sme uz rozmyslali, ale tiez nemame zatial k tomu jednoznacne stanovisko.

alikaa
30. jún 2009

Ahojte, tak aj ja som uz po kontrole. Ten moc bol vraj v poriadku, ze tam mohli kolisat bielkoviny. Mne robila doktorka vnutorne sono. To nemoze nejako porusit tu zatku? Mala som tam povodne prist s plnym mechurom, ze bude robit sono cez brucho, ale ked som tam prisla, tak mi sestricka povedala, aby som isla na wcko, lebo doktorke sa lepsie robi vnutorne sono. Dokedy sa moze robit vnutorne sono?

Wanduska, to uzv sa pocita tak, ze moja dr. nahodila datum poslednej menstruacie a ono to samo vyhodilo, ze som v 10 tyzdni + 0 dni a ze mam rodit 26. januara. A to vsetko vyhodilo este pred tym ako mi to sono zacala robit. Tak nechapem podla coho to pocita, ked podla vsetkych webovych stranok som uz 11tt. Mozno ten prvy tyzden berie ako nulty a nie prvy. Nepacilo sa mi, ze dr. mala monitor otoceny tak, ze som tam nedovidela, iba sama pre seba si tam nieco tukala, ked mi to sono robila a diktovala sestricke, ze srdce plus a nejake dalsie dve veci ze su plus. Nic mi nevysvetlila ani nepovedala k tomu. Len sa stazovala, ze nevidi cely plod, ze sa to strasne hmyri. Som blba, ze som sa neozvala, ze aj ja to chcem vidiet. Ale vytlacila mi fotku 🙂 Na fotke je nejaky udaj, ze 3.26, moze to byt velkost bejbina v cm, ze?
A tiez mam ist na to NT, este ze som od vas poucena, o co ide 🙂 kuknem stranku pre blizsie info.

Januska26 ja mam uz dlhe roky nezhubny nador v jednom prsniku a kazdych 4-5 mesiacov som chodila na onkologiu na kontrolu. Naposledy som tam bola ked som zistila, ze som tehotna a dr. mi povedal, ze najblizsie mam prist az ked dokojim, ze dovtedy ma ma sledovat moja gynekologicka. Doniesla som jej papier od dr. a ona si ho len zalozila a nijako sa tym nezaoberala. Pochybujem, ze mi bude prisia nejako sledovat.

Drobec123, aku Dr. mas a kde?

Bebel, ja rozmyslam nad odobratim pupocnikovej krvi, len som este nezistila kolko to vsetko stoji a ci si to budem moct dovolit. A nakolko to vobec moze pomoct. Dr. mi dala taky letacik a tam pisu ze to je pre deti do 10 rokov ked ochoreju, potom im to uz nepomoze.

sisipetka
30. jún 2009

alikaa to je super, ze vsetko je ok 😉
Vnutorne sono sa vacsinou robi do konca prveho trimestra, potom uz sa robi iba vonkajsie, aby sa nahodou neublizilo. A tie terminy sa urcuju vlastne 2 x - 1x podla poslednej ms a 2x podla ultrazvuku. Vacsinou sa berie termin porodu podla ultrazvuku v prvom semestri, potom ostatne ultrazvuky uz nie su smerodajne. Ale vela zavisi aj od dr., ze ci sa chce riadit ms alebo ultrazvukom. Hlavne sa to robi vtedy, ak je velky rozdiel pri urcovani podla ms a ultrazvuku.
A tych 3,26 to je velkost mimi v cm - zodpoveda to tomu cca 11 tt.
Cena pupocnikovej je okolo 25tis. este v SK a potom kazdy rok do 1000 Sk uskladnenie.
Prepacte, ze som taka mudra, ale uz sa mi nechce pracovat a kedze som vas doteraz len citala, tak som sa odhodlala uz aj napisat, ked terminik mame januarikovy 😉
Inac pekny dnicek, bezkam s hafanom k veterinarovi - to budu zase stresy 😅 - hrozne sa chudacik boji.

alikaa
30. jún 2009

sisipetka, nie je to nahodou tak, ze ked tu pupocnikovu krv chces drzat iba pre seba, tak sa tolko plati? Niekde som citala, ze ked to das do centralneho registra s tym, ze tu krv mozu pouzit aj pre ine deti, tak sa neplati nic. A ak by tvoje dieta malo problem, tak sa mu najde najvhodnejsia pupocnikova krv od niekoho ineho. Neviem ale co je na tom pravdy.

roxy_1
30. jún 2009

alikaa tak gratuluji k uspesne ko 🙂 to je nejaka divna dr. ja si lehnu a naproti me je na zdi monitor a cele mereni a zkoumani jsem sledovala,ale zase mam smulu pokud budu chtit 3D tak musim do Brna,to bych vazne ohrala...je to asi 90km od nas kvuli 10 minutam,to se bez nej radeji obejdu 😉

alikaa
30. jún 2009

Ozaj baby a kedy sa robieva 3D ultrazvuk?

bebel
30. jún 2009

okolo 20ttje to najoptimálnejšie...ale dá sa myslím od 14 tt - 24 tt...potom už je bábo moc veľké a poskladané, že toho nie je veľa dobre vidieť....

antoniab
30. jún 2009

ahoj
tak mama dnes za sebou kontrolu v uk bolo to zaujimave 😀 babo je vporiadku pekne nam podrastlo mame 9,5cm pridala som foto a sme 11tt + 4 😉

weronikla
30. jún 2009

Ahojte, gratulujem ku kontrolam a aspon viem, ze ked som dnes 11+5 tt, tak mame cca 10 cm, jeeeeeej... 🙂 este si ale dva tyzdne pockam a budem vidiet baby aj ja. NO ja som od doktora dostala papier a tam bolo, ze brusny UZV mi bude robit az v 21. tyzdni. Teda ked pojdem v tom 14 a bude mi robit vaginalny, nevadi to????
A nad pupocnikovou krvou uvazujem, podla mna je to uzasna vec, co moze naozaj babatku zachranit zivot. A odobera sa to az po dstrihnuti popucnej snuri, teda babatku to neuskodi... A kamaratka si to davala robit , a rocne platia 800,- Sk, to sa mi nezda vela...

antoniab
30. jún 2009

weronikla aj mne na svk robil vaginalne uzv 😉 ale v uk sa vaginalni nerobi a ani ta zospodu nepozru kym nerodis 🙄

boncusik
30. jún 2009

ahojte holky 😉

gratulujem k úspečným kontrolám

ja si vás nestačím ani čitať 😝 nieto prispievať 😝

ale ozývam sa aby ste vedeli že som váš každodenný čitateľ a myslím na vás aby ste sa tehulkuvali takto pekne dalej a nech nám to pomaly ale iste ubieha 🙂

janka1
30. jún 2009

ahojte 😉
gratulujem k uspesnym kontrolam a nadhernym fotockaaaam 😵 😵 😵 😀 😀 😀

drobec nemala som v umysle niekoho strasit s tou strankou , ale je dobre vediet co nas cakaaaaaa 😉 aspon ja som zatial isla vsade informovana 😉

k tej pupocnikovej krvi ......Zakladna cena: 824 EUR / 24 823,82 Sk

Z toho:
zaloha: 280 EUR / 8 435,28 Sk do 14 dni od podpisu zmluvy
doplatok: 544 EUR / 16 388,54 Sk do 14 dni od obdrzania vysledkov o spracovani pupocnikovej krvi
Zlava: 5% pri opakovanom odbere

Za pripravu transplantatu sa moze zaplatit bud jednorazovo alebo postupnymi platbami.

Kto nema na to peniazky dnes je uz moznost vyuzitia bezuceloveho uveru vo Vasej banke/ v sucastnosti uz kazda banka poskytuje uvery, ktore mozu byt cerpane aj za tymto ucelom

😉
Ak bude pupocnikova krv kontaminovana (infikovana), alebo z nej pripraveny transplantat nebude pouzitelny na transplantaciu z akychkolvek inych dovodov, je realizovana sluzba bezplatna, vratia Vam zalohu.

Rocny poplatok za uskladnenie sa plati kazdorocne vzdy v mesiaci, kedy Vam boli zaslane vysledky vysetrenia pupocnikovej krvi.

Ročný poplatok za uskladnenie je 49 EUR / 1 476,17 Sk

lenocka5443
30. jún 2009

ahojte holky, tak sa hlasim po dlhej dobe, neviem sa nejko sem dostat.....stale som unavena a ked pridem z prace, tak si musim trochu pospat, lebo som strasne unavena...dokopy doma nic neurobim, lebo je hned vecer.....a to teplo....boze, ked je vonku 30 stupnov tak sa len tesim domov do chladku....

olienka12
30. jún 2009

Ahojte, ja som chcela darovat pupocnikovu krv do verejneho registra,bohuzial su tam velmi prisne podmienky, prisnejsie ako keby som nechala uskladnit pre svoju rodinu. Ide hlavne o to, ze zena nesmie byt liecena dlhodobo, pocas tehotenstva nesmie brat ine lieky ako vitaminy. Ja beriem lieky na stitnu zlazu mozem darovat krv ale pupocnikovu krv nie, bolo mi povedane, ze je to nieco uplne ine. Kvoli informaciam som volala priamo na ceptru.
www.ceptra.sk

nella1
30. jún 2009

zienky moje ako vas citam co ste mali uz tiez prve sono antoniab a weronikla to uz mate take velke babatka?ja som bola na sone v 11tt a 6 dni a moje malinke meralo iba 5,1 cm. je to normalne? akysi velky rozdiel...

nella1
30. jún 2009

zeby to bolo tym ze aj ja sama som nizka mam len 158cm a este som aj schudla ale brusko uz mam vacsie oproti min. tyzd.

janka1
30. jún 2009

nella je to ok 😉 babatko v 12tt ma mat okolo 6-8 cm je to uplne v poriadku , nebooj a v 14tt je to 1é-12cm takze bud spokojnaaa 😉

roxy_1
30. jún 2009

nella male ma od hlavicky k zadecku 6cm tak to vetsinou meri,a s nozickama nam to dela 10cm tak mi to rikala Dr. 🙂

nella1
30. jún 2009

dakujem jani 🙂

janka1
30. jún 2009

nella 😉 🙂

weronikla
30. jún 2009

No ja som sa tiez asi sekla, tak o dva tyzdne bude take velke 😉 😅 No neviem, ja sa vytesujem aspon z tych Vasich kontrol, ja musim cakat a cakt 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre