Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

sisipetka
1. júl 2009

Dadi ja slohnem sestrinu zimnu bundu i kabat. Vzdy mala veci o cislo vacsie, teraz schudla, tak to nebude potrebovat 😀 A mne aj tak bude riadne teplo ako sa poznam, tak budem chodit mozno v mojej bunde a rozponuta 😉
Oli, tak o tom vymysle pocujem prvykrat 😅 To akoze coze?

k.a.t.k.a.
1. júl 2009

ahojte 🙂 riesite zimu .. mozno vam bude tak teplo ku koncu tehu z toho brucha a kil, ze bundu nebudete ani potrebovať 😀 ja som v decembri aj radiatory vypla v byte 😀 a doteraz mam obraz moju muza pred sebou, jak spí vedla mna v zupane a sustakoch zababuseny 😀

olienka12
1. júl 2009

sisipetka http://www.latkovky.sk/ je toho uz plny web aj ked mne to pride sice ekologicke ale hrozne neprakticke a zabijac casu...

sisipetka
1. júl 2009

Katka, ten obraz poznam dokonale. Uz som raz bola tehu v zime 😔 , MM skoro zmrzol a my sme usetrili 18 tis. na kureni 😅

eva3107
1. júl 2009

Tak ja verim , ze nam bude teplo...dievcence.. 😀 😀 😀

sisipetka
1. júl 2009

Oli idem si to prebehnut, ale asi toto riesit nebudem - dufam, ze na mna niektora za to nevybehnete 😀

k.a.t.k.a.
1. júl 2009

sisipetka 😅

olienka ja jednoznacne jednorazovky, pokial si mozem nieco ulahcit tak s radostou 😎 ja uz mam teraz plné kecky prania pri malej a nie to este smradlave plienky prat a zehlit 😝 nenavidim zehlenie, malej som zehlila asi 5 mesiacov, odvtedy som zehlicku nevytiahla 😀

dadulka2000
1. júl 2009

katka, sisipetka... super ste ma zabavili,... 🙂
ale ked ja som taka zaba zimna stale,.... no mozno sama seba prekvapim. 😎

dadulka2000
1. júl 2009

ja som pri malej mala na zaciatok asi 6 mes. jednorazovky a potom vramci ekologie som skusila aj tie pracie,.... ale asi po 2 mesiacoch som to vzdala.
🙂 a sme naspat pri jednorazovkach (sice uz len na noc)
ako vravi katka,... ulahcujeme si zivot,.... a pri dalsom dietati asi moc toho volneho casu nebude 😎

drobec123
autor
1. júl 2009

baby a bolo teplo aj zmrzlinam ???? tak na to sa tesim, lebo mne je teda vzdy zima a MM je taky isty. my niekedy spavame s dekou na perinach aj v lete. teda samozrejme ked je sychravo a chladnejsie. ja mam stale studene ruky a nikdy sa neviem zohriat ! tak na to ze mi bude teplo sa upppprimne tesiiiim !!!!

co sa tej prace tyka, ja som zakladala nase oddelenie sama pred 4 rokmi, teraz sme momentalne tri. takze nebudu to mat jednoduche ked odidem. ja by som sa aj chcela vratit aj mozno nieco robit po nejakom case z domu, len neviem ci sa mam do toho pustat - predsa len dieta by malo byt prioritne a bude ma potrebovat viac ako ludia tu. na plny uvazok by som sa aj tak nemohla vratit lebo to by som si neodpustila keby ma dieta videlo len vecer od 19.00 a casto aj neskor...

sisipetka
1. júl 2009

No tak ja nezehlim, to robi MM - a asi by som ho nepotesila, keby som aj plienky pribalila 😀

k.a.t.k.a.
1. júl 2009

drobec ja som zmrzlina, ja aj v lete spim s ponozkami na nohach 😅 tak ale na posledny mesiac mojho prveho tehotenstva nezabudnem asi nikdy 😅

sisipetka
1. júl 2009

Drobi, tak to nevieme, ci ti bude v zime teplo, ale myslim, ze je to ine pocas tehu a sama mozes byt milo prekvapena, ked zacnes v zime stahovat radiatory. Len neviem, co povie na to tvoj drahy - teda ak dovtedy nezamrzne a uz nic nepovie 😀 (prepac, troska vtip 😉 )

eva3107
1. júl 2009

Baby este nemrznite 🙂
Este mame daleko do zimy.... 😅

bebel
1. júl 2009

Olienka,
1značne 1razovky..........až budeš mať bábo, veľmi rýchlo pochopíš, že už len prať ogrckané a okadené veci, keď dieťaťu vybehne tá horčica až do pol chrbta, ťa zabaví až až, čo sa týka plnenia pračky aj predpierania, pretože tie oranžové MM kakačky sú ultra toxické, keď sa nenamočia hneď tak žlté fľaky ostanú aj po vypratí Vanishom aj Arielom naraz.... 😎
Žehlenie detských vecí, som praktikovala len pred pôrodom...potom vrele odporúčam sušičku a kupovať kvalitné veci....najmä H&M vydržia pranie /sušenie do aleluja 😉

cukruska1920
1. júl 2009

Ahojte...tak ja este staaaale neviem kde budem patrit 😀

sisipetka
1. júl 2009

cukrus, ale ved ty patris celemu konikovi 😉

cukruska1920
1. júl 2009

sisi...jeeej dakujem.. som myslela ze mi da doky uz termin minule ked som bola ale nedal...tak idem buduci stvrtok tak mi da uz aj knizku tak snad sa dozviem kedy vlastne budem rodit 😀

olienka12
1. júl 2009

🙂) ja sa len pytam, ani som nad latkovkami neuvazovala, len kamoska ultraekologicka baba ich chce, tak som zvedava na ako dlho hehe. Mozno nejake na koniec, ked budeme oducat od plienok, ale ani tomu vela sanci nedavam 🙂) tiez som pohodlna. a neznasam zehlenie, ked si predstavim co ma caka pred narodenim... ja mam doma totizto uz celu vybavu detskych veci od narodenia do cca 2 rokov 🙂))

sisipetka
1. júl 2009

Cukri, mne zatial tiez nedal konecny termin. Podla ms mam 22.12., podla utz v 12 tt to vychadza na 6.1.
Mala som to takto posunute aj v prvom tehu, kedze ovulka prichadza niekedy okolo 26 DC 😅 Na dalsej poradni sa dohodneme presne, aj ked ja sa chcem dohodnut na porode okolo vianoc - proste uz mam strach 😅
Ale Ty neboj, vsetko bude ok a malicke naozaj mozno pride uz v januari.

Oli, taku vybavu si kedy stihla ?

cukruska1920
1. júl 2009

sisi... ja to mam cele nejake cudne.. ale to asi zato ze som mala nepravidelne cykly a vlastne ani neviem kedy bola ovulacia ale hadam sa to ustali... juj len tak sa bojim aby to neskoncilo tak ako prvykrat ☹

ives77
1. júl 2009

ahoj babenky 🙂 ja idem v piatik na UTZ dúfam že to bude ok
a vidím že v tejto horúčave rozoberáte zimu,ja budem mat zimné veci od kamošky je trochu plnšia tak mi niečo žičia ....keby už bola tá zima iked ja zimu nemusím no bolo by to už bližšie k našim termínom no nie?

olienka12
1. júl 2009

sisipetka no vela veci mam po detoch v rodine mame 4 chlapcov od pol roka do 2apol a vela prevela mam z mimiaukcii a z jedneho super seku u nas v Presove 🙂)) a vypredaje Tesco, ja som kupovala veci davno pred otehotnenim, nie som poverciva hehe

sisipetka
1. júl 2009

Oli si super 😵 - akurat to zehlenie ti nezavidim 😅
Cukri prestan s plasenim, vsetko bude uz len dobre. Vies si predstavit mna, ja som to prezila v 40 tt a teraz mam dovtedy trpnut ako na ihlach - nie nebudem, nedopustim, aby som mala dalsieho anjelika! Tak hlavu hore a pekne sa usmievaj - bobulke to prospeje.
Ivi super, tak potom dodaj spravicky ako ste podrastli 😉

ives77
1. júl 2009

ok sisipetka hned po kontrole sa vám ohlásim a podám info,ale teraz už idem niečo jesť lebo odpadnem 😀

cukruska1920
1. júl 2009

sisi... mas pravdu...preco by sa to malo zopakovat 😉 som zvedava ako podrastie ked pojdem na kontrolu

olienka12
1. júl 2009

inak u nas je v poslednej dobe "tradici" ze kamaratky rodia naraz 🙂) ked sa niekomu narodi babo hned v ten tyzden sa urcite niekomu dalsiemu znamemu narodi dalsie 🙂)) tak som rozmyslala, ze s kym budem rodit ja a suseda hned dvere vedla je tiez tehu a vychadza to zhruba rovnako 🙂))

drobec123
autor
1. júl 2009

cukruska, nie je dolezite ci vies kedy bola ovu, dolezitejsie je ze ste ju trafili ! 😀 a mate fazulku v brusku, a aj tak ti lekar moze dat termin len +/- dva tyzdne, takze naco ti to je potrebne vediet ? 😉
sisipetka, ja by som sa prave chcela vyhnut vianocnemu rodeniu kedze si myslim ze lekari a dobre sestricky budu mat volno a cele to bude take hluche obdobie. ja mam narodky v januari takze ja by som chcela januaroveho drobceka 🙂 po manzelovi bude kozorozec 🙂

drobec123
autor
1. júl 2009

a 100% suhlasim s bebel, jednoznacne som za jednorazove plienky ...... a to som tiez dieta prirody ale peklo zo zivota si robit nebudem ! 😀
inak bebel, nemas info ohladne cvicenia v relaxe pre tehulky ?

sisipetka
1. júl 2009

Drobi rozumiem Ti, ale ja zo zdravotneho hladiska musim rodit do 38 tt, ale toto necham na doktorovi, ktoreho si musim dohodnut okolo 25 tt, aby sme uspesne dotehulkovali.
No a MM ma narodky pred vianocami, tak to nejako spojime 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre