Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

miroslava89
9. júl 2009

nedockava nechystam sa nikde praveze.. a ja som taka ekd viem ze sa nikde nechystam tak umyjem auto aby bolo pripravene 😅 presne naopak ako sa ma 😉

juliet od 6rana?...to ja som este sladko spala..nechcela by som tak skoro vstavat

nedockava4
9. júl 2009

ved prave....len vies, uz som volala tej Muranskej, tak povedala, ze mam prist o 10h, tak uvidim, co mi povie
Ak nepochodim, tak sa na teba znova obratim, ak sa nenahnevas...
Mne by vyhovovala tvoja, lebo ja byvam na Terase asi 5 minut od tvojej lekarky :o)

juliet221
9. júl 2009

no co narobim. este len koncim 3.mesiac tak musim pracovat

miroslava89
9. júl 2009

evka, nedockava a kosicanky..
nepoculi ste nahodne nazory nejake na mudr. medvecku?... posiela ma za nou jedna znama ale ja neviem ci ist ci neist..

markee
9. júl 2009

dobré dopoledne, já jedu na desátou ke kadeřnici,kvůli obarvení vlastů. Za týden jdeme na svatbu,tak ať nemám ty vlasy tak vyšisovaný 🙂 Všem co jsou v práci přeju, ať co nejdřív uteče.

juliet221
9. júl 2009

no dneska do 15.20 v robote tak dufam ze to zbehne. este ze tu dneska nemam sefa tak je troska pokoj

nedockava4
9. júl 2009

mirka...nepocula som o nom...ja si teraz tiez vybavujem lekara v KE....odporucani mam habadej, ale na toho lekara, co vravis, nemam nic.....ale ak ti ho odporucaju, tak asi vedia preco :o)

nedockava4
9. júl 2009

juliet...no, ja som uz 3 tyzden na PN....najprv mi bolo zle 24 hodin denne a teraz mam velmi nizky tlak.....take "točky" ako na kolotoci.....ale aspon to mam zadarmo :o)

miroslava89
9. júl 2009

juliet a od ktoreho mesiaca sa nepracuje?..

nedockava ja uz tiez potrebujem vybavit lekara v ke konecne- uz mi to odporucal moj lekar v mi ked som s nim vcera telefonovala takze bybolo na casE🙂

juliet221
9. júl 2009

no ja keby som nemala matersku knizku a nechodila do poradne ani neviem ze som tehotna. neni mi zle, nepribrala som nic no proste super.este aj moj tlak sa zvysil teraz v tehu. moj normalny tlak pred ty bol 106/60 a teraz 120/70.

nedockava4
9. júl 2009

mirka....ja idem o 10h za dr. Muranskou...berie nove pacientky, tak som zvedava, co mi povie..... a potom ti napisem, ok?
Evka mi odporuca svoju dr. Ivanovovu (tu mam blizsie k bytu :o) tak aj tu navstivim, ak nepochodim u Muranskej....

juliet....tak to ti zavidim....ja by som tiez chcela pracovat, ale vies, robim v banke a teraz to je tak cisty blazinec...tak si radsej oddychnem doma

juliet221
9. júl 2009

ono neviem od ktoreho mesiaca to je individualne, ale myslim ze ked je vsetko ok tak max tych 6 tyzdnov pred porodom sa ide na matersku.ja dufam ze zvladnem robit do konca roka. vyuzijem ze budu vianoce to budem i tak doma. chcela by som kvoli koncorocnym odmenam ktore sa na materskej urcite zidu. ale uvidime ako to bude vivijat. a co sa tyka poradne no to uz mas fakt na case. ja uz som bola 2 krat. mam za sebou odber krvi aj prvy ultrazvul

janka1
9. júl 2009

ahojte 😉
mam zapal zvukovodu 😨 vcera vecer ma neskutocne zacalo boliet ucho ☹ a najhorsie je na tom to, ze najlepsie je nebrat nic nakolko vsetky lieky a kvapky velmi neodporucaju tehotnyym , tak som zvedava ako to prejde 😨

miroslava myslis Medvecku Janu , ta co robi na Tahanovciach? je to normalos dr. nema ani zle , ale ani nejake neskutocne dobre referencie , je v pohode 😉

juliet221
9. júl 2009

nedockava ja robim projektantku takze sedim cely den za pc tiez mame vo firme stresy a poriadne teraz, ale sef na mna dava pozor aby som nebola v strese. proste sa o mna stara

janka1
9. júl 2009

nedockava budes spokojna u vidis 😉 jedna kocka z Kosic co je na MK k nej chodi skus sa jej opytat , ale viem, ze ti napise len dobre vecicky o nej 🙂 vola sa monika1 , posli jej IP 🙂

nedockava4
9. júl 2009

Janka...dakujem, si zlata.....juj, mam troska strach, co mi povie ta lekarka....

janka1
9. júl 2009

moja a co by ti mala povedat , usmeje sa, vysetri ta , ukaze babenko na sone a ty budes konecne spokojnucka 😉

bebel
9. júl 2009

Ahojte,
Mirka, ak už teraz mávaš boľavé kríže, tak sa priprav na peklo na konci tehu.....ty budeš mať nárok nastúpiť na MD už 8 týždňov pred stanoveným termínom pôrodu.A MD ti bude trvať 37 týždňov 😉(a ešte ak tu sú aj nejaké slobodné mamičky), my ostatné len 28tt. A termín 30 .12. máš v 40 tt? A k umvaniu auta, to čumím...u nás je to mangelova robota, pretože ho to baví alebo odparkujem k jeho strýkovi, čo má ručnú umývarku na pol dňa....nikdy by ma nikto neprinútil umyť si auto a už vôbec nie ako tehotú, maximálne si viem predstaviť, že by som prešla cez ten automat.

Juliet, preboha to čo robíš v práci od 6,00?My sme dnes do 8,30 sladko😔
Teraz Bruno pozerá Pocahontas a ja sa asi pustím do vysávania a umyjem kúpelku s WC, aby sme zajtra mohli vybehnúť niekam na večeru a do kina.Bruníka si dúfam, vezmú na 1 deň moji rodičia, už sú všetci nažhavení. 😀

Markee držíme palce, nech to vyjde s vlasmi k tvojej spokojnosti....

miroslava89
9. júl 2009

nedockava🙂 tak budem netrpezlivo cakat na tvoje info... a neboj sa vsetko bude dobre🙂

janka a to z nicoho nic ty zacalo boliet ucho?..lutujem ta 😔 ...asi tu myslim.. potrebujem lekara v ke..cim skor.. kedze som vcera volala s mojim lekarom a nebola som nadsena tym co mi povedal..

juliet221
9. júl 2009

babel. ono to man normalnu pracovnu dobu kazdy den od 6.00 .neberem to tragicky.som zvyknuta a nemam problem vstavat

eva3107
9. júl 2009

Miroslava nie medvecku ja nepoznam... ☹
Nedockava tak chod za tou Muranskou a uvidis Janka by ti urcite zle neporadila...No a keby si nechcela tak mozes ist k mojej...5min od domova 😀

eva3107
9. júl 2009

Janka dlho sme uz spolu nekecali...tak ako? Citis sa v pohodke? Mnes a to uz krati ...uz v utorok uvidim svoje babatko a velmi sa tesim... 😀

nedockava4
9. júl 2009

tehulky....tak ja sa idem obliect a utekam ....ked sa vratim, hned vas budem informovat, ako som dopadla :o)
Zatial, pekny dnik :o)

eva3107
9. júl 2009

Tak ahojooj drzime palce 😉

miroslava89
9. júl 2009

bebel na na MD nepojdem🙂 ja som doma uz teraz..kedze ja som pracovat nikdy ani nepracovala 😔 ...termin ten co mam 30 v 40tt- ale tak ja mam terminy porodu od 28.12 az po 6.1-nepravidelny cyklus a podla ultrazvuku mam termin "az" 2.1.:-) my mame auticka dve- jedno priatel jedno ja- a vecsinou je to jeho robota , lenze je na sluzobke a nechce sa mi chodit na spinavom aute a aj tak som sa nudila a nebola to az taka kto vie aka tazka robota takze som to zvladla🙂 jedine co sa tyka lestenia- to mame doma jedine taky hnusny smradlavy prostriedok -to som radsej nechala na svokru🙂

miroslava89
9. júl 2009

nedockava ahoj a drzime palce vsetky🙂

ja sa musim pochvalit 😅 v nedelu uz budeme mat na isto doma kociiky a az dve🙂 a este koopu potrebnych veci pre deti🙂

janka1
9. júl 2009

evka boli ma ucho , ale musi v praci dokoncit ucto aj faktury a vyplaty a padam domov 😒

micicici
9. júl 2009

Ahojte dievcata, chcem sa Vas spytat. Bola niektora z Vas teraz v tehotenstve chora? Ja som mala taku slabu nadchu a trosku ma skrabalo v hrdle a riesila som to len tymi cukrikmi na cmulanie - mi poradili v lekarni, ale teraz mi to preslo na priedusky a citim sa dost zle. Kaslem a smrkam ako blazon. Nemoze to ublizit mimi? A brali ste aj nejake lieky? Moja obvodna je totiz na dovolenke a ta co ju zastupuje, tak v ambulancii je momentalne 15 ludi!!! Mam taky strach ci co aby to malemu neublizilo...

juliet221
9. júl 2009

ja som prave prekonala . strasne som kaslala a nadcha tiez

bebel
9. júl 2009

Mirka, ale dvojičky sa rodia aj mesiac pred ich stanoveným termínom 😀
Takže buď ready už koncom novembra.

Priebeh pôrodu
Každé viacplodové tehotenstvo si vyžaduje časté kontroly, aby sa včas zistili a odstránili nebezpečenstvá pre matku, napr. gestózy a dieťa, napr. nedostatočný vývin. Tehotná žena by sa mala telesne šetriť. Od 28. týždňa tehotenstva by tehotná žena mala byť často ambulantne sledovaná a pri komplikáciách prijatá do nemocnice. Navodenie pôrodu by sa malo kvôli možnému preťaženiu placenty previesť po 38. týždni tehotenstva.

Pôrod prvého dvojčaťa sa neodlišuje od normálneho pôrodu. Kvôli nadmernému roztiahnutiu svalstva maternice sa často vyskytuje nedostatočnosť kontrakcií, čo si vyžaduje podanie liekov, napr. infúzií s oxytocínom, na zlepšenie činnosti kontrakcií. Pôrod druhého dvojčaťa musí prebehnúť čo najrýchlejšie, v priebehu 15 až 20 minút, pretože toto dieťa je kvôli zmenšeniu maternice a kvôli nebezpečenstvu predčasného uvoľnenia placenty silne ohrozené. Ak sa dieťa nenarodí do 20 minút, je nutné použiť metódy operatívnej pomoci pri pôrode, napr. vákuovú extrakciu. Ak deti majú nesprávnu polohu, ak sú mimoriadne malé alebo nedostatočne vyvinuté alebo sú extrémne rôzne veľké, je nutné ihneď previesť cisársky rez. U starších žien, ktoré prežívajú svoj prvý pôrod, sa pri viacplodovej gravidite odporúča cisársky rez už od začiatku. Ak tehotenstvo prebieha bez komplikácii, môže sa za priaznivých podmienok rodiť aj normálnym spôsobom.

A tu ti baby poradia viac a pripravia ťa na to, čo ťa čaká... https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre