Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
26. júl 2009

ives, to je taký ten dlhý vankúš, taký slíž. Je dobrý na spanie - jednu časť si dáš pod hlavu, a potom si to dáš medzi nohy, aby ti bruško netlačilo na matrac. Ja takto spávam s paplonom a tá poloha mi najviac vyhovuje. Len ako som spomínala, kúpila som ten gulôčkový a dosť šuchoce, takže keď sa zamrvíš, tak to šuští a mne sa zdal dosť tvrdý. Časom tie guličky "ulahli", takže sa to zlepšilo.
Na a potom ho vieš využiť pre bábatko na kojenie. Dáš si vankúš okolo seba a na neho si dáš pri kojení prcka, čiže ho nemusíš držať na rukách a namáhať sa.

olienka12
26. júl 2009

hehehe

adros
26. júl 2009

olienka , som rýchlejšia 😀

adros
26. júl 2009

ives, je mi to jedno. Ale myslím si, že budeme mať dcérku, aj keď polovička drobcovi hovorí on... 😀

baileysa, tak vitaj medzi nami. A z nepravidlného prispievania si nič nerob. Ja som už pár týžňov PN a aj tak nie som "top" prispievateľkou. Čas akosi letí a občas sa k netu ani nedostanem... 😒

ives77
26. júl 2009

dakujem vám a asi si ho kúpim aj ja čo to asi stojí? a vitaj medzi nami baileysa a tie pohyby sa mi zdajú príliš skoro druhorodičky začínajú cítiť okolo 16tt 😉

adros
26. júl 2009

ives, mňa ten moj vyšiel s poštovným 35 EUR

olienka12
26. júl 2009

ives je to rozne od 14 eur do 50 podla toho aky a kde. Ja asi ked uz ten molitanovy, tak si ho asi usijem a dam za cely cca 10eur ked to spocitam 😉

baileysa
26. júl 2009

dakujem za privitanie 😉

ives, ved aj mne sa to presne zda prilis skoro, vcera som mala jeden taky pocit, a dnes pri prudkej zmene polohy v sede som mala znova taky pocit, tak neviem 😕

ten polohovaci vankus mam aj ja a je to jedna z veci, ktore sa mi velmi osvedcili, ci uz pre mna na spanie v dalsich mesiacoh tehotenstva alebo potom pri kojeni, vrelo odporucam 😉

olienka12
26. júl 2009

baileysa aj ja ta vitam. K tym pohybom minuly tyzden ked som bola v predklone a som si tlacila na brusko dostala som 2 stuchance potom som citila este raz ked som lezala v posteli, inak zatial len take pochody v brusku a sem tam citim plnsie na pravej strane 🙂

baileysa
26. júl 2009

olienka, dakujem za privitanie... takze aj ty mas taky pocit, ze by to mohli byt pohyby?

adros
26. júl 2009

ja som tiež mala pocit, že ma drobec šťuchol, začalo to asi pred 2 dňami, vtedy, keď si lahnem do postielky, tak dúfam, že to je ono 🙂 inač, pridala som fotečku z poslendej kontroly. Drobec sa otočil chrbtom, beťár 😀 ale aspoň sú pekne vidieť stavčeky

olienka12
26. júl 2009

no nic ine to byt nemohlo hehe creva sa hybu inak a vzduch v nich tiez 🙂))

olienka12
26. júl 2009

ja idem v utorok na vsetky mozne krvne testy este mi krv nebrali,tak dufam,ze mi doktor urobi aj UTZ chcem ho tak troska upytat nech mi povie co cakame 😀

baileysa
26. júl 2009

olienka 😀

adros, pekne mate stavceky 😉

adros
26. júl 2009

baileysa, ďakujeme. Manžel z toho mal viac. Jemu dr. otočila monitor a ukazovala: toto je hlavička, toto je srdiečko, toto je jedna stehenná kosť, toto druhá, toto je chrbtica...

baileysa
26. júl 2009

mne brali krv minuly tyzden v piatok, doteraz mam obrovske modriny, co mi zily popraskali 😖 tento tyzden sa chcem zastavit po tehotensku knizku? vy uz mate vsetky knizku?

adros
26. júl 2009

baileysa, hej, knižočku už asi máme všetky, ja mám od 20.5. Odkiaľ si?

minix
26. júl 2009

ahojte, tak som doma z kratšej dovče. 🙂 Čítať spätne Vás nestíham, ale vidím, že sa bavíte o tom vankúši, lebo na ten si brúsim zuby aj ja.

Od piatka rána ma bolela ľavá strana, ako keby vaječník, pri akejkoľvek zmene polohy, do pichanie bolo na nevydržanie, nedalo sa s tým ani chodiť, tak som šla na pohotovosť, kde mi povedali, že to nič nie je, brucho mám mäkké, vzali mi krv, neukázalo to žiadne výsledky a odporučili ma v pondelok ráno doktorkovi.
Tak aj idem. Dnes to troška ustalo, občas ma pichlo, ale inak nie.

Nemáte s týmto niekto skúsenosti?

No a v utorok idem po mesiaci na kontrolu, tak sa neviem dockat, kedy sa zasa uvidime.

Adros, pekna chrbticka. 🙂)))

ives77
26. júl 2009

ja mám knižku od 7tt a už sa neviem dočkať štvrtka majú mi dojsť vysledky tripl testou dúfam,že budú ok 😒

adros
26. júl 2009

ahoj minix, Ďakujem. Ja tiež mávam z času na čas pichanie pri vaječníkoch, ale to je tak 1 deň, potom to prejde.

baileysa
26. júl 2009

adros, ruzomberok

minix, s tym nemam skusenost, dobre ze si bola na pohotovosti aspon si spokojnejsia, snad bude u dr vsetko v poriadku a to len si telo zvyka na tento stav 😉

adros
26. júl 2009

baileysa, a prečo ti ešte dr. vlastne nedal knižku? Zvykne ju dávať až tak neskôr?

baileysa
26. júl 2009

dr mi povedal, ze knizku dava az po 12 tyzdni... 😕

minix
26. júl 2009

a ja idem na tie testy, co sa maju stihnut do konca 16tt zajtra, to je ten tripple? co sa tam skuma?

adros
26. júl 2009

Triple test alebo serologický test krvi matky

Ide o krvný test, ktorý sa vykonáva v druhom trimestri tehotenstva obvykle okolo 15. - 16. týždňa. Na základe výsledku sa zaradíte do skupiny s vysokým alebo nízkym rizikom výskytu Downovho syndrómu, ďalších genetických porúch alebo rozštepových chýb u dieťaťa. Používanie tohto testu už však ustupuje, pretože z dostupných dôkazov vyplýva, že serologický skríning nemá také spoľahlivé výsledky ako nuchálna translucencia. V súčasnej dobe je taktiež známe, že starostlivé ultrazvukové vyšetrenie chrbtice plodu odhalia väčší počet detí s rozštepovými chybami chrbtice než serologický test. U nás v Českej republike doposiaľ platí povinné vyšetrenie Triple testu v 16. týždni tehotenstva, ak nie je naplánovaná amniocentéza napr. na základe indikácie veku.

Výsledky tohto testu nie sú stopercentné. V prípade zistení abnormality alebo v prípade, že patríte do skupiny s vysokým rizikom, Vám však lekár odporučí ďalšiu možnosť vyšetrenia, obvykle amniocentézu.

minix
26. júl 2009

dakujem ti adros. :ˇ)
U nas v Ceskej republike..... 😉 😀

adros
26. júl 2009

bolo to skopcené z webovej strany 😀 tiež mi bolo divné, prečo Česká republika, lebo stránka bola slovenská 😒

adros
26. júl 2009

no nič, tehule. Pomaly zdvíham svoje kilá a presúvam sa do postielky, tak dobrú nocku a see you later 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre