Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ivv
29. júl 2009

ahojte zienky
tak ja este dva dni a mam II. poradnu, cize mi budu brat krv na tie triple testy.. tiez som zvedava na vysledok, ale.. no matter what .. na amnio nepojdem. toto mam vyriesene. tiez som "starsia" buduca prvorodicka, takze cakam kadejake falosne cisla.. 😝

dnes sa mi urobil herpes na hornej pere, len taky maly, ale .. googlenie mi na pohode nepridalo.. takze .. uz negooglim! 😀

bebel.. v tom mothercare som nebola, ale podla linkov co si dala to vyzera na pekne vecicky.. ale asi tiez aj dobre palky 🙄 .

ja som si kupila super rifle, a kedze uz ziadne nohavice nezapnem tak som si ich aj napriek cene kupila.. riflovu suknu, saty a do triciek sa este zmestim 🙂. a asi sa tiez vrhnem na triedenie satnika.. nebudem sa predsa pozerat dalsieho pol roka na veci, do ktorych sa nevmestim, ze? 🙂

dadulka2000
29. júl 2009

zienky, aj ja sa idem vrhnut na triedenia satnika - v piatok mam day off tak kym bude mala spat, tak to musim prezriet - tak sa mi do toho nechce 😝
navyse aj jej skrine su plne veci od roka a pol,... a nic z toho nenosi, lebo je dlha ako tyzdne pred vyplatou 🙂
vsetko roztiedit a co je nepouzitelne vylozit na povalu 🙂 brrrr
😀

dorotkaa
29. júl 2009

zazalienka a ivv, kde ste kupili superske tehu rifle? Ja zhanam, ale zatial som nic pekne a dobresadnuce nenasla... Hodte nejake tipy na dobre rifle,na cene nezalezi, aj ostatne baby, diiiiiky 🙂

zazalienka
29. júl 2009

ja som si bola kupit rifle Steberg, take s viazanim okolo krku.. priamo vo vyrobe za 40 €, v TT ich predavali za 65 €.. tak sa mi oplatilo vybehnut do Galanty pre ne.. a vyskusat tam predlzene rovno na mna..

miroslava89
29. júl 2009

3strany za paru hodin - sikovne ste 🙂...

ivv
29. júl 2009

dorotkaa ja som si kupila esprit rifle v babymarkete.. za 85€.. 😖
ale musim povedat, ze tato znacka mi sedi, ja som taka prdelata 🙂)

lopezka
29. júl 2009

ahojte tehulky, opat som sa na chvilku odtrhla od prace 😀

baby, ktore pisete, ze ste starsie prvorodicky, kolko mate rokov, ak sa smiem spytat ? ked riesite amnio 😔 ... lebo mne to moj doky odporuca vzhladom na vek .... a ja som teraz taka poslusna, ze co povie, to urobim 😖

ostatne baby, aky mate nazor na amnio? ist, ci neist, pokial mate viac ako 35 rokov?

ivv
29. júl 2009

lopezka.. ja budem mat v oktobri 35.. kedze vsak cakame prve babatko a dlho sme sa snazili, a neviem kedy a ci vobec bude druhe, tak je pre mna aj 1% riziko prilis velke.. proste neriesim.. viem, ze aj keby boli blbe triply, tak budem verit, ze je to dobre.
teda, este neviem ako budem vystrajat ked budu blbe vysledky 😎

a hlavne.. ja by som nedokazala aj po zlych vysledkoch, aj po zlom amniu vzdat sa dietatka.. neviem, mozno mate na to iny nazor, ale tento je moj 🙂

lopezka
29. júl 2009

ivv, no pre mna su tie vysledky praveze hrozne dolezite 😔 viem, ze je tam to 1%, ale priznam sa dopredu, keby malo byt babo chore, isla by som na prerusenie ........ 😔 😢
mozno si tym vysluzim vase opovrhnutie, ale bohuzial, toto je zase moj nazor ..........a silne obdivujem take baby, ktore maju tolko odvahy a sily, ze si nechaju aj chore dieta.....ja by som to nezvladla 😔 a bohuzial ani financne si nemozem dovolit byt doma a neist spat do prace 😖

dadulka2000
29. júl 2009

lopezka, ja mam 34, a ani nahodou tu nik nespominal take testy - a keby aj vysledky boli zle, tak asi by som to neriskovala. ty mas ake vysledky z krvnych testov?? a kolko mas rokov ak sa mozem spytat? 😉

bebel
29. júl 2009

Mne sedia najlepšie tehu gate ZARA maternity a H&M mamma, ale boli kupované v Londýne a Barcelone.
Mám aj iné- nové, kúpené na MMB, ale tie ma až tak neoslovili 😒 uvidím, či ich vytasím neskôr.

Tak treba pohľadať veci z 2.ruky. 😉
http://deti.bazos.sk/inzerat/1953481/Tehotenske...
http://deti.bazos.sk/inzerat/1975421/Predam-2te...
http://deti.bazos.sk/inzerat/1969358/Tehotenske...

http://detsky-bazar.hyperinzercia.sk/tehotenske...
https://ssl.aukro.sk/item664439843-znackove-zos...
http://obleceni.bazos.cz/inzerat/3729890/Prodam...

miroslava89
29. júl 2009

lopezka amnio riskuj podla mna len ked mas velmi zle vysledky testov.. a viacere vyvojove chyby su viditelne aj na 3D/4D ultrazvuku tak skus premyslat aj nad tym..

lopezka
29. júl 2009

dadulka, v juni som mala 36 .....a vysledky zatial este nemam, buduci tyzden idem na 2.odbery ....a vysledky budu az potom 😔

ives77
29. júl 2009

ahoj kočky zdravim vás zazalienka aj ja som si dnes kúpila tie tehu rifle čo ty sú super páči sa mi to viazanie kolo krku len mi trošku vadí že sú dolu dosť široké ale inak fajn a vyšli ma47eur

miroslava89
29. júl 2009

a ste sa rozpravali o tehu obleceni ja mam kupene dvoje tehu gate--- len som zvedava ci sa do nich este vopcham od kedy len lezim tak priberam ako diva 😒 mam nahor 7kil uz 😔

zucana
29. júl 2009

miri a myslis,ze ked pojdem len na ten klasicky morfologicky ze to nestaci? lebo tu v IT ani neviem kde je 3D 🙄

ivv
29. júl 2009

vies, ja som z velmi blizkeho okolia pocula o troch pripadoch.. vsetky boli o tom, ze testy zle, aj opakovane a amnio dobre..

ale.. ak ti to prida na pokoji v dusi, tak chod, ale hlavne, chod na amnio zdrava!, tzn. ani lahke nachladnutie nesmie byt, aby neboli komplikacie..

ono tie testy casto, az prillis casto vychadzaju falosne pozitivne.. vystresuju matku, spolu s nou dieta.. a potom sa potvrdi ze je vsetko ok 🙂. inak je to business preparadny, vsetko su to nakladne zalezitosti..

mozno by som sla na morfologicky ultrazvuk, nech poriadne pokukaju babenko, ten je predsa menej rizikovy ako amnio 😉

bebel
29. júl 2009

Lopezka toto je veľmi ťažká téma.
Ja by som ho zrejme donosila, ale ak by bolo fakt postihnuté, vzdala by som sa ho hneď po pôrode. 😒 aj so všetkými vecami, čo by som pre neho mala nachystané a už nikdy by som sa nepokúsila o ďalšie....
Moja babka bola riaditeľkou špeciálnej školy a ja pociťujem k týmto 1ncom úplnu anxietu.
Nevedela by som sa o také dieťa doživotne starať a obetovať sa mu.
😖 riešila by som to anonymným pôrodom.
S takým niečím by som sa nevedela vyrovnať a aj môj mnžel o tom vie, už sme túto tému preberali.

Pevne verím, že všetky, čo sme tu- budeme mať zdravé bábätká.

ives77
29. júl 2009

baby nikde neviem zohnat tenb tehu vankúš nevydeli ste ho niekde na predaj na nate?

miroslava89
29. júl 2009

zuc netusim..ale mne po tych blbych tripple testoch doktor hned odporucal 3D/4D.. ze ak si chceme byt vic menej isti tak musime ist.

zucana
29. júl 2009

tak sa popytam zajtra lekara...dikes a neboj bude vsetko oki 😉

lopezka
29. júl 2009

ivv, ved ja pevne dufam, ze vysledky budu ok a potom s dokym preberiem, ci je nutne absolvovat to amnio .....on mi to len spominal, ze vzhladom na vek by odporucal, ale samozrejme rozhodnutie bude na mne 😉

bebel, ano je to tazka tema 😔 ja som v poslednej dobe videla hrozne dost takychto deticiek....az z toho ide hroza, ze kolko ich preboha je 😔 ......chudatka ☹ ..... aj my s drahym sme sa o tom bavili, ale myslim, ze ani priviest take dieta na svet nie je vyhra ....myslim pre to dieta ...... 😔 ale je to na kazdom samozrejme 😉

a teraz uz trosku veselsie 😀 .....o chvilku idem do kina na Harryho .....videli ste to niekto? 😅

miroslava89
29. júl 2009

skus sa opytat ved za opytanie by si nic nemala dat...ja len dufam ze bude vsetko oki🙂musi byt..

dorotkaa
29. júl 2009

Tie zara rifle by mohli byt dobre, len neviem ci u nas alebo vo viedni zozeniem. Ale chystame sa aj do barcelony v septembri, tak mozno tam kuknem. Pojdem pozriet aj tie esprity. A baby co sa bojite amnio, je to uplne v pohode, neboli to a pokial vam to robi dobry odbornik, nebala by som sa. Ja odporucam zeleznicnu nemocnicu, vysledky su tam hned v ten den. Samozrejme to ma zmysel iba ak by ste sa v pripade zlych vysledkov rozhodli pre ukoncenie tehotenstva. Ja viem, ze by som chore dieta nezvladla, hrdina nie som a ani sa na hrdinu hrat nebudem. Ale klobuk dole pred vsetkymi mamickami, ktore to zvladaju... Je to strasna obeta a preto maju moj velky obdiv.

plivit
29. júl 2009

ahojte babenky
lopezka ja mam 36 rokov a tiež budem uvažovať o amnio pokial budem mať zle AFP ale určita sa pojdem porozpravať aj na genetiku čo mi tam odporučia Ja u mám jedno amnio za sebou a nie je to nič strašné 😉

miroslava89
29. júl 2009

ja som medzi vami asi najmladsia 😔

ives77
29. júl 2009

dorotkaa úplne s tebou súhlasím tiež obdivujem všetky ženy ktoré sa starajú o choré detičky ale sama by som to tiež nedokázala asi by mi to roztrhlo srdce 😒

ives77
29. júl 2009

dakujem bebel 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre