Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
13. aug 2009

Ja si davam moju vecernu davku pol litra mlieka s medom a tiez pojdem hajat bru noc tehulky mamulky 😀

zucana
13. aug 2009

andy mas pravdu ze ani neviem co je to tvrdnutie...ale je to proste len hore a take natiahnute...tak po telefone neviem ci mi to vysvetli...moze to nieco sposobit zle? alebo teda pockam do 31.8....

bebel
13. aug 2009

Ahojte,
my zúrivo balíme...ešte idem pár vecí požehliť.
Zajtra okolo 21,00 štartujeme a vidíme sa zase až 27.8. 😉
Janka, super...teším sa na usg...i keď ja budem až v 24tt. to bude bábo dosť veľké, tak snáď sa nám zase neotočí chrbtom 😅

Moja sesterka, čo žije vo FR čaká v apríli tiež baby....a pevne verím, že tentoraz to potiahne do úspešného záveru. Ideme im budúci rok na svadbu, tak som jej hneď dala inštrukcie a zákaz kupovať oblečko...lebo všetko budem posúvať od nás k nej 🙂

weronikla
13. aug 2009

Ahojte,
konecne doma a oddych po dnesnom zhanani svadobnych topanok, ale je to u nas bieda 😒 Asi to predsa len necham na Bratislavu 😎

Baby, tak FB, ja neznasam tie aplikacie, tak to budem ignorovat, ale neberte to osobne 😉 Tiez mam moznost popozerat foto a to sa mi paci 😉

Janka, gratulujeeeeem, veelmi si ma navnadila na 3D a asi sa aj zajtra objednam 🙂 UTZ u mojho doktora mam 14.9., co je 23. tyzden, takze sa objednam asi az na 25. tyzden, haadam to bude v pohode. Len teraz to mesacne cakanie bude tazke 🙂 Ale sesternica je prave v nemocnici a coskoro bude rodit, takze pojdem mrknut mini baby 😀

zelam dobru noc a bebel krasnu dovolenku..

lopezka
14. aug 2009

ahojte tehulky 😀

opat nemozem spat, tak sa hlasim 😠

vsetko chvaaaaaaaalabohu v poriadku 😅 😀 .... mam tam napisane, ze mam vysledky ako 27-rocna 😀 ( aj ked uz mam 36 😝 ) ....tak som haaappy 😅 ....bola som aj na genetike, poslal ma tam doky kvoli veku 😠 ....robili mi ultrazvuk, babo je vraj "vitalne" 😅 ..... a nakoniec som sa rozhodla pre tu amniocentezu 😠
geneticka mi to vysvetlila tak, ze aj ked mam vysledky z krvi super, pokial chcem mat 100% istotu, ze je to babo v poriadku ( a to urcite chcem 😔 ) ... to sa zisti pri tej amnio .....budu mi to robit v zeleznicnej poliklinike a tam su odbornici, ktori to robili ako uplne 1.na Slovensku 😅 , takze buducu stredu nastupujem ......je to iba 1-dnove .....idem na 11,30 hod a uz okolo 16.hodky vraj uz mozem ist domov 😅

plivit
14. aug 2009

ahojte a dobré ránko
lopezka tak sa drž nech všetko dobre dopadne
ja mam tiež 36 a kedže mam AFP ok tak som amnio odmietla nakolko som ho mala robene
pri prvom ale to kvoli tomu,že tie AFPčka boli zasa nízke

plivit
14. aug 2009

janka srdečne ti gratulujem ku krásnemu chlapčekovi 😅

gucz
14. aug 2009

dobré ránko prajem maminky 🙂 , malinká ma zobudila už po piatej, tak tu pri Vás popíjam kafíčko. Bebel prajem krásnu dovolenku

gucz
14. aug 2009

všetky ešte spinkáte? ja by som tak spala 😔

lili20
14. aug 2009

dobré ránko babenky,konečne piatok.
Janka moooooc krásny chlapček.Ja nemám ešte ani babenovu fotku tak pri najbližšom sone si určite vypítam ,už sa aj deti tešia.Včera celý večer mali ručičky na brušku a cítili ako babo vyvádza.Boli z toho unesení.
Bebel krásnu dovolenku.
Ja som už 3 x tehotná ale teraz som extremne unavená ale musím to nejako prekonať pretože keď príde na svet babo budem potrebovať ešte viac sily.
Všetkým prajem krásny dníček

nedockava4
14. aug 2009

Dobre ranko, tehulky....tak aj my sme uz hore...je to neuveritelne, ze uz o 7.30 musim ranajkovat, lebo inak mi je ihned zle....hmm...to bude priberania 🙂
Ja som mala vcera zly vecer...take zvlastne nalady ☹ ale uz je to prec, tak sa tesim...
Dnes si idem volat o vysledky z testov (krvi), tak verim, ze je vsetko ok...drzte mi prsteky... budem informovat

olienka12
14. aug 2009

Dobre rano,
ja som vcera isla ubolena spat s divnou naladou, ale babatko mi dalo jasne najavo co si mysli, a ze s nim mam urcite ratat, vcera boli tie kopance zatial najsilnejsie a bol to uzasny pocit, nebolo to kop kop ako doteraz ale dlhsi box do mojho bruska 🙂)) tak mi to dvihlo naladu juuj. uz sa tesim na dalsie hehe 😀

nedockava4
14. aug 2009

aj ja chcem kopance 😵
oli...vcera bolo asi vo vzduchu nieco divne, kedze sme mali take nalady ☹

olienka12
14. aug 2009

no ja som cely den bola zla, lebo ma bolela hlava a chrbat a vecer este aj brucho... dnes to asi nebude lepsie kedze od rana brusko boli.... no ale tesim na teply vikend pri vode a mimi sa mi teraz ozvalo 🙂)) 😀

nedockava4
14. aug 2009

no, tak to mas super....ja sa chystam k vode az v nedelu...

ivv
14. aug 2009

dobre rano dievcata 🙂
janka gratulujem ku krasnemu chlapcekovi! 😵 😵 aj ostatnym maminam k dobrym vysledkom testov 🙂 a tebe lopezka nech ti to cakanie po amnio rychlo ubehne. neboj, vseetko bude v najsamlapsom poriadku 🙂

ja som bola v utorok na uzv, nemohlasom vydrzat 😠 , stale mam obavy, ci je vsetko ok, ale podla uzv asi ano 🙂 . babatko ma 18 cm. sice neviem, kde asi moze byt lebo rano nemam skoro ziadne brucho, vecer uz aj hej.
ale centimetrovo sa mi "scvrklo" 😖 . uz som mala aj 97cm a teraz len 92-93. tak asi ja chudnem a male pribera 😅 .

baby len prosim neodidte (to sa tak pise? 😕 ) na FB! 😀

mija777
14. aug 2009

Ahojte kocky,uz som sem dlho nepisala,ale sem-tam si vas precitam.Ja by som chcela poprosit o radu.Ma niektora z vas este take pobolievanie v brusku?Take ako na zaciatku byva,ked sa roztahuje maternica?Ja to mam uz asi treti den a neviem,ci je to normalne,alebo mam zavolat dr.Teraz ma to preslo,ale ked sa napapame a trosku pohybeme,ono to asi zase pride.Dufam,ze to si len moje male robi miesto 😉 Ale uz som to dlho nemala...Bojim sa,aby bolo vsetko v poriadku.A niektora z vas prvorodiciek uz aj citite pohyby?Ja este nie.Dnes zaciname 18tt.Tak netrpezlivo ocakavam kedy da male o sebe vediet 🙂 Papa a dakujem za odpoved.

meggieya
14. aug 2009

dobre ranko, tak aj ja som tu... ja na FB nie som ,nakolko som bola ale po tolkych varovaniach koli bezpecnosti sme odtial odisli. Ved aj v UK sa stalo, ze jedna mama bola na niecom ako FB a mala tam fotky svojich deti a potom ich videla niekde na nete, ze su na predaj jej deti, proste si niekto skopiroval.... sila, ze? ale tak to nebezpecenstvo ciha asi vsade. No aj ja by som mala rada kopanceky... ete si asi par tyzdnov pockam. Inak ked bola moja kamoska rodit, tak jej tam hovorili, ze vacsinou vela ziena pride rodit ked je spln... 🙂 uz som si minule podla toho ratala, ze kedy ma to asi caka teda v tom jauari... 🙂

lopezka
14. aug 2009

dobre ranko,
no zaspala som okolo pol piatej, ale uz som/sme 😅 zase hore 😀
posledny den dovolenky a ja vobec nie som oddychnuta a dnes idem opat obiehat svadobne salony 😠

janka, v noci som zabudla napisat ......tie fotky oliverka su fakt uzasne, uz aj ja chcem take 😅

baby, ktore uz dostavate kopance 😀 , .....tiez vam tisko zavidim....ale samozrejme v dobrom .....uz sa neviem dockat, verim ze to pride kazdu chvilu, kedze krpcek je "vitalny" 😅

prave som sa vazila a mam +6kg 😎

inak tento tyzden ako som tak vela chodila, som si uvedomila, ze zacinam chodit ako kacica 😀 nohy sa mi tak nejak samovolne roztahuju, vyslovene citim v panve tlaky a je mi lepsie, ked mi nohy idu trosku od seba 😖 je to normalne? 😎

sisipetka
14. aug 2009

Dobre ranko kocky,
Janka tesim sa s tebou z 3D - je to krasny pocit, ked sa maly na Teba z bruska "skeri" 😉
Lopezka - tak nakoniec aj ta tehu kamoska kupovala saty v salone Nicol na Dostojevskeho (aj ja som tam bola) - vraj jej vsetko prisposobili k brusku a vyslo ju to cca 13tis. Ale taku cenu som dala aj ja skoro pred 5timi rokmi - takze je to ok.
Ivves, ano som Petra - a priznam sa na FB neviem uplne rozoznat, ktora ste ktora - tak ak nieco popletiem, prepacte 😀
Weronika s tym bruskom to mam po veceroch aj ja, mam nejako vysoko creva, tlacia ma az do rebier a su uplne tvrde. No a v noci, ked zle lahnem, tak aj bolia. Mala som to aj prve tehu, takze si len zvykat. Dolezite je, aby si nemala pod bruskom uplne natvrdo.
Bebel peknu dovolenku a oddychni si aj za nas pracujucich 🙂
K tomu vytoku, ak je priesvitny az mliecny - nesvrbi a pri milovani nic nepali, je to ok. Proste tehotensky sekret - niektore ho maju viac ine menej. Ja ho mam hlavne rano po zobudeni....a potom troska cez den.
Mija nestresuj sa, vsetko chce cas a coskoro budes babatko urcite citit 😉

lili20
14. aug 2009

aké je to žienky zvláštne ako sa maminky boja o svoje detičky a ešte ani nie su na svete.Sme úplne spokojné vtedy keď nám v brušku vyvádzajú .A to nás čaká starosť o ne ďalších min 30 rôčkov.
Byť mamičkou je krásne ale koľko je to starostí celý život......
Mija ja mám tiež také bolesti a niekedy sa bojím aby mi dieťatko nevypadlo.
Nebojkaj to bude o.k.

lopezka
14. aug 2009

ahoj sisipetka, susedka moja 😀 diky za infosku, urcite tam dnes behnem, chcem to mat z krku 😀 😅

na FB som aj ja, ale moc casto tam nechodim a urcite tam nebudem davat fotky mojho krpceka 😠 mam tam medzi priatelmi skoro celu nasu firmu 😀 ....bud dam fotky sem na kona, alebo budem posielat emailom 😅

wanduska
14. aug 2009

ahojte tehulky, dneska mame pekny chladny a cerstvy dnik, prajem nam vela energie.
mija aj ja mam take nejake bolesti brucha - ako pred menzesom... haluz.. ale ze vraj je to ok. ale ja stale vravim, ze za zavolanie lekarovi clovek nic neda.
moje brucho sa tiez od vcera schovalo. neviem ci sa maly ukryl niekam dozadu, alebo co to vyvadza. inac som uplne namotana od pondelka - tam sme totiz boli na utrazvuku - som uplne natesena..proste sisnuta tehula.. akoze nic nechystam ani nic nekupujem, ale v tej euforii som si nasla take obrazky na nete, ak bude vsetko zaciatkom septembra ok /vtedy mam totiz velky uzv - a este stale cakam na vysledky afp/, tak zacnem vysivat a snad pripravovat mustre do izbicky 🙂

meggieya
14. aug 2009

lopezka. presne tak... treba byt opatrny.... 🙂

mija777
14. aug 2009

tak vam dakujem,trosku som kludnejsia...hadam to tak musi byt 🙂 ale uz sme sa aj napapali a este nic neboli 🙂 Pobolieva ma to aj vtedy,ked mi treba ist na malu-asi sa mi to tam nemoze vsetko pomestit 😀 Takze dufam,ze je to ok vsetko...

wanduska
14. aug 2009

lopezka, zopar inspiracii http://www.mamarella.com/umstandsbrautmode.htm
a mojej kamoske tiez v nicole prisposobovali saty na brusko. a to bola v 6tom mesiaci a brusko mala ako svet 😀

lopezka
14. aug 2009

wanduska jeeeeeeeeeeeej, diky 😅
ja som uz normalne zacinala byt bez nalady, ze na takuto "obrynu" ako som ja, ani nic take ako svadobne saty nezozeniem 😖 ....tiez sa budem vydavat v 6.mesiaci, ale ja mam 178cm a momentalne mam uz 84kg, tak dufam, ze nieco na seba zozeniem ......o mesiac budem vazit este viac 😎 😠

no idem sa ja poobliekat a vyrazam do salonov 😅 ...drzte palce a nech to krpcek so mnou vydrzi 😀

krasny den prajem vsetkym tehulkam a vela prijemnych kopancekov 😀 😅

andykca
14. aug 2009

dobre ranko...

zucana no ked mne sa nafukne vecer tak od vrchu a tlaci mi to aj na zaludok to uz vecer ledva sedim...noo tak sa pozoruj precitaj nieco na nete a potom sa rozhodni

lopezka myslim ze je to normalne....ja to sice na sebe nevidim ale vsimla som si kamosku co bude v septembri rodit a ta zacala chodit jak kacicka hehe..dufam ze to necita xi 😉

lopezka
14. aug 2009

andykca 😀 😀 😀 😀 😀 😀

grelu
14. aug 2009

mija777...ja som to mala tiez posledne 2 dni...strasne ma bolelo podbrusko a krize...som sa az zlakla...ale potom som si dala magnezium a trochu to preslo .-)....tak aj ja dufam, ze sa to len roztahuje maternica a cakam, kedy mi zase vyskoci brucho :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre