Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

pietra
19. máj 2009

ahojte 🙂

ja som bola rano na odberoch, sestricka sa ma aj pytala, ci ostanem rovno na utz, ale kedze mi to zabudla spomenut dopredu, tak som nemohla. Takze utz bude az buduci stvrtok a to dostanem uz aj tehu knizku

roxy_1
19. máj 2009

Ahoj holky dopadli jsme dobre,mimi nam porustlo ma 4mm a podle ultrazvuku jsem 6+1tt takze podle ms to nemuzu pocitat 🙂 jinak na odbery jdu az 15.6. a dostanu tehu prukazku,to bude vesely tyden 17. mam narozneiny a 20. svatbu 😀 jinak vyptala jsem si snimek tak i kdyz to neni jasne videt mam ho,dam ho do alba 🙂

lili213
19. máj 2009

Roxy: gratulujem 🙂

naty
19. máj 2009

roxy: gratulace!! 😵

prdecek
19. máj 2009

roxy gratuluji 😵

janka1
19. máj 2009

ahojte, tak ja som bola vcera u dr. mame uz knizocku a chrustik podrastol uz ma 1,25 cm 😉 🙂 😵
ola som sa objednat na prenetalnej diagnostike
😉
krve testy vysli OK 😵 😵 este sa caka na toxoplazmozu

dinduska
19. máj 2009

janka u teba to ide ako rychlo 😝
to ja som este nebola ani na sone ani na tesoch 😅 😅
len som bola u dr ten ma pozrel a povedal,ze som tehu a potom na kontrole tiez.ja si idem pre knizku,na sono a na krv 3.6 to budem 9+5 😀
inak dnes to ideme pvedat rodicom.chceli sme pockat az do sona ale s tym mojim obrovskym bruchom a co mi byva stale zle to uz nemozeme tajit 😅 😅 😅
a vy ako?

lili213
19. máj 2009

to sa mi páči, dnes len samé dobré správy 🙂

janka1
19. máj 2009

dinduska ako rychlo, normalny postup 😨 aspon tu v okoli zienky maju taky ista ako ja 🙂
sona mam v albume , kazde 2 tyzdne mi robi 🙂
inac vsetko ok a prenatalna diagnostika sa ma v I.timestri urobit od 10+1 do 13+6 a caka sa dost dlho od objednania, takze celko to stiham 😀
akurat par dni citim, ze som sa rozjedla, ale tiez len urcite veci 😝
rano som sa zobudila s bolestou hlavy, ale pripisujem to dnesnemu cudnemu pocasiu, alebo tlaku uz je to miernejsie, takze sa to daj zatial aj bez tabl.

dinduska
19. máj 2009

ako si zavidim,ze sa mozes napapat ja nemozem este stale poriadne jest lebo mi byva zle a nemozem ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

janka1
19. máj 2009

dinduska mne zle este nebolo ,ale zaludok citim stale aj teraz , ale ked sa nenajem je to horsieeee 😒
ale maso, sladkosti a jogurty este stale nekonzumujem 😕

micicici
19. máj 2009

Ahojte baby, tak sa k Vam pripajam. Ak to vsetko dobre dopadne, tak by to malo byt niekedy zaciatkom januara. Minuly tyzden v stredu mi robil ultrazvuk, lebo mi meskala mrska uz 7 dni, tak skonstatoval, ze to bude 3-4 tyzden. Takze sama neviem ako to so mnou je. A som taka neista, lebo ma objednal az 15.6 na krv a 6.7 na dalsiu prehliadku. Je normalny takyto postup? Ja viem ze k nemu nebudem chodit ako na klavir, len na dalsiu prehliadku az v 12 tydzni fuha... proste sa mi to zda nejake divne. Ale cakame prve babatko, takez som este vzdy mimo 🙂))))))))

naty
19. máj 2009

to mi přijde teda docela divný... 😒

janka1
19. máj 2009

micicici tazko povedat co je spravne, pretoze ako to tu citam kazdy dr. ma iny postup 😨 😉
ale zrejme to tak ma byt , netusim
su zeny, ktore pridu nato, ze su tehu az 12tt takze by to nemalbyt asi nejaky problem
uvidime kto co napise , ake budu rozdiely a nazory 😉

pietra
19. máj 2009

janka a preco ides na prenatalnu diagnostiku?

micicici, kazdy lekar ma vlastny postup, ale mne sa az tak cudny nezda. Ved krv sa zvykne brat okolo 8tt a utz po potvrdeni tehu sa zvykne robit az v 12tt a to by aj tak sedelo na tie tvoje tyzdne. A keby sa ti nieco nezdalo, tak tam predsa mozes zbehnut aj skor

micicici
19. máj 2009

Janka1 to mas pravdu, lebo kamosky dookola co mam, tak na to prisli fakt az v 12 tyzdni. Ale to si hovorim, ze aka to je zodpovednost, ked nedostanu mrsky dva mesiace a az potom to riesia??? No neviem. V kadzom pripade som nepokojna, ale dufam ze vsetko bude v poriadku. A kazde rano sa modlim, aby sa to male drzalo ako kliestik vo mne, aby sme v januari mali z neho radost.
A dufam ze v tom juli mo povie v ktorom tyzdni vlasne som. Lebo posledna mrska zacala 6.4. ale bola taka slaba len 4 dni, tak neviem...
Joj tesim sa ze mozem byt medzi vami, konecne sa do nejakej temy hodim aj ja 🙂)))))))))

micicici
19. máj 2009

Pietra, ale mne ultrazvuk urobil hned ako som bola u neho minulu srtedu. A zo spodu mi ho robil a videl tam malilinku lentilku, tak mi vravel, ze tam vidi zacinajucu graviditu, to je vsetko...

lili213
19. máj 2009

micicici :ako ti už viaceré napísali každý lekár má iný postup. Ten môj mi spravil sono v 5tt a objednal ma o 2t na ďalšie kontrolné s tým, že mi zoberie aj krv.

pietra
19. máj 2009

micicici, vsak prave, utz ti potvrdil tehotenstvo a kedze dalsi utz mu poistovna preplati az v 12tt, tak ti dalsi bude robit niekedy okolo toho terminu 😉
niektori lekari na preplacanie utz od poistovni kaslu, ale ked nie je ziaden problem, poistovna im preplati tri utz pocas tehu

janka1
19. máj 2009

pietra tu je taky postu a aj v tehu knizke je na to kolonka prenatalna diagnostika 1. trimester 10+1do 13+6
2.tirmester 14+0 do 15+6 😉

pietra
19. máj 2009

janka a co sa na tej prenatalnej diagnostike robi?
ja si vobec nespominam, zeby som na takom niecom v prvom tehu bola 😕

micicici
19. máj 2009

Jaj tak to je, o tom preplacani som ani len netusila. Tak potom je zrejme vsetko v najlepsom poriadku... Ako vidim, mam s touto problematikou riadne malo skusenosti... Tak vam dakujem za rady, este dobre ze ste tu!!!

plivit
19. máj 2009

ahojte roxy_1 velka gratulacia tak mne teraz volala sestricka od gyndosky,že mam prist zajtra uz do poradne
tak som zvedava no ale utz my urcite robit este nebude micicici vitaj medzi nami 😅

janka1
19. máj 2009

Prenatálna diagnostika je zameraná na vyhľadávanie vrodených vývojových chýb ešte pred narodením dieťaťa, charakter vyšetrení je rôzny /sledovanie markerov v krvi matky, ultrazvuková diagnostika, vyšetrenie vzorky plodovej vody.../ a vykonáva sa v niekoľkých stupňoch. Tým prvým, najzákladnejším je skríning – jednoduché vyhľadávanie, pri ktorom sa test vykoná u každej budúcej mamičky, samozrejme s jej súhlasom. Príkladom laboratórneho skríningu je zisťovanie hladiny alfafetoproteínu /AFP/ v krvi tehotnej ženy. AFP je proteín produkovaný pečeňou plodu, pri Downovom syndróme býva jeho hladina výrazne znížená, naopak pri poruche uzatvárania neurálnej trubice býva jeho hladina abnormálne vysoká.

pietra
19. máj 2009

janka, aha, uz rozumiem. Ja som myslela, ze toto robi priamo gynekolog, teda okrem rozboru plodovej vody.

janka1
19. máj 2009

mne dr. povedala, ze nato je specializovana certifikovana ambulancia 😕

pietra
19. máj 2009

tak som zvedava, co napisu ostatne baby. Ale co mam kamosky, co boli nedavno alebo teraz su tehotne, ziadna mi nespominala takuto specialnu ambulanciu. Teda okrem velkeho utz vysetrenia tusim v 20 tt

janka1
19. máj 2009

pietra ja to mam aj v tehu knizke 😨 tak neviem

janka1
19. máj 2009

a ked som sa bola vcera objednat tak terminy plne obsadene a kopec tehuliek v cakarni

pietra
19. máj 2009

janka, ja este tehu knizku nemam, ale co si matne spominam na prve tehu, nejake kolonky o skriningoch tam sice boli, ale vyplnal ich moj dr. Som teraz normalne zneistena 😖
juj,nech sa tu rychlo niekto ukaze a napise svoju skusenost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre