Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zdenka73
20. aug 2009

Ahojte! Spomínate testy na cukrovku, no ja to mám isté, že pôjdem,predvčerom mi to povedal doktor. U nás v rodine mala mamina, aj obe babky, takže si nevyberiem, a musím ísť.

gucz
20. aug 2009

test na cukrovku nemajú všetky baby, väčšinou musia mať nad 25 rokov, miernu nadváhu, alebo cukrovku v rodine, prípadne cukrovku v predchádzajúcom tehu. A ešte robia ten test aj maminám ktoré mali dieťatko s pôrodnou váhou nad 4kg.

nedockava4
20. aug 2009

tehulky...nepoznate nejaku stranku na nete, kde si viem pozriet nejake rozpravky prip. filmy?

adros
20. aug 2009

andy, jaska, ved na to mame este cas, kludne tam mozme ist aj niekedy v oktobri. Tu nadstandartnu izbu si platit nebudem. Povodne som chcela. Nie preto, ze by som potrebovala extra luxus, ale kvoli tomu, ze na to, aby som sa vyspala, potrebujem klud. Ale kamosky ma presvecili, nech to nerobim. Jednak sa aj tak nevyspim, pretoze strach o dieta to nedovoli a potom ma presvedcila ja kamoska, ktora na tej izbe bola. Vraj jej chybalo, ze sa nemala s kym rozpravat. Ked potrebovala ist na wc, alebo do sprchy, musela otravovat ine zeny z inych izieb, aby jej babo pohlidali,lebo dieta nesmies nechat same. Ked sa isla najest,tak sa tiez nemala s kym bavit, lebo ostatne zeny sa skupinkovali podla toho, s kym boli na izbe... atd

adros
20. aug 2009

andy, tak som to našla na nete: " každý prvý pondelok v mesiaci o 14:00h možnosť zúčastniť sa exkurzie na oboznámenie sa s prostredím pôrodnej sály, šestonedelia, novorodeneckého oddelenia spojenej s odborným výkladom vedúcej sestry"

andykca
20. aug 2009

nieje tam sice toho popisaneho vela ale aspon nieco kuknite:
http://klub.alinka.sk/forumdisplay.php?s=aba587...

noo ja by som chcela nadstandard len v Trnave je to nejake drahe aaaa nemoze tam na izbu ziadna navsteva???hmm....teda aspon to tam pisu

meggieya
20. aug 2009

tu som nasla jeden zaujimavy dotaznik porodnika z Kramarov: http://www.pronatal.sk/bratislava_kramare.htm

k.a.t.k.a.
20. aug 2009

adros ja som bola este s jednou na nadstandarde 😉 sama som nebola 🙂 a ist na WC som sa nebala 😀 aj ked mi malu nemal kto postrazit, ona aj tak spala a utiect by neutiekla 😀 a potom su tam na to sestricky aby ti postrazili dieta. Jo a nosili mi jedlo na izbu, dalsia aspon pre mna vyhoda, nemusela som sa terigat v tom momente ked rozdavali jedlo von 😉 a naladu na rozpravanie s inymi babami som fakt nemala,a to som rodila naraz s dobrou kamaratkou a vidali sme sa len obcas 😅 dokonca som ani TV nevyuzila lebo som vkuse spala ked sa dalo 😉
A ja som bola cez vianoce, tak aj preto nadstandard, nech mi maju kam nosit darceky 😀
a su tam nizke klasicke postele, nie tie nemocnicne a mne po sekcii velmi pomohlo ze nemusis zoskakovat z tej vysokej 😝

lopezka na antolskej sa plati 7000 ... 5000 lekarovi a 2000 nemocnici 😉 ja som potrebovala istotu, ze viem u koho budem rodit 😉 Ja som mala napr. dr.Rozemberga, ale je tam strasne vela dobrych lekarov co si vychvaluju 😉

andykca
20. aug 2009

nedockava ak chces pozerat priamo na webe tak je to : www.kuknito.tv

hmm no mam nad cim este rozmyslat kym pojdem rodit hehe...a oki adros mozeme sa potom dohodnut budem rada 🙂 aspon to tam omrkneme poriadne xi

eva3107
20. aug 2009

Noo Andykca ja nad tym uvazujem!..oli nevies kolko sa plati nadstandart v monobloku?

k.a.t.k.a.
20. aug 2009

andykca u nas mozu navstevy len na nadstandard chodit priamo na izbu 😉 inak sedis s navstevou niekde pri vytahoch na chodbe bez dietata 😖

minix
20. aug 2009

ahoj katka,

ako to funguje s tym nadstandardom, kedy sa da zajednat? lebo aj ja by som ho asi rada mala, presne z dovodov, o ktorych pises. 🙂))

doktora som sa uz rozhodla, ktoreho chcem, byva v nasom dome par poschodi nad nami, tak asi za nim skocim. 🙂))
premyslam ale nad tou sumou 7 000....tak neviem.

kolko stoji nadstandardka na antolskej?

andykca
20. aug 2009

no ved k.a.t.k.a. to mi je divne lebo tu na stranke porodnice v trnave pisu totok preto sa pytam:

• možnosť využitia nadštandardnej jednoposteľovej izby (WC, sprcha, TV, prípojka na internet, chladnička).
Za poplatok 33,19€ (1 000 Sk) /deň
Návštevy priamo na izbe na oddelení šestonedelia nie sú povolené .

marushka
20. aug 2009

ahojte, brušká : vy teda frčíte, nestihla som prečítať...tak len na rýchlo:
test na gestačnú cukrovku majú všetky maminy...ja netuším ako to chutí, vraj je to neskutočný gajst, pretože v prvom tehu mi to nerobili takýmto spôsobom 😝

lopezka, prečo antolská? no báť sa nemáš naozaj čoho, to čo sa tam stalo sa moôže stať kdekoľvek...alebo tam máš gynekológa? neuvažovala si kramáre or ružinov?

ja tiež zazmluvňovať nebudem! zo všetkých názorov poznám asi tak 2 pozitívne, inek sa všetci vyjadrili za zbytočne vyhodené prašulky...keď som to ja - unikátne ťažký pacient- zvládla prvý krát, zak to snáď pôjde aj teraz 😉

všetkým babulkám držím dneska palčeky na výsledky a utz 😉 😉 😉

adros
20. aug 2009

katka, tak ja neviem, ja len rozdavam mudrosti zo skusenosti inych 😀 ale je pravda, ze ona bola na tej izbe pred 5 rokmi, tak mozno sa to tam zmenilo. Lebo rozdiel je aj v navstevach, my sme za nou boli na izbe a maleho sme videli nazivo. A teraz su tam navstevy zakazane a dieta je mozne vidiet iba cez sklo.

k.a.t.k.a.
20. aug 2009

nadstandard na noc 1000 ak si este s niekym na izbe, ak chces izbu sama pre seba celu a moze tam aj manzel spat tak 2000 😉

zajednat sa da az ked porodis, nikdy nevies kedy presne to na teba pride 😅 no len aby nebola prave obsadena, ja som si prvu noc prelezala na normalnej izbe a potom sa mi usiel nadstandard 😉 tak tam dalsich 6 noci

lopezka
20. aug 2009

marushka, antolska len preto, ze to mam v petrzke kde byvam, iny dovod nemam 😅 no na ruzinov sa tu tusim nadavalo ........a nad kramarmi som nerozmyslala .......ty kam ides ? 🙂

marushka
20. aug 2009

kati, a kde si rodila? prepáč zlatko, ale asi som slepúch.... 😉

olienka12
20. aug 2009

evi otec pri porode 17eur nadstandard 17eur/den neoplati sa je tam aj izba jednotka skoro to iste ale zadara/bez tv/ 6000sk je porodnik zazmluvneny

meggieya
20. aug 2009

inak pfuuu ako citam k tej Antolskej, tak viac a viac viem, ze tam nechcem ist rodit... pozrite tu: http://www.markiza.sk/clanok-relacia/palba/5014...

k.a.t.k.a.
20. aug 2009

marushka na antolskej 😉

olienka12
20. aug 2009

a evi navstevy mozu na izbu aj ked nie si na nadstandarde... v ramci normy...

adros
20. aug 2009

katka ale my sa bavime s andy o trnavskej nemocke. takze tie tvoje skusenosti, co si pisala o nadstandarte su z antolskej?

k.a.t.k.a.
20. aug 2009

a v ruzinove alebo kramaroch neumreli? 😉 zle spravy sa rychlo siria a kazdy sa ich chyti, ale to kolkym mamickam alebo detom tam zivot zachranili to nenapisu 😝

k.a.t.k.a.
20. aug 2009

adros hej ja pisem moje skusenosti z Antolskej 😀

olienka12
20. aug 2009

ja by som povedala, ze prave preto ze tam bol ten problem a tak medializovane, ze si davaju vacsi pozor a kontroluju viac co robia... myslim tu antolsku...

marushka
20. aug 2009

hm, ahá lopezka,tak už chápem... ja som sem prišla až neskôr, tak neviem, či sa na ružinov nadávalo...ja som naozaj ťažký pacoš, a keď som už ja bola spokojná... 😉 😉 😉 mne ti zase tá antolská od prírody nejaká nesympatická...
aj teraz budem zrejme rodiť tam...prvýkrát nás do ružinova zaviali okolnosti, tiež som mala rodiť inde u kamošky...ale nakoniec naozaj v pohode...s nadštandardom som bola spokojná, akurát, že sa naň nemusíš dostať pre veľký nátresk...ale to je všade tak 😉 😉 😉

adros
20. aug 2009

katka, aha, tak preto zrejme tie rozdielne nazory 😀

olienka12
20. aug 2009

evi citaj ale len rok 2009 co je aktualne http://klub.alinka.sk/forumdisplay.php?s=39fb8b...

k.a.t.k.a.
20. aug 2009

ja som rodena Petrzalcanka 😀 tak len preto antolsku .. mne Kramare ani Ruzinov nic nehovoria 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre