Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

boncusik
19. máj 2009

ahojte holky 🙂

ja som dnes bola na UZV je tam malý bambulka aj s bijúcim srdiečkom 🙂 🙂 🙂 dostala som aj tehu knižku + odbery, podla doktora som v 6tt a termín vypočítal na 11.11 🙂

dostala som aj tehu knižku 🙂

na tú prenatálnu diagnostiku- aniocntézu som sa pýtala aj ja lebo som po IVF a tam sa doporučuje ale Dr. povedal je tam riziko potratu aj ked nie velké ale závisí ako bude placenta aby sa neodoberala plodová voda vpi chom cez placentu aby sa ta niečo neporušilo

inak sa amnioentéza robí u rodičeik nad 35 rokov a pri genetických chorobách

roxy gratulujem 🙂

pietra ak ti ten skríning DR. nespomínal možno ho nepotrebuješ, lebo je tam aj určité riziko, inak medzi kamoškami tehulkami bola na tom iba jedna ktorá mala 36 rokov takže kvoli veku

boncusik
19. máj 2009

a zabudla som kontrolu mám až 17.06 ☹ vydržím to vôbec dovtedy nevidiet moju bambulku ☹

pietra
19. máj 2009

boncusik, ale ja som to pochopila tak, ze amniocenteza je len jednym z vysetreni tej prenatalnej diagnostiky

neboj, vydrzis to dalsieho utz. Mas aj foto z utz?
moj dr. ma taky ultrazvuk prenosny ci aky, a nejdu mu tam tlacit obrazky ☹ ☹

boncusik
19. máj 2009

mám aj foto a to 2x asi keby so jedlo rožmolila 🙂 a druhé do albumu 🙂

roxy_1
19. máj 2009

Holkymoc dekuji.mam radost 😀

boncusik moc gratuluji ja jeste knizecku nedostala a to jsme stejne,vidim ze budeme mit asi i podobny termin 😅

prdecek
19. máj 2009

holky mě dle MS vychází termín přesně na moje narozky 8.1. ale koník ukazuje něco jiného a Dr. říkal, že se to přesně určí až ve 12tt

roxy_1
19. máj 2009

ja topodle posledni ms nepocitam,to bych mela byt 8tt a jsem pritom 6+1tt takze jsem otehotnela o Velikonocich 😅

markee
19. máj 2009

ahojky holky,
roxy a boncusik,gratuluju ke kontrole 🙂
micicici, co se týká kontrol,tak to má opravdu každý doktor jinak,ale většinou chtěj nastávající maminku doktoři vidět jednou za měsíc ze začátku,pak po 14dnech a pak po týdnu. Můj doktor ten objednává po 3týdnech od začátku a po 14dnech,jak začneš třetí trimestr a od 36týdne každý týden na monitor srdíčka. On má vše u sebe,takže mě nikam neposílá. I odběry krve se dělají u něj. Jinak utz dělá hned ze začátku pak při další kontrole a pak snad až 20tt a pak kolem 30týdne plus mínus(velký utz).
Tak já zase pádim ven s malou.Pa.

antoniab
19. máj 2009

ahoj ta sa mozem pridat kvam pisem do tej druhej temy ale som tam nejak sama a pietra mi odhalila tajomstvo kde sa vsetky schovavate 😀 😀

roxy_1
19. máj 2009

antoniab,tady je nas vic a srdecne te tu vitame 🙂

roxy_1
19. máj 2009

antoniab vidim ze mame podobny vyber jmen, ja mam taky vybrane Sofie a Tobias 😅

adros
19. máj 2009

ahojky babenky, ako ste sa dnes rozpisali. No ako vidim, kopec z vas ma dobre spravy, tak kazdej gratulujem. Ja idem na UTZ zajtra, tak dufam, ze bude vsetko v poriadku a ze dostanem knizocku.
Tiez je vam tak na odpadnutie? Ja uz som z toho zufala, ci to je z toho tlaku vonku, alebo nervozity so svadby....neviem, ale uz par dni ledva stojim na hohach. Nechuti mi jest, hlava sa mi toci, je mi spatne od zaludku, no hroza... dufam, ze na mna nic nelezie

roxy_1
19. máj 2009

adros at ti to zitra dobre dopadne,a hlavne at svatba brobehne v poradku...budu se pak tesit na fotecky 🙂

adros
19. máj 2009

roxy- dakujem a dakujem. Jaska, ze potom poslem fotecky, len dufamm, ze na nich nebude ako som si povracala saty 😀 mas krasne sono, dufam, ze aj ja zajtra dostanem obrazok 🙂

antoniab
19. máj 2009

dakujem za privitanie 😉
roxy to fakt no uvidime ktrore to nakoniec vyhra 😀 😀
vsetkym drzim palecky na utz to len ja to budem mat ako posledna ☹
baby je normalne ze mi vobec nic neni citim akurat take bolesti v podbrusku ako na mrchu ale inak ziadne nevolnosti chute nechute nic 😅 😅

roxy_1
19. máj 2009

antoniab to mam i ja,jen tohle a boleni prsou,podbrusek boli protoze i roste maternica coz je moc dobre 🙂
bud rada ze ti nic neni nektere devcata tady trpi nevolnosti az je mi jich lito.... 😕

antoniab
19. máj 2009

roxy ja si nestazujem to urcite nie len skazdej strani pocuvam ze vraccanie naznacuje zdravy priebeh tehu a mne nic nieje tak dufam ze to nic nenaznacuje
som v uk a tu je starotlivost o tehu nejaka slabsia aspon podla mna prve utz je tu v 11tt -12tt no koncom juna by som mala ist domov tak dufam ze vsetko bude v poriadku vies je to taky pocit je dobre ked ti niekto odborni povie ze vsetko ide spravnou cestou

roxy_1
19. máj 2009

antoniab,jo tomu rozumim,ale opravdu je nas vic kterym je dobre a myslim si ze to je blbost aby nevolnost mela byt znamkou dobreho tehu... 🙂

antoniab
19. máj 2009

si ma ukludnila ze niesom jedina zatial som natrafila iba na take ktre mali nevolnosti alebo ine chutky 😀 😀

lili213
19. máj 2009

antoniab a roxi: ja som donedávna nemala, žiadne nevoľnosti a tiež mi nič nebolo, len ma sem tam pichlo v brušku 🙂 ale posledné 3 dni sú strašné ☹ nemôžem ani pozrieť na jedlo ☹
Antoniab vitaj medzi nami. 🙂

prdecek
19. máj 2009

mě je taky dobře, nevolnosti se každé objevují jindy a nebo taky vůbec 😉

prdecek
19. máj 2009

mě bylo divno od žaludku ráno, ale pak to přešlo

prdecek
19. máj 2009

holky já mám obličej plný uhrů, je to hrozný!!!!!a prsa mě začínají bolet čím dál víc a ta zácpa ani nemluvím....když si nedám čípek tak vůbec nejdu 😒

prdecek
19. máj 2009

už bych chtěla být v takovým 38tt abych mohla mít malý zachvílu u sebe 😀

prdecek
19. máj 2009

a co byste si víc přáli??? holčičku nebo kluka???? vím, že je přednější aby bylo mimčo zdravé, ale jen tak pro zajímavost.

Já bych asi chtěla chlapečka 🙂

prdecek
19. máj 2009

koukám, že si tady píšu sama se sebou 😀

lili213
19. máj 2009

prdecek: ja by som chcela dievčatko ale uvidíme 🙂

prdecek
19. máj 2009

😀 hlavně aby bylo mimi zdravé!!!

lili213
19. máj 2009

😀 veď to, ale najlepšie zdravé dievčatko 😀

antoniab
19. máj 2009

tak aj ja mam jeden priznak ako prdecek zapchu 😀 😀 😀 aj ja by som chcela dievcatko ale mam tusaka ze to bude chlapec ale najdolezitejsie je aby bolo zdraveeeeeeeeeeee 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre