Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ivv
23. aug 2009

ahojte maminy 🙂
roxy kraasne video 😵 malinky asi spinkal, ze? dufam, ze aj ja takto uvidim nas poklad 2.9. 😵

evcam
23. aug 2009

Ahojte babulky. Chcem sa spytat nemali ste niektora teraz tmavohnede spinenie? Ja som dnes asi moc upratovala a ked som isla na wecko tak som si nasla na papiery taku tmavohnedu krv s hlienom. Myslite, ze to je normalne? Alebo mam ist radsej k doktorovi. Dala som si hned magnezko.

lopezka
23. aug 2009

ahojte tehulky 😀

tak uz som konecne doma z vikendu 😅 ako som pisala, boli sme u buducich svokrovcov a v ramci navstevy som bola vyskusat svadobny make-up a uces 😅
za som sa dobre napapala 😀 ....vcera som mala po voli zemiakove placky s kyslou kapustou 😀 mnam 😀 ....a dnes jablckovy kolac a lievanec s ovocim a omackou .....tym ma buduci dedko prekvapil .....bolo to vyyyyborne 😅 ......teraz tlacim hrozno ....tym nas nabalili .....to mi v poslednej dobe velmi chuti 😀 moja bambulka bude "ovocnicek" 😀 😅

roxy, krasne video 😉

evka, tebe tie pracovne vikendy nezavidim 😒

minitrouble, jasne v stredu idem na morfologicky .......som objednana na 13,30 😅 tak sa tam snad uvidime 😅
( po tom amnio som sla domov, prisiel pre mna drahy .....ale na druhy den som isla normalne do prace.....robim v kancliku a cely den sedim, takze pohodka a ziadna namaha 😅 )

andykca
23. aug 2009

ahojte tehulky...

roxy super videjko 😉

evcam noooo tak ja ti neviem povedat mne sa to este nestalo 🤐

lopezka no fajnovy svokrovci xi...nas tiez moji svokrovci vedia barscim nabalit ale ja sa na to hnevam lebo to nestihame potom jest hehe

peknu nedelu este

lopezka
23. aug 2009

andykca,
tak to mas pravdu, uvarili by, ci nabalili ma vsetkym, co mi na ociach vidia 😀 pre nich to bude prve vnucatko 😅 ....pre mojho otca uz piate, ale aj tak ocakavane samozrejme 😀

taktiez babulky zelam krasny zvysok vikendu 😀 😅

luci21
23. aug 2009

Ahojte baby, akosi vás zanedbávam ale ked pri malej moc nestíham, pozerám že už je aj tabulka hotová tak ja mám v stredu poradnu tak potom hádam už budem aj vedieť čo to bude, moj doki je asi slepý alebo čo ked furt je to malé otočené 😒 Pri prvej dcérke sme sa nechali prekvapiť bol to krásny pocit ked mi po porode povedali že je to dievčatko ale teraz to nevydržím a chcem to vedieť 😅
Tak pekný zvyšok víkendu prajem.

olienka12
23. aug 2009

Ahojte, vratili sme sa z vycerpavajuceho vikendu na Liptove, bolo super,ale som rada,ze sme doma,hrdlo uz neboli ale mam otrasnu nadchu.... cela hlava ma boli z dutin....
Zajtra rano idem na morfologicky UTZ snad bude lekar vediet povedat co sa v brusku skryva 😀
Prajem Vam pekny tyzden

minitrouble
23. aug 2009

ahojte 🙂
lopezka - tak sa tam hadam stretneme teraz na tom morfol.ultrazvuku - akurat ja vobec netusim ze ako nam to hovorili - nejak som mala zafixovane ze o 14.30 - ale to som si asi zle pamatala a uz ani neviem ze na ktorom poschodi - ale daco sa mi mari ze prve poschodie - som ich ale pocuvala jednym uchom dnu a druhym von - som si myslela ze to bude v tej prepustacej sprave ale nejak to tam nevidim 😀 😀 ...asi tam este pred tym zavolame ze co a ako 😀
no ja mam tiez sedavu pracu ale aj velmi vela meetingov a najma vela stresu - takze som to radsej neriskovala 🙂 ...potom az po tom ultrazvuku vo stvrtok pojdem do prace - aspon si trosku uzijem s mojom romi 😉

antoniab
23. aug 2009

ahoj baby 😉

dnes unas celi den prsalo tak som si poprala a hladala spravny kocik 😀 😀 😀 no ale uvidim som nejaka nerozhodna asi nieco objednam a potom uz nebudem moct vymyslat 😅

dnes som studovala diskusiu o plienkach som vcera v tesku kupila pampers za 3 libri 3baliky bola akcia som porovnavala so svk tak si musim urobit zasobu 😝
ale chcem sa opytat ake plienocky planujete pouzivat alebo obycajne a co sa tyka znacky mamini co cakate duhe babo poradte 😉 samo aj prvorodicky 😉

minitrouble
23. aug 2009

antoniab - my pouzivame od narodenia DM plienky a sme maximalne spokojni 😉 ...ale mam kamosky ktore pouzivaju len a len Pampers alebo len a len Tesco alebo len a len Huggies ...ono to ma kazdy nieco oblubene 😅 ...ja mozem z vlastnej skusenosti odporucit DM plienky a kozmetiku Hipp a v pripade vyrazok na zadocku ked idu zubky tak klasicku rybaciu masticku 😉

antoniab
23. aug 2009

minitrouble to je ako smojim kocikom ked nieco vyberiem potom precitam nejaku diskusiu a je to tam tak pol napol a zas hladam iny iked mi je jasne ze idealny nenajdem 😝
dobry postreh na kozmetiku nad tou som neuvazovala kamozkami odporucila ale neviem celi nazou med... 😅

minitrouble
23. aug 2009

antioniab - ono najma pri kociku si treba zvazit ze kolko chce clovek do toho investovat a potom v tej cene si vybrat to co sa mu najviac paci a najma je dolezite vidiet to nazivo a skusit si ten kocik potlacit 😉 ....vela babatiek sa rado nosi na rukach ...alebo obcas proste mamicka potrebuje tlacit kocik jednou rukou - cize pre mna v ktorejkolvek cenovej kategorii je najpodstatnejsie aby bol kocik ovladatelny jednou rukou 🙂
a tie plienky to asi treba odskusat a potom clovek zisti ze ktore mu najlepsie sadnu 🙂 ...zavisi aj od toho ako ma babatko velku ritku - romi je chudulinka a tak nam vela plienok bolo sirokych a potom to pretekalo a zase na niektore sme mali zlu reakciu
to iste je aj s kozmetikou - my Hipp zboznujeme ale mam kamosku ktorej sa mala po Hipp vyhadzala ...nam sa zase romi vyhadzala po Johnson ci jak sa to vola 😝
no a to je tak so vsetkym - ono je to vzdy aj tak len skusanie ze co sadne a co nie 🙂

marushka
23. aug 2009

ajojte, tak my sme po oslavke, super bolo, tortička všetkým chutila aj sa páčila, tak som rada 😉

antoniab - ja na začiatku určite pampers new borny, potom tesco, teraz sú aj nové tak ich skúsim...kozmetiku si premyslím, as niveu alebo altermed a ty si asi mala na mysli sebamed...??? 😉

a kočík - stále rovnako - proste netušíííííím....

marushka
23. aug 2009

hm,a ešte som zabudle, na začiatok je asi dobré si kúpiť balík plienok, nie každé dieťa všetko znáša, možno bude treba skúšať... a to isté s kozmetikou...

minitrouble
23. aug 2009

marushka - no to presne suhlasim ze ono na zaciatku je to vsetko o skusani a casom kazda mamicka pride na to ze co je pre jej babatko to najvhodnejsie ....a ty nemas kocik po synovi?

ozaj inak cenovo najvyhodnejsie vychadzaju Tesco alebo Pampers ked su v akcii - to viem ze si baby zvykli nakupit vela balikov a ze na tom dost usetrili 😉 ...ale napriklad aj tie z Billy si dakto chvalil aj Lidl niekto pouzival - ale to sme my nikdy neskusali tak fakt netusim 🙂

marushka
23. aug 2009

jéj mini ty si napísala ešte skôr to čo ja...nestíham čítať 😀

minitrouble
23. aug 2009

marushka 🙂 v pohode 🙂 ono je mozno aj dobre zdoraznovat ze vsetko je len o skusani ...len skoda ze pri kocikoch to neni mozne - ze oskusas mesiac a potom zase dalsi kocik skusis mesiac a ak sa nelubi skusis iny....hmmm...to by asi bola draha sranda 😀 ...my sme chvalabohu boli velmi spokojni - jedine co sme neboli spokojni bol lahky golfac - ten sme menili 3x a aj tak nie som spokojna s tym poslednym 😅 😅 ale kocik klasicku kombinaciu sme vybrali dobre 🙂

marushka
23. aug 2009

no a po kubkovi som prvý kočík predala a športovú trojkolku si nechám asi na balkón na spánečky...alebo ju tiež predám... 😉 ale teraz sa neviem rozhodnúť aký pre mimi, tiež sa pozerám na financie, pretože goci sa mi páči taký concord, nevyrazím zaň 1000 ečiek pri druhom bábenku, zdajú sa mi to vyhodené peniaze...tak neviem, ale keď sa rozhodnem, bude to sviatok, najmä pre našu rodinu 😀 😀 😀

marushka
23. aug 2009

no presne, skúšať kočíky je drahý fetiš... 🙂
my sme mali prvý poľský, super veľký na zimu ako uliaty, som ho tam mohla babušiť koľko som chcela...ale ťažký otrasne...
teraz chcem niečo ľahké a spratné, pohodlné a hlavne s nafukov.kolesami... 😉 predstava by bola, už len zrealizovať...no sranda je to náramná, mením to každý týždeň päťkrát 😉

minitrouble
23. aug 2009

marushka - no ono fakt najma si to treba odskusat a zvazit ze na co vsetko ho budes pouzivat + v PK treba zvazit tie nase super ulice hrbolate a prechadzky po parku - preto fakt tie nafukovacie kolesa su super vec 😉 🙂 ale zase kociky co maju nafukovacie kolesa nebyvaju velmi lahke...tak to je ozaj narocne to zladit 🙂

marushka
23. aug 2009

no, veď práve, len nechcem tie klasické kolieska , ony sa ojazdia a potom vyzerajú škaredo a hrkotajú neodpružšné... 😉

a mini ty kam ideš rodiť, ak sa smiem spýtať?

minitrouble
24. aug 2009

ahojte 🙂
marushka my ideme na 99% do ruzinova - tam sme boli aj s romi a tam mi zachranili zivot pri porode takze isto tam zase...jedine ze by sme nasli dakeho uuuplne super lekara a prave ten by nemal kontrakt s ruzinovom ale dakym inym tak potom by sme mozno aj inu nemocku zvazovali 🙂
maruska - inak my mame quinny speedy a teda na pezinok ho mozem vrelo odporucat 😉 nie je ani moc drahy, je pomerne dost lahky na to aky je velky, ma nafukovacie kolesa a aj po 2och rokoch vyzera stale dobre 🙂

solliden13
24. aug 2009

Ahojte, vie mi niekto poradit??? uz tri tyzdne citim pohyby kazdy vecer a teraz uz druhy den ma boli v podbruzku a nic necitim. Manzel ked pocuva tak zevraj nieco v bruzku pocuje ale aj tak mam obavy. Viete mi poradit co mam robit???Dakujem

kolienko
24. aug 2009

ahojte, môzem sa spýtať, kedy ste mali prvé pohyby?? ja mam to slabé bublanie, ale este som taký pekny kopanček nezazila.

olienka12
24. aug 2009

sikkuden babo sa pravdepodobne otocilo tak,ze necitis pohyby, ale na tvojom mieste by som zasla za dr. a pytala sa

solliden13
24. aug 2009

a este ohladom tych kocikov. Ja som si bola skusat rozne kociky a najviac sa mi lubi a aj vyhovuje Chicco S3 trojkolesovy, je to troj kombinacia a je super alebo potom x-lander tiez trojkombinacia na troch kolesach. Lahsie sa s nimi manipuleje ako s kocikom na 4 aspon pre mna ;) len sa neviem rozhodnut, kedze nie su moc lacne.
A ohladom plienok, kamosky mi poradili ze zacat s pamperskami a potom prejst na Tesco a zevraj su na nerozoznanie.
Asi tolko.caute

solliden13
24. aug 2009

okienka dakujem a aj nad tym rozmyslam, len neviem ci nebude neprijemny lebo som bola na kontrole pred tyzdnom a bolo vsetko o.k. ale asi mu aspon zavolam. dik

krpuch
24. aug 2009

ahojte baby, ja mam termin 16.1.2010...zatial neviem,co to bude, ale mam silny pocit, ze chlapcek 🙂

kolienko
24. aug 2009

ahoj krpuch... ja mam termín 31.01.2010 a tiež neviem čo to bude. hádam mi to povie lekár v septembri na kontrole. väčšina hovorí, ze to bude dievča, ale my s manzelom ho volame a oslovujeme v muzskom rode.
Kedy si mala prvé pohyby??

solliden13
24. aug 2009

Ahoj Krpuch ja mam termin 8.01.2010 a o dva tyzdne by sme mali vediet co to bude teda ak sa ukaze lebo zatial bolo stale chrbtom ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre