Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
28. aug 2009

ives takže chlapček??? , tak dúfam že sa aj nám jeden újde, nech má MM radosť. Ja sa poteším aj dievčatku, ale celá família túži po chlapcovi. U nás sú samé dievky

marushka
28. aug 2009

ajojte brušká 😉

aj u nás pekný dník vyzerá byť....gucz, my nejako ideme spolu - u nás síce voda ide, ale takým cícerkom, tiež neviem o čo komu ide 😠 😠 😠

mne tieto teplá vôbec nerobia dobre....síce som veľa nepribrala, ale som akási nemotorná, strašne sa potím, ja by som sa sprchovala aj 5x denne, obšas sa mi zdá, že každú chvíľu odkvecnem....

meggi - neporadím ti, ale napadlo ma, či to nemôžeš mať obyčajnú inkontinenciu....to su u kočiek hlavne v tehotenstve objavuje...

marushka
28. aug 2009

xixixi - gucz - aj radíme rovnako 😉 😉 😉

meggieya
28. aug 2009

dakujem babulky tehulky za radu, ste ma povzbudili, uz som sa bala, ze je nieco v neporiadku... 😀

minitrouble
28. aug 2009

ahojte,
meggi - podla mna to je uplne normalne - ja som to mala aj pri prvom tehu aj teraz a vsetko bolo v poriadku ..takze si z toho netreba robit tazku hlavu
inak baby prvorodicky ..nebojte sa toho priberania ...ked sa vam narodia deticky tak to schudnete hned a zaraz ...ja som pri romanke pribrala 16kil a do 6 tyzdnov po porode som bola na povodnej vahe....proste to islo dolu samo ;)....jedine kedy nastal problem bolo ked som prestala kojit - vtedy som trochu pribrala lebo sa mi znizil vydaj energie ale prijem som dako nedokazala tak rychlo obmedzit 🙂))....ale inak v pohode 🙂 casom sa to vyrovnalo dako ;)

sisipetka
28. aug 2009

Ahojky kocky,
tiez len rychlo, u nas sa asi praca cez noc mnozi 😖
Meggie, ja mam taky vodnaty vytok od zaciatku tehu - dr. mi vysvetlil, ze je to normalny tehu sekret, niektore ho maju, niektore nie. Proste cez den klasika intimka...takze klud.
Inac gratulujem ku dobrym kontrolam a novym chlapcekom do klubu januarovciat 😉
Kocky neviete poradit nejaku pozicovnu spolocenskych siat v BA, ktora nie je draha. Potrebujem si pozicat na svoje rastuce brusko a nechce sa mo do toho vela investovat.

gucz
28. aug 2009

júúúj stou vodou, nám netečie vôbec a ktovie kedy potečie, máme tu v dedine na potrubí veľkú haváriu a možno to takto bude aj celý víkend (dúfam teda že nie). Teraz tu bola cisterna s pitnou vodou, tak som si bola zobrať, inak super nervák ísť po vodu s dvojročným drobcom - Laurou, ktorá mi stále chcela utiecť na cestu. Skoro ma porazilo. Máme doma len taký menší kýblik a ešte som brala vodu do hrnca, tak som sa musela otočiť na viac krát. Nakonci mi rupli nervy, malá mi stále utekala, tak aj dostala na zadok. Chúďa tiež je nervózna z toho horka asi, tu u nás je strašne, tak som namočila do vody plienku, s tým som ju celú poutierala a len v plienke som ju dala spinkať.

tááááák by som si dala sprchu až no ☹

gucz
28. aug 2009

a inak z týždňa na týždeň mi tak strašne narástlo brušisko 😕 🙄 😀 , že normálne nechápem, vyzerám ako tank 😀 . A pohyby nejak moc necítim, cítila som viac a teraz je to také kľudnejšie, asi je inak otočené to drobátko moje. Už nech je 9.9., chcem ho vidieť

marushka
28. aug 2009

no, tak sisi - neporadím ti, ja si v takýchto situáciách pomáham krajčírom.... 😉

gucz - asi je aj miminku teplo, z tých nervov si nič nerob, viem si predstaviť...len nech to tak nemáte fakt celý víkend, mňa by trafilo....si smrdím už po hodine čo vyjdem zo sprchy, no hrúza, ako sa ja v tomto tehu potím....

dnes som nezodpovedná matka, na obed maggi ze zahrádky 😀 strašné, ani variť sa mi nechce 😝

gucz
28. aug 2009

no mne by sa ja variť chcelo, ale kde potom umyjem riady 😅 , ale spravím fašírky a budú sa jesť s chlebom a zeleninovým šalátom. Polievku sa mi aj tak nechce robiť. A ak nebude tiecť voda aj poobede, tak nás zavezie k mojim rodičom a bude. Zajtra sa mi vydáva sestra, tak to bude o držku keď sa im tam nasáčkujeme ale čo už, nechcem ísť na svadbu ako špindíra spotená nie???

grelu
28. aug 2009

Ahojte 🙂

tak ja som dnes drobca citila aj rukou, tak sa vytesujem 🙂
...ked tak citam o tom priberani, mne sa to zatial dari udrzat v norme (tusim 4 kila hore), ale ja mam ten problem, ze priberam sice pomaly, ale ked to raz naberiem, tak sa toho uz nezbavim...a ked aj ano, tak to zase naspat naberiem velmi rychlo :-/

inak mne teraz vobec nechuti jest (normalne sa musim do toho nutit) a mam aj nejaky stiahnuty zaludok (neviem, mozno nan tlacia okolite organy), takze mi staci naozaj malo aby som bola prejedena...kolegovia sa mi smeju, ze sa mi ani neoplati ist na obed (vacsinou polovicu necham, lebo uz nevladzem)
...ale mna je dost, tak som aj rada, ze nie som taka hladna, lebo tych kil neviem, ci sa tak lahko zbavim .-/ .-)

marushka
28. aug 2009

jéj, gutz, ja by som tak išla na nejakú svadbu 😉

si to užite, snáď sa budete mať kde očľapkať 😀 asi sa to s tou vodou stalo v najnevhodnejšej chvíli, však? 😒

marushka
28. aug 2009

hm, grelu, ja som sa ich po prvom tehu síce zbavila, ale pribudli neskôr...teraz som síce len +3, ale už som začínala tehulkovať jemne povedané baculatá 😖 😖 😖

tiež jedlu veľa nedám, sladkosti skoro vôbec, porcie maličké....snažím as niečo do seba dostať, lebo potom mi je zle od hladu 😒

ideme spapať ten môj úžasný dnešný polotovar a potom prinútim kubka si pospať...ja som hlavne na tom teraz dosť zle kôli alergii , ledva dýcham a hlavu mi asi roztrhne 😝

tak papapapa zatiaľ kočky 😉

roxy_1
28. aug 2009

ivv mam vyhlednute kanary a to uz definitivne,nejprve jsem se nemohla rozhodnout ale ted uz je to jasne tady je link vide primo z toho mista... 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=YlwXTslPWzE
gucz
28. aug 2009

marushka tak ja už aj tlačím tie fašírky 🙂

roxy krása, hneď by som tam šla

grelu
28. aug 2009

gucz...sikovna si :-O 🙂

zdenka73
28. aug 2009

Ahojky!
Plivit aký máš tlak keď ťa doktor nechal doma? Ja som mala v stredu u doktora 142/85 a to mi povedal, že to je z tepla.
Roxy - jeeeeeeeej ty sa budeš mať, až ti závidím, ale v dobrom.
A všetkým gratulujem k úspešným kontrolám aj k určeným pohlaviam.

grelu
28. aug 2009

roxy...zavidiiiiiiim...aj ja by som niekam sla...nemate nejaky tip na predlzeny vikend?...chceli sme niekam ist s manzelom, len sme nemali cas sa dohodnut :-/...resp. to kam sme chceli ist padlo, tak nejaky nahradny program by sme potrebovali 🙂

roxy_1
28. aug 2009

Holky diky,ja uz jsem z toho zoufala na 100% jsme chteli letet 5.9. jenze manzel si zlomil tu ruku a ted to budou 3 tydny tak snad uz to bude lepsi a pak je dalsi termin 12.9. to uz bych fakt chtela ale zalezi na nem... 🙂

ivv
28. aug 2009

roxy.. super! si to uzijete 🙂

keby som nebola tehu, tak by to bol cyprus.. ale teraz sa snazim vybrat nieco tak do dvoch hodin letecky ale.. vela toho na vyber nie je..:-/ este tak spanielsko by to mohlo byt.
greckeostrovy ani bulharska divocina nepripada do uvahy.. egypt ee ani tunis.. chorvatsko autom tiez ee a letecky som nic poriadne ani nenasla.. a v taliansku mali ludia zazitky z konzumacie vody s fekaliami,, 😝 😝 kolegova zena sa doteraz spamatava.. chudera..

bebel
28. aug 2009

Ahojte, hlásim sa na moment...po dovči v HR.Cesta bola katastrofálna a ceny neuveriteľné, už ma nikto nepresvedčí, aby som sa tam vrátila.
Za tých 2400 EUR, čo sme za tých 11 dní celkovo vyhodili, sme mohli mať ultra LM v Mexiku alebo na Kube v 5 star hoteli s AI.😠 😠 😠
Prišli sme včera o 5,30 a 6,15 som frčala do práce dotiahnúť uzávierku. Večer som doslovne dopadla do postele a vstala až ráno. Dnes plynule pokračujeme na chatu na Donovaloch s celou partiou a deckami.
Nestíham Vás ani poriadne prečítať, musím dnes ešte ísť podpísať zmluvy na škôlku pre Bruníka od budúceho týždňa a nakúpiť chatové raňajky.
Pohyby cítim každý deň.....ale mám pocit, že toto baby nie je až tak akčné ako bol Bruno, čo ma celkom teší.
8.9. by som mala absolvovať morfologický usg.
Ako to vyzerá štatisticky u nás januároviek s počtom dievčatá vs. chlapci? 🙂 Nech som aspoň trošku v obraze.

minix
28. aug 2009

hojky bebel, nejake drahe chorvatsko, nie? 🙂)

mna po tohtorocnej dovolenke nikto nenahovori nizsie ako Istriu. 🙂

grelu
28. aug 2009

hmmm...my sme boli minuly rok v chorvatsku a nechali sme tam okolo 15000Sk aj s cestou

sisipetka
28. aug 2009

Bebel vitaj z dovolenky....tak riadna palka vas vysla. To ste fakt mohli to Mexiko 😉
Myslim, ze Roxy pomaly aktualizuje tabulku a coskoro vyhodi novu....ale vyzera to, ze sa skore pomaly zacina vyrovnavat 😉

gucz
28. aug 2009

tečie !!!!!!! 🙂 🙂 🙂

bebel vitaj 😉 , my sme boli v chorvátsku 4 roky dozadu a mne sa celkom páčilo, ani to nebolo také drahé... ale fakt 2400 je dobrá pálka.
mne sa zdá že je tu momentálne prevaha dievčatiek, ale možno sa mi to len zdá.

bebel
28. aug 2009

Grelu:ja som to ubytko nevyberala....ukecal nás kamarát....prenajali sme si vilu s bazénom priamo v malom prístave na 1/3 sme to rozrátali a stravovali sme sa rôzne v reštauráciách + benzín + poplatky+atrakcie+ ovocie a raňajky sme si dokupovali v potravinách a na trhu pod domom.
Naštvalo ma, že za tie prachy nás ten kamoš, ktorý tam bol len s 3 ročnou dcérou vysáčkoval do najmenšej 10m2 izbičky, kde boli 2 zvlášť postele a pod oknom rovno vonkajšie klimatizácie, čo hučali celú noc.
A on mal krásnu priestrannú izbu s manželskou posteľou.
Ďalší kamoši mali velikánsky apartmán na posl. poschodí aj s vl. kúpelkou a wc, ale oni mali 10 mesačného syna, tak potrebovali detskú postielku...tak to bolo v poriadku, že tam bývali.
Ale my sme z toho vyšli dosť blbo.
V tých serpentínach na ostrove mi bolo zle, keď sme šli na výlety mimo diaľníc...tak som sa tam pekne zgrcala z podoby.....ale Bruno sa tam krásne naučil sám preplávať bazén cca 3,5 m v tom najužšom priemere, tak sa tešíme.

Grelu: tip na víkend: Štefanová...vo Vrátnej http://www.penzionmuran.sk/
alebo ak chceš aj nejaký wellnes víkend...tak pozri Patince, hotel Flóra v trenč. Tepliciach....alebo http://www.grandcastle.sk/sk/uvod alebo koníky na Bobiho ranči http://www.bobiranc.sk/

meggieya
28. aug 2009

bebel, no to vie nastvat.... to ti nezavidim, ale tak snad tam nebolo az tak zle, ak si odmyslis to co sa ti tam nepacilo, nie? ale rozumiem ti.

grelu
28. aug 2009

no tak to by aj mna urcite nastvalo :-/

lili20
28. aug 2009

bebel vitaj,
aj ja som mala odchádzať na Brač presne ako ty ale zrušili sme to.Ja by som tú cestu asi neprežila.A to slnko?Tu som chvíľku na slnku a v noci mi je potom náramne zle.
Tento rok som si dovolenku odpustila,a ani nebanujem.
Dnes beriem deti na kupko nech sa naposledy vyšantia a potom chceme ísť do kina na tú novú rozprávku "UP".
Tak vám prajem všetkým krásny víkend.

roxy_1
28. aug 2009

bebel tak to je fakt sproste,prijde mi ze vas "kamarad" ukecal jen aby mel koho s kym se sahne o pronajem... 😒 ale aspon nejake pozitivum,ze Brunik umi plavat 😅

sisi brzo zaktualizuji ale prijde mi ze tam porad nejsou vsechny holky.... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre