Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
30. aug 2009

ahojky, tak vidim, ze vikend sa nezaprie, tak malo tehuliek na FB 😀

baby, je mi luto, ze nemate pri sebe partnera. Ale zo skusenosti mojej sestry viem, ze lepsi ziadny ako neporiadny.Niekedy som aj ja urazena za obcasne spravanie mojej polovicky, ale som fakt rada, ze ho mam. Dnes som sa na nete obzerala po postielkach a ani sa mu nechcelo zdvihnut z gauca, aby sa pozrel na tu, co sa mi paci 😠 tak som sa ho spytala, ci si mysli, ze porodim s dietatom hned aj postielku 😠 😠 😠 Ale nakoniec sa kukol a bolo odsuhlasene 😀 😀 😀 Co na nu poviete: http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

andykca
30. aug 2009

ahojte babulky...dosla som vas na chvilinku pozriet 🙂 ale len nachvilu bo ma strasidelne boli hlava ☹

..co sa tyka veciciek aj my budeme dedit po neterke takze nieco sa u nas vyskytlo ruzove xi...sak na doma vynosi hehe

aaaa dnes maleho konecne pocitil aj tatino ako kope..huraaaaaaaaaaa...doteraz si myslel ze si to vymyslam ale ked mu dal slehu do ruky hned sa rozrehotal...xi...

krasnu nedelu este 😉

lenickan
30. aug 2009

andy to máš opravdu tak silné pohyby? Já zatím cítím jen šimrání🙂

baileysa
30. aug 2009

ahojte 🙂

micici, gratulujem k dievcatku 😵

ja som pri malej zdedila komplet vybavu po jednom dievcatku, tak som bola happy, takze mam v zalohe to... no len problem je trochu, ze gretka sa narodila v auguste, takze ak to bude januarovy chlapec, tak nam vela veci bude asi na nic 😀 ale na ten zaciatok to urcite staci, potrebujem dokupit len nejaky zimny overal v univerzalnej farbe 😉

adros, peknu si vybrala a peknu ti polovicka odsuhlasila 😀

ono su ti chlapi fakt niekedy ako z ineho vesmiru 😨 ale tiez si myslim, ze v niektorych pripadoch je lepsie bez neho ako s nim, aj ked to musi byt hrozne tazke, a priznam sa, ze si to neviem predstavit 😔

my sme boli vcera v tej kremnici, bolo fantasticky, este som nakoniec bola rada, ze prsalo, lebo keby bol hic, tak by som v tych salach vo vydychanom vzduchu urcite nevydrzala 😉

a kedy to uz meriame bruska??? ja mam dnes dake obrovske 😅

lenickan
30. aug 2009

jinak my se necháme překvapit zda to bude holčička nebo kluk🙂
Zatím nakupujeme spíše neutrální barvicky a i kdyby tam proč by nemohla být holčička modrá? Růžový chlapeček už je horší, ale na doma se to snese🙂)))
Kočár je objednaný a postýlka už je dokonce na krámě a budeme příští týden vyzvedávat🙂

baileysa
30. aug 2009

werony, to sa mne osobne zda strasne vela, co platis, teda aj tych 100 eur sa mi zda vela, ja som pri prechode k terajsiemu dr platila 12 eur, ze je to na cely rok, je v tom objednavanie na cas, vypisovanie papierov a podobne a odvtedy som neplatila nic 😕

guzc, ako bolo na svadbe?

baileysa
30. aug 2009

lenicka, aj my sa nechavame prekvapit, mam pocit, ze tu zvedavost sa mi dari lepsie zvladat ako pri prvom tehu, teraz sa strasne tesim, ze to vydrzim a prekvapime sa az pri porode 🙂 ani malu sme nevedeli, a bolo to super, takze nejake neutralne vecicky mam v zasobe od vtedy 🙂 len rodina, priatelia a znami sa mi zdaju zvedavejsi este ako vtedy 😀

lenickan
30. aug 2009

bailey: no u druhého budu asi taky zvědavější. Ted je mi to vcelku jedno zda to bude holka nebo kluk, ale u druhého budeme určitě více chtít to co ještě nebudeme mít🙂

ale souhlasím musí to být bomba - nechat se překvapit tak snad to vydržím, manžel určitě a babičky ty dotírají, ale aspon je můžeme více napínat.

Bailey: cítíš pohyby? Já jsem na rozpacích, v bříšku mne něco jakoby šimrá, ale že bych řekla ted mě koplo to ne....
Je to mormální?? Snad jo ve čt jdeme na velký UZ tak snad se dozvíme víc

baileysa
30. aug 2009

pohyby uz citim celkom zretelne, nie vzdy, ale ma mimco take aktivnejsie obdobia, uz aj ocinka pokopalo, neboj, uz kazdu chvilu ich budes citit celkom zretelne, len musi babo dorast, aby bolo dost silne, aby si ho citila... to šimranie je zaciatok 😉 pri prvorodickach to zacina od 20tt, tak myslim, ze je to uplne normalne, ako to citis 😉 vo strvtok bude vsetko urcite v poriadku 🙂

baileysa
30. aug 2009

ja som bola strasne ale strasne zvedava, ked som otehotnela, tie prve mesiace, ked sa to este nedalo zistit, vtedy som si bola ista, ze to nevydrzim a opytam, ale sa to uplne upokojilo... tusaka mam na chlapca, ale neviem, ci to nie je len zbozne prianie 😀 aj ked mi to je jedno aj druhe dievcatko bude uplne super 😵

boncusik
30. aug 2009

ahojte holky

dnes mám super ulovky- bola som Tescu- výpredaj detskch veciciek -30% no super nákup 😀 😀 😀

poobede návšteva u kamošky má 1Omesačného synčeka - tak ma nabalila vecičkami čo sú jej malému malé že som sa ledava dovliekla domov 😀 😀 😀

adros pekná postielka 😉 ja som počula, že v Ikea sú lacné chcee tam vybehnuť s MM.

no holky, pomaličky ale iste treba chystať výbavičku, čo vy nato?

yoya
30. aug 2009

Ahojte tehulky 🙂

micicici - blahoželám k dievčatku, tiež som bola včera na 3D v Ke - bol tam dr.Grochal, keď som si dobre všimla na nástenke na chodbe, tak tam okrem dr.Dankovčíka a dr.Muránskej robia ďalší traja lekári, medzi nimi aj ten čo bol včera dr.Grochál.Aj ja som z neho mala dobrý pocit. 😉

alikaa - keď mi tvrdne bruško, je to tak ako keby mi celá dolná časť brucha stuhla a napla sa, niekedy aj s tlakmi, zo začiatku som mávala aj bolesti.trvá to chvíľu a potom sa to ukľudní a o nejaký čas znova, buďto v kľude alebo v pohybe.beriem magne B6 3x denne a mala som zvýšenú dávku magnézia, že pomedzi tablety som si dávala šumivé magnézium.teraz som znova len na tabletách 3x denne. 😅

gucz
30. aug 2009

ahojček, gratulujem k ďalšiemu dievčatku 🙂

na svadbe bolo super, aj počasie sa na chvíľu umúdrilo 🙂 . Obrad bol u nás na radnici, aj malinká to celkom pekne vydržala v káričke. Nevesta bola krásna 😉 . Boli sme len do večera, lebo malinká bola už hotová z toľkých ľudí, a už o šiestej mi zaspala v káričke. No ale môžem povedať, že bolo super. Akurát ma strašne bolia nohy, mám svalovicu na lýtkach. Netancovali sme, len nie som zvyknutá na vysoké topánky (som skôr na športovejšie oblečenie). No a musela som stále behať za malou.... Dnes sme ešte boli u svokrovcov na návšteve, tak preto som dorazila až teraz. Čoskoro pôjdem do postele, lebo som hotová. Včera večer som nemohla zaspať, celú noc som behala na wcko cikať 😝 no a nakoniec malá o štyroch buntošila, že vstávame..... uspala som ju ešte, no už o šiestej bola hore nanovo. Tak sa cítim akoby sme flámovali celú noc. Fotky nemám, lebo nakoniec som radšej vzala kameru a natáčali sme. Ale keď mi segra pošle foto (keď im ho pošle fotograf), tak dám do albumu 🙂

gucz
30. aug 2009

ozaj býva ešte niektorej z Vás zle od žalúdka??? Ja dlho necítim hlad a keď už zostanem hladná, tak mi príde zle. 😒 Otvorím chladničku a hneď ma napína na zvracanie ako sa do nej pozriem. Aj teraz pred chvíľou mi tak zostalo zle, tak teraz nasilu jem taký tvarohovo-smotanový krém, ale fakt nasilu 😝

minitrouble
30. aug 2009

ahojte,
adros - pekna postielka
inak baby ak mozem poradit k postielkam ...teda fakt len v dobrom radim 🙂 ...ja som pri romanke chcela co najkrajsiu a najdrahsiu a kolegovia moji starsi co zarabli nehorazne prachy mi hovoria ze co riesim ze nech si kupim postielku z Ikei ...stoji cca 900sk - cize cca nejakych 30 euro - nema sice odnimatelne priecky a ani sa neda ta jedna strana posuvat - ale je strasne pekna, lahka - super sa presuva z meista na miesto ...je pevna pre dieta a je proste super.....tak som si ju kupila a dodnes nelutujem - priecku sme nikdy nepotrebovali odstranit - polohovanie ma klasicke - cize sme to ked vyrastla presunuli nizsie ...kedze je lahulinka tak sme ju presunuli tam kde sme potrebovali velmi lahko - ani kolieska nebolo treba a vyzera stale ako nova 🙂 fakt vyborna kupa....no a teraz ked je romanka uz starsia 😀 😀 tak sme jej kupili "velku" postielku pre slecny a spava uz tam 🙂
tak fakt ak vam mozem v dobrom poradit - tak tuto postielku mozem len a len odporucit

a este isto budete viacere kupovat tie sady do postielky 😉 ....jedine co babatku treba je to hniezdo a potom paplonik s vankusikom a obliecky ...vsetky tie baldachyny, vreckare a neviem co este ...tak to vsetko je vam na h.... my sme to samozrejme vsetko nakupili a akurat na to sadal prach - inak vyuzitie ziadne 😝 😅 😅

minitrouble
30. aug 2009

gucz - hej mne byva....staci ze som moc hladna alebo viac najedena a uz mi je zle....v aute ked si sadnem dozadu hned zle...ako sa zmeni pocasie tak zle....je moc teplo je mi zle....prsi je mi zle a tak stale dokola 😅 😅 😅

minitrouble
30. aug 2009

jeeej boncusik tiez spominala Ikeu 😀 sorry necitam poriadne 😉

inak aj my sme dnes boli trosku nakupit - ja milujem HMko - nasej romi sadne uplne dokonale lebo oni maju dost dlhe a uzke veci - cize akurat pre nu 🙂 .....inak to tiez z vlastnej skusenosti mame ze ono je dobre pockat ze ake bdue babatko - ak bude buclate a nie velmi vysoke tak potom su idealne tesco alebo C&A....ale ak budete mat chude a dlhe dieta tak asi budete musiet zavitat do inych obchodov 😉 ...preto je mozno aj dobre pockat na zaciatok ze ake bude to vase babatko 😀...jasne ze na prve 2 mesiace si treba nakupit vopred 😉

antoniab
30. aug 2009

ahoj
micici blahozelam k dievcatku a ok kontrole 😉

riesite postielky tak ja nekupujem mam este moju 😀 je v super stave len ju ocino nafarby natmavo aby mi ladila k nabytku
inak suhlasim s minitroube ja tiez uvazujem len nad hniezdom do postielky a este vreckarom kedze ja budem mat prebalovacku na postielke tak vreckar bude dobre na plienky dudliky nejake kermiky veci co by mali byt poruke zas nebudem mat vankusik a paplonik kedze budem na zaciatku pouzivat perinku zavinovacku a potom spaci vak 😉

ja som dnes bola na markete a nakupila som veci za facku som bola az prekvapena a kupila som mamine porcelanove babiky po libre tak sa vytesujem ta ich zboznuje 🙂

gucz
30. aug 2009

ja mám tiež postieľku z ikea a myslím si presne to isté. Netreba drahú, ani baldachýn, je to síce pekné, ale zbytočné.. Jediné čo sme fakt využili je to hniezdo, paplónik a spací vak. Laura doteraz nemá ani vankúšik, radšej spí na rovnom.

a tie tesco veci, tiež pravda, sú krásne ale pre buclatejšie deti. Našej Laurike je všetko odtiaľ široké na páse

gucz
30. aug 2009

no nič, ja prchám, idem si ľahnúť k telke, no neviem či hneď aj nezaspím 🙂 😔 , papa

marushka
30. aug 2009

ajojte,
gucz si vysvadbená???? 😉

adros - pekná postieľka, my ju máme v bledom prevedení, vtedy stála asi 5000... ja som s ňou spokojná veľmi...tuším aj olienke sa pôvodne páčila táto 😉 😉 😉

jáj a gucz aj mne býva....navyše kočky, mňa do rána chytilo hrdlo a moja brutálna alergia sa zmenila na kvalitnú nádchu...som úplne KO

marushka
30. aug 2009

JááJ a dôležitá udalosť, asi mám vybratý kočík, tak teraz už riešim iba::: Quinny buzz , alebo CAM novú edíciu...

andykca
30. aug 2009

lenickan ano citim...motylkovanie som citila uz davnejsie a asi tento tyzden je to take inteznzivnejsie ale davalo to na javo len ked som bola sama doma....dnes kope velmi takze konecne stihol prilozit ruku aj moj 🙂...inac ja som cakala ze u nas tie pohyby budu skor lebo na sone mi dr dal termin o 10 dni skor koli velkosti krpana...

gucz mne tiez byva stale zle ale nezvraciam a to najma rano xi....ked ranne vstavanie nezajem tak mi je hrozne fujky...ja si tiez myslim ze to je od hladu 🙂

marushka noooo hlavne ze vyberas uz len z dvoch hehe...🙂

dobru nocku...

marushka
30. aug 2009

nooo veď to andy 😉 😉 😉 neskutočný úspech na začiatok 😉

minitrouble
30. aug 2009

marushka - ja hlasujem za quinny 😀 😀 ...my mame speedyho a nedam nan dopustit 😉 🙂
antoniab - ak mozem poradit tak miesto vreckara by som uprednostnila z Ikei na stenu take zavesne akoby vrecka - len neviem ako to pomenovat - do toho vreckara sa skoro nic nevmesti - fakt to je uplne tenke a plytke ...to z Ikei je take dost dlhe a su tam 3 hlboke vrecka - a je to aj pekna ozdoba detskej izby a fakt prakticke 😉

minitrouble
30. aug 2009

este som nasla tu nasu postielku na ikea stranke http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0011... ...ak by mal dakto zaujem 😅 😅

baileysa
30. aug 2009

ja som tu ikea postielku chcela tiez, ale v bielom, ale ked ju bol mm kupovat, tak nemali...
tak mame inu, ma posuvny bok, to som moc nevyuzila, tycky sa vyberat nedaju... ked bola gretka malinka, tak sme to mali tak, ze som dala dole jednu bocnicu a postielku prirazila celkom k posteli, takze sme mali take nepravidelne "letisko", bolo to super, teraz tiez tak planujem, ze vlastne bude zaroven aj s nami v posteli aj v svojej postielke 😅

na postielku mame iba hniezdo a vreckar, to som celkom vyuzila, kedze okolo nebol odklaaci priestor, tak som tam par veci mala pekne po ruke 😉

guzc, super, ze ste sa mali tak dobre,
mne zle nebyva od zaludka, len v poslednej dobe mam pocit, ze vela jem, furt som hladna... a byva mi zle skor tak na odpadnutie, dnes sa mi to stalo aj za pocitacom po sediacky, doteraz iba ked som dlhsie stale 😒

marush, prajem rychle uzdravenie, nech ti rychlo prejde, a gratulujem ku kociku... ved aj farbu vybrat je problem 😅 som rada, ze toto nemusim riesit, ze kocik mame po malej... aj ked by som kociky kupovala a menila stale, furt ma nieco nove oslovi 😔

monako3
30. aug 2009

Ahoj holky, taky budeme mít ledńáčka, můžu se přidat? 🙂

baileysa
30. aug 2009

monako, jasne, vitaj 😉

monako3
30. aug 2009

bail děkuji moc 😵 ...na konikovi mi sice se ukazuje únor, ale termín mám někdy 29.ledna 🙂 za týden mi dr. upřesní termín pořádně snad🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre