Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

evca35
7. sep 2009

nikush - každý chlap chce syna, ale keď má dcéru, tak je unesený 😉 A dievčatá viac lipnú na ockoch.

alikaa
7. sep 2009

Ahoj Hanus, ja som na tom podobne ako ty. Do minuleho tyzdna som nepribrala ani gram, ale uz sa mi podarilo nabrat kilo. Tiez som trochu schudla na nohach, ale brusko mi krasne rastie. V piatok som bola na morfologickom ultrazvuku a dr. potvrdila, ze je vsetko ok. Ked som sa jej pytala na vahu, povedala, ze s tym si hlavu lamat nemusim, ze mala aj pacientky co za cele tehotenstvo namiesto priberania schudli niekolko kil a mali zdrave babatka. Takze uz sa nestresujem.

olienka12
7. sep 2009

trhy v PO su od 17 do 19.9.

eva3107
7. sep 2009

Evca35 tak ako pise Olienka od17-19.9... 😉

Fajne som sa napapala dala som si jablkovu zemlovku 😅 ..mnaaam.

hanus177
7. sep 2009

Ďakujem alikaa, ja tak ani nestresujem ako môj manžel. Berie to všetko veľmi poctivo a každý "lamentuje" nad tým, že málo priberám. Ale stravujem sa dosť zdravo, niekoľko krát denne. Skrátka koľko mi chutí 😀 Vždy som mala problém pribrať nejaké to kilečko. 😠

evca35
7. sep 2009

evi, práve mi prišla dcéra zo školy, že má chuť na žemľovku. Asi spravím zajtra. Prečo tebe už píše 21tt?

olienka12
7. sep 2009

evca konik si pocita ako mu pride 🙂) mne tiez dava 3 dni vopred vyssi tyzden v stredu to zmeni a basta 🙂)) a ja mam prelom v sobotu 🙂

adros
7. sep 2009

baby, ktore tak malo priberate, skusili ste sa spytat vasich mam, ako na to boli? Mozno to mate genetiku 😉

Petronelka, ty si sa tusim pytala na to DVD. No nam ho vcera dal. Je na nom cele vysetrenie aj s meraniami 🙂 a to koncim 22.tt

eva3107
7. sep 2009

Evca...neviem pocita to podla mna podla menstruacie inak som v 19+5tt otehotnela som neskor...nemala som parvidelny ciklus stale mi to skakalo hore dole 😅 28-32dni nevychadzalo to vzdy presne...aspon tak mi to vysvetlila DR. 😅

eva3107
7. sep 2009

Este som chcela , ze termin mi vychadzal prvy na 23.1...ale Dr. ho potom podla utz zmenila na 27.1 a zatial pri tom ostalo...az do teraz...uvidime zajtra co bude v poradni.. 😉

olienka12
7. sep 2009

no ja som zvedava na interne vysetrenie, lebo mne sa zda, ze velmi vela priberam... snad do nebude cukrusik...

adros
7. sep 2009

oli, velke priberanie moze suvisiet s tehu-cukrovkou? tak to som zvedava na moje vysledky, v stredu idem na to.

olienka12
7. sep 2009

adros mne povedali, ze ten test na cukrovku sa robi po 24tt to kazdy lekar si svoje vymysla na hlavu....

sisipetka
7. sep 2009

ahojky,
zdravim tehulky...dnes mame prijemny den a nie tak moc teplo, co som uvitala 😉
Adri gratulujem k dievcatku a ostatnym kockam, tiez k zisteniu pohlavia - uz sa to tu pekne vyplna 😵
Kocky s tou vahou je to uplne individualne, niekto menej, niekto viac - dolezity je rast babatka a ked tam je vsetko ok...tak potom super.
Olienka a kolko si zatial nabrala? A myslim, ze to nesuvisi s cukrom...moze ist o stitnu, zavodnovanie alebo len klasika tvoja "osobna vybava" - t.j.nic s tym nenarobis a telicko si hormonalne robi co len chce. A ja tiez ratam do 20 kg, ze sa dostaneme...ked uz teraz sme mierne za polovicou 😀 Len akurat u mna bol velky nabeh prve 4 mesiace a teraz ideme tak 2 kg za mesiac, co v konecnom dosledku ratam, ze este cca 8 priberiem 😝

sisipetka
7. sep 2009

glukozovy test sa robi od 24 tt do 28 tt - dokonca mne ho prve tehu ani nerobili, iba zobrali klasika krv

olienka12
7. sep 2009

sisipetka +13 :( a ja beriem na stitku lieky... osobne si myslim, ze mam vela vody v tele, lebo ked niekomu poviem ze mam tesne pod 90 ta na mna kukaju jak na blazna, ze nevyzeram...

adros
7. sep 2009

sisi, dakujem 🙂 no a mne ten glukozovy test budu robit o nieco skor, v 23.tyzdni 🙂

olienka12
7. sep 2009

adros v 23 tzn. 22 + nejake dni hej? lebo ja neviem ci mam ist 23 +dni alebo az 24 +dni... budem tam musiet zavolat

sisipetka
7. sep 2009

Oli, nic si z tej vahy nerob....ja uz taham na + 12...a poviem pravdu, prestavam sa tym zatazovat 😝 ...ja idem na odbery stitky teraz v piatok, tak uvidime ako sme na tom. V prvom trimestri to bolo ok, lieky zatial neberiem.
...skor dufam, ze cukor bude ok...ten by som nerada...

andykca
7. sep 2009

evi....hmm to musel byt fajnovy obedik 🙂

adros no to je mile ze si aj zanotil xi...mala sa nevrtela pri tom speve moc?hehe....som zvedava ako to bude prebiehat so zapijanim u nas..u nas to tiez zapil jedine svokor poriadne hehe
..a bola si v tom obchode v Trnave??

peti nooo to mas pravdu taketo dni lubim aj ja 😉 este troska malinko pod mrakom by tu mohlo byt a tak aj do januara vydrzat jakaaa parada xi

adros
7. sep 2009

sisi, mne ten termin urcila doktorka. Dnes som 22+5, takze v case odberu budem 23+0

nedockava4
7. sep 2009

hm...co sa toho priberania tyka....ja mam +4 kg, ale som velmi naliata...vsade, ruky, nohy, bleee ☹

olienka12
7. sep 2009

adros takze v podstate budes v 24tt uz 🙂

olienka12
7. sep 2009

tesim sa na stretko ako porovname nase lopticky 🙂)) ja sa uz nazyvam moja slonia malickost 🙂)))

sisipetka
7. sep 2009

no ja naliate nemam nic, prstiky ako srnky, tvaricku ako z obrazka 😀 ... iba tie stehna, brusko a prsia sa o 12 kg lisia od original 😀
Adi.... este pride cas, ked sa budeme krasne chladit...uz sa na to tesim a MM sa boji, ze opat bude spavat ako zmznuty nanuk 😅

sisipetka
7. sep 2009

24 tt sa pocita od 23+1 😀 😀 😀 (sorry, nechcela som byt mudra 😉 )

andykca
7. sep 2009

jaaa idem na cukor 24tt a v utorok ked nieje porada (ktoru mi aj tak vraj dr urobi) a bez toho aby som musela vraj cakat sestricka mi dala presnu hodinku kedy mam prist....kooooonecneee 🙂 aj receptik mi dala...som zvedava ako to bude chutit xi

peti jaaj u nas sa o Peta nebojim ten je vycviceny z ladu (sak ako aj ty hehe) takze budeme sa pekne chladit obaja 🙂 ...

eva3107
7. sep 2009

Andy....ano obedik bol fajny... 😉 no znovu by som sinieco dala fajne..no neviem coo..asi zbehnem do Tesca z prace 😅 ...

olienka takze vo stvrtok plati stretko na stanici o 10:30? na cvicenie?

Inak vychodniarky vacsina z nas suhlasi s 11-tou hodinou stretka na stanici 21.9.2009 tak prosim o dalsie vyjadrenia... 🙂 ..

nedockava4
7. sep 2009

evka...ja suhlasim....11h KE stanica 😵

olienka12
7. sep 2009

evi ja sa posnazim stihnut tu 11, ked nestiham dojdem kde budete 🙂))
cvicenie ti este dam vediet, lebo neviem, ci sa uvolnim, dufam,ze ano 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre