Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

babush
10. sep 2009

ahoj maminy,
pisete ako dive, fakt to dlho trva, kym vsetko precitam. 🙂 Ale aspon sa viem vratiti k temam, co ste uz davno prebrali, ako napr. kociky. Ja som dnes bola prvy krat v obchode s kocikmi 🙂 a tak ma chytila mania. Ja ale vobec neviem aky kocik chcem. Povodne som chcela nejake pekne univerzalne 3-kombo, ale ako som sa od vas dozvedela, neodporucate. Tak ste ma uplne zmiatli. Vy uz mate kupene alebo teda aspon vybrate kociky? Asi zalezi aj na tom, ze budeme mat mimca v zime, ze? Boooze fakt som z toho asi ochorela. Mate nejake rady?
Dakujem vam 🙂

bebel
10. sep 2009

Lopezka 🙂 super fotky.....teším sa o 2 tt na 3D obraz Bibky.
Ja som dnes vďaka celodennému tresku a vŕtaniu na vedľajšej stavbe išla vrámci OČR s krpcom von medzi ľudí, lebo doma to bolo ako za trest, priam na psychiatrii, čo sa nám celý byt v základoch otriasal. Bruno bol potom ako utrhnutý z reťaze,s vrtuľou v zadku po celotýždňovom domácom väzení a liečbe....
Moja mama ochorela odo mňa a mangel dorazil domov až o 18,30 ...tak som dnes o5 vynechala psyxo prípravu na pôrod.

bebel
10. sep 2009

Babush záleží koľko máš rozpočet a načo ho budeš využívať. Aký máte terén v okolí domu, či ho budeš skladať do auta a akého a ako často....Či ho plánuješ na dlhšie alebo len na chvíľu a iba pre 1 dieťa a pod.

babush
10. sep 2009

Bebel, nastastie byvame v prizemnom dome, a pozemok je na krasnej rovine, ale zato mozem cakat na poriadnu nadielku snehu v zime u nas, takze asi nafukovacie kolesa?. Do auta by mal byt urcite (octavia combi ma dost velky kufor), takze asi lahko skladatelny a lahsi, nie moc tazky. No a urcite budeme chciet este aspon 1 baby. No a podstatna vec..nechce sa mi dat zan 20.000. Ale zalezi ci bude iba hlboky alebo 3 kombo. No ale polske veci moc rada nenakupujem, takze asi by som sla do nejakej spolahlivej znacky, za rozumnu cenu asi tak do 15.000 max (alebo som uplne mimo?)
Fuuu som to na teba riadne vybalila, coo? 🙂 Ale strasne mi to vrta v hlave, hlavne takto, ked som mimo domu a na hoteli ma vzdy napadaju rozne hlupe veci 🙂

bebel
10. sep 2009

Babush pri Brunovi som mala 7 mesiacov quinny speedy sx 3 komb.- nepáčilo sa v ňom Brunovi, potom asi 20 min casuaplay vintage reverz- to bola úplna katastrofa, pol roka gesslein future loop - taký menší tank a inglesinu zippy- výborný golfáč a doteraz máme quinny zapp - do auta a lietadla a croozer 737 na korčule. A nový bugaboo cameleon.

bebel
10. sep 2009

Babush Chceš nový alebo aj z 2. ruky?

babush
10. sep 2009

no tak ale ty si nejaka kocikova maniacka, priznaj sa 🙂 ved toto, ze sa mi nebude chciet tolko menit, podla toho, ake bude pocasie...nuz vidim, ze rozhodne nie som sama, co mam z toho vrasku na cele 🙂 Pocula som na quinny celkom dobre referencie. Celkom sa mi paci aj peg-perego, ale o nom som zatial nic nepocula, tak sa musim prezvediet. Ale s tym quinny si mi dala asi chrobaka do hlavky 🙂 Budem asi o nom snivat, ze ako sa zobudim zajtra, uvidim heh
Dakujem za hints&tips bebel 🙂

bebel
10. sep 2009

V poslednej dobe si baby dosť pochvaľujú tieto kočíky http://www.bertini.sk/?lg=1&s=15#0.
Tu v SC akoby sa s nimi vrece roztrhlo....a myslím, že sa zmestíš aj do limitu
http://www.kocikovo.sk/kociky-znacka/bertini/

bebel
10. sep 2009

Quinny dopadlo katastrofálne v teste kočíkov 😅
Ja som menila podľa potreby..quinny sme vyžili minimálne...Bruno v ňom ručal ako tur 😠
Tak som celú 3 kombináciu predala . Casualplay mal na figu nenstaviteľnú výšku rúčky a mangel kopal do kolies.
S gessleinom som sa nevedela dostať cez kasy v Bille a bol to tank, ktrý som musela celý rozmontovať, aby som ho napchala do môjho auta, tak som si poriadila do auta golfky.
Ale chcela som korčuľovať (preto som pôvodne mala speedy sx) a tak sme si kúpili croozer. A keď Bruno vyrástol a nespával v kočíku, poriadila som si zapp na presuny a dovolenky a auta.
Bgb som kúpila až teraz pre Bibu.Mala ho kamoška a dá sa nakloniť vanička, čo je veľká pomoc pri refluxe, ktorým Bruno trpel a preventvne sa pripravujem naň aj pri 2. potomkovi.

babush
10. sep 2009

Povedal ti uz dnes niekto, ze si zlata? Tak si zlata...dakujem ti 🙂 pozriem sa na to blizsie..o tejto znacke som doteraz ani nepocula, takze moj preskum trhu sa moze rozsirit 🙂 a inak som aj za ojazdeny a zachovaly kocik...nebudem z toho robit asi az taku velku vedu ehmm

bebel
10. sep 2009

Ktoré PP myslíš, GT3 alebo skate?

bebel
10. sep 2009

😀 tak to mi málokto doteraz povedal 😅
Ďakujem.....ja tiež uprednostňujem overené kvalitnejšie značky z 2. ruky 😉
Tam vieš, že konštrukcia aj skladací mechanizmus bude ok aj pri 2. dieťati .
Nie som šialenec, čo by vysolil za kočík 1000 EUR 😎
Ale mám kopec kamošiek, čo ma zotreli uštipačnými poznámkami, že oni by si jazdenku nikdy nekúpili 😝

babush
10. sep 2009

ten skate sa mi paci viac od PP..ale zas cenovo sa mi moc nepaci ehhe...
Radsej si kupim kvalitnejsi kocik aj ked ojazdeny, ako novu sunku 🙂 a presne tak, nechcem vysolit 1600E za novy ako sesterka, tak preto sa vypytujem na osobne skusenosti, pri druhom bejby uz budem urcite mudrejsia 🙂 este musim do rozhodovacieho procesu zapojit aj manzela, nech prenesiem kusok zodpovednosti aj na neho. Tak zajtra asi pokracujem v patrani, len sa presuniem o 200 km dalej, mozno aj ine ceny budu 🙂
Dam potom vediet, akym smerom sa uberam.
Zatial dobru noc 🙂 a este raz dakujem

markee
11. sep 2009

Dobré ráno,
holky,tak se s váma loučím,protože opět těhotenství nevyšlo tak jak mělo. Genetika potvrdila genetické vady a nedali nám ani 1% na to,že by se stal zázrak. Prostě špatný chromozom a díky němu by naše děťátko buď umřelo hned po porodu nebo by ze života neměla prakticky nic. Vím,že je tu asi dost holek,které by to i tak riskli,ale chtěli jsme se s manžou trápit kratší dobu a né prostě pohřbívat pak mimi se jménem a prostě hlavně s "tváří".Už by jsme měli jeho obraz do konce života před očima. Jsem od včera doma z nemocnice,byla jsem tam týden.
Občas samozřejmě na vás juknu,hlavně ke konci,kdo už porodil a co máte a tak,ale prostě nejdřív se musím vyrovnat psychicky s hodně věcma.
Mějte se tu krásně a hlavně buďte zdraví.

eva3107
11. sep 2009

Dobre ranko nastyvajuce mamicky 😉

Markee...je mi zo luto , ze to nakoiec tak topadlo.No mysli pozitivne i ked viem , ze sa to pise lahko, ale budeme na teba mysliet a drzat ti palce v pripadnom dalsom tehulkovani.

TAk zatial pokial vas tu nieto tak sa idem naranajkovat... 😉

allinka79
11. sep 2009

dobre ranko
ja si tu nieco precitam a idem popri tom tiez papi ranajocky...
markee ☹ fnuk drzim palce nabuduce
evi, dobru chut aj tebe

eva3107
11. sep 2009

Allika dobru chut aj tebe.. 🙂
Tak ja som uz napapana... 😉

sisipetka
11. sep 2009

Dobre ranko kocky,
opat ste toho popisali, ale ked nestiham pisat, aspon si vas rada precitam 😉 Uz aby som bola na MD a nudila sa...
Markee je mi to velmi luto, drz sa a venuj sa svojej krasnej dcere - ta ti teraz asi najviac pomoze a pride cas, ked k vam urcite pride este jedno dietatko.

Nedockava, tak ako? Myslim, ze viac kociek tu uz dohanas do sialenstva 😀

nedockava4
11. sep 2009

dobre ranko, "mamicky cakatelky" 😀
oli, evka...prepacte, ze som tu vcera neprisla, ale ako ste spraaavne predpokladali, oslavovali sme pohlavie....
a vlastne....bolo to uplne super....nase malinke spalo...lekar ho musel zobudit, aby mohol vsetko premerat...vsetko vsetucko mame v poriadku, tak sa tesime....
...aaaa....ked prislo na to, ze by sme chceli z nasho mimi fotku, zase zacalo trucovat.....voooobec sa nedalo sfotit, chapete?...
...doktor povedatl, ze si mame zvykat, ze to bude "tazky oriesok"....ze 1 zo 100 deti sa nechce dat sfotit...takze, co k tomu dodat... 🙂
....inak, nas drobcek je otoceny priecne, tak budeme cakat, ci sa to zmeni 🙂

nedockava4
11. sep 2009

sisi...noooo, tipujte 🙂 😵

sisipetka
11. sep 2009

no super, ze ste oslavovali pohlavie 🙂 ...a teraz nam ho neprezradis? 😀
...a gratulujem k zdravemu a tvrdohlavemu drobcekovi, ze by chlapcekovi ? 😕

meggieya
11. sep 2009

Dobre ranko, Markee fakt ma to mrzi. Prajem Vam vela sil to co najskor zvladnut.

meggieya
11. sep 2009

alebo dievca?

nedockava4
11. sep 2009

markee.....mrzi ma, co sa stalo....ale pevne verim, ze do buducna uz budes len a len stastna....prajem ti zo z celeho srdiecka...

adros
11. sep 2009

dobre ranko tehulky 🙂

tak ja uz som po ranajkach. Vcera som na chvilocku vybehla s MM na jarmok, lebo som mala strasnu chut na trdelnik, tak som si hned kupila dva 😀 Jeden som schrumla vcera a jeden padol teraz na ranajky s mlieckom 😀 😀

markee, je mi to velmi luto, drz sa a urcite sa nam este ozvi, nech vieme, ako sa mas a ako sa vam dari pri dalsom pokuse, budem drzat palce

inac, nase mimi bola vcera cely den nejake lenive, vobec sa jej nechcelo kopat, az som bola z toho nervozna. Ale za to vecer ma skopala riadne 😀 , tak som jej povedala,len nech kope, aj ked to obcas zaboli, ze mamina ma z toho radost.

zuzi, no vies, ze ja som tipovala chlapceka, ale podla tvojho pisania a tajnostkarstva usudzujem, ze to je dievcatko 😉

lili213
11. sep 2009

markee ja mi to lúto ☹ prajem ti veľa sily a veľa, veľa štastíčka do ďalšieho snažilkovania. Drž sa

nedockava4
11. sep 2009

cakame DIEVCATKOOOOOO 😀

lili213
11. sep 2009

nedockava gratulujem 🙂

sisipetka
11. sep 2009

gratulujem 😵 - a podla pasu to bude Samko alebo Sara 😀

markee
11. sep 2009

Holky,snaženíčko bych ráda až tak za rok,ale uvidíme co bude a jak se srovnám a tak. Od doktorů mám doporučeno za půl roku nejdříve,ale já bych stejně dřív nechtěla. Je toho na mě moc,dva nezdary za jeden rok ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre