Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

bebel
5. okt 2009

Nikushka uži si to dnes. 🙂
Sme zvedavé na foto.

Ali: ja neviem, podľa mňa je odsávačka doma úplne zbytočná....
ad1) neviete 100%, či sa Vám podarí rozkojiť
ad2) nie každý typ bradavky a prsníkov sú vhodné/pohodlné na odsatie pre akýkoľvek typ odsávačky
ad3) ak máte priveľa mlieka v pohode sa to dá odstriekať aj ručne
ad4)neviete dopredu, či vaše dieťa bude odsávané mlieko piť z fľaše
ad5) nikdy ste to neskúsili a naozaj neviete ako Vám to pôjde, resp.nepôjde
ad6) v každej pôrodnici na 6nedelí majú aspoň 1 odsávačku a väčšinou ich majú viac druhov...a môžete si to tam vyskúšať...alebo potom až budete doma odporúčam si najprv požičať od kamošky a až potom keď budete spokojné s efektom si ju ísť zakúpiť. Majú ich fakt všade ..v každom baby obchode a zdravotníckych potrebách...v každej nemocnici. 😎
Nestresujte sa....odsávačka a fľaštičky, termobagy a cumlíky sú záležitosti, ktoré sú individuálne a nechala by som to až po pôrode a návrate domov. 😉

antoniab
5. okt 2009

ahoj tehulky 🙂

bebel zasobu plienok si robim preto ze su tu nane super ceny oproti svk a ak by ich bolo privela pri tychto cenach ich nebude problem predat 😉
inak prajem krasnu dovolenku aj ja by som rada dotepla 😲 😀

ja odsavacku kupovat nebudem v nemocke ju maju a potom uvidim podla mliecka
takze pl bolo neuspesne nasi chodia do noveho targu a kupili mi tam madrac do postielky za super cenu a teraz ked pojdu tak mi kupia vanicku

bebel
5. okt 2009

Antonia:dík ...teším sa na more, teplo, piesok....
btw: ty budeš rodiť na SVK alebo v GB?

ivv
5. okt 2009

ahojte bruska 🙂

citam, ze rozoberate polsko.. kedze som nakup absolvovala teraz v sobotu (nikdy viac! 😀 ). ja som chcela hlavne kupit postielku, tu istu co aj olienka, lenze.. ja som chcela so "szufladou" a taku nemali.. takze som nakonieco skoncila s takouto http://www.amal2.pl/en/indexp.php?page=lkinga . za postielku, kokos-pena-kokos a vanicku som dala dokopy 80€. co sa tyka baby oblecka na trhu, tak bieda.. 🙄. par stankov malo fusaky, overaly, dupajdy.. a len jeden bol s vacsim vyberom, co sa tyka mimi oblecka.. ale vsetko to iste len v roznych velkostiach a par farebnych prevedeniach, takze som kupila z kazdeho po par kuskov.. cenovo nejako extra lacno to nevyslo.. u nas v tescu som videla aj krajsie 😉
co sa tyka postielok zn. Klups (to su tie Radek) tak tie tam vobec neboli, boli podobne od ineho vyrobcu.
a ked sme uz nasli postielku, tak sa mi nechcelo trepat niekde do centra, kde su vraj obchodiky s postielkami od tohto vyrobcu.. skratka zobrali sme co sme nasli 😝 .
podtrzeno, secteno - bola som taka utahana, ze som sa z toho "vyletu" liecila este na druhy den 😀 😝. ale pssst, pred manzelom sa tvarim spokojne, ze sme kupili "skoro vsetko", hehe.. inak by ho porazilo 😀 😀

antoniab
5. okt 2009

bebel ja budem rodit na svk uz len 14x do prace a som doma 😀 😀 😀

olienka12
5. okt 2009

baby ktora chce perinku kupit za dobru cenu 🙂 http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1382872

olienka12
5. okt 2009

http://www.mamitati.cz/index.php?men0=148 a este jeden link na detske oblecenie, myslim,ze ceny su super

olienka12
5. okt 2009

teda detske povlecenie nie oblecenie 🙂)) supravy do postielok 🙂

janqa24
5. okt 2009

babyyyy, vy nakupujete, a ja mam zatial len postielku, kocik, 1 zavinovacku a paplonik s vankusikom do postielky ☹ nestiham nic, aaaaaaaaa 😀 😀

olienka12
5. okt 2009

ja prave tie najdolezitejsie veci ako je postielka,kociarik nemam 🙂) vidim to az na november,ked budem uz doma,tak skocime do pl 🙂

janka1
5. okt 2009

ahojteeee no vy ste dnes len nakupovali a nakupovali 😉

mna dnes pali zaha asi za vas vsetky fuuj katastrofaaaaaaaaa

olienka12
5. okt 2009

janka zaha pali aj mna 🙂 idem skusit harmancelkovy cajik 🙂

janqa24
5. okt 2009

olienka - postielku mam este tu, v ktorej som spinkavala ja ako babo, uz sme ju aj osmirglovali a natreli, kupili sme len novy matrac a je to! 😉 a kocik mam po mojej sestranici, ktora ma teraz 15 mesiacov a vozila sa v nom asi 3 mesiace, je ako fungl novy 😀 ostatne veci tiez nechavam na november, ked uz budem doma, len ma obcas chyti panika, ze este nijake oblecko pre babiku nemam....

janka, pridavam sa k tebe s tym palenim zahy.... som si dnes v meste dala kuraci kebab so vsetkym, asi som nemala 😀

janka1
5. okt 2009

ahoj olienka 😉
mna zatial nepalila, ale co uz asi aj ja musim co to zazit 😀 idem si dat mliecko teple, kebyze vypijem harmancekovy caj isto objimam misu na wc 😝 taky caj ja ee

dnes som bola na nakupy a poviem vam som nadsena 🙂 nakupila som vsetko co som chcela az nechapem 😵
troje nohavice, tri tricka / bluzkove/ s dlhym aj 3/4 rukavom a krasne 2 pelerinky pletene hnedu a bielu to miesto kabata ci vetrovky na zimu a dvoje topanky, ktore ja obujem som stastnaaaaaa a konecne vyzeram ako zena 😀 😀 😀 NEMOZEM do prace chodit ako CHLAP 😀 😀 😀

janka1
5. okt 2009

janqa no nic prijemne ze, ale toto je pre mna novinka , tak to zvladam nejako 😀

lopezka
5. okt 2009

ahojte tehulky 😀

katka, vsetko naaaj k narodkam

😀 dnes som mala poradnu a chvalabohu vsetko OK 😀 ....este aj tie opuchnute nohy su vraj normalne 😠
v stredu alebo vo stvrtok mam prist na ten glukozovy test .......mne ho dali na recept .....mam to vypit doma a do 1 az 1 a 1/2 hodky po vypiti prist na odber krvi ......takze ziadne cakanie v cakarni ....uuufff 😅
baby s akym mnozstvom vody sa to ma zarobit ? niekde pisu 2dcl a niekde 3dcl 😖

olienka12
5. okt 2009

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/4436... toto mam namiesto baldachynu nad postielku 🙂)

olienka12
5. okt 2009

vlastne mam postielku po bratrancovi, ale ta bude v kuchyni na hranie namiesto ohradky 😀

lopezka
5. okt 2009

janka, kde si tak dobre nakupila? aj ja tam pojdem 😀 surne potrebujem neco pekne tehu ....a nech to neni cerne a sede ......tak ako maju tu v C&A 😖

janqa24
5. okt 2009

janka, ja som dnes isla do mesta s planom kupit si kabat alebo nieco take a aspon dve tricka na kratky rukav, lebo mam asi tri s dlhym rukavom, ale potim sa ako somar v kufri 😒 a nakoniec som skoncila len s krasnym pletenym poncom, ktore ma odtien ze "plum", je uplne super, sa tesim! 😀 uz "len" cizmy zohnat na moje obrie nohy (mam dojem, ze som pribrala aj na prstoch na nohach 😀 ) a este nejaku bundu na zimu a som fertig 😀 😀
no jo, palenie zahy - to je caro tohto vyssieho stadia, a vraj to bude este horsie 😖 mne zabera acidko, najradsej mam vanilkove 🙂

lopezka
5. okt 2009

inak mna od vikendu tiez zacina skriabat v hrdle, tak som dnes cajickovala .....co inokedy moc nemusim 😖
v lekarni mi odporucili Jox ....tusim olienka, ty si ho brala 😅 ........a na nom je pisane, ze tehotne ho nemozu, tak som z toho pako 😖
co je podla vas najlepsie ? teplotu zatim nemam, len skriabanie v hrdle a zacinam kaslat 😖

janqa24
5. okt 2009

lopezka, ja som bola na glukotest v stredu, zarobila som si to s asi 2,5 dcl riadne okysleneho caju - do pol litra som vytlacila 2 citrony 😀
a veeeeeeelmi by som chcela este riflovu suknu tehu alebo take saty na traky, ale neviem nikde zohnat ☹

janqa24
5. okt 2009

lopezka, na skriabanie v hrdle sa mne vzdy osvedcilo vytlacit jeden citron, zaliat horucou vodou a dat do toho 2 PL medu (alebo aj viac, podla toho ako rada mas kysle resp. sladke) 😉 a po troske to take teplejsie treba chlipat nalacno, zazracne zabera a je to vitaminova bomba 🙂 s Joxom by som sa poradila s lekarom.....ked uz tak skor odporucam Hedelix 🙂

antoniab
5. okt 2009

jej oli mami tati dobra stranka maju tam krasne svetriky take sexi 😀 😀 uz som si dva vyhliadla asi si urobim jeziska 😀 😀

lopezka
5. okt 2009

janqa 😀 takze kompromis 😀 ani 2 ani 3 deci, ale 2,5 😅
no pises, ze si chces kupit cizmy na zimu ...obavam sa, ze cizmy ja tuto zimu ani neobujem 😢 ....mam nove od minulej zimy, ale bohuzial s mojimi opuchajucimi nohami obujem akurat tak neco na snurovanie 😖

janka1
5. okt 2009

zienky nakupila com v C&A a Marks&Spencer a topanocky v HUMANIC no naozaj som rada sa vytesujeeeeem 😉

olienka12
5. okt 2009

lopezka ee ja som brala mucoplant ten sa moze

janqa24
5. okt 2009

no ved ja sa toho tiez bojim lopezka, ze neobujem 😒 nohy mi opuchaju, len ked chodim do prace, a to budem asi uz len tyzden, takze pevne dufam, ze potom obujem nejake cizmicky 🙂 mam vyhliadnute take nasuchovacie, co maju sirsiu saru hore a nie su celkom pod kolena, takze by to mohlo byt OK, dufam! nechcem nosit trekove topanky celu zimu 😠

olienka12
5. okt 2009

ja si planujem na zimu kupit tie take obrovske kapce 🙂)) v UK sa nosili tusim pred dvoma rokmi um 🙂) snad ked ich naimpregnujem nebudu premokat 😀 😀

janka1
5. okt 2009

ozaj zienky aj ja mam opuchnute nohy a kupila som si v poho topanky aj cizmicky 😉 akurat o cislo vacsie ako doteraz som nosila , ale som spokojna 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre