Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

hanus177
12. okt 2009

Baby niekedy vám tie pohyby až závidím,
naše malinké je veľmi jemnučké, niekedy mám až strach či je o.k. niekedy ho cítim len pár štuchnutí za deň..... ☹

janqa24
12. okt 2009

hanus - neboj sa, urcite je v poriadku 🙂 nie vsetky babatka su rovnako aktivne...a intenzita pohybov vo velkej miere zavisi od velkosti babatka, od mnozstva plodovej vody, velkosti maternice a, ako som zistila, aj od pocasia - ked pride nejaka nahla zmena, nase mimi je veeeeeelmi lenive.....a poviem ti, ked mi tak kopne do zaludka, poriadne silno, ziadna slava, hned ma ohyba do predklonu 😝

suzan280
12. okt 2009

ahojte buduce mamicky!!! 😀 😀 😀 mozem sa pridat? som tu nova.
ako tak pisete o kopancoch,tak ja som mala posledne tri dni futbalovy zapas. hlavne ked mi treba na wcko,tak mi da poriadne kopance. 😀 😀 😀 😀ale co nevidrzime pre nase babätka.
Kocky,mate uz pripravenu tasku do nemocnice? lebo ja este nic nemam.tento tyzden by som chcela pomali zacat.

janqa24
12. okt 2009

suzan vitaj, nic nepytaj 😀 😀 😀
no, ked mi treba ist na wc, mala robi riadne rosambo 🙂 doktor ma upozornoval len na to, aby som chodila co najcastejsie to ide, je to lepsie, ako zadrziavat 🙂

co sa tyka tasky, este je skoro balit, nie? 🙂 ja si len teraz davam dokopy vecicky zo zoznamu pre babatko, pre mna este nemam nic okrem nocnych kosiel, zupanu a papuciek 🙂 ja zacnem balit tak o styri tyzdne asi

janka1
12. okt 2009

tak sme doma 😉
vidim, ze mam co citat , ale ste sa rozpisali za tu chvilu 😵

Oliver je OK a sme velky 😕 mame 1600g , takze to vyzera, ze budemem urco decembrovi 😒

janka1
12. okt 2009

jaaaj a PESAR ma dnes neminul 😖 takze mam zavedeny PESAR do 38tt, no co uz ked musi , tak musi

janqa24
12. okt 2009

janka, vonku je zima, tak sedime skoro vsetky pri PC 😉
jeeeeej, Oliver je uz riadne velky! 🙂 super, ze je vsetko OK 🙂
a nie si rada, ze decembrovi?

janqa24
12. okt 2009

a preco ten pesar??? 😨

suzan280
12. okt 2009

kamoska mi poradila ,zato sa pýtam aj od inych. clovek nikdy nevie.ale nebudeme certa malovat na stenu.
pre malu uz mam par veci,ale este ich musim vyprat,a nieco dokupit na prve mesiace.
dakujem janqa! musim ist.Zajtra sa zase pridam.Pusu vam vsetkym!!!! 😉

janka1
12. okt 2009

janqa no uz pred mesiacom som mala zmaknute hrdlo maternice , pred dvoma tyzdnami bolo OK a dnes vraj bolo opat maksie, tak preventivne pre pokoj kludu mna aj Dr. mi vsadila PESAR, ale nerobim paniku , ved nie som prva ani posledna a aspon je istota, ze vsetko udrzi pokope do 38tt 😉

janqa24
12. okt 2009

janka, no tak ked to pomoze.. 🙂 hlavne ze si kludnejsia a ze vsetko ostatne je OK 🙂
a preco nechcete byt decembrovi? 🙂 termin mas 1.1., mozno to bude prve babatko v roku 2010 😉

janka1
12. okt 2009

janqa nie ze nechcem 😉 ked pride babo na svet , tak pride 🙂 ved to sa nikdy neda vediet vopred, len nech to nie su VIANOCE 😀

olienka12
12. okt 2009

janka tak blahozelame k valibukovi 🙂) ja som sa objednala na prietoky na 2.11. tak sa tesim, a zvazujem zajtra zajst za lekarom lebo ma dnes velmi boli brusko a tvrdne asi zmena pocasia. Ten pesar ti nezavidim :(
Jani ides na PN,ci nie? ja uz iba 13 pracovnych dni a vegeet doma pri chystani hniezdocka 😉

janka1
12. okt 2009

A ako tu citam na MK aj s PESAROM, aj s otvorenim na niekolko prstov tu zienky este aj prenasaju 😨

olienka12
12. okt 2009

ozaj moj lekar ma momentalne v evidencii 700tehotnych !!!!!!

janqa24
12. okt 2009

janka, jasne, to by som ani ja asi nechcela 🙂 jedine az po stedrej veceri 😀 😀

olienka, 700 tehotnych??? tomu sa hovori ze baby boom 😀 😀 😀 a to tvrdnutie bude mozno fakt len tou zmenou pocasia, mne je dnes od rana strasne zle, nejaky divny tlak ci co, tak len tak polihujem, ani riady sa mi nechce umyvat... 😀

janka1
12. okt 2009

olienka dakujem
inac ten pesar ani necitis, takze ho uz neriesim 😉

nejdem na PN ani nahodou , budem pracovat dokedy budem moct 😀 😀 😀
ja idem na prietoky na buduci tyzden v piatok , ale aj to mi dr. povedala, ze urco budu OK nakolko je maly taky VELKY 😀 vraj len vtedy nie su OK ked je dietatko malinke , slabo prospieva atd. takze sa ani tym nezaoberam
rezervovala mi uz aj nadstandard, ze vraj je uz najvyssi cas 😨 no ved ona vie, tak nech sa cini 😀 ale zaltulinka babenka moja , sa mi rata aky ma pristup a stale ked pridem tak oslovuje maleho menom uz mu ani inac nehovori je to pekne 😵 😉

janka1
12. okt 2009

olienka neviem akeho mas dr. ale zvaz ci pojdes za nim pre tvrdnutie bruska, dost lekarov potom naliehaju na hospitalizaciu, skusila si si vziat magnezium ? mne to zabera 😉

janka1
12. okt 2009

inac vam poviem Oliver ma 5,5cm chodilo 😵 Dr. sa smiala, ze do porodnice mu mam kupit rovno topanocky 😀 😀 😀
ja som strasne zvedava aky naozaj bude 😨 ci tie UTZ velmi neskresluju a mylia 😨

janka1
12. okt 2009

az teraz som si vsimla 700 tehotnych v jednom meste???????????
ved to je neskutocneeeeeeeeeeeeeeee to kolko deti bude v tomto roku ?????????

janqa24
12. okt 2009

janka 5,5 cm chodidlo??? v tomto stadiu? 😕 to je dako vela, nie? ved take velke nozicky nemaju ani niektore novorodeniatka! ty budes mat teda riadneho chlapa 🙂

olienka12
12. okt 2009

jani beriem magnezium dajak prestalo zaberat ja ked pridem on pozrie krcok a urobi vyter aspon si budem ista,ze sme ok,uvidim ako mi bude do rana...

janka a janqa ja uz viem o 5 babatkach v aprili,takze sialenstvo hehe ale si zober,ze len u mojho lekara je tolko,a ked si priratas dalsich lekarov.... je sice pravda,ze ten moj je jeden z najlepsich v PO,ale aj tak ciiii

janka takze ty ani neries perinku hehe

janqa24
12. okt 2009

olienka, no hej, porodnica tu na Kramaroch vraj puka vo svikoch 🙂 a v novych zamkoch, kde budem pravdepodobne rodit aj ja, je vraj tiez stale plno 😀
no co, ja to hovorim stale - dvihame populacnu krivku 😀

janka1
12. okt 2009

janqa mam to aj vytlacene , hodim foto, idem to odfotit do mobilu 😨
normalne nechapem , ale mozno s ateraz rozbehol a uz to s nim pojde pomalsie 😀 dufam, lebo o chvilu sa nebudem moct ani pohnut 😀 😀 😀

janqa24
12. okt 2009

janka, najviac vraj rastu v poslednom mesiaci 🙂 ten tvoj si mozno teraz nadbehol 🙂 som zvedava na foto 🙂
nas budu merat az za dva tyzdne, tak som zvedava, ako sme podrastli, lebo teda brusko mi narastlo riadne za posledny mesiac 😎

olienka12
12. okt 2009

vcera som citala,ze najviac sa pribera od 27 do 34tt tak sa tesim,ja budem slon uplny...

roxy_1
12. okt 2009

janka no ty mas ale chlapaka 😵 😵 a to chodidlo no paaaani 😀 hlavne ze je maly v poradku...no tak verim tomu ze Oliver bude prvni prirustek do nasi bandy 😀

oli 700?? no ty kokso...... 😕 😕 😕

olienka12
12. okt 2009

roxy no a to len u mojho dokyho sila ze? ja idem po ulici a same bruska stretavam 🙂))

janqa24
12. okt 2009

olienka, ja budem velryba....uz teraz mam pocit, ze sa kotulam, neviem, co bude o takych sest - osem tyzdnov 😕

janka1
12. okt 2009

no nie velmi sa to podarilo , ale ked pride MM domov odfoti on je lepsi fotograf ako ja , nozicku som ako tak odfotila , ale tie miery nedokazem tak mikro , nato je najlepsi moj drahy , tak pockate do 19tej 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre