Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

naty
28. máj 2009

market: no, budu se snažit... 😀 ...uvidím, jak to budu zvládat ze začátku, když tam nakoupím pár těch moltexek, ale až bude trošku větší, tak kolem těch 3 - 4 měsíců nebo až si prostě zajedem režim, tak jdu určo do toho 😵 ...mi přijde, že i pro to mimčo to musí být příjemnější....samozřejmě nic proti papírovkám...třeba to nebudu zvládáat a budu za ně vděčná... 😀

goldica
28. máj 2009

ja som pri prvej malej zvracala tak, ze som za 2 mesiace schudla 8 kg, doktorovi sa to nezdalo, poslal ma na diabetologiu a tam mi zistili poruchu glukozovej tolerancie, vraj aj z toho mi bolo tak zle 😝

naty: gratulujem k uspesnej kontrole, aj ja uz by som to chcela mat za sebou, ale musim vydrzat do 8.6.

goldica
28. máj 2009

a k tym latkovym plenam, my sme ich pouzvali prve 3 mesiace, kym sme nemali celkom vporiadku jadierka a potom som s ulavou presla na papierove. ta robota okolo latkovych (plachanie hned po pouziti, potom pred pranim, lebo sme prali kazdy druhy den, vesanie a hlavne zehlenie 😖 ) mi zaberala celkom dost casu a mala som pocit, ze ho radsej budem travit s malou nez s plienkami. ale teraz su vseliake super moderne modely a s nimi je to mozno jednoduchsie a urcite ekologickejsie, nez papierove 😉

naty
28. máj 2009

goldica: to jo, nemusí se třeba žehlit... 😉 ...nebo mají všechno v jednom jak papírový, ale sou z látky...je to super... 🙂 ...Přeju ti, ať ti to rychle utíká a všechno dobře dopadne!! 😵 Já mám taky další kontrolu až za měsíc... 😠 ...bych tam byla nejradši každej tejden, aby člověk nemusel mít strach... 🙂

dadulka2000
28. máj 2009

naty, blahozelam ku kontrole,....ja idem zajtra, ale len k GP. 🙂
my sme na zaciatku pouzivali papierove plienky, neskor asi od 6mes. latkove a teraz zase pamperskove,.... nastastie uz mame len na noc, takze je to ok. a na sr su papierove plienky dvojnasobne drahsie ako v anglicku (to som hned zistila 🙄 )

goldica
28. máj 2009

na slovensku je vseobecne vsetko tykajuce sa deti dobre drahe-maju z toho super biznis!ci oblecenie, kozmetika, neskor cajiky, prikrmy, proste uplne vsetko... 😠

cukruska1920
28. máj 2009

Ahojte... tak dnesna kontrola sa mi presunula na utorok tak o dalsie dni strachu navyse 😒 inak mam strasnu nadchu....otras... nemate este niektora?

naty
28. máj 2009

cukruska: to sem měla minulý týden asi 3 dny, ale teď už je to ok... 😉

s těma cenama je to děs...třeba oblečení, to mám pocit, že čím je menší, tím je dražší...nebo plínky...teď ještě když někdo nemůže kojit...katastrofa...a ty jejich ubohý příspěvky...radši nemluvit... ☹

veronicka24
28. máj 2009

ahojte januarovky:} pridavam sa s radostou k vam. 🙂

markee
28. máj 2009

Ahojky holky,
tak jsem dnes měla jít na první kontrolu. No a co myslíte? V poledne mi volá sestřička od doktora,že panu doktoru neni dobře a že jel domu a bude marodit.Takže příští týden tam nebudou a mám přijít až pak. Tak jsem jí říkala,že ale jsem 7-8tt a že jsem chtěla zjistit,zda je vše OK a tak.Tak řekla,že mám přijít hned 8.6. ☹ No to je fakt fajn,takže já čekala 14dní od zpožděné menses než jsem se objednala,pak čekám týden do kontroly a nakonec ani neproběhla ☹ Toho 8.6.už budu 8+6,to je děs. Doufám a pevně věřím,že miminko je v pořádku,vyvinuté a se srdíčkem,protože jinak by mě to čekání asi psychicky odrovnalo ☹

natali1401
28. máj 2009

markee drzim palce.. 🙂 to mas teda ozaj "stastie" som tu len tak nakukla ze ako to rychlo leti ze uz je januar/leden 2010 a skusam si len tak kuk ze ci riesite to co mi na zaciatku..tak je to docela sranda.. 😀 vsetkym teda drzim palce..nech vam to ide tak pekne ako nam septrembrovkam/zarijovkam 2009 😉

markee
28. máj 2009

Natali1401,díky. Určitě to zvládneme dobře jako vy 😉

gucz
28. máj 2009

markee a tvoj lekár nemá zastupujúceho lekára? moja doktorka máva.... 😕 , ale neboj sa, určite bude všetko v poriadku a toho 8.6 to dopadne dobre 🙂

janka1
28. máj 2009

markee to bude dobre uvidis 🙂 😉 zvladnes to a ak by nahodou nie, myslim, ze nevydrzis, tak chod na pohotovost nieco si vy,ysli a oni ta hned prezru 😉 aj sono urobia a budes mat srdiecko napokoji 🙂

marketakra
28. máj 2009

goldica - ja pouzivam latkove plenky u meho batolete a zas tak strasna prace mi to neprijde. Mohu porovnat, nejstarsi byla v jednorazovkach 😉 Ale je pravda, ze mam kalhotkove plenky, to jsou ty co vypadaji jako klasicka jednorazovka nezehli se. Jen je hodim do pracky a povesim na snuru. S nasim balotetem ktere i ted v 15 mesicich kaka klidne i 10x denne bychom se s jednorazem nedoplatili 🙂

kalimerko
28. máj 2009

ahojky těhulky:

maminkám které používali, používají nebo chcou používat látkové plenky gratuluji!!!! jsem po 6 týdnech naznala, že je to týrání maminky☹( ale ty kalhotkové jsem nezkoušela....

Naty gratuluji ke kontrole..

Vítám nové těhulky a přeji pohodové těhulkování

marketakra
28. máj 2009

jestli vas ty kalhotkove latkovky zajimaji, tak nahazu par fotek do albicka 🙂

goldica
28. máj 2009

marketakra- kazdy ma inu skusenost a musi si vybrat, co mu vyhovuje a s cim je stotozneny. a tak je to aj s plienkami. su maminy, ktore preferuju bezplienkovu metodu, dalsie latkuju a my pohodlne davame jednorazovky 😉

marketakra
28. máj 2009

v poho,kazda varianta ma svoje, nikomu nic nenutim a nejsem zadna extremistka 🙂

markee
28. máj 2009

Gucz,určitě má můj doktor za sebe záskok,ale sestřička mi to automaticky neřekla a já se nezeptala,jsem si nevzpomněla. Lékaře nemám v místě bydliště,jezdím za ním 30km a nejezdím do toho města jen tak,prostě jen,když jedu za ním.
Přemýšlela jsem dojet na utz do porodnice,ale pak jsem si zas říkala,že těch 12 dní uteče rychle. No uvidíme jak to vydržím 😀

gucz
28. máj 2009

markee však jasne, ani mňa by to nenapadlo sa opýtať, akurát sestrička Ti to mohla povedať. A s tým dochádzaním.... ani ja nebývam priamo v meste, tak viem aké to je, zbytočne by si sa mohla previezť. Však tých 12 dní utečie ako voda. Inak ja som bola pevne rozhodnutá, že pôjdem lekárke nie tento týždeň čo bude, ale až ten ďalší, ale neviem či to vydržím do vtedy. Dnes som si spravila zasa test a druhá čiaročka bola tmavšia 🙂.
A navečer mi bolo špatne od žalúdka, ale nie moc

markee
28. máj 2009

Gucz,já si už test nedělala dlouho,otestovala jsem se během 10dní po očekávané MS a pak jsem se na to vykašlala 😀 No vím,je to děs,vydržet,nedivím se ti. Já se jen děsím, že toho 8.6. budu 8+6 😀 zajímavá shoda,ale prostě to budu mít pupík už vyvalenej 😀

gucz
28. máj 2009

😀 😀 😀
a teraz si koľko, nechce sa mi to počítať, ja by som mala byť 4+6

kalimerko
28. máj 2009

Trošku jsem se začetla na netu do těch kalhotek, zdá se to super....uvidíme.. za vyzkoušení nic nedáme, že... Mě se to líbí spíš pro takový větší experty jak je Jolanka, že by se naučili rychleji na nočník... Používala jsem klasický plinky....to praní a žehlení mě málem zničilo...a hlavně v 6 nedělí, kdy jsem nebyla schopna ani dýchat.

ajka82
28. máj 2009

cukruska ja ze uz uvidim radostne huraaaa 🙂 no tak si asi pockam do utorka, drzim palecky

markee
28. máj 2009

Gucz,měla bych být 7+2 🙂

markee
28. máj 2009

Kalimerko,já taky používala klasické plíny a po porodu v 6tinedělí až do 3 měsíce Johanky. Ale dávala jsem jí je jen přes den. No noc jsem dávala jednorázovky,pže jsem si říkala,že když krmím po 3 hodinách celodenně,tak ať se mi ještě nebudí tím,že je morká,ať je v noci relativně klid. Na nočník se naučila až když jí to samotné došlo,to,že může jít i na nočník a nemusí do plíny. Byl jí rok a třičtvrtě a začla a plně bez problémů si začla říkat měsíc před druhými narozeninami. Teď měsíc zkoušíme i spaní bez plíny a havárky(počůrání) jsou a budou s tím počítám.

k.a.t.k.a.
28. máj 2009

tak ja som tiez velky fanusik jednorazovych 😀 aj ked teraz uz len na noc davame 😎 ja nie som moc velky fanusik domacich prac, takze mi bohate staci prat oblecenie nas troch 😀
Inak moja dr. je tak rychla, ze mi uz dala aj termin na AFP testy 11.augusta 😀 , ze nech si nerobim plany na nejaku dovolenku 😅 a to este len ideme skontrolovat buduci piatok mimčo 😅

goldica
29. máj 2009

dobre ranko vsetkym!

ako sa vam zacal dnesny den? ja som sa uz 2 den vyhla 😝, co ma velmi tesi 🙂

este sa vratim k tym plienkam. nemyslim si, ze schopnost dietatka pytat sa na nocnik zavisi od toho, ake pleny pouzivas ale od jeho zrelosti (nervovej aj vylucovacej sustavy).
nasa mala (jednorazovky) sa zacala pytat v 2 rokoch, kedze bolo leto, hned sme odlozili plienky a tie na nocne spanie sme zrusili definitivne asi o 5 mes. neskor.
kamaratka ma rovnako staru dcerku(teda o 3 tyzdne starsiu nez je nasa), latkovali, dennych plienok sa zbavili v 2rokoch a 9 mesiacoch a nocne este nosia a to bude mat mala o 2 tyzdne 3 roky. takze tolko 😉

naty
29. máj 2009

dobré ránko!! 😵

já si taky myslím, závisí to od dítěte...možná by začalo chodit dřív na nočník s látkovkama, ale možná taky ne...hlavně, když se to naučí... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre