Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

nedockava4
29. okt 2009

Lenka...dik, za tu stranku...
Bebel....neplasim, len to bola pre mna dnes novinka, kedze stale som mala CS 0 ... neva, ved este tych 12 tyzdnov vydrzime 🙂

olienka12
29. okt 2009

no ja o 20 minut zdrham z prace a pridem zajtra uz len na dve hodky jupiiik

dadulka2000
29. okt 2009

je tu dnes nejako ticho, vsak Evka??

bola som v ramci obednej prestavky vybavovat vianocnu party pre nas team - tak datum mame na 17.12. (zaroven sa aj ja s nimi vtedy rozlucim) 😔

evca35
29. okt 2009

ahojte,
II. pilier - počas poberania materského príspevku platí poistné na dôchodkové poistenie štát, po narodení dieťaťa treba prísť osobne s rodným listom na sociálnu poisťovňu (myslím že do 30 dní predlžili lehotu, inak bola do 15 dní) - oddelenie poistného, prihlásiť sa do poistenia ako starostlivosť o dieťa, aby štát zase mohol platiť poistné do doby, kým sa opäť nevrátite do práce. Potom treba znova podať registračný list - odhláška z poistenia. Aby počas tohto obdobia išla polovica odvodov do DDS, treba zároveň vyplniť tlačivo: Oznámenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení, ktoré nájdete tuto:
http://www.socpoist.sk/616/1567s

eva3107
29. okt 2009

Zuzka urcite to zvladnes... 😉
LENKA AJ TI TROSKU ZAVIDIM...UZ TO BUDES MAT ZA SEBOU 😅

Dadulka nooo veruu...co sa to dejeee 😅 ...kazdym dnom mam pocit , ze je nas tu menej... 😕 ..
Tak uz mas vybavenu party...ffuuuhaaa...ani sa nenazdame a mame tu Vianoce...a moj muzicek v UK...a na Vianoce nepride.. ☹ ...nooo sama nebudem , lebo mam malinku...takze vsade chodime dve 😅 😵 😵

nedockava4
29. okt 2009

evka...zvladnem, to je jasne...ved ja sa necitim zle...prave naopak 🙂
fu, Vianoce bez manzela si neviem predstavit...

eva3107
29. okt 2009

Zatial ani ja Zuzi potom ti poviem... 😒 ..
Ale co nas nezybije to nas posilni ...nieee 🙂

nedockava4
29. okt 2009

evi...no, neviem...ja by som ho donutila, aby prisiel domov...ja si neviem predstavit viac ako 1 den bez manzela...

eva3107
29. okt 2009

Zuzi tu nejde o to, zeby nechcel prist domov...tu ide o to , ze cez Vianoce tam maju najviac prace a preto ich nepustia domov.....A v january pride domov a bude doma mesiac...Ale este neviem, ci pojde znovu, alebouz ostane doma.. 😒

eva3107
29. okt 2009

Inak co si urobila s tou supravou druhou?
A bola si spokojna? Je taka krasna ako na obrazku?...Aby som sa vedela pripravit a baldachyn mas latkovy alebo sifonovy? Ja som chcela latkovy..

dadulka2000
29. okt 2009

evka,... to zvladnes (donesie ti plno darcekov, vo vypredajoch sa da toho potom pllllno nakupit),... a mas pri sebe rodinu a priatelov,.... bude to ok.
mne bude chybat rodina ☹

eva3107
29. okt 2009

priatelooovv...no tak to moc niee..ja som v tej dedine pristahovalec...rok a pol..no a zeby som tam mala priatelov nemozem povedat..Okrem toho mam svokrovcov s ktorimi vychadzam velmi dobre..., ale nie je to ono!!

eva3107
29. okt 2009

A najbolestnejsie je na tom , ze moji vlastny rodicia o mna vobec nejavia zaujem...a kazde Vianoce si to uvedomujem.. 😔 😢 ...Nooo ale ma mozno ten moj prekvapi a pride...ked sa chce i z motiky vystreli 😅 ..a potom budem happy 😀

dadulka2000
29. okt 2009

to hej Evka, vravi sa ze cez vianoce sa najviac samovrazd uskutocni,.... lebo si ludia asi viac uvedomia samotu ktoru maju.
ale to nie je tvoj pripad predsa 😅
mne ostava dufat ze maminka za mnou pride na 3 tyzdne v januari ked sa to narodi. (snad je vsetky okolnosti pustia za mnou) 😵

luci21
29. okt 2009

nedockava: neboj ja mám cs momentálne 2-3 mám oddychovať ale pri 1,5 ročnej dcérke ťažko.... Tak uvidíme čo to tam robí dalšiu poradnu mám až 23.11. 😖

Baby a vy máte všetky čo ste tu CS 0? 😕

sisipetka
29. okt 2009

ahojky kocky,
tak som vas stihla az teraz. U nas noc tiez na prd, zobudila som sa po polnoci s riadnym palenim zahy a do 4tej som riesila ako to zahnat, aby som zaspala....samozrejme nic nepomohlo a zlomila ma az unava 😅
Drobi, nejako si este nestiham tu domacnost vychutnat, ale aspon mame teraz navarene, sem tam napecene, upratane a poprate 😉 Skontrolovala som vybavicku a este si prejdem veci do nemocky a mozem zacat aktivne oddychovat 😉
Inac, ja som mala tiez naposledy CS 0, ale ono sa to moze za par dni radikalne zmenit a ani nevieme ok.
K tomu II.pilieru viem tolko, ze ked nastupite na MD, treba ist do socialky a pisomne poziadat o odvod penazi statom do II.piliera. Bez vasho potvrdenia vam tam posielat peniaze nebudu (takto som sa s tym stretla pred 2 rokmi)....Predtym, ale uz musite byt zamestnavatelom nahlasene na socialke, ze ste MD a bolo by dobre, aby vam personalistka dala kopiu toho potvrdenia od lekarky, aby ste mali pre pripad potreby.

Mnam a s tymi muffinmi ste mi urobili chute. Ja robievam s jogurtom, nutelou a mandarinkovym kompotom taky mix a su neskutocne stavnate a makucke 😉 No uz viem, co budem vypekat, kedze bublanina padla za vlast... 😀

dadulka2000
29. okt 2009

luci,... tu v anglicku sa zospodu ani raz nepozera,... takze ani len srnky netusia ake udaje su odtial 😀

bebel
29. okt 2009

Lucka zatiaľ 0.
V pondelok mám poradňu..uvidíme.
Evca35: dík za info o II.pilieri.

bebel
29. okt 2009

Dadulka:krčok sa kontruluje aj pomocou usg...či je skrátený 🙂
to či je zmäknutý alebo bránka pootvorená zistí palpačne.

dadulka2000
29. okt 2009

Bebel,... tu su "az" 2 sona pocas celeho tehu. a v poradni midwife kontroluje jednine tlak, moc a ozvy srdiecka,... 😅

bebel
29. okt 2009

😅 chápem...mať nejaký problém v tehu v UK musí byť pekne drahá záležitosť 🙂

dadulka2000
29. okt 2009

ozaj Peti,... to ako zmiesas tu zmes (jorurt, netela a kompot), do muffinoveho cesta? ci???

eva3107
29. okt 2009

Daduulkaaa..nooo myslim si , ze mam preco zit... 😅 ...a nechystam sa na samovrazdu.. 😀

Luci21...tak ja neviem ake som mala a kde to vlastne pisu ale blizsie budem vediet v utorok lebo udem do poradne.. 🙂

sisipetka
29. okt 2009

Dadi, vyzera to takto:
a) 200 g hl.muky, 200 g kr.cukor, 1 bal. kypriaci prasok, 10 cajovych lyzic dvojfarebnej nutely, 1 konzervu mandariniek bez stavy = vsetko zmiesame
b) 200 g rozpusteneho masla, 3 vajcia, 1 jogurt = zmiesame
Vsetko zmiesame a pecieme cca 20 min. na 180° = DOBRU CHUT 😉

sisipetka
29. okt 2009

inac, aj ja mam v pondelok poradnu...tak som zvedava ako sme na tom, kedze sa to krati zavratnou rychlostou 😅

dadulka2000
29. okt 2009

aha,... petka dik,... skusim taky recept (tam miesto mlieka je asi ten jogurt, vsak?)
ja mam fajny recept na muffiny s ovocim, orieskami, cokoladou ... atd co sa nahadze to je 🙂

eva3107
29. okt 2009

Sisi uz hoo mam opisany...este sa chcem opytat ake maslo...a jogurt cisty biely?

dadulka2000
29. okt 2009

petka a jogurt aky velky?

dadulka2000
29. okt 2009

😀

sisipetka
29. okt 2009

Dadi jogurt davam klasicky ten maly - vyber necham na Teba - ja mam rada cucoriedkovy 😉
Maslo pouzivam klasicke zivocisne....
...a hod ten druhy recept 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre