Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

bebel
5. nov 2009

Ahojte,
Katka: aj môj mangel by ma najradšej evakuoval niekde na samotu u lesa do absolútnej izolácie 😀
Ale ani sa o to nepokúša, lebno by som ho poslala zrýchla skrátka niekam 😝

Meggie ty nastupuješ na MD 10.12.2009 a termín pôrodu máš 27.1.2010 - to asi aj s čerpaním dovolenky, nie?
Lebo mne ten 10. december vyšiel podľa výpočtov pri termíne 21.1.2010.
Alikaa bohužiaľ ....menšie firmy takto legálne šetria náklady. 🤐

alikaa
5. nov 2009

Andykca, nechcela som tu prezradzat kde robim, ale ten moj vychcany zamestnavatel je priamo Ministerstvo prace, ktore vytvorilo zakonnik prace a dalsie zakony na ochranu zamestnancov (aby ich len tak nemohli vyhadzovat) a preto oni najlepsie vedia ako s nami vybabrat...

lopezka
5. nov 2009

dobre ranko tehulky 😅

mam jednu smutnu spravu, aj ked sa to netyka nasej temy 😔 ......vcera mi volala kamoska, ze nasa spolocna kamoska v pondelok porodila v 35.tt ..........cakala dvojicky parik........dievcatko bohuzial zomrelo ☹ 😔 😔
rodila v ruzinovskej nemocke a vraj sa na nu vybodli, lebo tam nemala zrovna svojho lekara ☹ chuderka, nechali ju vytrapit sa, mala hrozne bolesti a male kopalo ako o zivot ...........az ked sa mozno niekto zobudil, zacali rodit a bohuzial, dievcatko uz vyberali mrtve 😢 😢 😢 neviem vsetky podrobnosti, ale stacilo mi 😢 ... roky sa jej nedarilo otehu, nakonec sa podarilo umelym.....dvojicky parik .........a takyto konec 😢 😢 😢

nechcela som hned zrana takto smutne, ale nedalo mi to ..... 😢

andykca
5. nov 2009

alikaa no tak akoze teraz si ma dostala...to je riadny vrchol 😠

oli - nevyhoda panelakov.... 😒

lopezka
5. nov 2009

alikaa, fakt sila 😒
no my sme sa v praci dohodli na 1 roku ....dlhsie by asi necakali a ani si to bohuzial financne nemozeme dovolit......tak nastupi na matersku manzel 😀

drobec123
autor
5. nov 2009

lopezka to je straaaasne smutna sprava.
horsie je ze sa to stava v nemocniciach len sa o tom nehovori v mediach. sa to ututle a vsetci sa tvaria ze chudaci lekari - samozrejme cest vynimkam !

meggieya
5. nov 2009

bebel... no mas pravdu, ale ked by som sla na matersku v 34 tyzdni, tak mi to tak vychadza na toho 10.12. Ja by som sa chcela tak nejak aj vypytat od lekara, ak to bude mozne. Lebo ma to fakt, ze nebavi v tej praci...

sisipetka
5. nov 2009

ahojky kocky,
Antonii drzim palceky, nech potiahnu co najdlhsie.
Kocky - vychod - vyzerate super, tak zoradene na tej foto 😀
Lopezka v poslednych rokoch sa v nemocnici deju rozne veci, ale najhorsie je, ze sa to vsetko ututla. My sme chceli tiez riesit minuly rok zalobu, nasli sme si aj fajn pravnika...a povedal nam na rovinu, ze ked to prokuratura nepusti dalej, tak mame smolu a nic z toho nebude - a nemocnice sa zaopatria velmi sikovnymi ludmi, aby sa to nedostalo az tak daleko 😠 A tak sme sa na to vykaslali, pretoze by to asi viac bolelo a bolo to na dlhe roky, ako by som mala z toho pocit zadostucinenia, ze to pomoze v buducnosti niekomu inemu....
Alika - no pekne u vas zaobchadzaju so zamestnancami - ze setrime, kde mozeme, aby sme mali na krasne vladne vozidla a koncorocne odmeny, ze 😠

juj, ale nebudeme si kazit par dni pred vikendom, lebo mimi v brusku citia kazdy stres svojich maminiek

lopezka
5. nov 2009

drobec ano, ja viem 😢 😔
no nechcem to tu rozoberat a zbytocne sa / vas stresovat 😖

ako sa inak mas? nejak tu na teba nemam stastie 😅 citam, ze dnes pracujes z domu 😀 .... takze prestavku si urobis kedy chces, co ? 😀

lopezka
5. nov 2009

SisiPetka 😀 presne tak, NO STRES 😀
este si sa nerozhodla, kedy chces ist pozriet tu lekarku ? aby som ta zbytocne nezdrziavala 😀

drobec123
autor
5. nov 2009

hej lopezka, pracovat z domu ma fakt vyhody 🙂 aj ked zase mne nevadi byt v praci, len to dochadzanie - bleee...
ja oficialne nastupujem 22.11. na matersku, viem ze tu uz niekto hadzal nejaku linku ale neviete mi tak v skratke povedat co je potrebne si nasledne vybavit a kam sa mam prihlasit.... v tomto som uplne stratena 🙂

lopezka
5. nov 2009

drobec,
ja este neviem kedy, zajtra mam poradnu, tak snad mi uz doky povie ......a ratam tam do konca novembra ze budem v praci ..........a pak este aj 1.decembrovy tyzden kvoli uzavierke, ale to uz len tak na cierno 😀 a samozrejme za prasulky 😀 ......... moja nastupkyna totiz nastupuje az teraz v pondelok a 1 uzavierku by sa patrilo jej ukazat, lebo sama si neporadi a moju pracu tu bohuzial nikto neovlada 😀 mozem sa hrat na dulezitu 😀 😀

sisipetka
5. nov 2009

Lopezka, chcem ist dnes alebo zajtra do lekarne a mrknem ako su ordinacne hodiny tej lekarky. potom Ti to hodim do IP a dohodneme sa tak, aby si mohla vybehnut z prace 😉
Drobi, aj ja som casto pracovala z domu - bolo to fajn, praca isla od ruky, ale potom mi chybala konverzacia s kolegami a pomaly sa rozpravala sama s PC 😀

drobec123
autor
5. nov 2009

lopezka to je mile - to aj ja sa hram na dolezitu 🙂 kolegyna mi nastupila len tento tyzden, d 😀 nes som jej dala ale nejake drobne ulohy a povedala som si ze po troch dnoch kedy sa mi usta nezatvorili a nic som nespravila do prace ostanem dnes doma a aspon co to urobim.
ja tiez este planujem po oficialnom nastupe na MD co to vypomoct, ale uz len naozaj volnym tempom ked to bude mne vyhovovat

lopezka
5. nov 2009

Petka a Ty rano spavas dlho ? 😀
mne by to totiz vyhovovalo skor rano cestou do prace 😉 .....lebo robim az pri Poluse a to by som mala trosku od veci 😀 ............ no ale zisti prosim ta a daj vediet, nejako sa uz len dohodneme 😀
pripadne by sme mohli ist 16/11/09 ....to mam tusim dovolenku ....len to este neviem isto 😅

alikaa
5. nov 2009

Sisipetka presne tak, radsej sa nebudem vyjadrovat k postupom a rozhodnutiam nasich nadriadenych a nasej najvyssej, ja som len radovy zamestnanec, ktory len plni prikazy. Ale niekedy sa mi tu nad tymto systemom rozum zastava.

Lopezka to je velmi smutne co sa stalo tvojej kamoske. Slovenske zdravotnictvo je podla mna doooost zle na tom. Ja sa ani nebojim samotneho porodu ako skor pristupu lekarov a ich starostlivosti, ci nieco nepobabru.

lopezka
5. nov 2009

Drobec, ved ja tiez sa uz nebudem pretrhat od prace ten 1.decembrovy tyzden .....a urcite nebudem chodit na 8,00 😀 ....ale zase ukazat to tej novej musim 😉

Alika presne tak, zavisi to od pristupu lekarov bohuzial, tak musime dufat, ze budeme mat stastie 😉 😀

no idem baby ja uz pracovat ..........caka ma kopa faktur na uhradu, tak sa musim ist sustredit, aby som nejake prachy neposlala nahodou sebe na ucet 😀 😀 😀

baby, este mam otazku, neviete o niekom, kto by vedel a mohol vystavit fakturu nacierno 😀 😅 psssssst 😀

hanus177
5. nov 2009

Lopezka je to smutná správa... 😢 dúfam, že aspoň druhé bábo je v poriadku....... a trošku zmierni žiaľ nad stratou.........
Ja tiež mám strach......... hlavne keď mám blbý deň..... premýšľam nad tým, čo ak.... ??? ☹
Neviem si to ani predstaviť......... preto som ešte vo všetkom opatrná....... nechcem robiť ani nejaké veľké nákupy........ aj keď už tie základné vecičky pre malinké máme........ ostatné už mám povyberané..... tak dúfam, že po pôrode budem schopná ísť na menší nákup pre malé..... a HLAVNE že bude o.k.

Ale nechcem tu vytvárať pochmúrnu náladu......... to ma len po prečítaní príspevku chytila taká clivá nálada..... ale dobrá hudba to napraví........ treba myslieť pozitívne a hlavne veriť že všetko bude o.k. 😵 😵 😵

sisipetka
5. nov 2009

Lopezka, neboj ja vstavam uz aj o 2hej v noci, ked neviem co so sebou 😀
...takze to urcite stihneme pred tvojou pracou.... 😉 dohodneme sa podla ordinacnych hodin.

drobec123
autor
5. nov 2009

peti, ty mi nevies dat nejake short info ze kde je potrebne sa prihlasit/odhlasit po nastupe na MD ?

sisipetka
5. nov 2009

Drobi, ked nastupujes na MD, tak predtym dostanes listok od dr., ktory zanesies zamestnavatelovi a personalista spracuje vsetky pozadovane udaje + to odosle do socialnej poistovne. Ty uz v tomto smere nic neriesis. Akurat si vypytaj kopiu toho potvrdenia od Dr., ked to personalista spracuje. Zaroven po jeho nahlaseni Teba do soc. poistovne by si mala ist do poistovne aj Ty (ak mas druhy dochodkovy pilier) a poziadat socialnu poistovnu vypisanim takeho tlaciva, co ti tam daju - ze mas zaujem, aby soc.poistovna za teba odvadzala stanovene % do druheho dochodkoveho piliera.
Ono je to potom vsetko, dalsia nahanacka zacina po narodeni dietata, ked budes musiet do (kedysi 8 dni - myslim) urciteho nimi stanoveneho casu ist nahlasit aj s rodnymi listom narodenie dietata, aby ti i nadalej chodila materska. Da sa to aj takym sposobom, ze pojde tvoj drahy, ale musi mat od teba splnomocnenie overene notarom. Dalsia tortura nastane az, ked ti bude koncit materska a budes ziadat o rodicovsky prispevok.
Takze zatial tak, inac odporucam na tom listku od dr. vypisat cislo uctu, aby ti matersku zasielali na ucet....ja som to prvykrat prehliadla a musela som si chodit pre to na postu 😖

wanduska
5. nov 2009

hmm, ako to tak citam, tak uz fakt neviem, kde rodit... doteraz boli moje infosky take, ze na antolskej nechaju zeny a hlavne babinka vytrapit sa... lekarka na tej prednaske hovorila, ze rodia normalne aj ked je babo natocene zadockom.. no, slovenske zdravotnictvo.. nemam slov. nechapem, ako sa niekto mozme vybodnut na zenu, co rodi.. ja by som tych ignorantov vsetkych napichala na plot - pekne po turecky

drobec123
autor
5. nov 2009

si zlata, dakujem !
este som pocula ze vybavit si ten jednorazovy prispevok na dieta je teda tiez pekna nahanacka ...... ach jaj, budem sa musiet obrnit trpezlivostou ....

wanduska
5. nov 2009

a okrem toho, ze tu vladne psycho system na uradom pre istotu este neplati pravidlo ze tehotna zena/zena s malym dietatom ma automaticky prednost.........

minix
5. nov 2009

ahojte bruskate,

ja som sa po 2-tyzdnovom pobyte na antolskej rozhodla, ze zazmluvnovat nebudem, lebo mala som aj na izbe kocku, co bola zazmluvnena a vobec sa mi nepacil pristup. 🙂

Bola som dnes u svojho gynekologa a mam vyriesenu situaciu s PN-kou, ostavam na PN az do odchodu na matersku. Takze taham od 23.10. do 14.12. a potom plynuly prechod na matersku, akurat mi tam strasia styri dni dovolenky, ktore ale nechcem tahat dalej, neviete, ci sa da dovolenka aj preplatit? Inak ma napadlo jedine riesenie, ze ukoncit PN skorej, potom si dat tie styri dni dovolenky a potom ist na matersku.

Bebel, pekna fotecka. Taka aktualka jesenna.. 🙂)

iva81
5. nov 2009

Ahojte 🙂
ivv tak vcera si o nic neprisla, na vynechanie si si nasla najlepsi den. Najprv sme tam asi 20 min cakali vonku lebo tam nikto nebol a potom co jedna kocka volala na recepciu tak tam narychlo poslali nejaku inu cvicitelku co s nami spravila par cvikov a 17.20 sme uz isli. Lebo ze p.Jezikova ma dovolenku a nejako na to pozabudli a recepcna asi tiez pozabudla vobec prist, takze tak. Ale ze hodina bola gratis a bude plne nahradena 🙂
Ja mam ale iny problem. Dnes som bola v poradni a som PN lebo ze maly je dost nizko tak musim lezat s vylozenymi nohami ☹ a teda nemozem ani v cviceni dalej pokracovat.
Nechcel by sa niekto prihlasit na kurz miesto mna? Lebo som sa teraz docitala ze mi nevratia peniaze ale daju len darcekovu poukazku, no super. Napr. Alika myslim chcela chodit.

genialna
5. nov 2009

Ahojte bruska..

moja vcerajsia poradna nedopadla moc fajn. Ani ma nenapadlo, ze na matersku pojdem 8tt pred porodom a uz vobec nie, ze uz dnes budem doma. Ved mi nic nebolo. Bambulka si kopka, nic ma neboli, vytok nemam... Tak pochybnosti ziadne.. No Dr. bol uplne zhrozeny, ze mam velmi makky a skrateny krcok. Tak mi hned vypisal matersku a do 25.11. cerpam dovolenku a PN. ☹ Nakazal mi byt v klude a v pondelok sa opat prist ukazat.. Pevne verim, ze sa to zlepsi a bambulka sa nebude ponahlat na svet..

Sisi.. dakujem za infosky.. 🙂) uz som na to myslela, ze sa ta musim spytat.. 🙂

weronikla
5. nov 2009

Ahojte, pekny den 😉
Minix, tak pis, co a ako? Je vsetko OK? Dlho si tu nebol... Nejake postrehy, vystrahy 😎

bebel
5. nov 2009

Minix....musíš si ju čerpať teraz alebo potom si ju môžeš spolus nárokom, čo ti vznikne za rok 2010.....čerpať po ukončení MD a pred nástupom na RD. 🙂

ivv
5. nov 2009

ahojte bruska 🙂

minix vitaj naspat. super, ze ste obe v poriadku 🙂
s ktorymi lekarmi si prichadzala do kontaktu a bola si spokojna?

iva a genialna, hlavne sa setrite a oddychujte co najviac! aj ty minix, a vlastne vsetky kocky co mate nejake problemy.. 😔

iva, tak nadcha si teda u mna vybrala dobry termin.. 😅 tym padom ak sa to posunie o jeden tyzden, nemusim si vybrat ten vymeskany termin cez iny kurz.. ved ktohovie aku to nakoniec bude mat pridanu hodnotu, ze..? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre