Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
7. nov 2009

gucz ja chodím pravidelne každý víkend do Ba na pečené gaštany.. 500 g je moja dávka, celú sezónu, pravidelne.. zbožňujem gaštanky.. my sme sa teraz natlačili ryžového nákypu, no a idem vybrať muffinky s brusnicami s trúby.. už voňajúúúúúú.. ale neprovokujem... naozaj..
inak ja nemusím sladkosti, čokolády, cukríky.. vôbec.. a koláčiky kvôli mužovi a malej pečiem.. ja radšej mäsko..

s tými vecami do nemocky nám to hovorili na exkurzii.. viem že nepotrebujem ani župan, ani košeľu, aj malému všetko dajú.. jedine ak by chytil nejakú alergiu tak mu manžel prinesie jeho vecičky.. za tie vložky nám hovorila vrchná.. že keď chceme môžme používať tie ich strihané.. že je to na nás.. tak som si kúpila..
a vraj tam baby pijú po cisárskom nejaký nutridrink či čo to..

krpuch
7. nov 2009

ahojte babule...tak ja som sa s priatelom pekne pohadala rano, ked som ho bola zaviest na stanicu. som sa vyrevala a v hypernove zrazu za mnou stal a pusinku mi daval. 😲 joooj, ti chlapi.
aj ja drzim palce, aby ste sa vyliecili, ktore mate problemy, ja uz som ok..peknu sobotu (zajtra mi pridu mini vecicky od rodiny)

k.a.t.k.a.
7. nov 2009

piju taky kminovy ci anizovy caj aby sa ti vetry rozbehli 😀 lebo inak nedostanes tuhu stravu kym si prvy krat neprdnes 😀

roxy_1
7. nov 2009

Ahoj zeny 🙂

prave jsem douklizela,jeste cekam az dopere pracka,tak beru psa a vyrazim k mame na besedu a konecne ji donest foto z 3D... 🙂
no s tim prani veci,ja veskere veci i kos na spani mam zatim u tchyne,nemam to absolutne kam dat,az se bude rysovat malemu pokojit tak slozim komodu a muzeme zacit,stejne tak az se bude rysovat loznice nastehujeme kos na spani,tchyne ma i susicku a vsechno me asi nachysta ona,i kdyz verim ze by jsme to stihli i v novem,ale bylo by to na posledni chvili.... 🙂
ja se spis tesim na to zarizovani pokojicku a tak.zehleni ani prani me netankuje... 🙂

holky o jakych podlozkach se bavite???ja si poporodni vlozky budu kupovat.no a to prvni den nemuzete mit kalhotky?? ani ty jednorazove?? no rodim poprve tak nevim jak to chodi 😀

Antoniab drz se,je fajn ze se nam muzes ozvat a poreferovat co se u vas deje....me taky rikala doktorka ze si nemam na brisko moc sahat ani jej hladit,kdyz zjistila jak mi na kontrole strvdlo....tak se ted snazim to moc nedelat,jenze maly se tak nekdy tlaci a vrti,ze to nejde jej neupozornit ze uz me to boli 😀

tak zatim pa holky a preji hezkou sobotu vsem 🙂 (u nas je skareda a sychrava.... 😖 )

motylik22
7. nov 2009

🙂 ahojte baby kde ste vsetky dnes ziadna tema? 🙂

eva3107
7. nov 2009

bebel... no nemyslim si ze budem cakat este tri mesiace.. termin nie je vzdy presny... 😉 Ale moj nazor je mat pokojne sviatky a urcite nie v 40 tt lietat po meste a nakupovat este veci do porodnice, alebo zatazovat rodinu stym , aby mi chodli potom nakupovat...to urcitee..niee..! Ked pride manzel domov tak to chcem mat vsetko pripravene , aby potom nepanikaril...on saammm.. 🙂

gucz
7. nov 2009

ahojček, kde všetky ste???

roxy takéto podložky
http://www.i-lekarna.net/absorpcni-podlozka-60x... , dávajú sa na posteľ, keď Ti pretečie vložka, aby si nemala špinavú plachtu. Ono je to dobré aj pod malinké bábetká pri prebaľovaní.

marushka
7. nov 2009

ahojte tehulky,
pozerám, že nikde nikoho...tak si tu asi sama so sebou skecnem... 🙂

ja som od včera oficiálne na MD!!!! podarilo sa mi ukončiť ten môj upratovací festival, tak som happy...

bavili ste sa o praní, no ja teda v pondelok rozhodne začínam, tiež by som rada prežila pokojné sviatky a mala všetko pripravené, ja sa riadim tým, že to bábo nemusí narodiť na termín a keby nás stihol náhodou rovnaký osud ako pri kubkovi, že o tri týždne skôr, tak ja mám asi tak mesiac času.... 😉 a rozhodne ho nemienim prežiť stresmi, čo ešte potrebujem a čo som nestihla... 😉 😉 😉

marushka
7. nov 2009

antoniab - tz sa držkaj, nech dlllllllllllllllllho potiahnete 2v1, a máš pravdu, všetko ostatné nech zariadi rodina - ty a bábo ste najdôležitejšie!!! 😉 😉 😉 držím palečky a myslím na vás 😉

lopezka
8. nov 2009

ahojte,
tak ja opat a zase nemozem spat 😠 esteze je vikend a mozem to pak cez den dospat 😀

baby, podla mna nech si kazda pripravuje, perie a nakupuje vecicky vtedy, ked jej to vyhovuje 😀 😉 ja osobne si tiez nerada veci nechavam nic na poslednu chvilu, ale je to vec kazdej z nas, ako si to zariadi, no nie ? 😀

weronyca
8. nov 2009

Pekne rano.. Tato nov bola utrpenie. 5x wc a navyse ma v noci chytili take krce do noh raz do jednej raz do druhej. A nie a nie mi to prejst. Tera som nevyspana ubolena. Snad den nude lepsi..

boncusik
8. nov 2009

ahojte holky

weronika súhlasím táto noc bola aj pre mna utrpením - oko,o 01.00 krče brucha a to som nevedela či sú to kontrakcie alebo čoromoro v črevách ale po 2x2 tbl magnesia to prešlo + začalo ma brutále boliet hrdlo a nádcha + krče do noh a ešte k tomu čeešnička navrch manžel celú oc chrápal.

dnes ráno sa otapená ako po riadnom žúre 😠
bude oddychovat celý den odychovat kvoli tomu hrdlu ale aj tý krčom - fakt nevim čo to bolo ale naštastie to u nemám a malý je be v pohode 🙂

gucz
8. nov 2009

pekný deň žienky
pozerám že dnes účasť dosť chabá, ale asi si užívate nedeľu 🙂
u nás bolo doteraz krásne slnečno, akurát teraz sa zatiahlo. Tak ma to slniečko dobilo energiou, dobrý pocit. MM šiel s malou k svokrovcom, tak mám veget, oddychujem i upratujem. Bola som v bytovke spraviť službu, síce sa mi nechcelo, ale som rada, že už je to hotové. Pomaličky varím obed, pre MM perkelt z kuriatka s kolienkami (jeho výber) a mne zasa pečiem kus kuriatka a k tomu ryža. No a malá si vyberie buď jedno, lebo druhé keď prídu domenko. Ešte si chvíľu prečítam pár tém a potom pôjdem asi podlahy zmyť...

dúfam že sa tu niekto zjaví, nech mám čo poobede čítať 😉

marushka
8. nov 2009

ahojte,
peknú nedeľu všetkým 😎
my sme po obede, kubko odpočíva, snáď zaspí...popoludní ideme na bábkové divadielko a do cukrárne sa tam nacpem niečím dobrým, mňamec 😉

aj ja mám za sebou tiež brut noc, o tretej wc a otom sa nie anie uložiť, viem len, že ešte o piatej som bola hore 😝 😝 😝 som si stále tlačila na dutú žilu a bolo mi pekne zle, navyše som nemohla ani dobre dýchať, neviem, čo to bolo za stav, doteraz som spávala normálne

marushka
8. nov 2009

ja mám zajtra poradňu, sa teším, že uvidím bábenko, bude mi robiť aj utz, 🙂 🙂 🙂

potom a idem potúlať do avionu, včera som tam vyhliadla pár vecí, tak budeme so segrou nakupovať trošku drobností...a hlavne si chcem ísť pozrieť či už majú niekde vianočný stromček v kochlíku, dám ho zatiaľ na balkón, nemuseli by sme zháňať tesne pred vianocami, ktovie ako na tom budem 😉

antoniab
8. nov 2009

ahojte
pozeram ze dneska nejak prazdno 😕 mi stale 2v1 a uz to bude oki pretoze nam uz zrusili vecernu infuzku a ostavame len na jednej super super
inak adros vcera som pisala ze mi nezaviedli kanilku ale stale napichavaju tak vecer mi ju sestricka napichla lebo mam uz dost tu jednu ruku taku fialovu a a opichanu a musim povedat nic prijemne sa bojim aj rukov hybat aby som nieco neurobila
prisla mi navsteva tak sa ozvem neskor 😉

krpuch
8. nov 2009

baby, asi blba otazka..ale kde je ta duta zila? ja som mala tiez ubehanu weckovu noc a trochu krc v nohe, ale preslo to. krstna mi uz doniesla vecicky pre babiku, tak som triedila.
pocasie je tu o nicom, zamracene, rano bola brutal hmla, som ani nevidela kam idem s autom. No sme obaja ok, tak je dobre.

botis
8. nov 2009

ahojte, zmenil sa nejak termin toho stretka v Avione alebo to ostava v utorok? a ako sa tam spozname?
ja som bola na utz minuly tyzden a vsetko je vporiadku tak sa tesim🙂
a s malou som akurat bola na 15mesacnej prehliadke a tiez je vpohode a dalsia poradna az ako 3rocna tak mam pokoj nachvilku s doktormi🙂
uz sa na vas tesim, dlho som nebola v kontakte s nejakou tehotnou:D v skole su same decka a pracujuci, hroza

bebel
8. nov 2009

Ahojte,
čas ani miesto sa nemení.
Ja prídem zrejme s Minix po 14,00, lebo obe máme usg. 🙂 Ja o 13,00. Žúrka včera sa naozaj vydarila...., tak že som ani nedúfala. Ja som si dobre zatrsala, hudba bola kvalitná. Čo to som pofotila. Končili sme o 3,30 nadránom. S kamošom a mangelom sme si dali spoločné raňajky zo studených mís.
Na obed zbytky z teplého bufetu, poobede kávičku a štrúdľu s kamoškou, čo narodeninovala minulý týždeň a dieťa bolo celý čas spokojné u mojich rodičov, momentálne povinne u svokry aj s poloviiakom....takže skvelý, bezstarostný víkend je úspešne za nami.

Krpuch: http://sk.wikipedia.org/wiki/Dolná_dutá_žila

antoniab
8. nov 2009

bebel tisko zavidim prijemne straveny vikend 😅 dufam ze ja ho buduci tyzden stravim aspon vo svojej posteli lebo na nejakej trsi trsi to nebude 😝 😀

ja som myslela ze plesnove syry sa v tehu nemozu a ja som dnes na veceru dostala natierku sneho 😅 som to nejedla ale pride mi to divne inak nedelni obed nic moc studeny a presoleny asi je kucharka zamilovana a vecera som sa smiala lebo natierka co som sa rozhodla nejest a jogurt pozaruke ale doteraz to bolo ok tak dufam ze vynimocni stav aj tak mi dnes mamina doniesla domacu polievocku tak by som to doseba uz nenapchala
inak sa pochvalim sme pribrali 2kg za neceli tyzden co tu lezime a valame si sunky 😀 😀 tak dufam ze aj namalu sa nieco nalepilo 🙂

ivv
8. nov 2009

pekny nedelny vecer prajem! 🙂

teda bebel.. ty si ina party girl! 😀 ja som pred mesiacom na svadbe vydrzala do pol jedenastej.. 😝 mna neposlucha chrbat a vecer ma zvykne tahat v hornej casti brucha, takze vecer som total nemozna.. 🙄

pred hodinou sme sa vratili z pohotovosti na antolskej.. od rana som necitila pohyby.. a este aj mi rano prislo zle, asi kvoli mojemu nizkemu tlaku.. takze som si tam polezala na monitore 20 minut, vraj je vsetko v poriadku, doppler zachytil kopec pohybov, co som ja vnimala len velmi slabo.. tak neviem co to je dnes za den.. 😕
hlavne ma sprdla sestricka, ze co som neprisla skor, ze su tam na to aby skontrolovali co je vsetko ok.. 😅

inak na prijme dve zlate sestricky a mlada pani doktorka.. dufam ale, ze uz nebudem musiet na urgent az do porodu 🙂

v stredu mam uzv s odbermi, tak snad vsetko je ok

ivv
8. nov 2009

antonia.. tak to su dobre spravy, ze priberate a ze ti aj pomaly znizuju infuzky.. neboj, za chvilu si sunky budes s malou valat doma 😉 😀

ives77
8. nov 2009

ahojte kočky vidno,že je víkend....
Antonia to sú super správy len tak dalej pekne papajte a odychujte nech vás je dosť 😅
Mne sa nič nechce a hrozne ma bolí chrbát...

antoniab
8. nov 2009

baby opytam sa taku hlupost mozno ale neda mi to
ked budem velmi tlacit na zachode nemozem si vyvoalt porod a ako sa prejavuje odtekanie plodovej vody je to take iste ako ked vam unika moc ale bo sa to nejak lisi ?
ked bude mat porodna asistentka dnes dobry den tak sa jej dnes nato tiez na nocnej opytam ale minule som sa pytala na pupocnu snuru ked je mala tak aktivna v brusku ale ona ma skor vystrasila nez upokojila

ivv tak sa setrite nohy hore viem si predstavit tvoj strach ja tiez neustale kontrolujem ci sa mala hybe ale zas mi taky problem nemame ta sa hybe az moc 😅

gucz
8. nov 2009

ahojček, antoniab nepýtaš sa vôbec hlúpo. Keď budeš na veľkej tlačiť tak si pôrod nevyvoláš, ale napríklad zápcha (ak nejdeš viac dní) môže vyvolať kontrakcie. Kamarátka tak bola v nemocnici, asi 4 dni nemohla ísť na veľkú a z toho dostala poslíčkov, ale dali jej glicerínové čípky, po nich bola a bruško sa ukľudnilo. Skôr Ti predčasný pôrod môže vyvolať riadna hnačka s kŕčmi. (mne sa tak začal pôrod pri malej). A s tou vodou Ti neporadím, mne odtiekla až na pôrodnom stole tesne pred narodením malej.

antoniab
8. nov 2009

a viac dni je kolko tak 3/4 je ok ?
som sa trocha lakla na zachode bo som tlacila a potom aj taky prud dufam mocu ze som ostala v pomykove nikdy som sa nadtym nezamyslala tak ma to potom tak napadlo tak dik za info

adros
8. nov 2009

pekny vecer, bruska

anotonia, som mooooc rada, ze vam uz je lepsie, a neboj, na tu pichnutu ihlu v ruku si zvyknes. Po 2dnoch som ju uz normalne ohybala. Len v noci som sa vzdy bala, aby som sa o to nezaprela a nestrhla, ci nepichla si to viac 😠

bebel, aj na fotkach je vidno, ze ste sa super bavili. Ja si taku zabavu uz ani neviem predstavit. Bud. vikend ideme na svadbu, ale len mozno na take 3 hodky a potom hajde domov. Ja uz ani neobsedim dlhsie na stolicke a tancovanie a podobne sporty mam aj tak zakazane.

inac, k tej zapche. Ja som v nemocke mala 4 dni problem ist na zachod, ale niet sa comu divit pri tej ich strave 😀 , ani ten cipok mi nezabral 😠 ale potom mi dali nejaky gel vypit, tak som aspon raz sla a v ten den mi mama doniesla nedelnu polievocku a slivky a jablkovy dzus a potom to uz slo 😀 😀 😀 Ale sama sestricka ma upozornila, ze ak take problemy budem mat aj doma, v ziadnom pripade ziadne prehanadlo, ako pisala gucz, vyvolalao by to srajdu a to by mohlo privodit kontrakcie. Este mi radili lanove semiacka 🙂

roxy_1
8. nov 2009

Ahoj devcata,

gucz dekuji za info... 🙂

bebel ty jsi ale parmenka,krasne jste si to teda uzili 😉

antoniab skvele zpravy,tak snad uz brzo pojedete domu 🙂 a ty otazky me taky nekdy napadaji,nekdy se na zachode zarazim zda neskodi prilisne tlaceni ale priznam se ze jednou muzu kazdy den i 2x a z toho jindy nemuzu 3 dny na wc... 🙂

jinak v noci se me zase spalo vyjimecne dobre,dokonce jsem se 2x probudila na zadech,coz uz nemuzu spavat 😅 ale zato me uz od vcerejska boli krize,pripadam si jak nejaky duchodce.... 😅

jdu kukat na superstar a preji hezky zbytek vecera...

opatrujte se maminecky 😉

antoniab
8. nov 2009

roxy kiezby by si mala pravdu 😉

adros ved prave v noci je to najhorsie aj to ze jemne tu ruku ohnes ale nie uplne a to take jemne krce su potom este ze mi to dala do lavej ruky ale mamina hovorila ze mi to mala dat nizsie a nebol by taky problem no co
ja doma tiez nemam problem s wc ale tu no neni to moj zachod proste 😀 😀

no nic idem sa natiahnut mala zacala vystrajat nakopava mocak jak fudbalku to bude noc a rano musim na 6 vstat koli liekom a infuzke clovek je konecne na materskej aj to sa nevyspi 😝

sladke sny vsetkym 😉

adros
8. nov 2009

antoniab, mne to napichli na pravu ruku,tak si vies predstavit, ako som potom jedla 😀 😀 😀 😀 - lavackou, bola som strasne nemotorna 😀 😀 😀 a spanok???? o tom som mohla len snivat. Mne dost vadi chrapanie. Takze nielen ze som si kvoli tej ruke nevedela najst polohu, este aj spolupacientka chrapala, takze som asi 4 noci takmer vobec nespala. A ked som uz unavou zaspavala, tak hned bolo 6 hodin a to uz v izbe buchotala upratovacka 😠 Tak ti zelam, aby si sa v noci co najlepsie vyspala, dobru nocku ti zelam a aj ostatnym babenkam, ktore sa uz ukladaju

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre