Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
9. nov 2009

antonia ani ja neviem preco som to tam mala stale.....som to ani neriesila ma to nenapadlo (je mozne ze na mna zabudli) 😀 ...lezala som tam so 40tkami horuckami oblozena ladom hehe...

bebel
9. nov 2009

Andykca
nedostatkom tekutín, to u mňa určite nebude spôsobené..ja pijem bežne okolo 5 l tekutín denne 😎 , čo je akurát.
Ja viem, že je to nedostatok stopových prvkov.(horčík, B6 a draslík)
Tu je ccelkom dobrý článok:
http://lesk.cas.sk/clanok/82451/prva-pomoc-co-z...

adros
9. nov 2009

antoniab, ja som mala problem ohnut ruku tak 2 dni, potom to slo v pohode. A aj napriek tomu, ze som mala len jednu jedinu infuzku za cely cas, tak mi tu kanylu vytiahli az na 4.den 😒 aj to som sa prosila sestricke, ze sak to je zrejme zbytocne, ked infuzky neberiem. A ziadnu modrinu som nemala, aj ked som ju cakala, takze neboj, nemusis mat ani ty

bebel
9. nov 2009

Antonia, aj ja som bola na infúzkach 7 dní po pôrode...a menili mi kanilu každé 2 dni.
Z pôrodnice som šla dopichaná ako narkomanka 😎
Mne to, ale pichali do predprstia....na hornú stranu ruky do žíl pod hánkami alebo na zápästí.

andykca
9. nov 2009

baby ja som ju mala zapichnutu pri hánkach...tak asi aj preto ta modrina 😉

bebel klobuk dole jaaa vypit tolko vody tak asi sa nafuknem 😀 😀

adros v stredu ta beriem do TT....aby si naaahodou nezabudla 😉

adros
9. nov 2009

andy, si poklad 🙂

inac, akurat som volala do soc.poistovne, aby som sa trochu poinformovala na tie odvody do II.piliera. A bolo mi povedane, ze s papierom od dr. o nastupe na MD idem k zamestnavatelovi, ten mi ho potvrdi a posle do soc. poistovne. Poistovna potom rozhodne o priznani materskeho prispevku a spolu s tym pravoplatnym rozhodnutim mi pride formular Oznamenie sporitela o ucasti na starobnom dochodkovom sporeni. Ma dve casti - cast A a cast B, ja vyplnim cast A a tu do 30 dni poslem na soc.poistovnu a hotovo. Oni mi zacnu odvadzat prislusne percenta do II.piliera. Tak mozno som niekomu tymi informaciami pomohla 🙂

antoniab
9. nov 2009

bebel tam uz modrinu mam len na pravej ruke to urobila sestricka ked nemohla nabrat krv 😝
tak mna najprv dopichali a potom mi napichli kanilu a nariadili jednu infuzku denne tak si dali nadcas ale pozeram ze kazda nemocnica ma svoj system 😀 😀 asi nemame uplne jednotnu vyuku 😀 😀

no klobuk dole vypit tolko vody sak ja ledva liter vypijem aj preto mam tak nizky tlak 😅 si to neviem ani predstavit sak by som na zachode aj spavala sak to ked len dokapava infuzka tak prosikam malu aby sa neprevalovala co mi ponich treba tak na wc 😝 😀 😀

adros
9. nov 2009

http://www.socpoist.sk/616/1567s?prm2=13165 keby niekomu neprisiel ten formular postou spolu s rozhodnutim,. tu si ho mozte stiahnut 🙂

sisipetka
9. nov 2009

Ahojky kocky,
hlasim sa po svadbovom vikende mojej sestry a som rada, ze je po a konecne sa mozem v klude natiahnut 😉
Poradna dnes ok, boli sme i na monitore i na prietokoch a zatial sa malicke sprava slusne. Akurat budem musiet zacat riesit nastup do nemocnice pre istotu voci predchadzajucej anamneze. tak uvidime....

Antonia, tesi ma, ze to s Tebou vyzera tak nadejne a s malickou ste ako tak v poriadku 😉

Ja som tiez za vajicko, a musim si ho dat dozadu, kedze v predu nemam rucne vypinanie airbagu - jedine, ze by mi v servise vypli komplet vsetky 😖

Chore kocky, pekne lezte a liecte sa...hlavne vela cecka a tekutin.

Zajtra stretko v BA - pridem o 13tej a cakam Dadku, pripadne kocky, ktore pridu skor 😉

kalianka
9. nov 2009

andykca: pripadne ine baby z okolia TT... da sa este prist na tie kurzy co su v stredu? Minuly tyzden som nestihla a volala som tam, ale pani mi povedala, ze je tam uz vela ludi, ale vraj mozem skusit tento tyzden... co ste tam robili minule? oplati sa to? pripadne kolko vas tam bolo.

weronyca
9. nov 2009

Vidite, zajtra je to stretko:(( a ja sa nebudem moct zucastnit:( uzite si to aj bezomna a fotte:(

bebel
9. nov 2009

Kto teda zajtra príde?
Ja, Sisipet,Dadulka, Katka, Dorotka, Botis...Drobec?
Ešte niekto?

bebel
9. nov 2009

Ako je nma tom Zuzux, Iva, Ivv, Barjaka, Alikaa,Megie, Marush,Boncusik, Lili a Genialna? 🙂

alikaa
9. nov 2009

Bebel ja este zarezavam v robote, takze ani somnou nepocitajte. Ale od 3. decembra uz budem cerpat dovolenku a nasledne MD, takze v decembri uz somnou mozete pocitat. Prajem zajtra super zabavu a urobte nejake fotky

ivv
9. nov 2009

ahojte dievcata 🙂

bebel ja tiez pridem 🙂 mozno sa mi podari aj skor ako na tu druhu, tak tam baby nenecham same 😉

zazalienka
9. nov 2009

kalianka. odpoviem Ti ja, bolo nás tuším okolo 12-13.. príjemne sme pokecali, podozvedali sme sa veľa vecí, hlavne kočky ktoré rodia prirodzeným spôsobom.. ja idem na plánovanú sekciu, ale tiež potrebujem veľa vecí vedieť ohľadom nemocky, popôrodné stavy, no a hlavne starostlivosť o malého, prvá pomoc a tak.. takže myslím že sa to oplatí.. akurát s manželom nepôjdem keď bude aj s polovičkami, lebo on pri pôrode aj tak nebude..
no a popri tom sa dá objednať na cvičenie na fitloptách..

adros
9. nov 2009

kalianka, tak zazalienka ma uz predbehla s odpovedou 🙂 mne sa to tiez pacilo, bolo to take debatenie ako tu na konikovi. Povedala si, ak si mas pocas tehu nejake tazkosti a tak. Kurz vedie jedna sestricka z ordinacie, robila aj porodnu asistentku, takze ma skusenosti.Teraz v stredu by to malo byt o samotnom porode, co ako prebieha, proste vsetko okolo toho. Na tretom sedeni bude pustat video s jednotlivymi druhmi porodu, pretoze nie vsetky tehulky, co tam su, idu rodit do TT a teda maju aj ine moznosti rodenia ako rodenie klasicky na stole... No a na stvrtom su pritomni aj ti partneri, vysvetli im, ako mozu byt zene napomocni, ako jej pomoct s relaxaciou, masazami a pod.

iva81
9. nov 2009

Ahojte 🙂
Tak ja zajtra bohuzial tiez nic, lebo som PN a mam sice vychadzky ale az od 16-18 takze tak ☹
Snad decembrove stretko to isti 🙂 Ale dobre sa zabavte a pokecajte a jasne ze pofotte 😀

drobec123
autor
9. nov 2009

ahojte,
urobim vsetko preto aby som zajtra prisla aspon na chvilu. o 14.45 musim byt ale naspat v praci, takze skor to vidim ze pridem po 13.00 na chvilu.

kalianka
9. nov 2009

baby dik za odpoved. a myslite, ze v stredu tam mozem iba tak príst? 😕

adros
9. nov 2009

kalianka, ja si myslim, ze hej. Ako poznam taketo kurzy, tak na prvej hodine je vzdy vsade plno a potom sa to preriedi 🙂

kalianka
9. nov 2009

no ok, len tak som myslela, ci nemam niekomu predtym volat, nemate daky kontakt? a zacina to teda v stredu presne o 17,oo ... ?

dorotkaa
9. nov 2009

Caute, ja zatial potvrdzujem ucast... ak mi do toho zajtra nieco mimoriadne nepride tak pridem. Myslim, ze aj Wanduska minuly tyzden pisala, ze pride...

genialna
9. nov 2009

Ahojte.. ja taktiez zajtra potvrdzujem ucast.. Dorazim so sisipetkou skor.. 🙂

andykca
9. nov 2009

kalianka no vidim ze ta baby oboznamili 🙂 a maju pravdu vo vsetkom.....je to v stredu o 17tej a kontakt ten nech ti napisu baby lebo ja som tam nevolala...za mna to vybavila adros xi 🙂 inac miesto si myslim ze tam bude........pre jednu isto 😉

a pojdeme aj na kapucinkoooo?? sice nebudem moct potom spat ale nevadi 😉

andykca
9. nov 2009

baby (od nas z okolia) neviete o nejakej dobrej a nie uplne ze drahej masazi v TT, HC mozno aj Sered alebo tak pre tehulky??? ma boli chrbat jak spavam s vankusom - pred tehu som vankus nepouzivala...

zazalienka
9. nov 2009

kalianka skús na stránke www.materskecentra.sk, a nájdi si tam Trnavu.. fungovala im aj priamo TT stránka, ale nejde teraz..
andy, jasné že kapučínko to istí, ale nejaké diétne si dám aby som sa vyspala.. lebo inak môžem štrikovať papučky do rána..
inak ja chodím jednému skvelému masérovi, normálnemu, teda xixi na normálnu masáž.. sedím pri tom na stoličke, tak zvláštne opretá..
ale skús tuto:
http://www.vasamasaz.dot.sk/
http://beautystudioeva.sk/odborneclanky (akurát som zistila že poradcu pre fitness tam robí môj kamoš Janko)

nemám ich odskúšané, môj masér ofic.robí v Pohode, v posilke, ja k nemu chodím domov.. mám kríže v háji a dáva ma postupne dohromady..

zazalienka
9. nov 2009

tak som našla zrovna tú stránku, je presmerovaná: www.trnavskemc.sk

adros
9. nov 2009

andy, jaska ze potom ideme na kapucinko, teda ja na cajik, len mi prosim pripomente, ze chcem ist do Panta Rhei, chcem tam kupit pre Alex to CD Uspavanky od K.Koscovej

a k masazi, aj ked s frflanim, ale zatial dostavam od polovicky, aj ked by bodla taka profi masaz....

adros
9. nov 2009

inac, pozeram si akurat tie nove stranky, co hodila Zuzka link a na ich programe je pisane, ze robia aj masaze, tak sa musime v stredu popytat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre