Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

roxy_1
9. nov 2009

jajita nahore v liste je nastaveni tam uz to uvidis 🙂

ludusik mas naprostou pravdu,ja myslim ze ona se prosadi i tak 🙂

jajita
9. nov 2009

a co jinak holky 🙂 jak zvladate tehotenstvi? Ja uz mam dost problemy s bederni pateri, nekdy si pripadam jak seniorka a ted se mi do toho pridaly tiky v oku. Nevite jestli je to normalni v tehotenstvi? je to dost otravne.

ludusik
9. nov 2009

jajita, keď sa pozrieš úplne hore na stránku...tak vedľa svojho užívateľského mena je políčko "nastavenia" klikneš...a pekne všetko povpisuješ..prípadne to čo už máš môžeš rovnako aj zmeniť..

ludusik
9. nov 2009

bože..nejako mi to mešká...roxy ma predbehla...ten náš internet....

roxy_1
9. nov 2009

ludusik hezka profilova fotecka 😵

jajita tak s tema zadama jsem na tom stejne je to hruza,jak rikas citim se jak duchodce... 😝

jajita
9. nov 2009

super, uz to mam zmenene. diky moc holky 🙂

ludusik
9. nov 2009

ďakujem roxy...🙂
no ja zatiaľ našťastie chrbát ani kríže necítim... je to úplne v pohode....ale tie nespokojné nohy... občas záha...a zohýbanie keď sa mám obuť...hrôza...doteraz som pribrala 9 kg...si tak myslím, že to nie je také hrozné... tak neviem ako by som sa ohýbala mať tak 15 kg navyše...to snáď už nestihnem...🙂

roxy_1
9. nov 2009

u me uz ty kila skacou kazdy tyden,uz ted mam 11kg + no fuj,kazdy rika ze je mam v brisku ale uz se mi obaluji i ledviny 😅
uz by se to mohlo zastavit.... 😖

jajita
9. nov 2009

ja s tim obouvanim uz docela bojuju, nekdy mam spatny pocit ze jsem tam mimiska docela dost sevrela jak jsem se zohnu, treba ve spechu. Nahore mam 10 kg a jsem zvedava kolik jeste priberu. snad to pak nebude problem to shodit jak budem skakat okolo mimca 😅

ludusik
9. nov 2009

no ja to mám všetko nabraté v prsiach a brušku...mne dokonca nohavice nosené pred tehu padajú...aj rifle nosím pôvodné...a či to zhodíme...určite to zhodíme...a to veľmi rýchlo....aspoň čo sledujem okolie...tak úplne všetky baby všetko i viac zhodili a to sa ani veľmi snažiť nemuseli...horšie je to neskôr..úplne najhoršie po skončení kojenia...snáď sa potom nerozožerieme🙂

zazalienka
9. nov 2009

poteším Vás, ja mám + 15 kg.. bruško nie je veľké, ale zadok a stehná dvojnásobné.. to sa bude zhadzovať🙂 trpím, lebo vždy som bola chudšia, toto oplácané telo je hrozné.. a obúvanie: asi budem nosiť papuče aj von.. tenisky si nezašnurujem... a to je ešte veeeeeľmi ďaleko do pôrodu..

jajita
9. nov 2009

po skonceni kojeni se urcine na dobu kratkou urcitou hodlam rozezrat, dam si jidla ktere ted a po dobu tehu musim vypoustet. 😢 nedavno jsem si treba dala par kolecek cabajky na oslave v praci a jeste ted mam vycitky aby v tom nebyla listerie. co myslite?

ludusik
9. nov 2009

zazalienka súcitim s tebou:(
ono keby sme takto tehu v lete...tak by bolo super..hodíš žabky na nohy a ideš...ale teraz v zime..no aspoň nie je tak teplo..lebo neviem ako vy..ale ja sa cítim tak ako keby mám o 5 stupňov viac...zimnú bundu neznesiem....horím v nej aj keď je vonku mínus...doma vypínam kúrenie...lebo mi je horúco... uvidíme ako to bude pokračovať..

zazalienka
9. nov 2009

nerieš.. ja bežne jedávam slaninku, milujem tresku a vajíčkový šalát.. proste sa mi to žiada.. telo si pýta samé..

ludusik
9. nov 2009

presne jajita nerieš...ja som toho tiež pojedla...vynechala som len tatarský biftek..inak jem všetko...ale zase oveľa menej ako pred tehu..len tak aby som uspokojila túžbu po chuti....

k.a.t.k.a.
9. nov 2009

tak pri malej ma manžel kazde rano obuval a aj som si to patricne vychutnavala 😀

zazalienka
9. nov 2009

ludusik aj mne je v poslednej dobe stále teplo.. môj manžel je z tých ktorí teplo moc nemusia, furt hovorí že by chcel žiť vo Švédsku.. no a teraz on tu behá v teplákoch a hrubých fusakliach a ja v tričku a v nohavičkách.. a aj to by som si dala najradšej dole.. hormóny sú sviňa-)))

k.a.t.k.a.
9. nov 2009

mne sa strasne ziadaju jablka .. vkuse len to chrumem 😝 a potom mi este celkom idu cornflakes ale s kakaom 😅

ludusik
9. nov 2009

zazalienka pekne si to napísala🙂))
k.a.t.k.a. ja môžem počas celého tehu obrovské množstvá ovocia..ale v lete som doslova zožrala cez 25 kg sliviek...to mi nosila celá rodina...xixi...teraz mi ide hrozno....🙂

jajita
9. nov 2009

berete nejake vitaminy pro tehotne? ja se musim priznat ze teda moc zdrave nejim 😔 😢

zazalienka
9. nov 2009

jajita brala som calibrum mami, ale malý začal dosť prudko rásť v brušku, tak som to stopla.. o cca 15 dní je väčší a mám pocit že malé dieťa to nebude..

ludusik
9. nov 2009

ja neberiem žiadne..môj lekár mi povedal, že ak má človek vyváženú stravu veľa ovocia a zeleniny, že je to úplne zbytočné...

jajita
9. nov 2009

ja beru taky Calibrum mami a do toho piju jeste nejaky napoj pro tehu, jeden denne jenom at to zase neprehanim. Zitra jdu k doktorovi tak jsem zvedava co mi rekne k prckovi. Nekdy mam pocit ze mam bricho jak vagon (hlavne vecer) , ale rano mi to pripada tak akorat ze neni moc velke. tak uvidim

zazalienka
9. nov 2009

ja idem tiež zajtra na poradňu a na UTZ, tak som zvedavá.. že aký bude.. ale podľa toho ako sa vrtí mám pocit že asi má málo miesta chlapec.. sestrička mi bude zaza frflať že som pribrala, ja budem stresovať pokiaľ malého neuvidím no a potom budem silno hľadať prvú kávu v okolí polikliniky🙂

ludusik
9. nov 2009

no dievčence, pre dnešný večer sa lúčim...zajtra mám deň tažší ako dnes...papa...
jajita...zajtra nech ti to u dokiho dobre dopadne..

jajita
9. nov 2009

diky ludusik, mej se hezky a preju snadny zitrek 😉

jajita
9. nov 2009

zazalienka, jak u tebe probihal utz ve 20tt? mela jsi to rychlovku nebo to trvalo tak cca 20 minut? Kamosky co uz maji ditko mi rikaly ze to trva dyl ale ja jsem byla ani ne v 5 minutach hotova tak jestli to ten doktor neodflaknul.

zazalienka
9. nov 2009

noo, ak sa dobre pamätám tak okolo 10 min. aj to som možno prehnala.. a keď som chcela fotečku, tak mi povedal že načo chcem platiť u neho keď idem na 3D.. že to stojí dosť.. ale poukazoval mi všetko, pomeral krpca.. vieš, pokiaľ je všetko v poriadku a nemáš problémy tak podľa mňa tam nemá moc čo sledovať.. poradne vždy vybavuje sestrička, iba keď je UTZ tak idem za doktorom a ten vyrieši ostatné..

jajita
9. nov 2009

snad mas pravdu. uz se nemuzu dockat zitrka az uvidim zase maleho na screene. ted ty posledni tri mesice do porodu se mi budou asi hodne tahnout, uz se nemuzu dockat az budu maleho drzet. Jsem rada ze jsem tady neco takoveho nasla, je to super si takhle pokecat 🙂 asi tu budu chodit i v praci tak na skok 😀

jajita
9. nov 2009

i ten bazarek tady je super, uz jsem si objednala zimni kombinezku pro maleho a zitra jeste par dupacek. Puvodne jsem si rikala ze budu chtit pro prcka vsechno nove, ale jak clovek vidi ty ceny tak by se malem vybulil. To by nas uplne zruinovalo, ceny desne vysoke, do toho mimco roste jak z vody .... a to pouzite obleceni je fakt zachovale, mimca to neunosi moc takze je to fakt v dobrem stavu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre