Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
12. nov 2009

že vedúce zájazdu 😀 😀 😀 , baby vy ste fakt dobré. Ja mám čosi pod 80 kg, ale zasa som len o čosi vyššia od kýbla (vedra), tak aj ja sa pridávam 🙂

wanduska
12. nov 2009

ivv, kam chodis na pripravu na porod.. mne sice porodnicka na prednaske povedala, ze nemame nikam chodit - ale to iba kvoli tomu, ze nemaju radi moc informovane pacosky - a ja urcite budem chodit. myslela som na ortopedicku kliniku, kam som chvilu chodila cvicit

dankag
12. nov 2009

bebel
hm
tak viac mi toho napoveda ze to asi bude chlapcek
neviem totiz co to bude
je to sila co?
kopanie do rebier nemam ale kruti a vrti sa stale

dankag
12. nov 2009

sisipetka
tu prave hovoria ze zeny v tehotenstve su najviac v ohrozeni
stretla som tu jednu slovenku, ktora nad tym rozmyslala ze by vazne mala ist
ja som skor za jest na kila ovocia a zeleniny, trochu otuzovat a vyhybat sa preplnenym miestam a hromadnym akciam
asi tak
ale doma na sk s tym asi az tak neplasia

ivv
12. nov 2009

wanduska ja chodim do miracle studia, je to kombi: cvicenie plus prednasky. ja som to brala hlavne preto, lebo to robi pani, co robi na antolskej tiez pripravu, ale tam mi nevyhovoval cas - v pracovnej dobe..
myslim, ze je to dobre, aspon sa trochu hybem 🙂
a kam chces chodit na ortopedicku kliniku? mala si nejake problemy? lebo ja som bola ako mala operovana na bedrovy klb, chvalabohu mam zachovanu pohyblivost, inak by som sla na sekciu.. no ale co nie je planovane moze byt 😅 mojho lekara to netrapi tato moja dg, ale predpokladam, ze ked budem chodit v do nemocnice tak to lekara bude zaujimat .. 😒

dankag
12. nov 2009

zucana
moc citania
vidim ze si tiez v zahranici
my sme to na Sk skusili 3x
a prave kvoli tym zarobkom a vyske materskej sme zo Sk znova odisli

marushka
12. nov 2009

ajojte babulky,

ste toho popísali 😉

oli aj mňa bolií lonovka a bedráče ako pri štvrtení, otras, ale ja to mám už dlho...
mne nevadí telo, pribralo som6kg, ale vážim dokopy milión , poriešim po pôrode 😉 😉 😉

ozaj, som si všimla vo fotoalbumoch -tá barboreta, čo bola v tejto téme na začiatku, má už dvojčiatka, 🙂 🙂 🙂

no a tá téma, čo sa tu mihla - radšej nekomentujem, asi by som použila rôzne pejoratívne prostriedky a ešte by nám to tu kôli mne zamkli 😉 😀 😀 😀

krpuch
12. nov 2009

hehe, ja som tu temu nemusela ani citat...stacili mi vase nazory..a radsej som to vzdala 😉 ja idem na utz az buduci piatok...tesim, tesim, ci to bude chlapcek 🙂

olienka12
12. nov 2009

Baby co ste v UK, ako dlho chodia baliky na SR?

zucana
12. nov 2009

danka zavisi...ja som v zahranici lebo moj muz je talian...tak som sa obetovala 😉
a zarabam asi tak ako na Slovensku a na SK som mala dokonca aj lepsie vyhody...

dankag
12. nov 2009

aha
tak dobre ze som s citanim tych prispevkov nestracala cas
olienka12 momentalne je to tu o nicom
postari strajkuju
vsetko trva veeeeeeeelmi dlho
posielala som darcek krsniatku a isiel asi 3 tyzdne
ja cakam nieco tu z Uk do Uk a ide to uz tyzden
o nicom

dankag
12. nov 2009

zucana
ved jasne
kazdy sa zariadi ako sa mu najlepsie da
mi sme chceli zit na strednom sk
lebo to je moja domovina, milujem lyzovanie
ale nefunguje to ze si vyberies miesto na zivot a vsetko ostatne bude ok
najprv praca a od toho sa odvija vsetko ostatne
nechcela som sa sem vratit a uz vobec nie tu vychovavat deti ale teraz vidim ze zivotnu uroven tu budeme mat vyssiu
sk si nechame na dovolenky
ale nanadavam ani na sk ani na uk ale som aj prestala pouzivat superlativa te tu alebo tam je najsamsuper
baby - slovenky ziju kade tade po svete
hlavne ze je klud v rodine a vsetci su ok, zdravi a stastni

k.a.t.k.a.
12. nov 2009

no konecne sedim 😝

Wanduska jasne ze som spoznala, vsak som pozdravila 😀 len som rychlo upratovala v hlave ze ktory nick 😀

No inak druheho porodu sa viacej bojim ako prveho 😔 vtedy mi nic nedochadzalo a teraz uplny opak 😝

bebel
12. nov 2009

Ahojte,
Katka ja detto 😅 , začínam mierne panikáriť, keďže nie je isté, čo ma presne čaká, kde a hlavne ako to pôjde a následky potom. A to som si doteraz myslela ako mám tieto záležitosti pod kontrolou a viem, čo a ako, kde chcem. 😕 😕 😕 😨
A Wandus: k tehu demencii: aj ja už pozorujem prvé regresy....včera ako lialo a bola tma, všetko sa mi odrážalo pri šoférovaní a v kuse v hlave riešim plno vecí, keď som v aute.....tak som cestou do škôlky po malého pozabudla odbočiť 😝 ......a spravila som si potom okolo Sklenárky, Rozadolu po Prievozskej okružnú jazdu. 😎

adros
12. nov 2009

marushka, mas pravdu, barboreta ma dvojicky. A su take krasne - Misko a Matka. Uz som si kukla ich album.

k.a.t.k.a.
12. nov 2009

tak k tej tehu demencii doplnim 😀 nechala som zapnutu žehlicku na vlasy, ktora sa ale dotykala umelej hmoty, ta sa na nej roztopila a ja som to zacala prstom utierat 😝 😅 a bolo bobo 😀

gucz
13. nov 2009

Dobré ránko
barboreta blahoželám k detičkám 🙂

sisipetka
13. nov 2009

Dobre ranko kocky,
pridavam sa aj ja ku gratulacii 😉
... a tiez strachu z porodu, kedze viem do coho idem, ale na vysledok si musim trpezlivo pockat...

Dankag k tomu ockovaniu, kazda vakcina je tvorena tak, ze do tela dostavas vlastne urcite virusove latky na to, aby sa ti vytvorili protilatky. No a tehotenstvo je nevyspytatelne v reakciach na akekolvek podnety a preto nie som za experimentovanie so sebou a zivotom, ktory nosim pod srdcom. Je to vsak iba moj nazor na zaklade vypocutych argumentov od viacerych lekarov, ale ja by som sa nedala ockovat teraz ani voci normalnej chripke. Presne ako pises, radsej sa budem udrziavat mimo vacsej komunity ludi, zdravo sa stravovat a vsetko by malo byt ok 😉

janka1
13. nov 2009

ahojte zienky
idem vas pozdravit aspon ked uz niet toho casu , aby som s vami kecala 😒 😉
mozno v decembri ked uz snad budem doma , tak sa k vam pridam 😉
drzkajte sa uz s anam to krati 😵 😵

dankag
13. nov 2009

bre ranko
tak to som rada ze aj niekto iny zacina mat strach z porodu
ja tiez
prvy nebol idealny
tak sa tiez zacinam trochu bat
hlavne by som chcela dietatko do narucia po porode
pri prvom som ju videla az na druhy den ☹

weronyca
13. nov 2009

Ahojte kocky, od buduceho tyzdna som uz aj ja oficialne na materskej 😉 vcera sme mali poradnu- krcok je ok. Len som mu vravela o tych mojich bolestiach a vraj sa mi ti spona roztahuje, cize mi potvrdil co som si myslela. Len ma zaskocil jednou vecou na tie moje nocne krce v nohach mi predpisal panthenol tbl. Lekarnik na mna pozeral a nechapal. Na papieri je napisane ze tie tabletky su na problemy s hrtanom a sliznicou. Asi kasl na to a nebudem ich brat.

dadulka2000
13. nov 2009

dobre ranko prajem
kocky no poviem vam, ze takuto cestu do prace som uz davno nezazila 🙂 , leje ako z kybla (krhla proti tomu nic), vsade na cestacha 10 cm vody, strasne nieco. fest nebezbecne, normalne som sa bala soferovat,... a to ja stale "nadavam" na pomalych soferov 😝
nastastie uz som v office - sice mokra, ale zdrava.

Olie, co sa tyka tych balikov, tak na SR ja posielam balik cez jednu super firmu (30kg balik za 25£), tak ak nieco chces nie je problem. a je to super ze je to od dveri d dveram, tak sa ani s tym nikam nemusim prepat. 😅

idem si spravit teply cajik,.... pepermitovy 🙂

roxy_1
13. nov 2009

Dobre rano devctaka... 🙂

barborete blahopreji k dvojcatkum,takze nase prvni prirustky v nasem babinci 😵 jsou krasni 😵 😵

holky ja mela v noci sen,no des...spis sny,nejprve se mi zdalo ze jsme se se sestrou vybouraly v aute a pak se mi zdalo ze jsem se sprchovala a najednou mi praskla voda.... 😝 to jsou silenosti,jeste ze jen sny 😀

sisipetka
13. nov 2009

weronyca - to sa asi chudak dr.pomylil 😅 - nema aj on tehu demenciu 😀
Dadulka, tak sup sup teply cajik - a nechcem provokovat u nas je slniecko 😉
Jani, uz to s pracou neprehanaj, lebo Oliverko ked vyskoci, tak hned zacne zarabat peniazky 😵
Roxy - no sny bleee, ale to je asi zvysujucimi sa tt v pase 😎 Mne sa posledne dni sniva o snahe rozkojit sa 😅 Zacinam mat z toho nocnu moru, ze ako to po sekcii zvladneme....ale vo sne to bolo super, bola som ako fontana 😀

plivit
13. nov 2009

Dobré ránko všetkým prajem pekný deň 😉

Weronyca tak to je ozaj čudne,že ti predpísal Panthenol lebo to je len na problémy s hlasivkami a hrdlom 😅 možno,že sa pomylil a chcel ti napísať Magnézium,lebo to tlmí krče v lýtkach

Barborete gratulujem maličký s veľmi pekný

plivit
13. nov 2009

Roxy aj mne sa minule snívalo,že čakám už na pôrod a v sprche som zas začala krvácať 😀 😀 😀 😀 takže tiež mám hororové sny a to sa mne málokedy sníva

roxy_1
13. nov 2009

sisi ze prej fontana 😀 😀 😀 tak jde videt ze nam vsem zacina z toho vseho trochu hrabat... 😀

sisipetka
13. nov 2009

kocky, ved ked si spocitame tyzdne do konca, tak mame narok pomaly aj na schizofreniu a zvieraciu kazajku v jednom 😅 😀 ...hadam nejako bude a neostane mi to do konca zivota, nerada by som, aby sa mimi za mna hambilo 😎

ivv
13. nov 2009

ahojte zienky 🙂

takze nie som sama co ma divne sny.. mne sa predvcerom snivalo, ze mala mi cez pupok vystrcila rucicku a ja som ju po nej hladkala a potom som jej ju zasnula dnu, aby jej nebolo zimka.. 😅 😀 😀

dadulka2000
13. nov 2009

petka,... cajik uz je vypity 🙂,.... ty si teda ale "fontana" (pobavilo ma to prirovnanie - ale sem tam to tak fakt funguje) 😀
aj ja mavam stale sny - len take strasidelne zatial nie su ,.... skor so sexualnym nadychom 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre