Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
18. nov 2009

Olienka, please, nevieš o nejakom penzióne v okolí Košíc al.Prešova? švagor je na Východe a potrebuje sa ubytovať.. nejaké normálne ceny.. ďakujem..

antoniab
18. nov 2009

tak ja dufam ze to ta placenta vydrzi 😅 vedma budu teraz kontrolovat casto a pri najmensej pochybnosti mam naklusat hlavne si mam kontrolovat pohyby a bolesty brucha

oli no to je na prietoky ked dobre viem iked na zaciatku som mala obavy lebo v letaku je ze v tehu neuzivat

olienka12
18. nov 2009

zazalienka normalna cena je co?

olienka12
18. nov 2009

antoniab hej v letaku je neuzivat je to na rozsirenie ciev teda aj ciev v pupocniku aby mohla krv lepsie cirkulovat

zazalienka
18. nov 2009

okolo 20 € na noc.. už sme niečo našli, tak to majú zarezervované..

olienka12
18. nov 2009

Zazalienka

http://www.penzionusokola.sk/
http://www.lineas.sk/index.htm toto je take obycajne tieto 2 su ceny pod 1000sk

http://www.sarispark.sk/clanok/ubytovanie-preso... toto je mimo mesta smer Stara Lubovna

a tu su penziony v centre
http://www.pis.sk/portal/?c=23&ctg=76

olienka12
18. nov 2009

hmm 20e? fuh tak take ani neviem ze je 🙂) ako sa to vola to co ste nasli nech viem 🙂

zazalienka
18. nov 2009

20 na osobu, t.j. 40 na izbu, alebo 42.. ale toto si tiež odložím, manžel tam ide o týždeň asi.. a vždy si spomenú v noci že nemajú kde spať..

olienka12
18. nov 2009

ako sa to vola?

zazalienka
18. nov 2009

jaaaj tak to je v Prešove, Lineas Prešov..

olienka12
18. nov 2009

no jedna z linkov co som davala 🙂 dole si mozu zahrat bowling 🙂

zazalienka
18. nov 2009

nooo, myslím že keď sa po celodennej montáži ubytuje, tak bowling ho už ani nenapadne🙂 sprcha, jedno pivo a kóma..

iva81
19. nov 2009

Dobre ranko 🙂
Tak ja som vcera tiez zmeskala pripravu ale boli sme preberat byt a nejako sa to pretiahlo. Ale uz mame kluce od nasho bytu a je to fakt super pocit 😀 . Tak teraz chytro vymalovat, nastahovat nabytok a byvame. Uz sa neviem dockat, len dufam ze to stihneme 😒
Ivv- zmeskala som vcera nieco zaujimave?
Vsetkym choruckym tehulkam zelam skore uzdravenie 🙂 . Ja sa zatial vcelku drzim ale tvrdne mi brusko niekedy aj dost casto ale tak doktor len povedal ze pokracovat brat magnesium tak beriem. Mam Magnesium Lactici 500mg, neviete nahodou niekto kolko mozem najviac zobrat za den? Lebo ja mudra som zahodila ten pribalovy letak 😎 Dakujem.

gucz
19. nov 2009

Dobré ránko,
hlásim, že my s malinkým sme v poriadku. Včera sme mali taký kľudný deň, snažila som sa čo najviac oddychovať. Laurika bola tiež dobrá, tak sa dalo. Po tom páde mi zostala už len škaredá modrina pod ľavým kolenom, aby mi malo čo pripomínať, že si mám dávať pozor 🙂

antoniab som rada, že si sa ozvala, už som sa bála, či ste ešte 2 v 1. Myslím na Vás, držte sa 🙂

janka1 kade sa túlaš, ako sa máš?

meggieya
19. nov 2009

Cafte baby...
Tak gucz prosim ta davaj si na seba pozor.... 🙂 som rada, ze ste obidvaja v poriadku. Antonia, chcem ta povzbudit, podla mna to nie je tak strasne a je to tvoje milovane dieta, vies s tym sa po porode da nieco robit. Poznam omnoho horsie pripady, take v ktorych ludska sila nic nezmoze a je to nezvratne a stale. Podla mna mozes byt v klude, nech je babatko tiez v klude a pokoji. Viem, ze ako mama sa bojis o svoje dieta, to je prirodzene. A viem asi ako sa citis, nie je to lahke. Drzim ti palce aby si mala vela sil a nadeje. Fakt.
Uz sa nam to blizi tehulky, cooo? Vcera som akurat tak rozmyslala, ze sa celkom na ten porod aj tesim. A sme s drahym zvazili, ze asi nepojde so mnou na porod, ze aj tak v tej najtahsej chvili ked ho budem najviac potrebovat, so mnou byt nemoze a na tych 10 minut na sale co maleho vytlacim, tak to fakt uz aj sama mozem byt. Aj ked viem, ze si to vela mamiciek chvali, ze su radi, ze s nimi niekto bol na tom porodnom boxe. No ved uvidim. Mozno sa mi teraz lahko hovori, a ked pride den D, tak budem chciet aby tam so mnou bol. 😀

roxy_1
19. nov 2009

Dobre rano holky,
nestiham vas jaksi cist,vcera uz jsem se na nete neukazala,protoze mi nesel a pak jsme byli objednavat koupelnu a jeste se byli divat na dvere....ach jo snad to stihneme 😒

antonia drz se,je dobre ze jsi doma a s rodinou,snad vydrzite 2v1 co nejdele.

dnes mam poradnu a zitra UZV.tak jak bude odpoledne cas tak sem jeste mrknu

zatim se opatrujte tehulky 😉

gucz
19. nov 2009

megg u Vás sa nesmie byť pri samotnom pôrode??? ako to?
Môj odmietal ísť k pôrodu pri malej, no nakoniec šiel (nestihol utiecť ha ha ha) no a nikto ho z pôrodnej sály nevyháňal. Pri samotnom vytlačení síce nebol (asi 4 - 5 minút), ale to len preto, že zbledol a sestrička mu povedala, že ak má odpadnúť, tak nech sa radšej ide nadýchať na chodbu. Ale okrem tej chvíľočky bol so mnou po celý čas.

ivv
19. nov 2009

ahojte bruska 🙂

gucz.. booze, az mi zle prislo, ked som si precitala tvoj uraz.. 😲 davajte si na seba pozor! 😔

iva, no vcera ta priprava bola kombinaciou pveho dna kurzu a minulotyzdnoveho.. 😒 tzn. o pol piatej tam nebola ani recepcna ani p. Jezikova. tak som zavolala do studia, ze ci do buducna nemozu teda zabezpecit niekoho, kto nas pusti dnu min. 15 min pred zacatim kurzu. dvihla mi to majitelka, ze prave sedi v aute a ponahla sa za nami, lebo p. Jezikova ma choru maminu a teda ze nemoze prist. potom sa postazovala, ze ved ani my sa neospravedlnujeme dopredu.. tak sme si ju trocha po prichode "podali" 🙂. slubila, ze recepcna bude chodit 15 min pred zacatim, cize o 16,15 a ze sa bude snazit dodrzat tych 80 minut, ktore sme si na kurze zaplatili (vzhladom k tomu, ze ani raz to tych 80 min nebolo, ze?.. ) inak vcerajsiu pripravu hodnotim pozitivne 🙂 pokracovali sme I. dobou porodnou, a .. vlasne sme prebrali vsetky doby. babenka je evidentne zastancom epiduralu 😝, porodneho planu a vsetkych vymozenosti, ktore si len vieme predstavit pri porode 🙂 dychanie sme precvicovali len pat minut, ale bolo to ok. tym, ze ona predcvicuje tehu jogu, tak sme sa ucili "jogisticky" dychat 😀 takze to bolo celkom fajn 🙂

alikaa
19. nov 2009

Ahojte, akurat mi kolegyna oznamila, ze jej syn ma asi ovcie kiahne. Ja som uz kiahne mala, ale vraj tehotne by sa mali zdaleka takymto chorobam vyhybat. Myslite, ze je to nejako nebezpecne pre dieta? Ja s jej synom sice do styku nepridem, ale cez nu sa to nejako asi moze preniest, nie?

meggieya
19. nov 2009

gucz... no prave, ze naopak... pocas prvych dvoch porodnych dob, cez najvacsie bolesti a kontrakcie, partner ani nikto so mnou nemoze byt... az ked ma budu viest na rodiaci box a to vytlacenie, pri ktorom moze byt je uz rychle. Tak to som mala ba mysli. A on sa toho chudak dost boji. Asi by tam odkvecol, aj ked povedal, ze ak moc chcem, tak ze pojde, ale ja ho tam nechcem tlacit. 🙂

gucz
19. nov 2009

hmmm tak to potom neviem, ako je to u nás, my sme totiž prišli do pôrodky a hneď sme šli na pôrodnú sálu, vzdycháreň som nevidela, ani príjem, ani nič.

gucz
19. nov 2009

alikaa ja by som sa jej teda vyhýbala. A ona chodí do práce, nie je so synom doma? Mne mali neterky kiahne, tak sme sa nestretli aj keď ja som ich už tiež mala (ale moja malá nie) a Laurina detská mi povedala, že som dobre spravila. Ty keď si ich už prekonala, tak nechytíš kiahne, ale pásový opar a to tiež nieje bohviečo

dadulka2000
19. nov 2009

dobre ranko
no dnes je tu nejako rusno 🙂
alikaa ja ked som cakala malu som bola v priamom kontakte s dietatom co dostalo o par dni kiahne. lenze moj pripad je taky ze ja som este kiahne nikdy nemala, tak vtedy to je nebezpecne. volala som midwife, robili mi krvne testy a z nich im nevyslo nic (nechapem), tak ma objednali na dve velike injekcie co mi hned dali (ani neviem co), ale bala som sa aky to bude mat vplyv na to babatko. nastastie je vsetko OK s Ellie 🙂
ty by si mala byt OK (ak uz si ich prekonala)

alikaa
19. nov 2009

Dadulka mne skor ide o moje babo, ci to na neho nejako cez 2 osoby nemoze prejst. Kolegyna zije u svojich rodicov, ktori su uz na dochodku, takze oni su s malym doma. Nemam sa jej ako vyhybat, kedze sedi hned vedla mna. V robote si musim odkrutit este posledny tyzden a potom sa tu lucim, musim tu vela veci podokoncovat a odovzdat. Myslite, ze sa mam ozvat mojej gynekologicke, ci mam s touto info nieco robit?

alikaa
19. nov 2009

A inak vraj ovcie kiahne maju az mesacnu inkubacnu dobu, takze ak aj bola nejaka moznost, ze sa to z kolegyninho syna nejako prenieslo ku mne, tak uz s tym nic nespravim. A ten pasovy opar je co? Ako sa to prejavuje?

dadulka2000
19. nov 2009

kludne sa ozvi svojej dr..... ta ti povie co mas robit.
neboj, bo bude dobre. 😅

gucz
19. nov 2009

to je herpes v oblasti pása, je to nepríjemné a vyhodí sa to ľuďom čo už prekonali ovčie kiahne, a znova prídu s vírušom do kontaktu. Tebe to neškodí, ale je to bolestivé a sem tam pri tom môžu byť aj horúčky. Neviem však či to škodí dieťatku, ja by som na tvojom mieste zavolala gynekologičke po radu.

mmaarrttiinnaa
19. nov 2009

ahojte ja som sice vo februari ale sem tam si precitam aj vas chcem len pre aliku k si ty uz mala kiahne v ziadnom pripade nemozes dostat este raz a aj babo bude urcite ok nijak sa to nanho neprenesie neboj viem co hovorim aj moja dcera mala kiahne teraz ked som tehu (ja som mala ked som mala rok ) takze klud 🙂

hanus177
19. nov 2009

Ahojte kočky, chcem Vás len pozdraviť......... nestíham moc chodiť na MK, zaúčam novú kolegynu, ale je to len z blata do kaluže. 😖
Ale zatiaľ sa máme fajn aj s miminom, ešte 7 pracovných dní a už aj my ideme na MD 😀 teším sa hlavne na to,že ráno nemusím vstávať... 😝 lebo deň čo deň mi to robí väčší problém.....
Antonia držte sa........
Gucz ja som tiež zakopla o prach ale chvalabohu, skončilo to len s odretým kolenom - zachytila som sa o dvere, takže bruško to nezasiahlo....... 🤐 ale modrina svieti už pár dní

alikaa
19. nov 2009

mmaarrttiinnaa dik, ukludnila si ma 🙂 ale asi aj tak zavolam mojej dr. preistotu. Ale az ked kolegyna bude na obede alebo niekde, nechcem tu posledne dni robit zle ovzdusie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre