Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minix
23. nov 2009

adros, ja este nemam ani jeden dudel. 🙂 nejak si nepripustam, ze ta zajtrajsia poradna moze dopadnut aj tak, ze by sme sli zasa do nemocnice. 🙂)

zucana, ja nemozem na doktora, co ma aj Bebel, povedat zle slovo. Ked som mala problemy a vysiel zly monitor, priznal sa, ze nevedel, co to sposobuje, a to iste povedali aj na antolskej, ze nevedia, co to bolo. Ja radsej akceptujem to, ked sa niekto prizna, ze nevie a posle ta dalej ako liecit nieco, co si mysli, ze je ono.

plivit
23. nov 2009

ahojte dievčence prajem pekný večer

evcam a bebel držte sa nech všetko dobre dopadne
akosi sa to tu sype s tými zlými správami 😒

roxy_1
23. nov 2009

janka to se ti ani nedivim 😅
no ja to pokoupim taky brzo,pro klid meho muze 😀

k.a.t.k.a.
23. nov 2009

bebel drzim palce a verim ze vse bude OK 😉
evcam aj tebe, nech je vsetko v poriadku a uz to doklepte vsetky do uspesneho konca, ved neostava vela 😉

normalne budem vyklepana na utorkovu poradnu 😝

alcag
23. nov 2009

ahoj tak u nas uz je prasecina taky ☹ ☹ ☹ ☹

roxy_1
23. nov 2009

evcam a co ti povedeli v nemocnici???kazdopadne se drzte 😉

zucana
23. nov 2009

minix ved ja som to len pochopila inak...ze jej nechcel vysvetlit co a ako a ze si musela vsetko vyzistit sama...
ja predsa nesudim nikoho len bych sa viac pytala...a ked si nebol isty tak podla mna mal bebel hned poslat do nemocky....
drzim kazdopadne vsetkym v nemocniciach palce a aj nenemocnicovym 😉

minix
23. nov 2009

zuca, zajtra tam idem. 🙂 mam poradnu, tak som zvedava, ako dopadneme.
Mna minule poslal okamzite do nemocky, ale mala som pri tom bolesti, mozno pri Bebel sa to tak nezdalo, ale ja som rada, ze ide zajtra tej kamoske.🙂

Kocandy, nakoniec nebudeme januarovky, ale decembrovky. 😝

zazalienka
23. nov 2009

minix mňa by to ani neprekvapilo, ten december.. vzhľadom na Miškovu veľkosť a vývoj... ma už neprekvapí nič..

zucana
23. nov 2009

tak minix snad vsetko dobre dopadne...a bebel dobre ze ide k znamej....
ja niekedy stresujem ci ma ten doktor dobre pozera a porovnavam ....
ja som bola v piatok a ze vsetko ok a to ani neviem kolko mi meria krcok len ze je zavrety a vsetko ok a iba co som zazrela ze velkost hlavicky mi sedela presne s datumom...no a az 14.12dalsia kontrola...tak som zvedava veru....

minix
23. nov 2009

zaza, my sme chceli rok narodenia 2010, nie 2009, ale co uz narobime. 🙂) Pri maminej diagnoze budeme radi, ak nebudeme na vianoce v nemocke 🙂)

zucana, to robim aj ja, niekedy blahorecim casom, ked zeny nemali dostatok informacii a mohli zit v klude, negooglit si info a cakat, kedy to pride. Ma to svoje vyhody aj nevyhody.
No dost mas odstup s tou kontrolou, ja som zvedava, kedy budem mat dalsiu ja.

zucana
23. nov 2009

no hovoril ze potom uz kazde dva tyzdne...ale asi bolo vsetko az moc oki...lebo povedal 14. tak snad keby nebolo tak to zistim...
ja vlastne koncin v novembri presne 7 mesiac a potom povedal ze stred decembra a zaciatky januara hned...tak snad to staci dokelu...

zazalienka
23. nov 2009

minix ja by som tiež chcela, aby rodné číslo začínalo desiatkou a nie nulou.. tak hádam vydržíme.. od nástupu na materskú nahodím šetriaci režim..

minix
23. nov 2009

ahaaa, ty si v tomto troska pozadu, zucana. 🙂

zajtra vam dam vediet, ako sme dopadli na kontrole. Dobru noc vsetkym babam v bruskach.

zucana
23. nov 2009

dobru dobru budeme cakat

zazalienka
23. nov 2009

dobruuuuu...

bebel
23. nov 2009

Evcam. tak sme sa parádne zosynchronizovali ☹
Budem na teba myslieť, nech ste ok (+ malá otočená správne).
A na víkend budeme obe v pohode zase 2 v 1 doma. 😉

weronyca
24. nov 2009

Dobre ranko kocky, my dnes uz od 5 hore. Zobudil ma neprijemny pocit- prvykrat v zivote viem, co je to palenie zahy ☹ navyse co som doteraz nemala tehotenske chute, dnes je to extrem. raz mam chut na surovy zemiak( robim francuzske tak som si aj dala) a teraz ma zas chyta chut na muškát. normalne ze by som z kochlika vytrhla 😒 😒

katka22r
24. nov 2009

no veronika aj my sme od 5 hore ale nie pre palenie zahy ale tak mi trebalo na wc potom si asi mala vylozila nozky pod rebra alebo neviem co to mala vylozene lebo dost tvrdde miestecko bolo tak sa zacala prehadzovat zmenila som polohu aj ja asi jej nevyhovovala...vy viete rozoznat co ma kde mimi v brusku?myslim ci je to hlavicka ci chrbatik?lebo ja akosi nie...a tak sme uz nespali vobec a o 7 som spravila manzelovi ranajky a tak som este kusa polezala a som tu🙂,kedze vonku fuka strasny vietor asi dnes troska poupratujem...uvidim este my mame dnes bryndzove halusky mnam sa tesim🙂)

dadulka2000
24. nov 2009

dobre ranko
citam co sa tu nove udialo,.... wow
bebel, evka drzte sa
antonia, uprimnu sustrast (predsa tie tvoje sny mali vyklad, co?? ☹ )
u nas vsjo po starom, stavy s krckom ma nestresuju (lebo to nik nevie a nekukne), ale mam 2.12. dalsie sono, tak sa aspon spytam ako to podla sona bude vyzerat. 😉
dnes ma MM narodky tak uz mal ranajky do postele, a nieco este na vecer musim vymysliet. vcera sme s Elinkou mu robili darceky (teda ona sa realizovala) 😀
drzkajte sa a vydrzte do toho januara..... 😎

adros
24. nov 2009

ahojte tehulky

evcam, bebel, drzte sa, nech to v nemocke dobre dopadne

ja som bola znova u doktorky, koncia mi ATB, tak mi predpisala dalsie. A skusim aj ten mullerov caj, tak snad pomoze a ak nie, tak si navarim cibulovy, aj ked to nie je pochutka, ale vraj pomaha 🙂 zazalienka, ty si ho neskusala?

dadulka, tak pekne oslavte narodeninky. A co pekne ste s malou vyrobili? inac, mne sa vzdy strasne pacia taketo detske hracky. Moje krstnatko ma uz 12 rokov a na minule vianoce tiez este vyrabala darceky (papierove CD anety langerovej, pohladnice, kutilovsky kufrik...), tak som zvedava, ako to bude tento rok.

dadulka2000
24. nov 2009

Adros,... uz sa konecne vyliec,... dlho sa to s tebou taha, vsak? cibulkovy caj si daj a plno cesnaku na chlebik 😅
Elka namalovala daddyho - no taka "carbanica",... potom nejake farebne duhy,....a ja som polhodinu potom musela riadit vsetko okolo. ale on sa isto potesi. 🙂 je to mile ked zacnu deti tvorit veci. len potom kde to vsetko skladovat 😀

sisipetka
24. nov 2009

Ahojte kocky,
Bebel, Evcam drzte sa v tych nemocniciach a nech sa cim skor vsetko upravi. A radsej teraz ist na pozorovanie, akoby bolo neskoro.
Adros a Zaza vas ten kasel este teda riadne drzi, poviem, ze vam nezavidim - vcera som sa skoro zadusila mandarinkou a tak som kaslala, ze to male mi to potom riadne vratilo. Dufam, ze tie vase deticky v brusku to zvladaju lavou zadnou a posluchaju 😉
Dadi, tak pekne oslavte narodeniny...myslim, ze naj radost bude mat Ellinka, ze 😎

...a drzim palceky vsetkym kontroloma...ja uz som troska na nervicky, vzdy ked sa v noci zobudim, tak potichu skumam, ci je male ok....a dr. mi vcera zakazala pozerat akekolvek spravy o umrtiach a pod. No, ale co narobi, ked je toho v poslednej dobe dost v mediach 😖

Inac s tym monitorom ma napadlo, ze ked si ho kocky davate robit, tak sa pytajte lahnut na bok. Vysvetlovali mi, ze ked lezite na chrbte, tak tie vysledky sa mozu skreslovat, lebo si tlacite na dutu zilu, tym ponizujete prisun kyslika pre mimi a reakcia moze byt znizena alebo zvysena srdcova cinnost dietata - co nie je dobre. Mne prvykrat namerali az 180, pricom norma pre dietatko v brusku je od 120 do 160. A vraj vela deticiek reaguje znizenou frekvenciou a potom vas mozu stresovat, ze nie je nieco ok. Odvtedy uz sa pytam iba na bok a frekvencia je ok.......Tak dufam, ze aj Bibka bude ok a iba sa jej nieco nepacilo a za 3 dni su zdravucke doma este 2v1 😉

adros
24. nov 2009

dadulka, no najskor ma kvalili nadchy a teraz sa to cele nejak vyvrbilo. Na svadbe som nachytala nejaky bacil a uz to slo... 😠 ale pritom, ako su vsade same bacily, je zazrak nieco nechytit... no hej, aj ja sa tesim na to skladovanie. Ja som taky sentimentalny skrecok, ze aj po sebe mam poodkladane vselijake blbosti

dadulka2000
24. nov 2009

inak tu zacina byt fest ticho a klud, vsak? a to som zvedava co bude ked budu babatka na svete a maminky budu busy s nimi 🙂
Petka ako sa citis? uz mas stanoveny termin na sekciuu 😲

sisipetka
24. nov 2009

Dadi, ja som zatial ok - musim si zaklopat...klop klop 😉
Este nemam termin, v pondelok budu vysledky predoperacnych vysetreni a hned odtial idem na poradnu - tak som zvedava ako dopadneme a na com sa dohodneme. ale uz to chcem mat za sebou 😝
...a ani sa necudujem, ze tu zacina byt ticho ... kocky co uz su doma, tak oddychuju, peru, zehlia a pripravuju sa na den D a tie, co este pracujete, tak sa snazite vsetko krasne zvladnut, aby po vas ostal cisty stol 😉

adros
24. nov 2009

peti, aj ja pevne verim, ze nase deticky to zvladaju napriek nasej chorobe. Dnes mi dokina hovorila, ze sa bavila aj s pediatrickou (maju vedla seba ordinacie) a ubezpecila ma, ze tie ATB jej neskodia, je je len dobre, ze sa to prelieci teraz akoby sa to malo vyvrbit pri porode.

dadulka, no to som fakt zvedava aj ja, akym tempom budeme pisat na konikovi po narodeni deticiek. Ale na druhej strane, je nas tu kopec prvodoridiciek, takze budeme vylakane, a budeme potrebovat rady skusenejsich 🙂

gucz
24. nov 2009

ahojte žienky

pozerám že mnohým z nás začínajú problémy, tak všetkým prajem, aby bábätká zostali v brušenku tak dlho ako majú. A chorým prajem skoré uzdravenie.

dadulka2000
24. nov 2009

Adros ty si este v praci (teda ak nie si na marodke)??? ci uz doma v posteli s laptopom?
co sme boli v oktorovkach 2006, tak sa to zredukovalo na asi 5-6 bab 🙂, ved uvidime ako to tu bude po 3 rokoch. 😀

adros
24. nov 2009

dadulka, ja som bola od 9tt na PN 🙂 , ale teraz som uz od 12.11. na materskej, takze s jednym laptopom v posteli, s jednym v obyvacke na stole 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre