Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

dorotkaa
25. nov 2009

caute tehule...

bebel a evcam: to je super, ze ste v poriadku...
ja som bola vcera na kontrole a my sme zatial v pohode, vsetko ok, tak som rada, mala je aj hlavickou dole otocena, tak by to tak uz mohlo ostat 🙂

Minix: a preco si nepoziadala o ukoncenie PN o styri dni skor a mohla si si vycerpat tu dovolenku teraz medzi PN a materskou... mne este tiez ostala nejaka dovolenka, tak som poziadala vcera doktorku, nech mi PN ukonci skor a v robote som si nahlasila tu dovolenku co mi ostala...

baby a bavili ste sa tu o dudlikoch.. my by sme sa s manzelom dohodli, ze pokial nebude nevyhnutne tak malu na dudel nechceme naucit.. mam si aj tak pre istotu nejaky dudel kupovat? ale asi by mi mohol stacit na zaciatok ten z prenatal boxu a neskor uvidime, ci bude treba alebo nie...

zajtra ideme s drobcom a wanduskou na predporodny kurz, tak som uz celkom zvedava ake to bude 🙂

bebel
25. nov 2009

Roxy : Andrei vyzerá už úplne ako donosené bábo, len trošičku kratšie 🙂 Super ...gratulujeme Stylly 😵
Gucz: ja sa tiež v kuse prehrievam 😅 , mám pocit, že by som mohla po vonku behať bez bundy...

roxy_1
25. nov 2009

adros nevim to presne ale mohla byt tak 33-34tt hadam...urcite se s nama o svuj velky zazitek podeli 🙂

dorotkaa
25. nov 2009

teeda, neviem si predstavit, ze by som uz teraz mala rodit... 😝
ale maly fakt vyzera ako donosene dietatko, len je trochu mensi...

roxy_1
25. nov 2009

Stylly mela termin 6.1. tudiz byla 34tt ted jsem se na to mrkla do tabulky....Andrei ma ale malou vahu,kdyz to porovnam s nekteryma vasima miminkama,ale to hned brzo nabere a bude z nej chlapak jak ma byt 🙂

olienka12
25. nov 2009

oh ten malicky je nadherny tak drobny az mi slzy vysli 😵 drzim prsty.
ja som si rano precitala sms ok kamaratky,ze jej odisla plodova voda a je v nemocke od vcera od 9 zatial ziadne spravy,tak dufam,ze su ok.

roxy_1
25. nov 2009

dorotkaa taky si nedovedu predstavit ze bych mela uz ted rodit 🙂 na druhou stranu si rikam ze takove male mimi se asi rodi lepe nez nejaky 4-kilovy bobek 😅 😅

dorotkaa
25. nov 2009

roxy ano, to je jedna z mala vyhod predcasneho porodu, ze dietatko sa musi lahko rodit ked je take malicke

sisipetka
25. nov 2009

jej, ten je krasnucky...tak nech su so Stylly zdravucki a hlavne rychlo spolocne doma 😉

olienka12
25. nov 2009

joj ja zo samej nervozity zacnem zasa zehlit 🙂

adros
25. nov 2009

roxy a budeme do nasej tabulky pisat aj datumy narodenia nasich babatiek a rozmery? alebo sa vytvori nova tabulka? mimochodom, tehulky, bud. tyzden sa zase meriame 🙂

gucz
25. nov 2009

jáááááj babulky to vôbec nieje pravda, že predčasniatka sa rodia ľahšie.... neviem kde ste na to prišli, že sú menšie???

Ono keď sa dieťatko rodí na termín, tak sa pôrodné cesty otvárajú dlhšie, pomaličky aj mesiac, niekedy aj viac (skracuje sa krčok a tak), lepšie sa na to pripravia a tak. No predčasný pôrod, ak to nieje CR, je väčšinou rýchlejší. Mne pôrod trval 2 hodiny aj 50 minút, cakom prásk všetko do kopy, od začiatku bolestí - kŕčov a tým že bol prekotný, teda rýchly, tak ma malá dotrhala aj keď bola menšia a aj obvod hlavičky mala menší ako donosené detičky. Dlho predlho som si nemohla sadnúť, čo som bola pozašívaná 😒

gucz
25. nov 2009

Andreikovi prajem veľa zdravíčka a sily na papanie, aby pekne rýchlo pribral a zosilnel. Ešte mu prajem, aby sa mu vyhli žltačka a iné komplikácie a aby ho rýchlo preložili k mamičke. A jej samozrejme rýchle zotavenie 😉

minix
25. nov 2009

gucz, dík, že si nás uviedla do obrazu, takisto som si myslela, že sa menšie rodia skorej a ľahšie.

dorotkaa, pytala som sa na to, ale vraj musi nadvazovat koniec PNky na nastup na MD. Tak neviem, kde je pravda, kazdopadne mam spicha s nasou uctovnickou zajtra, nech sa dohodneme konecne.

dadulka2000
25. nov 2009

ahojte
makam ako usilovna vcelicka.
😉
blahozelam k dalsiemu "januarovciatku" a som rada ze vam aj kontroly dopadli dobre.
aj tu mame slnecne pocasie
nic som sa navyspala v noci,.... divne sny ma matali, 3x na zachod a strasne vonku fukalo - co ma tiez budilo. tak som ako matoha,.... brrrrr 😠

alikaa
25. nov 2009

Ahojte, aj ja sa pripajam ku gratulacii, malicky je strasne krasny. Zelam rychle priberanie a hlavne vela zdravicka. Mala Stilly nejake komplikacie, alebo to na nu prislo nahle? Nejako som toto nepostrehla.

Ja si tiez este vobec neviem predstavit, ze by som mala rodit. Este si tu odkrucam posledny tyzden v praci, mam tu toho celkom dost, nestiham. Uz sa neviem dockat ako sa presne takto o tyzden rozlucim s kolegami a konecne budem mat cas na oddych a na nakupy - ja som stale este nic nekupila ani mne do porodnice ani babu... proste nestiham ist do nejakych obchodov. Tak dufam, ze to na mna nepride skor. Podla poslednej kontroly je vsetko ok.

roxy_1
25. nov 2009

gucz vidis to by me ani nenapadlo 🙂

adros ano pristi tyden uz opet merime 😅 nektere uz naposledy jak tusim 😀

pak udelam zvlast tabulku s miminkama,jejich datum porodu a miry... 🙂 bude to lepsi 🙂
jak mi stylly napise vse potrebne tak to tam doplnim a uz budu jen doplnovat ostatni 🙂

oli jeste ze nemam veci pro maleho doma ale u tchyne jinak bych chytala taky paniku 😀

olienka12
25. nov 2009

🙂 no ja si davam nohy spolu do 1.1.2010 ked bude ta 10na konci je mi jedno kedy to pride 🙂)))))

roxy_1
25. nov 2009
olienka12
25. nov 2009

roxy a vies tam dat aj v kt.tyzdni je mimi narodene?

dorotkaa
25. nov 2009

alikaa, ziadne stresy, som na tom podobne s tymi nakupmi ako ty 🙂
chcela by som si uz konecne spisat zoznam co treba a pomaly sa do toho pustit...

minix, podla mna je to blbost co ti povedali, keby to bola pravda, tak by ma na to v robote upozornili...

roxy_1
25. nov 2009

oli klidne muzu dodat 😉

adros
25. nov 2009

roxy, tabulka je super. Dopises tam aj Barboretu?

roxy_1
25. nov 2009

dopsala jsem to za datum narozeni 🙂

roxy_1
25. nov 2009

adros napadla me jen nic nevim o datumu ani mirach... ☹

antoniab
25. nov 2009

ahojte

tak pondelkova poradna v ramci moznosti ok uvidime aky bude krvny obraz a cukor krcok od hospitalizacie bez zmeni placenta sa drzi a prietoky su ok odkedy beriem lieky tak vysadzovat ich nebudeme len si musim chodit kazdy den merat tlak a ak mi klesne pod 110/70 musim vysadit isobtin bambulka pribrala ale ked tu tak citam tak sme aj tak dost mali mame 1800g
lekar bol hrozne divny musim povedat ze ma sklamal za kazdy lekar tvrdi nieco ine a stresy nie su dobre no polopravdy ja zas tiez neuznavam vzhladom nato co sa stalo v snv sa zastaval nemocnice v snv ze v levoci su prilis opatrni mam chodit do rizikovej poradne a on mi dal poradnu 21.12 ja som sa vobec nezaujimala oto co sa stalo v snv pre levocu som sa rozhodla este predtym co sa stalo pretoze mame znamu lekarku sice na inom oddeleni ale lekari sa v nemocnici presa len poznaju
na druhej strane radsej byt prehnane starostlivy ako to mat nahaku 😒 kazdo padne ak by bolo nieco mam hned prist

dakujem za podporu vcera bol pohreb takze najdepresivnejsi den je zanami v celku som to zvladla dost dobre zakazali mi ist sa pozriet vraj tehotne by nemali nejake povery a tiez telo potom nieco vylucuje tak aby som nebola v kontakte trocha ma to mrzelo vzdy sa rozlucim spim potom bez vycitiek teraz som 2 noci spala zo zapnutou tv ale dnes v noci zaspim uz normalne tak som unavena

ja som kupila 2dudliky odporucila mi to sestricka v nemocnici kym mi zacne mliecko aby mi mala nerozzula uplne bradavky ak bude chciet dudlat tak jej ho dam ak nie tak nie prvy den aj tak babatka vraj vygrcavaju plodovu vodu no uvidime pre istotu

sobotu pojdem do mesta a dokupim si este nejake veci tieto 3 dni chcem polezat aby som to zas neprehnala s tym chodenim a buduci tyzden si dam uz doporiadku izbu a poperiem teraz som to nechala tak v izbe bola len klenba otec tam muroval dvere teraz ich este zalozi omaluje teraz sa prasilo tak som to zbytocne nesurila len som vysvetlila mamine co mam poprat ak nahodou ale najradsej si to urobim sama ved sa nato tesim cele tehu 🙂 nakoniec uz len postielku a bude to

blahozelam stilly mali je krasnucky take velke babo mam aj ja v brusku je to zvlastne prajem vela vela zdravicka 😵 😵

bebel evi drzte sa vsetky tehulky sa drzte inak premenujeme temu 😀 😀
nech sa to narodi uz kedy kolvek hlavne nech su vsetky babatka zdrave 😉

olienka12
25. nov 2009

Baby neviete co je s Marushkou? dlho nepisala

weronyca
25. nov 2009

Ahojte kocky,

mam pre vas novinku.Tak nakoniec to vyzera, ze budem rodit asi na Kramaroch.Drahy mi akurat vybavil lekarku. Primarku Boháčikovú. tak dufam,ze nebudem lutovat.

dadulka2000
25. nov 2009

Olie, mas pravdu,... marushka tu uz davno nebola.
mame vzruso v praci - kolegynina svagrina zacala rodit, tak mame last update z procesu 😀

dorotkaa
25. nov 2009

weronyka: kamaratka rodila u tej primarky a velmi si ju chvalila... ja chcem tiez rodit na kramaroch a zvazujeme este u koho, ale uvazovala som aj nad nou... manzel mi chce vybavit kamarata, tak uvidime este...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre