Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
27. nov 2009

jeeeej, zuzka, ta postielka je nadherna, myslim, ze aj nedockava ju ma 🙂

inac baby, neviete poradit< ked som tiez bruzdala po nete a hladala tie navlecky, tak na niektorej stranke som videla, ze predavaju aj latky s tym istym vzorom a teraz to za ten svet neviem najst. Chcela by som na postielku aj vreckar s tymi zirafkami, ale chcem si ho dat usit, lebo tie, co predavaju... no su krasne, ale akosi mi vadi, ze pri siti sa samozrejme nedava doraz na to, aby na vrecku bol pekny obrazok a potom to vyzera tak, ze tie zirafky nemaju hlavz 😠 a to sa mi nepaci. Ja viem, ze to je kvoli uspore latky, ale predsa....

nedockava4
27. nov 2009

ahojky 🙂
zaza...ja tu postielku mam uz doma...je uzasna...

zazalienka
27. nov 2009

adrika aj mne to teraz napadlo jak som to pozerala.. že niečo také ušijem.. možno len jednofarebné.. budem sa hrajkať trošíčka.. a povymýšľam nejaké blbostičky ešte..
my máme nebíčkovo modrú spálňu vymalovanú, tak doladím..
fakt ma tá postieľka oslovila, neskutočne sa mi páči..

bebel
27. nov 2009

Zaza krásna postieľka. 🙂

Ja som voči policajtom vysadená, detto vojaci- mám voči nim a priori neprekonateľné predsudky...sú to pre mňa gumy a basta...môj otec bol fízel a preto tak dopadol, idiot, ako dopadol - t.j. s guľkou v lebke.
Nebol žiadne neviniatko alebo obeť zásahu, len medzi hovadami ešte viac zhovadel, chvalabohu je už vyše 20 rokov po ňom.Nepoznám jediného normálneho a to boli mojími susedmi donedávna aj ľudia z Interpolu.
Mám na túto sortu/kastu ľudí proste alergiu.

zazalienka
27. nov 2009

super nedockava, tak som dobre vybrala.. len som chcela pre istotu ešte miery, aspoň výšku a neodpísali mi.. prosím Ťa vieš mi zmerať výšku od zeme po to "zábradlie" ? alebo to predné čelo.. vopred ďakujem..

minix
27. nov 2009

k.a.t., tangace nie su na mna, okamzite by som riesila mykozu. 🙂

nasla som takisto take stahovacie nohavicky, ale su od fy Anita, ale stoja liter. Zda sa mi to troska vela, aj ked som na ne nepocula vobec nic zle. 🙂

nedockava4
27. nov 2009

zaza....postielka je u nasich doma...tak zajtra ti to zmeram a poslem do IP, ok?

zazalienka
27. nov 2009

bebel, tiež názor.. každý máme nejaký postoj.. neriešim..

nedockava ďakujem..

nedockava4
27. nov 2009

zaza...nemas za co....niekedy zajtra poobede to budes mat "cierne na bielom" 😵 lebo doobeda idem ku kadernicke

dadulka2000
27. nov 2009

ahojte
to moje babo ma dnes asi tanecnu,... netusim co tam vystraja,....
🙂
dnes som dala malu do preschool na 3 hodky a tak som riadila, prala,... poviem vam ze vybehnem 2-3x hore po schodoch a fucim ako parna lokomitiva 😀 , ale ved sa ani necudujem pri svojich +18 kg (ak uz nie aj viac) 😅
takze co pisete jednociferne hmotnostne prirastky - len slepo zavidim 😉
katka, bebel, aj nasa mala spava sama a bezproblemov uz od 19.30 -20.00,... aj teraz chrni na 2-3 hodky. tak mam veget a varim sosovicovu polievku.
som taka hladna,..... 🙄
ozaj druhorodicky vedeli ste o tom ze druhy porod vraj viac boli PO?? koli tomu ze sa maternica tazsie stahuje po druhom babatku??? ja som sa to vcera dozvedela ako novinku 😝
drzte sa tehulky 🙂

k.a.t.k.a.
27. nov 2009

dadulka o tom stahovani maternice nestras 😒 ja som pri prvom steny skrabala od bolesti celu noc 😔 tohto sa desim zase

zazalienka
27. nov 2009

btw nikdy som si nedovolila súdiť ľudí, pokiaľ som ich osobne nestretla.. aj keď len všeobecne.. je pravda, že ľudia sú ľudia, ale pokiaľ sa budem povyšovať, alebo urážať, tak sa to otočí proti mne..

dadulka2000
27. nov 2009

katka,... ja som bola v pohode,.... ani som nevedela ze sa ma nieco "PO" diat. stale sa ma chodili pytat ci nechcem nieco od bolesti,... tak som si aspon zo slusnosti nieco vzala 😀
preto ma ta "sprava" teraz "sokla" 🙂

gucz
27. nov 2009

ahojte
dadulka o tej maternici som to aj ja už počula, ale či je to pravda neviem. Spýtam sa mamy ako to prežívala, rodila 3x.
Bože niekto mi asi cez obedný spánok vymenil dieťa, alebo čo , odkedy malá vstala, tak len reve, nie od bolesti, alebo že by jej dačo bolo, ale akoby nápočne, z nervičiek, asi ma z nej švihne... 😠 🙄

dadulka2000
27. nov 2009

gucz,... pevne nervy prajem
pusti jej oblubenu rozpravocku - ukludni sa pri tom 😉

andykca
27. nov 2009

jaaaj adros ake sme tam osveltlene hehe...krasa 🙂 teke belušky hehe....a tie body su supeeeer 😉

gucz veru pevne nervy s krpatou 🙂

hmmm a veru ani my neexistujeme bez uveru a leasing...aj ked predstava je to krasna - mali by sme sa ako v raji 🙂 pretoze tym padom by sme mali super platy a mali by sme z coho nasetrit 😵

adros
27. nov 2009

joooj, andy to by bola krasna predstava, keby sme mohli zit z toho, co zarobime a nemuseli by platit hypo.... 🙂 to by clovek fakt vedel nasetrit aj na kazdorocnu dovolenku... veru, krasna predstava, no snivajme dalej 😀

sisipetka
27. nov 2009

ahojky kocky,
narychlo sa hlasim, kedze teraz troska nestiham - ale docitat som vas pekne stihla 😉
Kati ja sa tiez bojim zavinovania maternice PO, kedze po sekcii je chuda zasita a teda bola to riadna bolest - aj ked mam dost vysoky prah bolesti, toto ma zlozilo 😅
A pridavam sa k 18 kg prirastku 😝 Akurat, ze mi to nikto neveri a kamosky pozeraju na moje brucho v 37tt akoby som mala este 2 mesiace pred sebou. No neviem, kde sa mi tie kila nabaluju, ale na rozume to nie je - demencia i nadalej pokracuje 😀
....posielam pusinky vsetkym kopkajucim babatkam....

marushka
27. nov 2009

ajoj sisi - jejda, tebe už svieti 37 😉 😉 😉 ako sa cítiš? si už pripravená vo všetkých smeroch? veď vy už ste o chvíľu tu 😉 😉 😉 ja len dúfam, že ťa nepredbehnem 🙂 😉 😉

bebel
27. nov 2009

Dadul/K.a.t. aj mne to kamošky 2. rodičky spomínali, že pri kojení 2. potomka sa maternica dosť bolestivo sťahuje...pri Brunovi som nič špeciálne necítila.

Gucz: Bruno mal včera svoj deň....ke´d prišiel drahý domov pozeral na neho jak puk a pýtal sa ma, či už dlho trvá tento jeho pološialený stav...a vyhlásil akútnu potrebu ísť krpca vyvetrať na čerstvý vzduch. Tam zase kňučal, že chce ísť na koňa a na varenú čokoládu a do hračkárstva...keďže sme mu v ničom nevyhoveli...tak sa zdúval, kľakol si na zem a pindal ako chorá vrana na našu adresu celú cestu tam aj späť, že chce iných rodičov.

Minix: viem ti ich kúpiť s 30% zľavou....Anita prádlo mám objednané v ma-ma.sk, len čakám kým prídu moje veľkosti. 😉

marushka
27. nov 2009

hm, inak čo sa týka toho druhého pôrodu - ja som už tiež počula všeličo, ale asi si počkám na vlastnú skúsenosť 😀

mne sa maternica rolovala bez akýchkoľvek problémov, zato bol iný problém - asi tak 24h.po pôrode, som začala mať bolesti v celom žalúdku, nemohla som dýchať, a bolesť mi strieľala do nôh - robili mi všetky možné vyšetrenia, 3x denne brali krv, pretože si mysleli, že niekde embolizujem ☹ ☹ ☹ nakoniec to prešlo asi po 3 dňoch, a uzavreli to s tým, že sa mi takto bolestivo upratovali vnútornosti na pôvodné miesto ☹

len verím, že teraz nás všetky problémy obídu 😉 😉 😉

bebel
27. nov 2009

Inak aj Clematis sa mi osvedčil, ešte skôr než som zistila, že mangelov bratranec v KE ju vlastní . 😎
Odporúčam nohavičky bodyformline a podprdu na kojenie z pregnant line.

dadulka2000
27. nov 2009

kocky,
tu u nas v uk, je pekne slnecno,... aj ked coskoro uz bude tma. 😎
ozaj, a sla som sa docurat od smiechu teraz 😀 , Elka si dala loptu pod tricko a hrdo prehlasila, ze je ako maminka teraz
uz sme spraskali sosovicovu polievocku,.... neskor este smyknem pizzu do rury,... a je to! 🙂

marushka
27. nov 2009

jáj a gucz - aj kubko terz pred chvíľkou vstal riťkou hore..., ale nejako sa nedávam vytáčať - celkovo asi mám pevnejšie nervy , asi priprava na dve detičky- iba som mu jednoducho vysvetlila, ako sa veci majú a nech sa s tým ďalej vysporiada sám 😉

bebel
27. nov 2009
bebel
27. nov 2009

Dadul: kamoškina malá (2 ročná) po narodení sestry, si vyhŕňala tričko a kojila bábiky..... a raz sme ich s kamarátovým synom (2,5r.) načapali pri hre na pôrod.....pritom tá malá pri pôrode nebola, ani nevedela ako sa rodí. 😀

dadulka2000
27. nov 2009

bebel,.... sa tesim co nas to caka za kopec srandy 😀
ja uz som tiez vysvetlovala ako sa "rodi",.... a Elka potom pri kakani si robi kontrolu ci tam nie je aj babatko nahodou 😀
marushka, zaujimava po porodna skusenost 😖

gucz
27. nov 2009

jéééj baby som sa dobre zasmiala, hlavne na Elke, že kontroluje či tam nieje babatko 😀 😀 😀

krpatá sa už ukludnila. Ja sa tie výbuchy revu tiež snažím ignorovať, však je to malé decko, no niekedy nevydržím... a dostane aj na zadok keď už som zúfalá. No našťastie ani jedno ani druhé sa nestáva často. Ale dnes v pohode, som si ju nevšímala. No a čím viac som si malú nevšímala, tým viac nervačila a rúkala. Vlastne ani neviem prečo, no možno preto, že sa zle vyspala, spala cez obed len hodinu. Nakoniec som zavolala segre, a keď zbadala, že telefonujem, tak odrazu aj plakať prestala, lebo chcela volať aj ona 🙂. A od vtedy je v pohode, kludne sa hraje. No ja som zostala akási unavená.... asi si spravím kafčo

sisipetka
27. nov 2009

Maruska, vdaka za opytanie...ja sa citim ok, mimi v brusku asi tiez...len v noci uz zacinam panikarit, ze ci je male ok a dnes uz som siahla po dopller monitore a o 4tej rano sledovala frekvenciu srdiecka 😅 Ale inac som rozum funguje celkom ok na tento tt - ani som nepredpokladala...
A ked aj predbehnes, nebudem sa hnevat 😀 ...hlavne, nech ste zdravi 😉
Kocky, tie vase deticky su zlate...uz aj ja chcem 😵

sisipetka
27. nov 2009

...som rozum funguje.... 😀 😝 ...to neviem kde cital som 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre