Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
21. dec 2009

oli, jedine, co som sa docitala, ze je dobre na tlak, je cesnak. Ale zas ten extra vhodny v tehu nie je 😒

minitrouble
21. dec 2009

olienka na vysoky tlak odporucam Magnezium !!!! ...ja ho nemozem brat lebo mam strasne nizky a ked mi ho pri romanke predpisali pred 2 rokmi tak mi klesol na 80/50 a normalne som ani v obchode nemohla stat v rade co som tam odpadavala 😉
adros - no najhorsie ze ja tymto "vychytvkam" neverim....aj ked jasne ze ich budem skusat ale pri romanke som fakt skusala vsetko...umyvala okna....presuvala nabytok...chodila peso na 4te poschodie a kazdy den do kopca a aj tak nic nezabralo - ale to som sa ani len neotvorila do terminu 😎 😀 ...tak uvidime ze ci to teraz zaberie 😝

minitrouble
21. dec 2009

antionia - drzime palce nech je babatko co najlepsie vyvinute ak by si uz mala rodit
prave dnes sme videli take 2ky - mali ze 2600 a 2700 😕 take boli malinkate - nasa romi nikdy taka nebola kedze sa narodila 4kilova a simonka uz ma tiez ovela viac ...takze take mini-babo nikdy mat nebudeme ...ale je to strasne zlatucke 😵 😵

olienka12
21. dec 2009

minitrouble beriem 3x do dna... asi nezabera

minitrouble
21. dec 2009

oli 😖 hmm tak to potom uz netusim - a vinko nepomaha na tlak? cervene? alebo tak? ...netusim veru ☹

antoniab
21. dec 2009

oli mi mame len 2224g v gestacnom veku sme len 33+5 a mali by sme byt 36+5 mala je tiez kp takze cisarak len to chcu vytiahnut na 2500g inak za 10dni sme pribrali 250g a predtym doma za 14dni len 140g
plecia dopichane od injekcii a ruky od infuziek mali sme aritmiu srdiecka ale uz je to ok
strasne sa bojim ale lekari hovoria ze tieto deticky potrebuju sice vacsiu starostlivost na zaciatku ale v prvych troch rokoch zivota dobehnu rovesnikov tak dufam ze to unas bude rovnake

bebel
21. dec 2009

Oli, pribrala si veľmi veľa....ten tlak je spôsobený brutálnou záťažou na srdce a cievy. Pomôže intravenózne magnézium.Preto je môj doki na nervy z každého kilogramu navyše. Pritom mám za normálnych okolností extrémne nízky tlak a teraz mám normálne hodnoty.
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...
http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

weronyca
21. dec 2009

Kocky mi sme dnes skoncili tiez na monitore.. maly sa mi tak zatlacil do brucha az som dychat nevedela. Lekarke som volala a vravela,ze ak mam velmi tvrde brusko nech dobehnem.ze ma jej kolega vysetri.navyse aj pohyby uz citim druhy den min. a po predvcerajsej noci co som vam pisala..no nedalo mi to.
Nastastie je vsetko OK..Len som u dokyho skolabovala, s mojim nizskym tlakom a ich vydychanym nemocnicnym vzduchom.. navyse mi vynadal,ze som sa sama trolejbusom dotatarila 😀
Otvoreny sme na spicku prsta,inak vsetko OK. vazime 2675g a kompozitny vek 34+4 ( to neviem co znamena) ze som o 2tt pozadu,ci ako? zabudla som sa opytat.

Inak ako ma lekar vzsetroval,este nikdy ma to tak nebolelo..

Antoniab drzyime s malickym prsteky aby ste este dlho vydrzali 2v1 a hlavne nech ste obe zdrave.

bebel
21. dec 2009

Minitrouble toto je môj recept na rozbehnutie pôrodu: počas dňe sex - 3 x, šport (behala som hore/dole po schodoch na TN hrad a robila čosi na spôsob stepaerobiku) , veeeeeeeeeeľa chilli na obed a škorica, ale to som už celú noc predtým mala pravidelné kontrakcie, ktoré ráno cestou v aute ustali. 😎

Antonia: len pre motiváciu....http://marek.balat.sk/marek/o-mne/
Marek je úplne rovnocenný s rovesníkmi 😉 Všetko bude fajn.

nella1
21. dec 2009

maminky takze jasne uz chapem 🙂 nebudem ja chodit pred koncom do nemocky na tie prietoky a kontroly tam, lebo doky mi to robi vzdy v poradni ked som u neho nakolko ma vsetky pristroje takze som rada 🙂 uz tam pojdem len rodit 🙂 uz mate prichystane tasky do porodnice 😀 ? ja uz ano...

antoniab
21. dec 2009

bebel dik ja sa stale utesujem ze utz nieje uplne presne

kazdej novej mamicky som sa v nemocnici pytala ci im sedela vaha ale vacsina mala tych 200g odchilku tak nato spolieham aj ja lekar povedal ze mala je pekne rovnomerne vyvinuta len to vyzera ako keby bol zle vypocitany termin co ale nepripada v uvahu tak to ma upokojuje lekar mi skontroloval aj hlavicku ci su komory rovnake a vsetky organi su fajn cysty nezvacsene je to sposobene placentou a vystelkou placenty niekto tomu hovoril ze postielkou placenty

chcem este vydrzat sviatky a potom uz nech to ukoncia

plivit
21. dec 2009

neviete mi poradit stým CI niekto? ☹

k.a.t.k.a.
21. dec 2009

plivit CI - cervikalny index - cervikalne skore to je to iste
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zdenka73
21. dec 2009

Ahojte! Dávno som tu nebola, tak som vás aj konečne dočítala, tak oneskorene gratulujem Janke k Oliverkovi, je krásnučký, tak hlavne veľa, veľa zdravíčka.

Zdá sa, že sa už ďalšie chystáte rodiť, tak som zvedavá, či aj dievčatká sa budú pýtať na svet, alebo stále len chlapci.

botis
21. dec 2009

ahojte no ja by som to uz tiez mala rada za sebou, tiez uz sa tak nesetrim, lebo viem, ze maly uz je ok, v tomto tyzdni sa mi narodila aj malika tak uz som vklude
zajtra idem na kontrolu do Ruzinova, myslite, ze by mi spravili utz na poziadanie? lebo mam az 30.12 a naposledy som mala 2.11. sa mi to zda strasne davno
ja mam dnes strasne tvrde brucho cely den a aj ma dost boli, len kontrakcie ziadne ani nic...skoda, som dufala, ze sa to uz rozbehne, no nic, uvidime zajtra
inak vy este soferujete? ja este hej ale uz ma mm nechce pustat aj ked mi to nerobi ziaden problem...

minitrouble
21. dec 2009

botis - mozes sa skusit na to spytat ale podla mna skor nie, asi ak budes chciet sono skor ako si objednana tak jedine v nejakom sukromnom centre za poplatok 😉
a hej ja este soferujem ale uz len take kratsie trasy - alebo s niekym dospelym v aute aby ak sa neico stane sa mohol dakto postarat o romi 🙂

bebel
21. dec 2009

Botis šoférujem denne, SC-BA a pozajtra idem do TN na otočku .
Šoférovanie mi vôbec nevadí. Dnes mi tiež tvrdne brucho 🙂 svalstvo sa pripravuje, keby som nebola tak lenivá, mohla by som už aj pocvičiť panvové dno.
Nella mne sa tiež môj doki ponúkol robiť poradňu až do konca....ale aspoň pre kontakt s pôrodníkom sa mu idem do TN ukázať a dohodnúť na pôrode.

olienka12
21. dec 2009

botis ja soferujem uplne v pohode,jedine co mi robi problem je nastupovanie a vystupovanie vzhladom na to,ze ma priserne boli lonova kost 🙂
u nas aj par dni po snezeni cestari stale spia a v celom meste su neodhrnute cesty a kolaje jazdeneho snehu bocne ulicky su uplne ako lad,tak chodim opatrne,ale nerobi mi problem soferovat 😉

ives77
21. dec 2009

ahojte už asi búvate čo sa mne moc nedarí,celý čas ste písali aké ste choré a ja som sa držala fajn a teraz ku koncu som fajn ochorela aj ja aj mm ☹
kočik ja už v albe tak ak chcete kuknite nan 😀

minitrouble
21. dec 2009

ives - ani ja este nespim....ja uz sa aj bojim ist spat lebo uz vidim ako sa zase za 2 hodiny zobudim....a potom zase a zase....celu noc sa budim ☹ 😒
pekny kocik ;) a vidim ze uz mas aj pomocnika na kocikovanie prichystaneho s nim 😅

weronyca
22. dec 2009

My o spani ani nehovoRte ja som hore v hod. intervaloch

gucz
22. dec 2009

Dobré ránko
tak vidím že viaceré sa "dobre" vyspíme... ja by som si podľa vychádzok na wc mohla riadiť budík. No a ešte k tomu mi malá čím ďalej tým skôr vstáva, dnes to bolo o 5.30. Ja sa už asi nikdy poriadne nevyspím... najbližšie dva roky určite 😒

weronyca
22. dec 2009

Gucz no bude to zaujimave. Ty mas malu a nevyspis sa, javzatial nikoho a som na tom rovnako. A s tym vstavanim na wc. Ja mam tiez pocit, ze niekde v tele mam nejake cidlo na budenue v rovnaku hodinu. Vzdy s odchylkou par min. 4.10 a potom uz za nic zaspat:(

minitrouble
22. dec 2009

ahojte ...no ja som tiez bola v noci hore asi 2x a teraz od 6tej uz nemozem spat .....mne sice mala spi a este aj dlho bude ale co z toho ked ja nemozem ☹
ak by bola simonka taka ako romanka tak by som sa po porode super vyspala ....romi mi od prichodu z porodnice sa budila najprv 2x za noc a asi po 2och tyzdnoch uz len 1x za noc ...pripadne prespala celu noc 😵 😵 booooze nech je aj simi taka ista 😵 😵

k.a.t.k.a.
22. dec 2009

minitrouble tak to ti len ticho zavidim take babo, to moja bola hore kazde 2-3 hodine minimalne polrok a velmi dlho trvalo kym prespala ako tak celu noc, aj teraz sa budi na caj 😖 Ale zase sa vravi, nechcem ta strasit 😀 ze druhe dieťa byva opak prveho, tak ja sa zas na to spolieham 😎 😀

minitrouble
22. dec 2009

katka - no sama som zvedava ze aka bude simi 😉 🙂 zatial je cele tehotenstvo ako cez kopirak tak mozno aj simi bude ako kopia romi a mozno nie ...no ved potom dam vediet 😝 🙂

genialna
22. dec 2009

Olienka, co na tlak?? ..ja ho mam tiez vysoky a mam pocit, ze mi nepomaha nic. Dr. mi nakazal jest 6x denne magnezium. Dokonca som prestala pit sytene vody, jem neslane jedla, nerozculujem sa a vela oddychujem... No a nic.. Tlak stale rovnaky.. Dr. mi povedal, ze mala je uz velka a asi na vsetko tlaci.. Dnes idem k nemu a ideme to riesit tabletkami na znizenie tlaku, kt. predpisuju v tehotenstve.. 😒

katka22r
22. dec 2009

dobre ranko kocky tak ja som tuto noc spala celkom dobre,uo o 20tej som zaspavala a vstala som az o 3 na wc....a tak o 7 ked som bola strasne hladna 🙂 co mate na obedik?a dnes na plane?my mame buchty na pare kedze cez sviatky bude len masko a ine maskrty....vsetkym co dnes idete alebo ste uz isli na vysetrenia drzim palce.....dnes idem konecne postavit stromcek..juchu sa tesim viac ako male bejby...u nas zasa nasnezilo som zvedava ako to bude vyzerat ked do toho pride ten hnusny dazd co ho hlasia 😠

minitrouble
22. dec 2009

my sme dnes navarili zemiakovo-cukinovu polievku a spagety (lebo tie si tak skoro po porode nedam 😅 ) ...3 mesiace po porode chcem dodrziavat prisny rezim ako pri romanke...vsetko len na rasci - kura, ryza a korenova zelenina ...maximalne ako prehresok nanuk alebo biela cokolada a ako ovocie jablko 😎 😖 bleeee este teraz mam odpor voci kuratu co som jedla ked sa romi narodila - ale je pravda ze po takomto rezime romi nikdy negrckala ani ju nikdy brusko nebolelo kedze som si fakt davala bacha na to co zjem 🙂

zazalienka
22. dec 2009

ahojte, no ja posledný týždeň spím ako bábatko, ani na WC sa nebudím, včera som síce do pol noci varila karamel, ale ako som si ľahla, vstala som o pol deviatej..
za chvíľu idem prvý krát na poradňu do nemocky, neviem čo ma tam čaká, vždy som tam bola akurát na návšteve a naposledy na exkurzii v pôrodnici.. no som zvedavá..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre