Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

weronyca
22. dec 2009

Baby mne sa mlezivo spravilo zatial len raz aj to asi 10tt do zadu. Dufam ze to nebude znamenat ze budem bez mlieka

bebel
22. dec 2009

Wero neplaš sa.......ak bude dopyt zo strany dieťaťa, bude aj ponuka, ver mi ...fakt to tak funguje. 😎

slovakia80
23. dec 2009

Dobre ranko 🙂

alikaa u nas v Po je to s epiduralkou tak,ze ides na prednasku,potom podpises ziadost a zmluvu,tak do tyzdna ti pridu tie papiere domov potvrdene a podpisane riaditelom nemocnice,no a potom do dvoch dni zaplatit.
mne bolo povedane,ze keby som nahodou rodila este predtym ako mam zmluvu v rukach a zaplatene vobec to nevadi,staci len na prijme povedat,ze mi ju podaju a zaplati sa po porode,boli fakt ochotní 😵

Inac k tomu puchnutiu noh,obmedzila som pitny rezim (teraz je to tak 1,5 l tekutiny a to sa musim riadne sledovat) a nozicky su naspat v pohode,takze u mna to zabralo,bolo to fakt miestami na nevydrzanie 😝

minitrouble
23. dec 2009

bebel 😀 - s tym kolostrom naapodobne ...ja sice nekojim presne 11mesiacov ale taktiez sa mi nidky neprestalo tvorit a po porode som ho mala pri romi tolko ze som ho tam v nemocke odstrekovala aj pre ine deticky 😅 😅

minitrouble
23. dec 2009

weronyca - neboj...ono sa skor vynimocne tvori pred porodom 😉 🙂 ...normalne sa ti zacne tvorit tak do 3-5 dni po porode 🙂 ...aspon ta tak nebolia prsia tak bud rada 🙂

tyta
23. dec 2009

Ahojte, baby, ktore sa chystate na prednasku o EPI na Antolsku, tak ani dnes nechodte zbytocne, vraj nie je, az na buducu stredu o 14:00. Teraz som telefonovala s ARO. Pekny den 🙂

katka22r
23. dec 2009

dobre ranko kocky,oli drzim dnes palce,daj vediet ak sa maly narodi...noo dnes je pocasie na h....ako kazde vianoce...uz vsetko porobene kocky?mna dnes asi 3x navstivili poslickovia inak celkom v pohode noc...zajtra uz mm doma tak fajn aspon nebudem tolko vysedavat pri pc...dnes bude strasna nuda,som chcela ist s nasimi na nakup ale po tom pocasi ma nikto vonku nedostane 😒

olienka12
23. dec 2009

Katka dakujem, akurat som sa zobudila a idem sa chystat. Katka od rana idu filmy a rozpravky,ja by som to takto riesila. Stale verim,ze ma este dnes pustia domov a budem moct robit salatik a chystat stedrovecernu veceru🙂

minix
23. dec 2009

ahoj tyta, dik, viem, ze niektore baby sa tam dnes chystali..a takisto aj ja, ked som bola teraz rano na krvi, tak mi povedali, ze ci idem na dnesnu prednasku...evidentne niekde viaznu informacie a bojim sa, ze niektore sa tam prezenu zbytocne...:(

alikaa, ja som na tej prednaske na antolskej bola minuly tyzden, musis si to vypocut, napisat tam meno doktorky, ktora ti to zosumarizovala, dostanes papiere, kam potom tvoj doktor napise stav a take somariny, ja som napriklad mala v pondelok prvu poradnu, bavili sme sa aj o epi, na co mi doktor dal automaticky dnes urobit krvny obraz, koagulacie a protilatky, kedze som negativna. Netusim, ale pokial nemas zazmluvneneho doktora, tak ten postup by sa predsa nemal lisit, tehotna ako tehotna, len je rozdiel v platbe

Ale tento vianocny cas nam moc nepomohol.:(((

minix
23. dec 2009

a starosti s kolostrom a podobnymi vecami si nerobte, ja mam zatial saharu. 🙂)))

katka22r
23. dec 2009

oli tak snad ak ta nepustia tak sa budes tesit s maleho drobca....naozaj vsetko dobre a minix ja mam tiez saharu mne nic netecie 😀

zuzuxx
23. dec 2009

Ahoj Lopezka, asi som ta videla v poradni. Sedela si skoro pri mne. Ak si to bola teda ty, lebo tiez som bola na krv a asi si potom isla ty 🙂
Na ten pristup tiez strasne nadavam, ja som nebola vysetrena uz ani minule a ked som sa teraz dozadovala skontrolovat, ci je vsetko ok, tak mi povedal, ze neni treba aj tak mozem kazdym dnom porodit 😠 Ma teda riadne dozral ten ich pristup 😔

olienka12
23. dec 2009

Ako tak citam,tak v tej Blave mate pristup na rit, beru to zaradom ako v potravinach... ja si zatial nemozem stazovat na PO nemocnicu,dokonca ma pristup dr.a sestriciek milo prekvapil, dufam,ze im to zostane 😉

roxy_1
23. dec 2009

Ahoj holky

vcera jsem nemela cas sem vletet....3 dny nakupu za mnou a dneska uz jen doma...

prominte za vyraz ale sere me to pocasi,vsechen snih je pryc a misto toho tady prsi 😒 takze Vanoce na blate ☹

dana srdecne gratuluji k malicke,konecne prvni holka do party 😀 tak at jste zdravi 🙂

sisipetka maly je krasnyyyyy 😵 snad se brzo rozkojite a bude vse ok asi to chce trpelivost 🙂

oli hodne stesti dneska 😉 dej nam urcite vedet jak jsi dopadla 😉

k.a.t.k.a.
23. dec 2009

No jo, tak to vyzera ked hlavne mesto ma len 3 porodnice 😝 Velke gratulujem tomu kto dal zavriet dalsich xy porodnic 🙄
Ale zase moj dr. ma odspodu pozrel a vzdy aj pozrie, zalezi asi od lekara, neviem

krpuch
23. dec 2009

aj mna lekar vzdy pozrie odspodu, ale kedze som od polovice novembra nebola na utz, chcela by som vediet ako mozu lekari potom zachytit, ci ma tehulka dostatok plodovej vody.
inak, kamoske co mala termin 1.1. sa dnes rano narodil chlapcek, vraj mala bezproblemovy 20 minutovy porod - 1. dieta. Normalne jej zavidim, ze to ma za sebou.
Bebel to nejak nevychadza s tym tvojim kojenim, si vravela, ze si kojila rok a pol, maly ma tri a vyse 2 rokov nekojis... 😀

k.a.t.k.a.
23. dec 2009

krpuch a nenapadlo ta ze by mohol mat 3,5roka? 😀 Po trojke už tu na koni mesiace nepise 😉

genialna
23. dec 2009

Ahojte bruska,

tak ja sa dnes hlasim opat po kontrole.. a zatial z domu.. 😉 Dr. ma kompletne vysetril, urobil mi monitor, ult., zmeral tlak, poslal moc na vysetrenie, zobral zase krv a uvidime.. Vecer si volame ake boli vysledky a podla toho uvidime.. Nastastie co sa bambulky tyka, vsetko bolo ok, dokonca aj ten tlak bol dnes dobry.. Na tlak mi nasadil Dopegyt a idem tam znova najneskor v pondelok. Takze ak sa mi nezacne dvihat tlak, cez sviatky to vyzera ze budem doma.. 😉

btw, mna Dr. vzdy vysetruje zo spodu.. na kazdej jednej kontrole.. Asi naozaj zalezi od lekara..

lopezka
23. dec 2009

dobre ranko tehulky 😀

tyta, to fakt dnes ta prednaska na antolskej nie je ????? 😖 😠 ..... lebo mne len vcera alika povedala, ze sa tam pytala a vraj je ......do kelu tak ako potom ??? 😖 😠 ... ale samozrejme diky za infosku, tak sa teda nebudem zbytocne trepat, mam aj doma co robit 😎

zuzuxx, a ktora ze si bola ty ? .....nenapadlo ma, ze tam bude este niekto z nasej temy, len alika sa dopredu ohlasila, ze ide 😀

katka22r
23. dec 2009

ahoj no zalezi od gynek.kocky mna moj gynek.vysetril zo spodu len 2x inak stale cez ultr.

lopezka
23. dec 2009

baby, doteraz ma vzdy pozerali v poradni aj odspodu .....ved som chodila k mojmu dokymu ......a pred tyznom som bola 1.krat v poradni v nemocke ....to ma tiez pozeral ..............len vcera bol nejaky blby day a asi henten doky nebol zvedavy na nase **** 😀 😀 😀 ......nevravim, ze ma prehliadky vzrusuju, ale fakt hlavne teraz som bola zvedava, co a ako .....cez sviatky 😎

uvidime, co bude v utorok 😠

inak vsetkym zelam pekny den 😉 my si este ideme s mm do auparku pozret njaky darcok 😀

dana333
23. dec 2009

ahojte babulky, idem sa všetkým poďakovať za gratulácie a pripájam sa k gratuláciám pre sisipetku- takže už sme dve januárčatá na svete. sisipetka aj ja som rodila cisarákom a mlieko som mala do dvoch dní, ale nestrachuj len to treba stále skúšať a nevzdať to a ono to dôjde, u každého je to individuálne.

roxy_1
23. dec 2009

dana je vas uz trochu vic ...kukni 🙂 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

dana333
23. dec 2009

no tak to je nás už ozaj dosť, len nech sú všetci drobci zdraví a bude všetko OK. Už som tu dlho nebola, takže som nestíhala čítať dozadu, len pár strán

roxy_1
23. dec 2009

erim ze jak prckove prijdou na svet tak budeme mit trochu vice jinych starosti 😀

tyta
23. dec 2009

Lopezka - no ja som dnes chcela ist na tu prednasku, len som presne nevedela, o kolkej to je, zavolala som na recepciu, odtial ma prepli na ARO a tam mi nejaka pani, co to zdvihla, povedala, ze dnes prednaska vraj nie je, az o tyzden. Ale skus tam zavolat, ci ti povedia to iste 🙂
Inak ja tiez zacinam mat blby pocit z Antolskej, vcera ta poradna v nemocke bola akoby sa na mna niekto pozeral od dveri a dnes som sa 10 min vyhadavala so sestrickou na ultrazvuku, nech ma na bud. tyzden objedna na prietoky, co vcera doki kazal, sa ma snazila presvedcit, ze tam neni miesto a ci to fakt potrebujem...
Tento vianocny cas nie je ziadna vyhra a tipujem, ze januar nebude o nic lepsi, lebo zacnu lyzovacky 😒

weronyca
23. dec 2009

Ahojte kocky.. Hodila som na tuto stranku jednu otazku ohladom mojho utz a kompozitneho veku dietata a neviem ci te p.lekar nepochopil mna alebo ja som blba...

http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

alikaa
23. dec 2009

V pondelok na prednaske "otecko pri porode" nam povedali, ze urcite na 100% ta prednaska o epiduralke dnes bude. Ale tak nebudem sa tam zbytocne trepat cez celu BA, ked tam tyta dnes volala... Trosku nezodpovedne od nich (asi ako cely lekarsky pristup v BA). Tyta, dik za info.

Minix ake meno dr. co mi zosumarizovala? Co mi kto mal zosumarizovat? Ja dufam, ze buduci tyzden na kontrole uz bude nejaky normalny doktor (aj keby nebol ten koho si chcem zazmluvnit) a mi k tej epiduralke povie viac, pripadne ma posle na vysetrenia. Lebo ten vcerajsi bol riadne trafeny.

lopezka
23. dec 2009

Tyta diky este raz za infosku 😀 ....inak ked si blizsie pozeram tvoju fotku, tak aj teba som tam vcera videla, bola si predomnou 😀 😀 😀

roxy_1
23. dec 2009

weronyca ja se ptala svoji dr. podle ceho se da nejlepe urcit kompozitni vek plodu,ze mam z 31tt UZV kazdou odchylku jinou.a ona mi rekla ze nepresnejsi urceni stari plodu je z UZV z 12-13tt a podle toho se nejvice ridi,plod uz pak dorusta ruzne,ne kazde miminko ma porodni miry stejne.... 😉
tenhle doktor to asi myslel stejne tak 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre