• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Január/Leden 2010

21. októbra 2012 
Tyta, tak teraz neviem, nejak sa mi tie mena splietli :grinning: :grinning: :grinning: takze to bol Jancok minule ? :confounded:
no uvidime, tak aj ja zajtra dojdem rano a uvidime, kto bude mat "sluzbu" :wink:
28. dec 2009 o 20:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak aj koli sekcii sa dava klistir? :sweat_smile: tak dufam ze to prezijem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: uz mam stoho taky gulas ze najlepsie by bolo sa zobudit az po 7dnoch ked bude povsetkom a mala bude pekne spinkat v postielke :dizzy_face: :dizzy_face: haha ze krasna predstava :grinning: :grinning:
tak som zvedava ci nebudem patrit k tym co po porode tvrdia nikdy viac :rolling_eyes: :grinning:
28. dec 2009 o 21:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
meggie myslim ze koli tlaku si ta tam nechaju aj ked len napar dni somnou tak lezala jedna baba tak v 37tt 4dni urobili jej vysetrenia a potom pustili domov ale zalezi aj od nemocnice unas su dost pedantny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. dec 2009 o 21:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte,
vidím, že aktívne riešite EDA, spinálku a celkovú.
Ja mám zlú skúsenosť s pichaním do chrbta, tak u nás bude buď indiánska,t.j. zahryznem sa do ruky :grinning: / svojej alebo manželovej/...a ak nastane nejaký prúser, budú to musieť riešiť celkovou aj za cenu ohrozenia kojenia a horšej rekonvalescencie.
Dnes na kontrole doki spokojne skonštatoval, že pokiaľ mi nerupne voda ....určite ešte 2 týždne v tomto spolužití vydržíme. :slight_smile: Berie si v januári dovču, tak chcel, aby ma budúci týždeň pre istotu checkol pôrodník v nemocke a 13.1.2010 mám dobehnúť zase k nemu na prietoky .
Ja som klystír nechcela ...kúpila som si v lekárni YAL a nebol problém si to aplikovať....a ani taký problém sa s prehľadom v pokoji vyprázdniť.

Tento rok som kávičkovala úplne so všetkými kamoškami, čo žijú mimo SR....tak sa teším z dnešného dňa, lebo neplánovane sme mali babský čajíčkový dejchánek s 2 babami, ktoré mám rada a skoro 2 roky sme sa nevideli.

Zajtra balíme a v stredu ráno vyrážame do hôr. Teším sa na svieži horský vzduch a kamošky na Silvestra.
28. dec 2009 o 21:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte,
boze baby vy ste toho popisali za cely den :slight_smile:
my sme lietali po navstevach cely den,.... aj novu postel sme boli obzerat. sme sa nasmiali, zacali sme na rozpocte 500£ na nete a skoncili pri tom ze musime kupit novy vacsi dom 500 000£ - aby sa nam postel (ktora bola super - ale velka) zmestila do izby :grinning:, takze sme sa nikam nedopracovali.
zajtra mam podobny lietaci den (nastastie mi uz je lepsie) a poobede midwife - tzv kontrolu - zase budem medzi dverami za 2 min odbavena.
normalne vam zavidim, ze aspon viete na com ste po pozreti,... ja nic. a kedze vsetky vysledky (moc, tlak, pohyby) su OK, tak sa so mnou ani nezaoberaju.
fakt neviem co je lepsie - ci horsie.
bebel,.... aj so mnou si kavickovala,... (aj ja som mimo,...mas pravdu) :grinning: , a prajem super pobyt na horach. ozaj a je daky sneh???
krasny vecer prajem
28. dec 2009 o 21:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dadul podľa mňa je to ku prospechu veci :grinning:, aspoň ťa ničím navyše nezaťažujú...a ty sa nestresuješ nad malichernosťami , ktré sú v rámci tvojho stavu stále v norme. :wink:

Snehovú situáciu mi bude reportovať kamoška, čo tam má chatu a vyráža už zajtra ráno, aby ju vykúrili a upratali.
28. dec 2009 o 22:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dnes sme boli inak opät na nakupoch :sweat_smile: v Parndorfe .. stary ma isiel zozrat za to, tolko ludi co tam bolo, dobre ze sme az v Gattendorfe nestali kvoli semaforom :sweat_smile: a manzel debilne poznamky, ze cely vychodny blok sa drbka na vypredaje a my medzi nimi :grinning: , lebo pred nami zrovna nejaky Bulhari stali ... ale tak zase sa mi podaril dobry ulovok pre malu Geox vysoke topanky za neuveritelnych 24Eur :sunglasses:
28. dec 2009 o 22:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Lopezka a Katka minuly utorok tam bol Jancok, nie Janac. Janac rodil Drobca a pochvalovala si ho. Ja tam tiez zajtra idem, tak sa tam mozno vidime.
28. dec 2009 o 22:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Babule vsetky spite?? Vam zavidim...
28. dec 2009 o 23:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja nespim, skor ako o 2.00 do postele nejdem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. dec 2009 o 23:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
A co nemozes spat cipreco?
28. dec 2009 o 23:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte kočky čo ešte nespíte,ja tiež v poslednej dobe neviem spávať...
dnes som bola na kontrole a všetko je ok kontrola o týžden a vy ako?
28. dec 2009 o 23:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, tak aspon, ze ste vsetky ako tak vpohode
ja idem zajtra rano do Ruzinova na poradnu, tak uvidim
dobru noc
28. dec 2009 o 23:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no nemozem, mozno by som aj mohla, ale zvykla som si :stuck_out_tongue_closed_eyes: asi sa bojim ze mi nieco ujde :grinning:

tak strasne sa mi nechce ist na poradnu zajtra :stuck_out_tongue_closed_eyes: uz len to vstavanie rano :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. dec 2009 o 23:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Kati to poznam. V posteli je fajn ako travit pomaly polovicu dna niekde v nemocke.
28. dec 2009 o 23:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby, ktore sa zajtra chystate na Antolsku, tak viete poradit, kto zajtra vlastne ordinuje v tych dverach c. 27? Nechcem sa znova dostat k Jancokovi ako minuly tyzden. Rada by som zastihla Janaca. Viete niektora, kedy tam bude ordinovat?
28. dec 2009 o 23:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
alikaa tak to netusim, ono sama sestricka ma upozornila nech sa tymi ordinacnymi hodinami vobec neriadim :confounded: je fakt ze teraz je dovolenkove obdobie a este k tomu su to aj porodnici, takze hocikedy mozu byt prave pri porode .. ale zas na tej hlavnej chodbe je dost ordinacii kam este mozme ist :sweat_smile:
29. dec 2009 o 00:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte tak prva noc v nemocke bola strasna dali mi na izbu babu kt.sa usta nezatvorili a tak este o 2veselo trkotala dnes by mala rodit tak sa snad dalsiu noc vyspim... Inak je tu hrozne horuco celu noc mame vetracku otvorenu... Po porode chcem jednoznacne samotku
29. dec 2009 o 06:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Fuu leni a co si jej nieco nepovedala. Vykukavaj katku mozno budete spolu. Dnes s tebou budu co robit? Myslime na vas.
29. dec 2009 o 06:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dobré ránko

tak aj ja sa pridávam k nespavcom, nestačí že chodím na wc ako na hodiny klavíra, ešte k tomu aj nemôžem potom zaspať a keď konečne zaspím, tak mi treba zasa na wcko :confounded: . Cítim sa, ako by ma niekto v noci zbil.....

leni ukecaná baba je ešte v pohode, tej môžeš povedať nech je ticho... Ja keď som ležala po pôrode na gynde, tak mi dali na izbu olašsú cigánku čo potratila svoje asi 11 dieťa a to bol záhul. Tá o ôsmej večer zaspala a chrápala ako kanadský drevorubač, takže sa nikto v okolí našej izby nevyspal. No a tie inteligentné reči, na tie nikdy nezabudnem. Ona si ani nepamätala ako sa volajú všetky jej deti a koľko majú presne rokov. Ešte že ma v ten deň preradili na izbu matiek, lebo by som z tej nemocnice asi ušla.
29. dec 2009 o 07:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dobre ranko babulky :grinning:

gucz, tiez chodim na wc prisambohu kazde 2 hodky :grinning: ale snazim sa neprebrat moc, idem skoro poslepiacky ......rychlo zalahnem, ale aj tak mam pocit, ze len co zaspim, musim ist znovu :angry: :confounded: :unamused:

teraz sa mi zase nedalo prebudit a to musim ist do tej poradne :confounded: ..... keby tam bol teda aspon nejaky normalny lekar .....no ved baby uvidime, na koho budeme mat dnes stastie :angry:

pekny den vsetkym :grinning:
29. dec 2009 o 07:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
olienka vazne tam je tak horuco?tak to si mam vziat na spanie len niejake tricko?ved uz aj ty sa mozno budes zajtra tesit s babenka tak si to uzivaj....ja sa zajtra ozvem ak si ma tam nechaju oki?ja by som tej babe asi nieco povedala
29. dec 2009 o 08:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj holky

oli chudatko co to tam mas za zenskou.... :grinning: :grinning: z tohodle ja mam taky obavy koho vyfasuji na pokoj :unamused: snad nejakou v pohode maminu,i kdyz ja jsem ukecana taky,ale vim kdy mam byt potichu tak snad si to zase pro zmenu nebude rikat ta druha mamina o me :grinning: :grinning:

gucz ja bych to nedala....to sis taky uzila sve :sweat_smile: mit ciganku na pokoji bych nechtela,ale slysela jsem ze ty prej rodi doma...no nevim :grinning: :grinning: nejsem rasista ale tenhle typ lidi me vytaci protoze se neumi chovat.....

juuuuu me uz dneska sviti 40 ufff uz to mame treba za par,nebo taky ne :sweat_smile: uprimne ja se vubec necitim ze bych mela jit rodit..... :wink: ale uz mi i ostatni rekli ze mi kleslo bricho,dokonce i manzel :grinning:

adros a ostatni kdo ma dneska kontroly preji aby dopadly dobre....na adros jsem obzvlaste zvedava,mame prece stejny termin :sweat_smile:
29. dec 2009 o 10:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Práve aj pre toto budem rodiť tam, kde ma poznajú a nedovolia si šupnúť ma na izbu s niekým, kto by ma mohol obťažovať svojou prítomnosťou.
Pri Brunovi som bola s babou okolo ktorej chodili všetci po špičkách a oslovovali ju pani doktorka.
:grinning: Až 2. deň mi Silvia (tak sa volala) ozrejmila, že je známa advokátka a zastupuje v sporoch aj zdr.poisťovne, takže v nemocnici si na ňu dávali sakra pozor, aby bola spokojná.
Keď mi sestričky odpapuľovali na prosbu o kávu, ktorú mi naordinovali zúfalí anesteziológovia, že nie sme v hoteli a oni kávu nemajú... tak tam narobila taký čorbes na oddelení, že sa mi chodili ospravedlňovať ešte 3 dni po tom incidentne, kedy som dala peniaze študentkám-ošetrovateľkám, aby mi nejakú kávu kúpili v bufete, lebo vtedy som nemohla chodiť.
29. dec 2009 o 10:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bebel esteze nepijem kavu :grinning: kocky a co vlastne vsetko treba vybaviit po porode?treba ist na matriku no ako manzel,do poistovne vybavit karticku poistenca,nahlasit babo u obvodneho lekara,ja viem ze potom aj rodny list odniest do prace a este nieco?
29. dec 2009 o 10:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ako nechapte ma zle ona nebola zla pokecali sme ale ked je clovek unaveny a zakazdym ked zadrieme tak ho zobudi nejaka poznamka alebo otazka... Teraz som unavena a stale nieco lieky,infuzka,ctg...snad nieco schrupnem pred obedom. Katka zajtra este nebude babo urcite stvrtok mozno ale aj tak sa chcem dohodnut s dr.na 2010 ak to vysledky dovolia. Uvidime.
29. dec 2009 o 10:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nooo tak super jasne nechaj na novy rok aby si bola v jojke:slight_smile:))drzim prsteky ja ak sa tu zajtra neukazem tak to znamena ze ostavam aj ja v nemocke a dame dakde rande:slight_smile:napis mi potom do ip cislo na teba:slight_smile:
29. dec 2009 o 11:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte

oli tak to si viem zivo predstavit jak to v nemocke funguje vzdy ked ma pustali tak sestricka hovorila konecne budete mat doma klud nie :grinning: :grinning:
neustale lieky vysetrenia infuzky a pocuvanie oziev 3x v noci ked spis a len sa preberies nato ze ta niekto odkriva a ide ti sahat na brusko :stuck_out_tongue_closed_eyes: a tiez som mala babu co neskutocne chrapala ale mala som robotnicke stuple v usiach a rano som pytala sestricku aby ma prelozila ale ju pustili tak som bola nesmierne stastna a ciganky maju zvlast izbu co je super
ale zas potom som dostala super babu a strasne sme sa nasmiali ma termin myslim 6.1 tak dufam ze ju este stretnem aj sme si vymenili cisla :slight_smile:
ja by som chcela nadstandart teraz niet nad samostatne socialky ale ked som vcera v poradni videla ten pocet januaroviek tak sa mi isto neujde ked je na oddeleni len jedna izba takto upravena :rolling_eyes:

jaj este som sa chcela opytat aj po sekcii sa krvaca mozno hlupa otazka ale minule ma napadlo kto mi bude menit vlozky ked budem len lezat :sweat_smile:
mate uz predporodne sny mne sa celu noc snivalo jak ma napichavaju asi si poziadam nech mi posunu termin lebo do 12 zo siviem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. dec 2009 o 11:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Antonia prvych 24 hodin co lezis, ti menia vlozky sestricky, aj ta umyvaju pred vizitou, aby si bola pekne cista. Odpoved, ano krvacas - ja som 19 dni po sekcii a este stale pouzivam vlozky, kedze vzdy nieco zo mna lezie :sweat_smile:
29. dec 2009 o 12:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sisipetka dik no tak to bude zvlastny pocit a ja taka stidlivka :sweat_smile:
29. dec 2009 o 12:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok