Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

prdecek
6. máj 2009

bielanevesta tobě taky 🙂

bielanevesta
6. máj 2009

Kujúúúúú 😵

kaktusik007
6. máj 2009

jaaaj, ani neviete, ako vam zavidim 🙂)) ale v dobrom samozrejme 😀 - my sme sa hodne snazili, som sialene unavena a uz asi tyzden je mi poriadne divno, pomaly nezvladam jazdu autom ci autobusom bez toho, aby mi zastavili kazdych 5 kilometrov, ale... na testik je moc skoro, tak len dufam, ze tuto nedelu nebude nic a pripojim sa k vam 🙂)))

plivit
6. máj 2009

ahojte dievčata prajem pekný deň
Prdecek všetko dobre prajem krasne ti to silnie
mne je akosi divne pretože sa mi pulzi zvýšili na 90-100 a neviem či to je na začiatku normálne je pravda,že mam
aj nadvahu tak dufam že sa to upraví. Nemate s tým niekto skusenosti Dakujem

bielanevesta
6. máj 2009

Kaktusik držíme palce😵
Plivit to neviem, ale napr. ja som pri malej mala zas nízky tlak atd. možné je asi všeličo

pietra
6. máj 2009

plivit, ja som si pulz doteraz nemerala, ale ma to zaujalo, tak som si ho schvalne isla zmerat a 90. Tak to snad normalne je. alebo sme obidve nenormalne 😀

plivit
6. máj 2009

Pietra si ma trochu potešila lebo už som sa zlakla,že co sa deje a ja som este aj zdr.sestra tak sa aj viac sledujem

😝 😀 diky

adros
6. máj 2009

ahojte babenky!
môžem sa k vám pridať? Min.štvrtok som si robila testík a vyšla mi slabučká čiarka, testík som si zopakovala aj v sobotu a pondelok a čiaročka bola stále a dokonca trošíčku zretelnejšia, tak som sa objendala k dr. a dnes som absolvovala sono. Lekárka ma trošku vystrašila. Jednak tvrdila, že som prišla skoro (poslednú MS som mala 2.4.), takže zatiaľ nič nevidí a navyše sa jej niečo nepozdávalo a obávala sa, či to nebude mimomaternicové. Ale poslala ma na konzultáciu k inému lekárovi a ten povedal, že nález je jednoznačný - začínajúci 5týždeň 😀 . Takže o 2 týždne idem na kontrolu a podľa všetkého dostanem knižočku. Jupíííí 🙂 Takže sa pridávam k januárovým 🙂 tak už len, nech všetko pokračuje tak ako má. Ostatným tehu želám tiež veľa zdaru

pe3cka
6. máj 2009

kaktusik: moc ti držíme palečky... 🙂

adros: gratuluji a vítej mezi těhu...přeji ti,ať je vše v pořádku...

mno, holky, mě naštěstí špatně není,a doufám, že ani nebude, jinak to bude zajímavé...mám kamarádku, je taky trošku silnější, a říkala mi, že celé těhu byla naprosto v pohodě a přibrala 1 kg...jo, 1 kg...nechápu...

adros
6. máj 2009

pe3cka: ďakujem. No čo sa týka priberania, tak toho sa trošku obávam, nie som z tých štíhlych a ešte aj prsia mám 4ky, takže som zvedavá, kolko priberiem. A navyše som ešte mala v pláne do 3 týždňov zhodiť také 1-2 kilá, pretože sa vydávam a akosi sú mi tesné šaty, ale teraz to už zrejme nebude možné 😖 takže možno budem musieť zmeniť šaty a z toho budem trošku smutná, lebo sa mi moje páčia. No ale čo pre bábatko nespravíme, že? 😉

pietra
6. máj 2009

adros, vitaj 🙂 asi ta nepotesim, ale saty budes musiet zmenit. Podla mojich skusenosti prve kg naberies uz pocas prvych tyzdnov 😉 Ale zaroven mam skusenost, ze stihlunke kocky priberu viac ako tie baculatejsie. Ja som pri prvom tehu najprv dost schudla kvoli neustalemu zvracaniu a az potom zacala priberat, ale pribrala som od povodnej predtehu vahy len 8kg 🙂 zato sa ma drzali ako kliest a posledne tri som zhodila az teraz na vianoce. A mozem zacat odznovu 😀 😀

pe3cka, to vazne len 1kg 😲 co jej na to povedal lekar? to mi pripada velmi malo, lebo vsak nieco vazi aj babo v brusko, maternica je tazsia, zvysi sa krvny obeh, ...

adros
6. máj 2009

pietra: tak to si ma fakt nepotesila 😢 ale zrejme mas pravdu, lebo su mi dost tesne cez prsia. Na skuske som bola pred tyzdnom a teraz uz viem, preco su mi take tesne, aj ked vtedy som si myslela, ze prisia mam plnsie kvoli ocakavanej MS a teda, ze to bude v pohode.

pietra
6. máj 2009

adros a nepojdu saty povolit? ved vacsinou takuto sluzby v salonoch robia. Mne pred svadbou tiez povolovali saty v oblasti prs, lebo som nejako nemohla dychat 😀 a v pase trochu zuzovali

adros
6. máj 2009

pietra: no 1 cm sa dajú, ale neviem, či to pomôže. Tetuška mi doporučovala schudnúť aspoň to kilo, aby som v tom nebola moc napasovaná

pietra
6. máj 2009

adros, no 1cm veru nie je vela 😒 asi by si tam mala nabehnut a najst si nejake ine

kaktusik007
6. máj 2009

bielanevesta, pe3cka - dakujem
...prave som v praci objimala zachod, ale... radsej sa snazim si nic nenamyslat... uvidime... aj som si chcela kupit test, ze rano budem mudrejsia, lenze... ako na potvoru v dvoch lekarnach tuto kusok od mojej prace test nemali!!! tak... to beriem ako znamenie ze nemam byt taka zvedava 😀

adros, neboj, naozaj priberies a saty budes musiet zmenit 🙂 - ja som pribrala 3 kg do 9tt, a nejako to uz ani neriesim, ostali na mne... aspon mam teraz vacsiu vychodiskovu vahu a ak sa fakt zadari, tak budem mat pocit ze som pribrala menej, xi xi 😉

adros
6. máj 2009

pietra: no asi budem musiet, lebo aj brucho mam stale akesi nafuknute, takže mi zrejme budú tesne aj tam 😠

pe3cka
6. máj 2009

pietra: co si té mé kamarádky myslím, tak že asi změnila životosprávu, možná se začala i víc hýbat, takže to, co nabrala díky těhotensství zhubla v tuku...nevím, jestli je to možné,ale budu dělat všechno proto, aby to tak u mě bylo...

holky, a cvičíte?

adros
6. máj 2009

asi by sme mali, že? No, priznám sa, že nie, ale už som začala upravovať stravu - pridala som viac zeleninky

pietra
6. máj 2009

pe3cka, ak sa nerata behanie za malym zihadlom 😀 , tak necvicim. Ani by som si teraz bez odborneho dohladu netrufla, predsa len niektore cviky mozu drobcovi uskodit

pietra
6. máj 2009

ja som si minule leto povedala, ze treba konecne so sebou nieco robit, tak som zacala opatovne cvicit, telo spevnelo, ale vaha sa v podstate nehybala. Ale stacilo trochu upravit stravu, hlavne pravidelne jest (mne sa osvedcilo 6xdenne v malych porciach) a kila isli dole same. Az odrazu som sa postavila na vahu a mala som o kilo viac, tak sup tehotensky test a boli tam dve ciarky 🙂

kaktusik007
6. máj 2009

pietra: parada.. keby to tak vsetkym fungovalo... ze postavim sa na vahu, mam o kilo viac a sup dve ciarky na teste 😀

pe3cka
6. máj 2009

pietra: samozřejmě,tomu rozumím...já jsem si aktivně koupila knížku FIT MAMINKA. je tam celkově o těhotenství, i joga, lehké posilování a taky cvičení na baloně...je to super, přesně je tam popsáno, kdy se co cvičit může a kdy ne...moc fajn knížka...vřele doporučuji... 🙂

adros: taky se teď snažím upravovat stravu...a hlavně můj muž do mě cpe oříšky...hlavně mandle. obsahují totiž hodně vápníku a hořčíku atd...

adros
6. máj 2009

ja už som si aj pozerala nejaké tie cviky na nete, vidím to tak, že si budem musieť kúpiť fit-loptu. Máte s tým skúsenosti?

pietra
6. máj 2009

adros, ja fit loptu doma mam. Pri prvom tehu som aj chodila na cvicenie pre tehotne a tam sme cvicili na fit loptach, ale uz si z toho vela nepamatam. Budem musiet niekde pozriet cviky

pe3cka
6. máj 2009

adros: Blbá otázka, promiň, ale co je to fit-lopta? 🙂 😅

pietra
6. máj 2009

pe3cka, fit lopta je balon na cvicenie 😉

pietra
6. máj 2009

idem pozriet tie linky
ja si z cvicenia pamatam len to, ze sa nesmie zadrziavat dych a nemali by sa posilnovat brusne svaly

pe3cka
6. máj 2009

výborně, děkuji...myslela jsem si to, ale nebyla jsem si jista...

mno, já jsem na baloně dost dlouho cvičila, protože mám problémy s páteří, a je to fakt super věc. i třeba jen tak na něm sedět třeba u televize nebo u PC...fakt vám to doporučuji...nádherně to uvolní záda, bedra i kyčle...a navíc, už při obyčejném sezení posilujete většinu svalů...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre