Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

kika29
2. jan 2010

najmenšie číslo sa mi zdá že je 50 ale záleží na velkosti bábätka. ja som kúpila 52 pre malú ked som ju čakala a teraz tiež vezmem tú istú výbavyčku. Odložila som si ju a je pekná tak mám o jednu starosť menej.

zazalienka
2. jan 2010

no asi vyriešim jednu 56-tku súpravičku, aby nebol ako utopenec.. aspoň na cestu domov..

kika29
2. jan 2010

ani sa nenazdáš a aj tá 56 mu bude po pár dňoch malá. ozaj tie najmenšie čísla sa asi neoplatia vela kupovať.

zazalienka
2. jan 2010

veď ja ani nemám nič také malé.. u nás je genetický základ výborný, kamošky mi tiež radili nekupovať 56, viem že to má tak na týždeň dva.. začínala som 62 veľkosťou, veľa sme podedili.. ale predsa jednu súpravu kúpim.. nech je feši .. ja som sa narodila ako 4,3 kg dieťa a môj muž 4,6 kg.. tak mám katastrofické predstavy🙂

olienka12
3. jan 2010

Tak nam aj ta 56 bude velka ale nevadi dorastieme dobehneme. Ja som mala brutal noc bola som 3x na wc s mechurom plnym na prasknutie asi zo mna odchadza voda z opuchov a infuzii snad uz odpuchnu nohy. No a po vyjazdoch na wc brutal zimnica... Stale zvysena teplota...co mi je luto lebo dnes je nadej ze budem mat konecne drobceka na prilozenie...

olienka12
3. jan 2010

Fuh tak po tazkej noci nadherne rano mame prve mliecko kosela mokraaaa az mi slzy od radosti vyhrkli

slovakia80
3. jan 2010

Ahojte tak my sme uz hore,dnes nam konci 40 tt,tak som si zisla na skoricovy cajik 🙂 zajtra mame poradnu tak som zvedava co a ako,inac sa citim v pohode,rozmyslam kedy to tak asi na malu pride,ale asi ked to budem najmenej cakat😀
Rozoberate velkosti,ja mam nachystanu 50,myslim si,ze by mala byt ok
Olienka dufam,ze sa ti v priebehu dna ta teplota upravi,a rozbehnete to,drzim palce

weronyca
3. jan 2010

Oli tak to je super. Tesim sa s tebou z kazdej kvapky. Uz len,aby ta teplota utichla. Vidis, vcera ti tu niekto spominal, ze ta teplota je mozno predzvest mliecka. A je to pravda. Aj moj malicky sa tesi tak mi v bruchu podskakuje. Drzime palceky, nech je dnesny den ten prvy co maly ochutna chut mliecka!!

katka22r
3. jan 2010

oli aj ja sa pripajam super len nech tecie...a malemu drzom prsteky nech je vsetko oki....aj vsetkym babenkam...mna caka poradna az 7.1 no cize v stvrtok aj ja som zvedava co mi povedia...uz fakt to brusko lezie na nervy malym babenkam sa tam asi velmi paci ale ja uz mam dost ale vsetky mamicky mi vravia este budes chciet aby bolo spat v brusku 😀

gucz
3. jan 2010

Dobré ránko

olienka gratulujem k mliečku, hlavne veľa pi, nech sa Ti rozbehne, dobrá je na to Vinea 🙂 . Inak čo si pamätám, tak aj ja som mala zvýšenú teplotu, kým mi nabehlo mliečko, ale len 37 aj niečo a potom to prešlo samo od seba.

Ja mám za sebou opäť jednu hnusnú noc.... tiež by som to už chcela mať za sebou. Najprv som sa nemohla uložiť, potom stále na wc, do toho malá Laura, ktorá sa zobudila o jednej a do dvoch nie a nie zaspať. Nakoniec som si ju vzala k sebe do postele, zaspala hneď, no už sme sa tlačili.... Neviem či som spala odokrytá, alebo čo, ale bolí ma pravý bedrový kĺb aj celá noha až po spodok. Teraz neviem či mi ju ofúklo, alebo som na nej spala, ale bolí ma tá noha teda riadne, ledva chodím.
Už si pripadám ako hypochodner, MM vraví, že však mne je stále niečo, keď sa mu posťažujem.

Roxy na tú hlienovú zátku sa spoliehať nedá, ona môže odísť aj 2 týždne pred pôrodom, a nemusí odísť vôbec. Ja si nepamätám, že by mi odišla, a dokonca keď ma preháňalo, tak som si ani odtok vody nevšimla. Tá mi asi odišla až v pôrodnici, v správe mám napísané odtok 15 minút pred pôrodom. Ale keď to na teba príde, kontrakcie myslím, tak to naisto spoznáš, neboj 🙂

roxy_1
3. jan 2010

dobre ranko 🙂

olienka mam radost za tebe....to je super ze uz muzes kojit,ta teplota asi vazne byla poslem 😉 tak at malemu chutna 😉

gucz to vazne 😨 😨 ja na zatku spoleham,ale mas pravdu ze asi fakt ty prave kontrakce kazda mamina pozna 😅 😅

vcera o pulnoci jsem psala mame smsku jestli jeste spi,chtela jsem aby memu muzi na rano nachystala kalhoty na snowboard,ze rano jede na svah s kamosem....mely jste ji chuderku videt jak plasila,myslela ze ji pisu ze uz jedeme do porodnice nebo ze me tam ma asi hodit.... 😀 😀 cela rodina je ve strehu je to sranda a nejvic ve strehu je mm,pokazde co si trosku odfouknu z pusy tak uz se me pta jestli je vsechno v poradku 😀 😀 je to mile 🙂

gucz
3. jan 2010

to je zlatunké že sa tak boja, aj MM zakaždým keď si vzdychnem sa pýta, že čo sa deje 🙂 . Včera sme si z toho robili srandu, on že : A teď si hekla, popri to (ako v Pelíškoch) 😀

zazalienka ja z veľkosti 50 mám len jedno biele bodynko (v ňom šla Laura domov z pôrodnice a pôjde aj malý) a ostatné kupujem 56 (0 - 3 mesiace, overal v ktorom pôjde malý domenko je tiež 56tka). 50tka sa fakt neoplatí kupovať, to má bábo tak na týždeň. Laura mala pri narodení 46 cm, no a keď sme šli po troch týždňoch domov tak mala asi 48-49 cm, ale 50tku ani nenosila, tak nosila 56tky.

roxy_1
3. jan 2010

gucz uplne jsem si na ty Pelisky vzpomela 😀 😀 😀 jeste ze ten muj neni takovy pedant jak ten v tom filmu 😀 😀

adros
3. jan 2010

ahojte babulky

pekne od vas, ze na mna myslite 🙂 Ako pisala liwka, sme este stale v celku, ale vcera bol nejaky blby den, tak som na konovi ani nebola. Cely den ma "mrle zrali", nevedela som co od dobroty so sebou, nic sa mi nedarilo, nic sa mi nechcelo, nic ma nebavilo... Tak som mala taky depkovy den. Navece som sla k susedke sa trochu rozptylit, tak to potom preslo, a ked som sa vratila, tak som sla uz do postele.

Mimochodom, snad si nemyslite, ze by som o sebe nedala vediet 😀 Andy to istiiiiii 😀 😀 😀

Dnes skusime to prechadzku, tiez mame sluzbu v bytovke, tak pozametam schody, MM ich uz umyje a potom dam teply kupel a mozno sa nieco rozbehne. Zajtra nas caka ta poradna, ak povie doktorka, ze sa zacinam otvarat, tak sa zrejme dohodneme na tej strede, ale ak nie, tak pockame do dalsej poradne na dalsi vyvin...

Roxy, ta zatka je aj pre mna taky indikator, ale ako pisala aj Gucz, nie je to smerodajne, je to len taka pomocka, ze sa to blizi.

Zazi, ja mam nachystane oblecko 56 na porodnicu, verim, ze bude ok, ved aj tak to je len chvila, co prideme domko, tak to az take podstatne nie je,ci bude v tom utopenec alebo nie 😀 A dufam, ze sa stretneme zajtra. POtom mi napis, ked tam budes, ved cislo mas 🙂

roxy_1
3. jan 2010

adros neni se cemu divit my uz to mame za par prece 😀 😀 tak jsem zvedava jak zitra dopadne kontrola 🙂

u nas uz od vcerejska poletuje snih a dneska krasne snezi....tohle melo byt na Vanoce a ne az ted kdy budeme pak chtit rajzovat s kocarkama 😀

lopezka
3. jan 2010

dobre ranko 😀

olienka blahozelam k mliecku ....normalne si ma dojala ......ze ako taka "malickost" ako mokra kosela dokaze rozplakat 😅 ....tak rychle uzdravenie a vela mliecka zelam 😉

ja som spala celkom dobre, "len" 2 vyjazdy na wc ......az na to otacanie sa v posteli, to vzdy riadne odvzdycham 😖 😠 😎

roxy, mne sa tiez vcera podarilo vyplasit pre istotu moju segru ,.....volala som jej z mobilu mm, lebo som ho zrovna mala poruke .....heh.... a ta mi potom povedala, aby som jej take soky uz zbytocne nerobila 😀 ... ja jej volavam len zo svojho mobilu a od mm to ocakava asi az ked to na mna pride 😀 😉

k tym velkostiam .... ja mam tiez najmensie vecicky 56-ku ....v tescu to predavaju ako newborn 😀 ....ak bude krpata po mne a po mm, tak z 50-ky by asi trcala .....ved uz teraz hovoril doky, ze je velka 😠

krpuch
3. jan 2010

mne nakupila par najmensich veciciek sestra, ale nie moc, tak ak sa nevyuziju, nevadi. ja aj tak neviem kolko ma drobec, kedze posledne sono som mala 20.11.
k tej zatke...ja by som mozno ani nevedela, ze odisla, lebo v noci chodim na wc po tme.. 😀

andykca
3. jan 2010

Ahojkajte baby 🙂

oli skvela sprava...tesim sa s tebou 😉

veru adros len pekne ked budes mat po tak napis aj o polnoci 🙂 ja mam teraz taky spanok ze ma ani nezobudis tak len budem rada, ked dostanem v noci dobru spravicku xi
som zvedava ako vam zajtra dopadne kontrola 😉 jajajajaaj 🙂

ja mam do porodky pripravene najmensie veci ake mam hehe...ani neviem kolkatka to je...sak prinajhorsom vyhrnieme hehe

jaaaaaaaaaaj vcera sme boli na oslave v Dubnici n.V. na par hodiniek a som si vypocula kadejake porodne scenare 🙂 rady....a tak....hmm a som najviac 4 male chlebicky stihla preto zjest...ist z oslavy hladnaaa noooo to je hrozne xi

marushka
3. jan 2010

ahojte, ste sa rozpíísali nejako... 😉

my máme za sebou v pohode noc , ale zato, keď sa mám naštartovať a fungovať, fakt mám už dosť...pri sporáku sa už opieram, fučííííím ako parný valec, des...sem tam nejaký bolestivý sťah...a čo je najhoršie, sú tie moje kosti, !!!! naozaj to už chcem mať za sebou, veľmi...

čo sa týka zátky, ešte, mne pri kubkovi odišla aj so zvukovým efektom...ráno o 4:00 bolo počuť malé puk...ale bol to naozaj veľký kus aj s prímesou krvi... niekto si to však naozaj ani nevšimne...roxy ty neboj, kontrakcie spoznáš...

u mňa je to asi problematické - ja som ani pri kubkovi kontrakcie necítila a to som si vždy myslela, že som strašný hypochondrík, s veľmi nízkym prahom bolesti...
si predstavte, že som ako pociťovala kontrakcie ako prvorodička len 4 a pol hoďky !!!

tak teraz občas neviem - aby som sa nezanedbala a porodím doma, že mám akože ešte čas 😀

marushka
3. jan 2010

jáj a k tým veľkostiam - ja mám min. 56tky tie menšie sú zbytočné, lebo to je fakt len na cestu z pôrodnice, a tie väčšie sa ale fakt dajú vyhnúť...len 62 je dosť veľká aj pre 4kg mimi z porodky...ale zase žiadna katastrofa, fakt sa vyhrnie 😉 😉 😉
títo drobci navyše stráááááášne rýchlo rastú, ničo netreba mať priveľa, nevynosí sa to, ja už teraz vidím, ako kopec hadričiek pekne zase zbalím naspäť do boxov...

krpuch
3. jan 2010

a mozno blba otazka, ale aku vlozku pouzit pri plodovke? zdravotnu alebo obycajnu?

gucz
3. jan 2010

baby máte to aj vy niektorá? niekedy aj ja počujem pukanie ako sa malý hýbe, normálne nahlas... Aj segra to má, že pri pohyboch počuje pukanie.

marushka
3. jan 2010

hm, krpuch, uvidiš podľa intenzity, mne keď ju napichli v nemocke mala som medzi nohami asi 8 klasických nemocničných vložiek...ale v pohode , plodovka silnejšie tečie v ľahu, v stoji, keď ti tam dolieha hlavička bábenka...

doma by som sa asi obložila nočnými vložkami a ide sa 😉 😉 😉

andykca
3. jan 2010

gucz nie vobec nic take nepocujem 🙂
krpuch ja pouzijem tie poporodne keby nieco....mam kupene 2 balenia tak mozem minat a minat keby cosik...

marushka tak asi je nacase vyskusat babske recepty aby sa ti to rozbehlo 🙂 no hadam to do tej porodky aj stihnes xi

dadulka2000
3. jan 2010

ahojte
pekne ranko sa praje
oli, super, mliecko uz doslo, tak sa pekne kojte - snad to bude lahke pre vas. a aj nie, len bojuj, stoji to za to (viem o com hovorim)
marush,... stale kinderko?? chudatko moje, verim ti ze to uz chces mat za sebou. ved aj ja (pojdeme toho 10teho spolu na to?? 😀 ) - aj ked mi je celkom fajn,.... nie je sa na co stazovat, ale chcem SVOJE TELO SPAT 😀 . stavim sa ze este budem banovat,... lebo teraz mam easy life - jedno dieta uz samostatne a takto zacne ten kolotoc odznova. 😉
idem vecer do kina (snad ma to tam nechyti - aj ked je blizko nemocka odtial aspon) na "Did you hear about the Morgans?" - taka romanticka komedia s Hugom Grantom a Sarah.J. Parker, tzv precistovac hlavy 😅

marushka
3. jan 2010

ach jo , dadulka, ja by som rada absolvovala v jeden deň s niekým, ale mne sa ti už aj toho 10.1. zdá byť dosť neskoro, keby sa to už chcelo rozbehnúť, bolo by fajn, ak nie tak sa do toho môžeme spolu pustiť 😉 😉 😉

ale nechcem vyvolávaný pôrod, radšej keby sa malinká vybrala na svet sama od seba...

andy, no dúfam, že dobehneme...

krpuch
3. jan 2010

gucz..aj ja to mavam casto...taky duty zvuk.
baby, co je vhodne zobrat si na jedenie do nemocnice? viem, ze nieco zakazuju konzumovat, tak nech zbytocne neberiem take veci, co nemozem

roxy_1
3. jan 2010

krpuch ja mam v seznamu z nemocnice napsanou presnidavku(detskou vyzivu), hořkou cokoladu a piskoty

krpuch
3. jan 2010

roxy...myslis, ze horka cokolada je dobra? ved z nej zapeka a z nemocnice ta nepustia, kym nejdes na velku. ci to iba u nas v LM? 🙂

zazalienka
3. jan 2010

ahooojte, no hanbim sa, ale oči som rozlepila o 12-tej presne.. a Veronika chvíľu predo mňou a j s mangelom.. sme si potiahli.. tak som sa rozhodla, že keď ju dnes vezieme domov, tak pôjdeme niekde na obed, urobíme si ešte nejaké pekné bruchaté fotky, a potom tu zasa bude dva týždne mrtvo a smutno, kým nepríde..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre