Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
7. jan 2010

asi tak.. takže ja sa už len teším na to, ako si malého privezieme domov.. bez pôrodu to žiaľ nejde, tak inú možnosť ako to že to prežijeme si nepripúšťam..

amelie001
7. jan 2010

Holky,

roxy/Bára/ mi poslala fotečku Tobíka.

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

zazalienka
7. jan 2010

jeej, malinký je kráááááásny.. roxy, už sa tešíme na ďalšie foto..

gucz
7. jan 2010

zlatunký drobček 🙂

zazalienka
7. jan 2010

noo gucz, kedy si my odnesieme tých našich Miškov? už aby to bolo..

serafinka1
7. jan 2010

ahojte, joooj baby Vás dočítať, to kým prídem na poslednú stránku aj zabudnem čo som chcela napísať a komu. To neni fér, nepíšte tak veľa 😀 😀 😀 ja nemôžem sedieť celý deň za pc a sledovať.

Adros je mi veľmi ľúto, že si sa až takto dotrhala, že sa učíš chodiť. Ja som mala pri prvom pôrode spolubývajúcu na izbe, ktorej sa vytvorila alergická reakcia na stehy a tá mala fest veľké problémy, nevedela sedieť, chodiť, ani na wc, vkuse ju to bolelo a nevedeli prísť nato, že prečo, tak jej tie stehy museli znova dať von a nanovo šiť. To by som teda naozaj nepriala nikomu.

slovakia80
7. jan 2010

katka termin sme mali 4.1.,dr.tvrdi,ze je to v poriadku,nestresujem.citim sa dobre,co nechapem.by som len pratala a tak...ako pise andrejkaz treba mysliet pozitivne 😎 nic nenarobim my ideme do starej
k tomu ockovaniu,viem,ze je povinne a tiez,ze je lepsie ho posunut na neskor,kym je babo vacsie,ale nie kazdy pedieter je toho nazoru
roxy maly tobias je zlaty,vyzera tak dospelacky ten jeho pohlad 😵

serafinka1
7. jan 2010

Tobiasko je krásny, presne ako to nazvala slovakia80, taky dospelacky-vyzretejsi pohľad má. 😉

evca35
7. jan 2010

roxy - gratulujem k malému, fakt vyzerá akoby už mal pár dní 🙂
kým príde roxy z pôrodnice domov nemôže nikto porodiť, lebo sa nedostane do tabuľky 😉

ja som práve poodkladala vianočné ozdoby aj stromček, tak je v izbe prázdno ☹

loss
7. jan 2010

no baby po dnesnej poradni zatial na porod to vobec nevyzera takze neviem ci nebudem aj prenast pretoze sme o 10 dni mensi 😔

serafinka1
7. jan 2010

no som zvedava, ktora je na rade 😀 😀 😀

andykca
7. jan 2010

no totok....tieto januarovky len same krasne babatka mate 🙂 roxy gratulujem malinky je naozaj zlatunky....

no idem si ja lahnut pomaly ale isto 🙂 som zvedava ako noc dopadne...ci mi prinesie pohodlny spanok abo budem ponocovat 😉

bebel
7. jan 2010

Andy: ešte ťa to pobolieva?

baileysa
7. jan 2010

ahojte 🙂

roxy, gratulujem ku krasnemu tobiaskovi 😵
to je inak ozaj super, ze na troch kralov tusim tri babatka 😀

ja sa tiez este moc na porod nehrniem, sa bojim reality s dvomi detmi 😅 😀 ja som bola pri gretke uplne nemozna tie prve mesiace, kym sme si zvykli, som si nestihala ani zuby umyt a pri tom vsak v kuse spala, tak nechapem, ze co som robila 😀

chcem sa vas baby opytat, beriete niekto alebo planujete brat tie homeopatika k porodu? ja planujem buduci tyzden zacat, tak som dost zvedava, ze co a ako 🙂

bebel
7. jan 2010

Aké homeopatiká?

baileysa
7. jan 2010

tu je o nich tema:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

viem, ze sa daju uzivat rozne aj rozne riedenie, buduci tyzden sa mam stretnut s kamoskou dr. kvoli tomu, takze ci mate niekto uz skusenost...

weronyca
7. jan 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ufff porod opisany jednou z bab. (Csina) Mam dost. Auuuuu...dufam ze nedopadnem rovnako.

bebel
7. jan 2010

Wero, veď ona ho hodnotí lepšie ako ten prvý 🙂
Pôrod určite nebude príjemný.....ani bezbolestný a ten prvý pravdepodobne ani rýchly. 😒
Treba sa prednastaviť len na to, že to prejde, že je to dočasné.
Dieťa bude v poriadku a bolesť ustane. Horšie to majú nejaký pankreatici alebo onkologickí pacienti, tým bolesť len tak neprejde a nič pekné ich za odmenu nečaká.

bebel
7. jan 2010

sry, nejakí....

serafinka1
7. jan 2010

no teda tak to bol teda pôrod, ale dopadol dobre nakoniec a to je hlavné, ale toto by som nechcela zažiť.

Baileysa, nechce sa mi to teraz čítať, len mi napíš či sa to týka aj tých, čo idú sekciou alebo nie.

bebel
7. jan 2010

Ja mám tiež obavy ako to budem zvládať bez epidurálu a bojím sa, že budem možno teraz aj kričať ako tá hysterka, ktorá rodila keď som bola na vzdychárni s Brunom, alebo budem podráždená a protivná....neviem...dúfam, že nie 😅 .
Rada by som sa prednastavila na takú vyrovnanú úroveň a všetko v relatívnej tichosti predýchala v súkromí len s mangelom.

baileysa
7. jan 2010

seraf, niektore asi ano, lebo niektore su urcene na hojenie ran, napr. staphysagria - hojenie rezných chirurgických rán (nastrihnutie hrádze)
takze po porode by to mohlo byt aj pre teba... inak su skor na zmiernovanie bolesti pri stahovani krcka a podobne...

a ano, porod sa da vydrzat, nie je to moc prijemne, teda aspon ja som nemala, ale teraz sa aj celkom tesim na to, je to take nieco "ine" to vsetko okolo toho... 😉 ja som s pristupom, ze "toto sa este da vydrzat" presla cely porod prirodzene, az na sitie som si dala umrtvit a dalo sa to 😉

serafinka1
7. jan 2010

Baby nebojte sa, určite to zvládnete. Ja by som najradšej išla rodiť spontánne, láka ma to, možno si myslíte, že som chorá na mozog, ale chcela by som prežiť, čo je to pôrod, tie tlaky a tak. Každý jeden pôrod má svoje výhody aj nevýhody.

bebel
7. jan 2010

hmmmm....tešiť sa na pôrod 😅 tak tam ešte nie som 😕
Potrebujem ešte tie 2 týždne o tom popremýšľať a možno autogenným tréningom dosiahnem aj tento level 😀

bebel
7. jan 2010

zatiaľ som ešte len v štádiu: "Musíme to prežiť!" 😀
a "som schopná úspešne porodiť, pretože to mám v povinnej genet. výbave" 😅

weronyca
7. jan 2010

Mna zarazilo len to ze ju rukou sklbala ta doktorka. To sa mi zdalo dost, cii to je normalne?? Ja som si tiez povedala ze sa budem snaZit vnimat porod ako zazitok a nie ako nieco co musim za trest

bebel
7. jan 2010

No zážitok to je.
Je to taký happening 😅 ako povedala jedna moja známa svojej dcére pred pôrodom 😝

Neviem, či ti príde špicatý kovový hák lepší ako ruka. Ten som mala ja 😎 , ale to som už bola na 8 cm otvorená, takže potom už prišli len tlaky.

baileysa
7. jan 2010

bebel, tak to ja mam este o tyzden viac na premyslanie 😀 zatial mam este trochu stres, lebo nemam vsetko nachystane, ale som zvedava, ze ked to budem mat, a budem uz "len cakat", ze ci sa budem viac tesit... pri malej som do poslednej chvile nechcela rodit 😅 a ked som vyliezla na kreslo, tak som uz mala dost a som chcela dr. povedat, ze koniec, ja koncim, ale tak nastastie to pri porode nefunguje, lebo by som mala v bruchu dve deti, z toho jedno trojrocne 😀

serafinka1
7. jan 2010

😀 😀 😀 😀 baileysa to bolo dobré 😀 😀 😀

lopezka
8. jan 2010

dobre ranko,
ja uz zase asi hodku nemozem spat 😖 ...jedinou vyhodou je asi to, ze budem po porode nastartovana na 2-3 hodinove intervaly spanku 😠 😖 haha .....v takych intervaloch totiz chodim kazdu noc na wc 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre