Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
12. jan 2010

ahojte, tak som absolvovala opäť tour de trnavská nemocnica, chvalabohu ansteziologické som mala vybavené, tak ma hneď zobrali, aj keď babky by ma boli najradšej ukrižovali, aj tuším liter krvi mi odpustili, potom prechádzka na hematológiu, presun na polikliniku na EKG, tak dúfam že všetko bude OK a okrem poslednej pondelkovej poradne už nikam viac nemusím, až v stredu na príjem.. tieto presuny po nemocniciach sú na nervy.. už to len prežiť..

ja poštolky do nemocky neberiem určite, pokiaľ sa rozhodnem baliť na široko, tak to mám natrénované od našich deciek, hádam som to nezabudla..
ten prvý deň po príjme asi bude ťažký, a hlavne vydržať od večera hladná a smädná.. ja som zvyknutá do hodiny po zobudení mať kávu.. dneska som prvú vypila pred chvíľou a mám migrénu jak mraky.. blbý zlozvyk.. a to pijem len jednu denne, pretože posledné štyri noci spím tak dve hoďky, inak pochodujem po byte, štrikujem, pozerám telku.. to ma asi malý trénuje na prebdené noci.. a na tú zimnú olympiádu čo budeme možno po nociach spolu pozerať 🙂)

olienka12
12. jan 2010

k postolkom v po nemocnici balia na siroko aj v prepustacej sprave mame odporucanietak balime 😉

baby dik za rady ohladom kojenia 😉

adros
12. jan 2010

oli, co sa tyka kojenia, ja sa tiez este ucim najst si vhodnu polohu. Kedze sediet zatial nemozem, tak kojime len v leze, ale obcas som este nemotorna, zle sa ulozim a potom ma boli krk. Ale chce to len trening 🙂 Inac, mne odsavacka pomohla, kupili sme tu rucnu avent isis.

tyta
12. jan 2010

Ahojte, dakujeme za gratulaciie, velmi sa tesime, ze to uz mame za sebou, zivi a zdravi 🙂
Zatial iba spinkame, kakame a tahame o dusu, aj ked nic nejde, ale este je skoro, snad nam ten mliekovod pustia 😀
Inak tu na Antolskej je styl "staraj sa a pytaj sa", to celkom vyhovuje, ale cest vynimkam, dnesna smena sestriciek je velmi ochotna. Zoznamy platne pre Antolsku platia tak, ako su na webe, este tu odporucaju krem na bradavky a odsavacku (pre istotu), ale odsavacku tusim aj poziciavaju.
Tak zatial, doniesli skvely nemocnicny obed, idem si dat :- 😖 😒

andykca
12. jan 2010

zaza mala si to pestre...ja idem zajtra na lacno a veruze mne to tiez robi problem vydrzat to 🙂 takze maly pojde domov z porodky ostrikovany od hlavy az po paty co? xi

tak babenky vy sa trapte novymi vecami ako je kojenie....jaaaaaaaaaaa sa preistotu idem trapit holenim 😀 😀 😀

tyta dobru chut.... 😅

mia.
12. jan 2010

ja som si malú priložila tesne po pôrode , pricucnutá bola skoro 45 min., sestrička bola zhrozená, že tak dlho, že mi mohla popraskať bradavka.. (nestalo sa) aj , keď som mala len kolostrum, verím, že to však pomohlo rozbehnúť kojenie... dojčila som ju 23 mesiacov, ku koncu mala som dokonca problémy s tým, ako ju od toho odnaučiť... 😉 Dúfam, že to aj teraz bude prebiehať tak hladko... Dievčatá, držím palce
😉

janqa24
12. jan 2010

hlasim sa po dlhom case, odkedy sme s nasou baletkou doma s nemocnice, akosi nie je kedy sediet pri pc 🙂

pridala som nejake fotky malej Ninky do albumu 😉

a gratulujem vsetkym cerstvym maminkam k ich pokladikom 😵

my mame kazdu druhu noc tazku a nespime, ale inak je Ninuska sikovne babatko a robi nam neskutocnu radost 😵 porod bol tazky, ale stalo to za to, prave vcera sa ma na to pytal doktor, ktory pri tom bol - ze ako to cele hodnotim, ci to bolo take strasne a tazke - a ja uz som si ani nevedela spomenut na porodne bolesti 🙂

zelam vela zdravia nasim anjelikom a maminkam rychle zotavenie....a dufam, ze sa mi sem podari zabehnut aj castejsie 🙂

babush
12. jan 2010

ahojte...

ked sa bavite o dojceni...mne doteraz vytekala tekutina z prsnikov a celkom dost...ale prestalo to, a tak mam teraz obavy, ci som si to neprivodila svojim stresorskym postojom pred porodom. Povedzte, ze to este nic neznamena, vsak 🙂
Inak vcera som myslela, ze uz pojdem. Doktor mi po poradni riadne rozdrazdil, co sa dalo a kontrakcie boli tiez celkom huste..ale vsetko som to predychala nastastie a dohovaram malej...ze este musime vydrzat do stvtrka, kym sa ocik vrati domov...tak ja verim, ze to stihneme zazit spolu 🙂

olienka12
12. jan 2010

ja som mala maleho na prilozenie az 4 den po porode... v stredu sa narodil a az v nedelu dotiekla infuzia

ivv
12. jan 2010

caute dievcata,
som naspat y poradne. mam za sebou interne vysetrenie aj aro.. som ready na sekciu v spinali.. 😅
este ma dnes caka stretnutie s prof. Borovskym, ktory zaraduje do operacneho planu, tak snad ma tento tyzden este zaradia..
mam z toho zmiesane pocity.. aj sa tesim na malicku, aj sa bojim.. dufam, ze im tam nacisto neodkvacnem, ked mi ju budu vytahovat z brucha.. ? 😎 maminy, ktore ste mali spinal.. ako to prebieha? videli ste, co vsetko vam robia, alebo je cast tela od rebier nadol zakryta?

lopezka - tak ako? nic sa nerozbehlo? alebo este dospavas? 🙂

slniecko - ja budem "rodit" (ci vlastne nie? ked je to sekcia?) na antolskej

minitrouble - snazim sa nastavit do programu "mlieko bude" 😀. ty si to mala mozno jednoduchsie, ze ti mliekovody este nezabudli z predchadzajuceho kojenia, co maju robit 🙂. dufam, modlim sa, aby mlieko bolo.. ja si totiz okrem natierania brucha natieram aj bradavky, ktore ma neskutocne posledny mesiac svrbia, tak mazem a masirujem, dokonca som si v poslednom case vsimla, ze mam na nich take priesvitne kvapky.. zeby dobry signal?
inak, ked ste baby vraveli, ze sa hned mlieko nespust, niekedy az na 3. den, to znamena, ze to babatenko si treba prikladat kazde n-hodiny aj ked nic netecie? spustacom je to sanie babatka? robili ste si predtym, nez ste isli kojit aj nejaku masaz?

mia.
12. jan 2010

babush, neboj, to je len kolostrum - ktoré sa mne tvorí už dosť dlho, to, že už vyteká, je úplne normálne... 🙂

tyta
12. jan 2010

andykca - dakujem, niet nad "skvelu" nemocnicnu stravu 😲 😲 😲 vhodnu pre kojace matky.Prve co nas upozornovali, zie ziadna cokolada a kysnute cesta, lebo jedna je alergen a druhe nafukuje, tak dnes sme mali parene buchty s kakaom, lebo samozrejme strava je rovnaka ako inde v nemocnici...

janqa24
12. jan 2010

olienka - dost neskoro ti ho prilozili.....mne malu prilozili hned na druhy den po sekcii, este mi tiekla glukoza

mia.
12. jan 2010

presne tak, ivv, to sanie dieťatka je dôležité, dokonca aj maminy, kt si adoptovali bábo - ho dokázali práve preto kojit...

minitrouble
12. jan 2010

bebel 😅 tak to mas slusnu vybavu - tak sa hadam aspon na jeden chyti ...moje deti zjavne celkom mozu MAM ...my sme aj flasky, lyzicky, taniere vsetko od nich mali a s tym romanke najlepsie vsetko islo ...tak drzim palce aby bibi zachutil niektori z ponuky dudlov 😀 ..inak aj mne sa pacilo meno Bibi ale tato mi to neschvalil ..tak do finale postupila simonka 😅

drobec - fiiha tak to ste uplne krasne pribrali ...super ...brala by som aj ja

inak my sme vybavovali zatial vsetko v BA - lebo kedze moj zamestnavatel je v BA tak soc.poist mam v BA, zdravotna bola cestou tak tam len manzel vybehol a potom rodny list klasika podla porodnice
dnes sme boli na meste zahlasit trvaly pobyt + smeti, stvrtok mame na programe UPSVR a to je uz asi aj vsetko 🙂

minitrouble
12. jan 2010

ivv ...v tomto ti neporadim lebo ja aj pri prvej dcere som mala kolostrum uz par mesiacov pred porodom ...neviem preco - ale presne ako pises take priesvitne a ked som si potlacila tak to kvapkalo ..to som mala uz pri prvej dcere asi od 6-7ho mesiaca a potom hned po porode sa to rozbehlo v pohode ...tak ak mas take nieco skus potlacit ci to aj tecie a potom sa podla mna nemusis bat ze sa nerozbehne
ale s tym prikladanim netusim ako to funguje - ale ostatne baby isto poradia 😉 🙂

ivv
12. jan 2010

oki, dik minitrouble 🙂

mia.
12. jan 2010

a ešte niečo o tom našom prvom mliečku...http://www.mamatata.sk/clanok/61/2/25/zlozenie_... 🙂

evcam
12. jan 2010

ahojte. tak my sme od nedele doma, ale nejako ani nemam na nic cas to asi este chvilku potrva. bambulka je perfektna stale spinka. no uz sme mali dva krat v noci koliku ale uz je lepsie. gratulujem vsetkym novopecenym maminkam a prajem rychle zotavenie a vela mliecka. a babenkam co ich to este len caka super lahke porody. hodila som nejake foto do albumu ked chcete mrknite. 😉

lopezka
12. jan 2010

ahojte 😉
ivv nee, uz nespim .....spala som len do nejakej pol deviatej ....viac sa nedalo 😒
krize boliet neprestali a zacalo ma este aj brucho boliet ....tak predkramovo 😒 .....lezat sa mi neda, chodit tiez moc ne, tak opat sedim na gauci a som zabalena v deke, aby som mala krize v teple 😖 ....ked som v klude, je to lepsie, aj ked nee uplne idealne 😒

minix, to ne jaa 😀 to krpata asi neco rozbieha .....ale priznam sa, uz by som to rada mala za sebou, nikam sa nenahlim, ale uz si tu poziciu 2v1 neviem spravnym sposobom uzivat ....uz nech je to za mnou 😉

janqa, tvoja mala je nadherna 😀

tyta, neplas s tou stravou ...heh.......alebo ze by to bolo super a ja by som tam potom neco aj schudla ? 😅
diky za infosky, keby ma este nejake otazky napadli, urcite sa ozvem 😀 ....drzte sa a posli fotku, ak sa bude dat 😀

krpuch
12. jan 2010

ahojte...tak ja som dnes po poradni, stale som zatvorena, takze to tak skoro asi nebude. 😒 a ja by som taaak velmi chcela kozorozca. 🙂

krpuch
12. jan 2010

bebel, ale ja som nikdy netvrdila, ze je to prechadzka ruzovou zahradou 😎
liwka - tvoj rodny list urcite nepotrebujes, tiez nie som vydata a potrebujem len papier o otcovstve.
inak, dnesna poradna bola brutal jak mi tam strcil ruku som myslela, ze zosediviem. 😒

minix
12. jan 2010

no ja, co som bola na antolskej hospitalizovana na rizikovom, sa na stravu nemozem stazovat. 🙂))

lopezka, som zvedava, drzim palce, ak by nieco, pis. 🙂

siuzi
12. jan 2010

ahoj krpuch a ja som už myslela,že si ma predbehla,ked som ťa tu nevidela celé dopoludnie.čo tá hnačka,už ti je aspon lepšie?ja už čakám ako na spasenie,v bruchu ako keby som mala rúčku z metly 😀 drobec sa už ukladá na finále.asi ma ešte počká štvrtková poradňa. 😝 .tak pa zatim

krpuch
12. jan 2010

siuzi...no ja uz zase v pohodke..som popapala vcera banan, horku cokoladu a taketo somarinky plus smectu a nakoniec som dosiahla, ze som sa nemohla... 🙂
dnes v poradni a ak neporodim do 16.1. ako mam termin podla PM, tak buduci utorok zase poradna. no tento doktor ma uplne iny pristup - taktiez rychlovka, ale dost to bolelo..a to aj ten strach z ineho doktora urobil asi svoje. pa

siuzi
12. jan 2010

mna už to tieto posledné 2 razy tiež poriadne bolelo,tak viem o čom hovoríš.

loss
12. jan 2010

ahojte
krpuch ja mam poradnu vo stvrtok tak potom ti napisem ako som na tom

katka22r
12. jan 2010

ach ´babenky vas docitat strasne vela casu zaberie 😀 aj ja mam v stvrtok poradnu....uz sa aj tesim co nove pod slnkom 😉 kedze mame termin ....ale to je orientacny kedze som nemala pravidelne kramy.... 😒 ale pozrie ultrazvukom tak povie asi podla rozmerov babenka co myslite ako to vedia ze kedy by to mohlo prist pri nepravidelnej menstruacii?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre