Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minitrouble
12. jan 2010

katka - no neviem lubim ich rovnako - romanku uz lubim davno a do simi som sa zalubila v porodnici 🙂))
no to sedatko sa da praveze lahko sklopit (pozri si to video co tam je pod tym) ..preto sa mi to paci - ale ideme zajtra odskusat ze ako to je tazke a ako sa s tym manipuluje - ja som to skusala raz v lete ked to mali daky ludia v senci na jazerach tak som ich pristavila a testovala a zdalo sa mi to celkom lahko ovladatelne ...tak uvidime zajtra

minitrouble
12. jan 2010

katka 😅 😅 ...no ja mam zrave dni odkedy kojim 😀
inak aj ja som mala z toho depky ze ci budem lubit simonku rovnako ale lubim ju - je to take male vonave pritulne stvorenie ...na rozdiel od tej starsej potvorky co furt nieco vymysla a tuli sa len ked nieco chce 😀 😀

serafinka1
12. jan 2010

Katka podobné pocity mám aj ja. Dnes som bola na poradni, spravili mi aj biometriu. Malý má okolo 2600-2800 g, no nie je to obor, čo už, a 20.1. plánovaná sekcia. Ako som prišla z poradne, len sa zakaždým rozcitliviem a plačem, len čo pozriem na svoju dcérku mám slzy v očiach, nedokážem ju tu nechať na týždeň. Zošaliem v tej nemocnici bez nej. A tiež nie som si istá, či budem ľúbiť aj Oliverka, hoc mi je to tak ľúto, chúďa malé nevinné, ale potichu si prajem, aby zostal ešte v brušku aspoň pár mesiacov navyše. Nechcem ísť ešte rodiť.

Minitrouble, daj vedieť keď si kúpiš ten bugypod, aj my si ho chceme kúpiť, ja mám kočík Jané Slalom, takže na to to pasuje, len ma zaujímajú aj osobné skúsenosti báb, ako sa s tým manévruje, či Ti v tom dieťa obsedí a celkovo aký máš pocit z toho.

minitrouble
12. jan 2010

serafinka - no v porodnici bolo pre mna najhorsie to ze som nebola s romi...2dni som bez nej vydrzala lebo ked ma boli pozriet tak strasne plakala tak som povedala nech ju nenosia...ale po 2och dnoch som volala muzovi nech mi ju prinesu lebo ze uz to nevydrzim 😝 ...a tesila som sa straasne domov uz na nu
my mame quinny speedy a na ten by to tiez malo sediet - ale zaujima ma aj ako to realne sadne ako to bude trcat a ci to nebude prevazovat a tak...dam vediet zajtra 🙂

bebel
12. jan 2010

Tak tí ľudia v SC s buggypodom, to boli zrejme moji kamaráti 🙂 , čo majú Jakuba a Mateja 😉 s asi 1 a pol ročným rozdielom.

Ja nebudem už riešiť ani skate ani board pre Bruna.
S ním neplánujem chodiť kočíkovať.
Ak budem nútená ísť niekam sama s oboma deťmi tak jedine autom a max. pár krokov peši. 😎

A ja mám skôr opačné obavy, že si Bibu tak zamilujem, že Bruno bude žiarliť a možno oprávnene.
😅

bebel
12. jan 2010

A K.a.t. dík za inšpiráciu, práve tu tlačím potajme Movenpick Walnut/maple sirop 😝 😝 😝

serafinka1
12. jan 2010

minitrouble a čo nasledovalo keď si prišla domov, neodmietala Ťa?

serafinka1
12. jan 2010

a to už zajtra budeš mať ten bugypod? No super, tak to sa teším na informácie.

minitrouble
12. jan 2010

serafinka - ked som prisla domov ...teda romi nasadla ku nam este v aute tak sme sa vyobjimali a potom zbadala babo a zacala od radosti pistat ze baboooooo baboooooo....a potom zaspala z nadsenia a doma ked sa zobudila tak stale len behala okolo babatka a pistala od radosti 😀
bebel - no je to mozne ...sa mi zda ze mali taky daky hnedy kocik neviem ci nie nejaky concord - ale mozno sa mylim lebo to uz bolo davno a len chvilu som sa pri nich pristavila a drzo spytala ze ci to je dobre a oni ze kludne si skuste aj potlacit 😅 aj romi tam posadili 😀

minitrouble
12. jan 2010

serafinka - no ak ho budu mat na predajni a sadne nam na kocik a romi si don bude ochotna sadnut tak ho aj hned kupime ...my uz sa o tom bavime od leta a sme hovorili ze uvidime ako bude romi reagovat a ako bude ochotna chodit ..ale je zima a jej sa zle chodi v tom mnozstve veci takze to ideme kupit nech je pokoj 🙂 ...tak snad nas to zajtra nesklame lebo potom neviem ake ine riesenie vymyslime 😝

serafinka1
12. jan 2010

tak držím palce nech si to Romy obľúbi. Ja si myslím, že Dadka v tom bude chcieť sedieť, ona sa ľúbi voziť.

beruska151
12. jan 2010

Caute baby bude tu niektora z vas rodit na Kramaroch?

weronyca
13. jan 2010

Ahoje kocky. No hlasim sa vam na skok. Neviem spat. Neviem poriadne vstat z postele co ma hrozne mrzi, kedze zajtra dostanem maleho a musim mu byt nonstop k dispozicii. Mne otocenie na bok trva pol hod. Je mi na nic. Len placem aj ked viem ze to nieje dobre. Blby cisarak. Ako ste to mohli zvladnut?

gucz
13. jan 2010

Dobré ránečko 🙂

my máme za sebou krásnu noc, kiež by bola každá takáto, trebars aj po príchode malého. Na wcku som bola len 2x, Laurinka odkedy spí vo vlastnej izbičke spinká krásne v kuse bez zamrnčania a budenia sa (ťuk ťuk ťuk). No a ani pretáčanie v posteli mi nerobilo dnes žiadne problémy. Akurát som sa asi o pol noci zobudila na kyselinu, ale lyžička sódy bikarbóny pomohla.

wero kľudne sa vyplač, však za to môžu hormóny, keď sa vyplačeš bude Ti lepšie. A neboj sa, určite to zvládneš, malinký Ti dodá silu 🙂

katka22r
13. jan 2010

je tu niektora ktora je este tehulka a ma problem s dychanim?ja som sa v noci asi 5x nemohla nadychnut a pritom mala je otocena dole hlavickou...zajtra mame termin orientacny moze to byt tym?

lopezka
13. jan 2010

dobre ranko,
tak ja este stale nic 😠 ....vcera tie krize boleli este viac, ako den predtym, tak som si dala vecer teply kupel, ale brusko som mala vonku, len krize som si nahrievala a tusim to chvalabohu pomohlo 😉 nemozem povedat, ze uz nebolia, ale je to ovela lepsie 😀 a dnes v noci maximalny rekord za posledne mesiace, spala som 5 hodin vkuse !!!! 😀 😀 😀 uzasne ......no ale uz som hore od pol siedmej a uz sa nedalo spat ......no ale kedze je uz vonku svetlo, tak mi to az tak nevadi ....ved keby ma nahodou chytila unava cez den, tak kludne zalomim 😉

wero, drz sa a ako vravi gucz, kludne sa vyplac .....zbytocny naval emocii musi von .....ale zase nie moc 😅 aby si to zase neprehnala .....musis byt pozitivna, ked uz budes mat krpceka o chvilku pri sebe 😉 bohuzial neviem to posudit, ake je to po sekcii, takze neviem ako ti je .....ale drzim palce 😀

krpuch
13. jan 2010

ahojte, tak aj ja sa hlasim po fajn noci. konecne len 2 krat na wc, teraz sa chystam ist kupit mojmu darcek - 19.1. ma meniny. To by bolo, keby sa maly vtedy vypytal na svet.

k.a.t.k.a.
13. jan 2010

ahojte 🙂

wero neboj, hned ako ti daju maleho na bolest ani nepomyslis, on ta donuti rozhybat sa uvidis 😅 ja som dostala krpatu hned na druhy den po sekcii na cely den 😝 ale na noc som ju vtedy este supla k sestrickam, som zvedava ako to budem teraz zvladat 😝

mala uz v skolke, ja sa rychlo naranajkujem a skocim naspät do postele 😀

minix
13. jan 2010

lopezka, tusim sa skutocne stretneme. 🙂)))))

drz sa, mozno to bolo aj pocasim. 🙂

lopezka
13. jan 2010

minix, no mozne to je ....pokial to ovsem nebudes natahovat dalsie 2 tyzdne, ako slubujes 😀 to uz by som naozaj nechcela 😀 .....heh, este vcera mi chcela tyta drzat miesto na izbe 😀 ale musela som "zrusit rezervaciu" 😀 , kedze mi to akotak preslo 😅

gucz
13. jan 2010

jáj k.a.t.k.a. že skočiť ešte do postele.... 😅 , no dala by som si povedať 😉 . Ja už mám zvesené a poukladané prádlo, povysávala som celý byt, upratala som kuchyňu, umyla parapety.... nejak mám energiu, tak to treba využiť kým sa dá

lopezka
13. jan 2010

gucz 😀 jejda, ty mas ale energie, neposles trosku ? 😅

nella1
13. jan 2010

ahojte maminky 🙂 tak ja sa hlasim ze ak sa to nerozbehne este dneska tak zajtra uz ideme do nemocky a budu musiet vyvolavat....malinkej sa vazne nechce a este ter. som mala mat mozno uz aj o tyz. skor podla toho 12tt ked robia odhad podla merania ze v ktorom tyz.teh. ste tak mi to vyslo ze baby malo termin na 7.jan. ale podla menst. 12.1. ..... takze najvyssi cas s tym nieco robit...... ked malinkej je tak dobre 😅

zuzuxx
13. jan 2010

Ahojte, uz sme doma z porodnice. Podla PM som porodila na posledny den 42 tt 🙂 Ale vsetko v pohode, ziadne znamky prenasania.

Natalka, 3500g, 51 cm sa narodila 8.1.2010 za dve hodinky bola vonku.

Maminky, ktore medzitym porodili, gratulujem 😉

gucz
13. jan 2010

lopezka posielam.... 🙂

no ešte by sa zišlo čo to poupratovať, ale už ma to nejak prechádza. Idem si spraviť kafčo 🙂 .

lopezka
13. jan 2010

nella, tak na zajtra drzim palce 😀 nech to mas cim śkor za sebou 😅

zuzuxx, este raz blahozelaaaaaaaaaam, krasne miery 😉

gucz, dikes ....to aby som teraz nieco s tou energiou aj urobila, ze ? 😀 😀 ale ne, srandujem .....uz som vyhadzala mrazak a idem upratovat 😠

gucz
13. jan 2010

hmmmm tak mrazák aj mňa ešte čaká, včera večer som vydrhla chladničku, že by som sa aj do toho mrazáka pustila??? Zišlo by sa ho odmraziť, no uvidíme či sa mi podarí dostať k zásuvke od neho, či nebudem musieť počkať na MM aby ho vypol.
Najradšej by som porobila takéto veci ešte pred pôrodom, nech mám potom aspoň nejaký čas od upratovania pokoj

lopezka
13. jan 2010

gucz ved prave 😖 pochybujem, ze potom budeme mat cas na taketo nieco, aj ked samozrejme robit bude aj potom treba 😀 ...no ale mrazak sa neodmrazuje tak casto 😅 .....ja nemusim ist az k zasuvke, staci to vypnut tlacitkom, kedze mam 2 termostaty 😉

gucz
13. jan 2010

podarilo sa, už sa odmrazuje, šuflíky vyumývané ... ale začínam opäť cítiť kríže, asi si pôjdem na chvíľu ľahnúť s malou, aj tak ju počujem, že miesto spania tam v izbičke vymýšľa

aj Vám tak blbne koník? sem tam mi vyhodí úplne bielu stranu, alebo mi ju nechce načítať vôbec 🙄

pondeli
13. jan 2010

ahojte cerstve maminy a i maminky - cakatelky 😉
maminam novych babatiek blahozelam a tisko zavidim ze porod uz maju za sebou a mozu stiskat maleho drobceka 🙂
maminy - cakanky, aj vy ste tak netrpezlive ako ja? mam pocit ze tento posledny mesiac trva neskutocne dlho 😝 a tie noci! clovek sa nevyspi, furt sa prehadzuje v posteli /jedno rano som sa normalne zobudila so svalovkou na predlaktiach/, no a to nase wecko ma tiez nebavi obzerat 5x za noc 😒 nasej malinkej sa v brusku nejako paci...nie a nie na ten svet vykuknut...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre