Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

krpuch
27. jan 2010

ahojte, tak ja som hore od 6,00 co sme sa napapali a polovicka si spinka. maly mi stale kaka, niekedy vymenim aj 2 plienky za hodinu. Idem dat fotky do albumu, tak ak chcete kuknite..

janka1
27. jan 2010

ahojte
takze uz aj nedockava sa dockala 😵
vcera 26.1.2010 porodila cisarskym rezom krasnu slecnu Zarku 3350g 51 cm 😉 🙂 obe su OK 🙂

baileysa
27. jan 2010

ahojte,

gratulujem nedockavej k princeznicke, nech sa rýchlo zotavia...

aj minix by to už mala mat za sebou...

ja čakám na tlakovu níž, že mi to rozbehne, aj gretka sa tak narodila ...))))))

krpuch, maly je zlatucky, na tej prvej fotke sa mi podoba na teba na fotke, čo máš v pase...

dana333
27. jan 2010

ahojtte kinderka aj tie čo už nie sú 2 v 1. Chcem sa opýtať či náhodou nemáte niektorá taký problém ako my- takmer každý deň preplačeme od rána do večer, nedá s ami malá nijako utíšiť, nevie spať..., ako tak sa len utíši na prsníku. Priberá veľmi pekne, noci prespi super takže nevieme z čoho to môže byť. Boli sme u doktorky pozrela ju spravila výter, a skonštatovala že všetko je v poriadku. No mne s ato nezdá keď toľko plače. Začalo sa to až okolo 4 týždňa, dovtedy bolo všetko super.

olienka12
27. jan 2010

dana333 no u nas to zacalo predvcerom mam pocit,ze kolikujeme ale my to mame v noci.... aj ked spinka zplakuje a puci sa. Dnes chcem kupit nejake kvapky v lekarni uvidime ci zaberu...

olienka12
27. jan 2010

hej a mne dr.povedala,ze je prkrmeny co je somarina,lebo stale pyta a je hladny, skusala som obmedzit prikrm a viedlo to len k vacsej nervozite,takze ziadne obmedzenia dalsie nechystam a bude papat kolko bude chciet...

olienka12
27. jan 2010

prekrmeny teda

dana333
27. jan 2010

olienka teraz som volala doktorke, tak že vo výtere nič nemá, doporučila mi kvapky HYLAC na úpravu črevnej flóry tak som zvedavá

dana333
27. jan 2010

aj mne stále pýta jesť, pýtala som sa či jej môžem dávať tak často-1,5-2 hod. a doki mi povadala, že materským mliekom sa nedá prejesť, takže áno. Nám našťastie v noci spí, asi by som sa zbláznila keby to robila aj v noci, lebo som zúfalá keď jej neviem pomôcť

olienka12
27. jan 2010

dani hylac nedavaj radsej nieco slabsie nas to bral v nemocnici a po navrate domov a mal z toho cervene hlieny v stolici je to silne pre babo

dana333
27. jan 2010

no neviem mne to kázala doktorka, že len 5-6 dní a potom prestať, že vraj s tým má dobré skúsenosti, ktovie možno je to individuálne

dana333
27. jan 2010

a to ste brali ešte v pôrodnici?

janka1
27. jan 2010

lepsi je sab simplex alebo espumisan 😉

dana333
27. jan 2010

ale ja som sa dočítala že sab simplex sa môže až od 3 mes. a je na plynnatosť nie ne úpravu črevnej flóry

janka1
27. jan 2010

vraj je neskodny a ucinkujuci urco ...odporucala moja dr.
😉 🙂

dana333
27. jan 2010

no vidíš čo doktor to iný názor a kto sa v tom má potom vyznať

antoniab
27. jan 2010

sab simplex predpisala detska aj nam ked sme mali 10 dni ale nam nezabral uz ho neberieme na prdky nam zabral cajik od hipp spokojne brusko 😉

dana333
27. jan 2010

no asi pôjdeme tiež vylučovacou metódou a uvidíme, len aby nám niečo pomohlo

antoniab
27. jan 2010

oli aj moja sa tak puci a to len posledne 2dni a neviem prist nato preco brusko to nieje ani hlad 😅 to by fakt mohla byt prejedena 😕
inak cim prikrmujes my nutrilonom a obcas si myslim ci to nieje tim 😒

antoniab
27. jan 2010

dana mi sme skusali aj baby calm a tiez nic moc potom som citala ze dobre su probiotika ale tie som nevyskusala ale vraj pomaha ked pijes aktimel to su tiez probiotika a to ide do mliecka tak ja uz pijem 3 den a zatial klop klop brusko ok aj kakame aj prdkame
kazdy si chvali nieco ine treba fakt skusit a uvidis co zaberie 😉

dana333
27. jan 2010

aj nám sa to začalo pučením, tiež som si myslela že je prejedená, ale ona pýtala stále častejšie a častejšie- ja len kojím tak neviem čím to je.

dana333
27. jan 2010

s tým actimelom to je dobrý nápad, musím vyskúšať

antoniab
27. jan 2010

inak nedockava blahozelam k zarke 😉

nemame nahodov uz viac dievcatok ako chlapcov ? 😕

dana no u vidis ci to zaberie hlavne je to neskodne pre mimi iked aj ostatne preparati su predovsetkym prirodne

olienka12
27. jan 2010

antoniab no my prikrmujeme bebou a myslim,ze prejedeny nebude,lebo co nestravi hned grcka,skor plynnatost myslim... dnes chcem ten espumisan vyskusat mne to zaberalo,snad aj jemu zaberie 🙂))

antoniab
27. jan 2010

ten som neskusala ale mi uz prdkame pekne tak tim to nebude 😒 aj mi co mame naviac tak vygrckame inak kolko by mali take 3-4tyzdnove babatka zjest myslim v ml ? 😕 a podla coho poznate ze vam vytaha aj to zadne mliecko ...? ked dokojim a potom stlacam prsnik a nic nejde znamena ze je prazdny

alikaa
27. jan 2010

Ahojte, chcem sa spytat na ten espumisan, my sme ho kupili, ale v navode je len napisane, ze dat pred kojenim alebo po kojeni, ale nepisu ako casto. Nasho malickeho obcas boli brusko, mozno tak 2x za den, tak vtedy mu to dam. Tie co toto pouzivate, tak ako casto?
Inak aj nas by spinkal cely den, s papanim kazde 3 hodinky, ale v noci by jedol aj kazdu hodinu. Je to dost unavujuce.

lara75
27. jan 2010

my na vetry dávame malej Sab simplex kvapky, odporúčala nám pediatrička, denne raz alebo 2x jej dávam 20 kv. pred kojením a prdká o106, netreba sa jej obávať (tak isto espumisanu), lebo sa vôbec nevstrebáva. Lekárke nám hovorila, že pôsobí ako "dynamit" v črevách na veľké vzduchové bubliny, čo trápia bábätká a potom ich vytlačí von z čriev.

evca35
27. jan 2010

ahojte,
vidím že tu sa prdí - neprdí 🙂
aj môj malý sa pučil prvé dni doma, ale začala som piť čaj pre dojčiace matky, ktorý podporuje tvorbu mlieka a obsahuje okrem iného aj fenikel, rascu, meduňku. Je ich viac druhov, ja som si vybrala tento. A malý púšťa rany ako z dela + vyjde aj stolica.

gratulujem novým bábätkám, prečo nedočkavá až včera porodila? Veď v pondelok jej odtiekla voda, nie? Boli problémy, že išla na sekciu?

babush
27. jan 2010

Ahojte...
my riesime prdiky medovkovym cajom, ktory pijem. Okrem toho, ze mi strasne chuti, je fakt dobry aj pre malu. Teda, klopkem na drevo, lebo mala ma iba nieco vyse tyzdna, takze sme toho zase az tak vela nestihli prezit. Ale myslim, ze radsej cajickovat, ako hned lieky predpisovat. Ved skuste, mozno vam to pomoze 🙂

Ja som dnes vyprevadila maminu domov. Bola u nas, kym bol manzel prec a bolo to super. Sme si to tu uzivali 🙂 Plny dom dievcat. Varili sme, robili sme jedalnicek, co mozem jest a pisala som si recepty. Rozpravali sme sa, smiali a aj trosku poplakali ( hormony su stale u mna ako na hojdacke ). No proste velika pomoc a podpora, tak som aj oddychnuta ako-tak. Boli sme na ockovani a dnes uz iba cakame na ocka 🙂

A nemozem zabudnut pogratulovat nedockavej a bebel a vsetkym ostatnym k januarovym babatkam. Vela zdravicka a dobreho mliecka prajeme.

Krasny den vam prajem vsetkym 🙂

lopezka
27. jan 2010

ahojte 😀
my este ziadne vitaminy neberieme, lebo este nemame karticku poistenca 😖 .... mame uz podanu ziadost a vcera v poradni sme to aj dokyne povedali, ale ona ze vitaminy pre babo az na karticku 😠 .....ale zatim chvalabohu zatial nemame problemy s travenim ....klop klop klop 😀 .....obcas si uvarim feniklovy caj a taktiez ten co spomina evca 😉 citala som, ze staci ze ho pije mamina a ono sa to cez mliecko k babu dostane 😀 😀

blahozelam nedockavej, ze sa konecne dockala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre