Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

janka1
13. feb 2010

andykca v prvom rade odsat vsetko uplne a skus jeden den nepit vela, cim viac pijes , tym sa ti viac bude tvorit mliecko 😉 drzim palceky
ak mas aj hrudky tak masirovat 😉 vkuse odsaqvt ako len dokazes casto tak to rob 😉

minitrouble
13. feb 2010

andykca - ak mas horucky tak bez rychlo k lekarovi zajtra nech ti da antibiotika - nie je to sranda 😒 ...mne tie horucky vystupili az na 39.7 !!! a bez antibiotik neviem ako by to dopadlo ...takze moja jedina rada - ak mas zapal prsnika s horuckami tak rozhodne chod k lekarovi 😉

gucz
14. feb 2010

Dobré ránko
pozrám Andy že aj Ty máš problém ako ja. Od včera od obeda som mala pocit, že ľavý prsník mám nejaký moc plný. Navečer ma už aj začal bolieť, ale tak akoby celý, nejaké extra hrče som tam nemala. No a od obeda ma trošku bolelo aj hrdlo, tak keď som si merala teplotu a mala len trošku zvýšenú, tak som si myslela, že to preto. No lenže v noci ma ten prsník bolel už neznesiteľne, tak som si dala panadol (paralen som nenašla), rušne som si odsala trochu mlieka, potom som dala z toho prsníka malému jesť a keď sa napapal a zaspinkal, tak som si dávala na ten prsník studené obklady (normálnu namočenú plienku). Fú to bola bolesť, aj mi slzy vyšli, no a potom ma začala heglovať zimnica, tak som si šla ľahnúť, na perinu deku a tak som zaspala. No a keď som sa potom zobudila na ďalšie kojenie, tak už mi bolo o 90% lepšie. Teplotu už nemám žiadnu, ani nejaké hrče v prsníku aj keď ma ešte bolí. Takže pôjdem do sprchy a pod vrelou vodou si ho rozmasírujem a trochu odsajem.

Andy ak máš zápal či hrče len na jednej strane, napríklad ako ja pri pazuche, tak skús malého pri papaní napolohovať. Hovorí sa, že bábenko najviac vytiahne na tej strane prsníka, kde má bradičku. Takže ja malého teraz kojím vo futbalovej polohe.

inak viete mi poradiť dobrú a nie moc drahú odsávačku? Pri malej som mala aventku požičanú, no teraz keď chcem len kojiť sa mi neoplatí kupovať drahú odsávačku len pre takéto prípady

roxy_1
14. feb 2010

dobre ranko

gucz hodila jsem to lehatko do alba 😉

minix
14. feb 2010

Roxy, tiez som nad niecim zacala uvazovat, kedze mame troska problemy s bruskom, a musime sa casto v kuse natriasat, aby sa nam ulavilo. Kolko ti v tom maly vydrzi? Je ta vibracna funkcia skutocne vibracna?;)

minix
14. feb 2010

Gucz, ja mam takisto mam, aj s flastickami, som spokojna, aj ked juvelmi nevyuzivam, lebo mliecka mam akurat, co mala stihne spapkat. Ako dokazete nakrmit a este aj odsavat do zasoby? Dajte tip;$

gucz
14. feb 2010

babulky dík za rady, už som odpovedala na jeden inzerát na Mam odsávačku, tak dúfam, že ju čoskoro budem mať doma

roxy díky za ochotu, vyzerá celkom fajn, asi zoberieme teda toto, teda objednáme niekde z netu.

minitrouble
14. feb 2010

ahojte 🙂
my odsavame skoro kazdy den rucne 😅 - mne to proste odsavackou nejde - a rucne odsajem pomerne rychlo - uz mam prax z pred roka ked som odsavala po romanke 😀
to lehatko vyzera fakt paraadne - takze ho idem objednat
akurat mam dilemu ze ci ho objednam z trnavy (gucz 😉 ) ..alebo z ciech - ale asi z trnavy predsa len maju klasicky obchod a ked si k tomu z ciech pripocitam postovne tak je rozdiel mozno tak 2-3 eura a to mi zase nestoji za to riziko 🙂

janka1
14. feb 2010

dobre ranko
gucz ja som velmi spokojna s MEDELOU mam aj piestovu aj elekricku ...kolko je u teba to nie vela penazi za odsavacku 🙂 MEDELA je uzasna ale ta najlecnejsia , ale tiez dobra elekricka stoji cca 70 € 😉

janka1
14. feb 2010
gucz
14. feb 2010

janka medelu elektrickú som skúšala ešte pri malej ale bolelo ma to s ňou. Ja mám radšej ručné, kde si pákou regulujem sama ťah. No a za odsávačku som ochotná dať tak do 30€, keby som len odsávala a kŕmila odsatým mliečkom z fľašky, tak dám za ňu aj viac, ale takto sa mi to zdá zbytočne moc.
mini mne to tiež ide odsať aj v sprche, len tou odsávačkou je to rýchlejšie, teda u mňa

janka1
14. feb 2010

gucz tak potom pakovu medelu 🙂
ale ved je na tebe co si vyberies 😉 ono na elektrickej si vies nastavit tlak 😉

janka1
14. feb 2010

chcela som napisat piestovu medelu 🙂

olienka12
14. feb 2010

Ahojte otazocka,mate uz niektora menstruaciu? Je to na porazenie v stredu mi skoncilo 600nedelie a dnes som dostala,a ja som tajne dufala,ze este chvilku toho budem usetrena...

roxy_1
14. feb 2010

minix vybrace jsem na tom zprvu vubec nepouzivala,bala jsem se co to s malym udela,ale jakmile prijdou prdicky tak zapnu a on se uklidni,libi se mu to,asi tak pred hodinou jsem ho tam mrouskaveho polozila,zapla vybraci a on v momente vytuhnul 😀
jinak vydrzi mi tam dlouho,spi v tom klidne i ze 3 hodinky a nebo kdyz jej tam posadim a je nakrmeny a prebaleny,chvilku se diva kolem sebe a pak vytuhne 🙂
jinak jsem jej koupila na Aukru za nejakych 1500,-

taky mam Medelu tuhle http://www.medela.cz/produkty/harmony.php a jsem s ni moc spokojena,koupila jsem ji na Aukru za 600,- byla jen jednou pouzita,dosla mi i s puvodni fakturou,krasne zabaena,jako bych ji koupila prave v obchode,jinak puvodni cena byla 1200,-...odsavam jak se mi chce zatim mam 6x 150ml... 🙂
zajimalo by me kolik si maly tak na jedno piti vytahne,pije tak 10 minut

roxy_1
14. feb 2010

olienka ja jsem se taky na to chtela zeptat 😀 me bude 6nedeli koncit ve stredu a pak jsem zvedava...
kamaradka dokonce nemela menstruaci cely rok co kojila dcerku,tak jsem si myslela ze toho budu taky treba usetrena 😅

janka1
14. feb 2010

roxy aj ja mam MEDELU az tri odsavacky, nakolko som zacinala postupne piestovou, elektrickou a teraz mam dvojfazovu a na dva prsniky naraz a super vecicka je to 😉

andykca
14. feb 2010

babenky dakujem.....🙂 ono mi to po tom paralene a vinnom obklade preslo (aj ked prso troska citim, ale snazim sa davat malemu vacsinou toto prso aby mi ho vytahal a dufam ze sa to uplne urobi)...hrudky som nemala len na dotyk ma to bolelo a prve cucky maleho (inac ja som ani netusila ze to je zapal - xi prvorodicka)

inac odsavacku doma nemam (lebo mam mlieka akurat) ale zaobsaram, kebyze sa nieco podobne stane lebo rucne mi to slo dost pomaly...

no ako som pisala tak vobec som netusila ze to je zapal...som dostala minulu noc zimnicu, ale to som si myslela ze mam svalovu horucku lebo cele telo ma bolelo (to som myslela ze koli malemu lebo cely den bol mrzuty a vacsinu casu som ho mala na rukach)....ja som zistila ze mam 38 teplotu az vcera vecer ked som si odmerala nahodne teplotu lebo mi bola furt zima...

a aj som sa docitala preco sa mi prsnik zapalil....maly chcel byt stale na mojom prsniku a vzdy ho len cuckal ako dudku...takze len aby ste sa takemu niecomu vyvarovali 😉

gucz dufam, ze ti to preslo .-) skus aj ty vinne obklady ja som normalne citila ako mi to tu bolest taha von...

ketkous
14. feb 2010

ahoj roxy,je to toto lehatko?http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
ta vibracia je dostatocne silna?

ketkous
14. feb 2010

a ak mozem odporucit,tak vyborna odsavacka je Avent isis,aj ked je dost draha...ja ju tiez nestiham vyuzivat,som rada ked nakojim a uspim malu 😲 a odsavat sa mi uz potom nechce,aj ked do zasoby by nieco bodlo.
peknu nedelu

andykca
14. feb 2010

ketkous to lehatko mame my lenze je inej farby....je super a vybracie fajne - uspia maleho len taky fukot 😀
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6889740

krpuch
14. feb 2010

baby, co hovorite na medovku a kojenie? vcera som si dala cajik pol litrovy z nej a maly mi trochu papa a hned zaspi...takze kojime skoro kazdu hodinu.

minitrouble
14. feb 2010

ketkous, andykca - to nie je to lehatko co ukazujete - to co mate vy tak to je o nieco lacnejsie ale podla mna je kvalitou asi porovnatelne
to co ma roxy je toto: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5002135

andykca
14. feb 2010

minitrouble ja viem ze to nieje to iste lehatko co ma roxy....ketkous dala link s lehatkom co mam ja - len ho mame v inej farbe... 😉

minitrouble
14. feb 2010

toto je asi najlepsie cena na SVK co som nasla zatial 😉 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7332343

ketkous
14. feb 2010

aha,no asi medzi nimi nie je velky rozdiel,co?idem prestudovat

minitrouble
14. feb 2010

andykca - no my sme prave s gucz obe vahali medzi tymito 2ma - mna na tom drahsom laka najma to ze sa da dobre skladat a mohla by som ho zobrat aj k vode ked pojdeme alebo k moru ako lehatko 😉 🙂
inak si myslim ze su velmi podobne - teda iny rozdiel ako tu lahku skladatelnost toho drahsieho nevidim 😉

andykca
14. feb 2010

minitrouble nooo to ano...to nase sa da poriadne zlozit len ked ho rozmontujes 😀 😀 ....a tak my mame velky kufor takze ma to az tak netrapilo....a tiez ho budem trepat kade-tade je to super vecicka....

i

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre