Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

boncusik
12. jún 2009

holky,

už som si pochvalovala že posledné dni mi nič nieje a teraz som vyťahovala jaternice na obed pre manžela a to boli napínaky ☹ ☹ ☹

a že už ked tak si vypracem chladničku od starých zvyškov a som myslela že to nepredýcham 😀

zucana
12. jún 2009

ahoj baby tak mne dnes povedal fyzioterapeud ze by som mohla trosku bicykel a to vedel ze som to.... a to som platila 70 EUR za kontrolu. som sa skoro rozplakala.baby aj ked sa stazujete na zdravotnictvo slovenske chcem vas povzbudit ze je to celkom vpoho. tu v taliansku ak nejdete k sukromnemu u ktoreho prehliadka so sonom stoji cca 150 eur musite cakat mesiac na termin a mate 4 sona za cele tehotenstvo.
a ta termalna voda baby neviete ci je to ok? gynekolog mi povedal ze ano ale byvaly gynekolog co som mala na slovensku a v novembri bola tehotna mi vravel ze tepla voda nie je dobra. tak ja uz fakt neviem. ale tak chodia tehotne do termalnej vody nie?

vierka
12. jún 2009

dakujem babenky, ste zlate 😀

a ked teda mozem povedat svoj prvy oficialny nazor, tak tehu a bike asi ani nie 😉

drobec - jasne pozname 🙂 skoro aj naraz odrodime 😀

boncusik - ahojcek... doma pna igelitka injekcii na IVF a pozitivny tehotensky test 😅 este teraz som z toho vysuflena 😀

no mne je dnes nejako divno tak chcem aby ma manzo hodil domov autom, nechcem riskovat cestovanie vlakom, tak povedal, ze sa skusi vypytat na skok z prace a odviezol by ma - co by bolo vazne super 🙂

gucz
12. jún 2009

zucana ja si myslím že bicyklovanie je v pohode, ale samozrejme pomaly, po rovnom teréne, nie po nejakých hrboloch. Ale je tam riziko pádu. A termálna voda, no tehotná sa kúpať môže, ale voda nesmie byť studená, ale ešte horšie je ak je moc teplá, môže to vyvolať potrat, prípadne predčasný pôrod. Ja osobne by som nešla ani na kúpalisko, môžeš tam dostať infekciu. Svokrovci majú na záhrade napustený bazén, ale ja sa toto leto kúpať nebudem, načo riskovať...

zucana
12. jún 2009

ja viem. ja ani nechem ist ale ked mam problemy s tou sprostou nohou.fakt neviem co robit...ja totiz byvam blizko kupelov kde je to hygienicke a termalna voda predsa nie je moc tepla nie??

gucz
12. jún 2009

veď sa spýtaj gynekológa čo Ti na to povie.

roxy_1
12. jún 2009

Adros moc vam to sluselo,krasne saty,jsi velmi sympaticka 🙂

lopezka
12. jún 2009

ahojte tehulky 😅
vcera som bola u kadernicky a povedala mi, ze sa mi zlepsila kvalita vlasov, co mi uz naozaj davno nepovedala 😅 😀 zeby priaznivy ucinok tehu ? ja som skor citala, ze sa zvyknu viac mastit v tehu 😖

bolesti brucha take ako na ms mavam aj ja, tak snad je to v poriadku, ked to mame viacere 😅

dnes som si bola pre duphaston na dalsich 20 dni a na kontrolu idem az 3.7. tak to si este pockam 😖 😠

lopezka
12. jún 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeeeej, dnes mi uz svieti 10. tyzden 😅 😀 😉

zucana
12. jún 2009

gucz ved mi povedal ze ok ze termalna voda ja pre tehotenstvo dobra ale asi este pockam 2 tyzdne a zatial idem na masaz a cvicit .... ja uz fakt neviem
baby a na co je ten duphaston?

lopezka
12. jún 2009

zucana, v tehu sa dava na udrzanie plodu, pokial je nejake riziko, ze by babo nevydrzalo 😖 mne ho predpisal hned ako mi zistili tehu a berie sa az do 12. tt

adros
12. jún 2009

roxy. dakujem, uz sa tesim na tvoje fotecky. a s pripravami uz mate vsetko hotove?

vierka
12. jún 2009

no a niekedy sa namiesto duphastonu dava utrogestan... ja uzivam ten... sice nie je ziadny problem, ale tym, ze sme mali problemy otehotniet a podstupili sme aj IVF a tak, tak mi ho doki pre istotu nasadil a mam ho tiez do 12 tt 🙂

lopezka
12. jún 2009

vierka, to pises mne, ci len tak vsetkym ? 😀 kedze neoslovujes, tak neviem 🙂

zucana
12. jún 2009

mne povedal ze mam len kyselinu listovu uzivat a tu uz uzivam asi rok....a to som prisla o babo v januari.ale neriesim.musim doverovat lekarovi lebo by som sa zblaznila 😒 aspon som nasla jedneho dobreho po znamosti ktory mi robil aj zakrok po potrate a ked vsetko dobre dopadne tak ma aj odrodi ....

minix
12. jún 2009

ja by som do termálnej vody moc neliezla, lebo keď som do nej chodila zdravá netehotná, tak som mala infekciu po každej návšteve a musela som sa liečiť, takže ja mám problém s termálom vyriešený. Ak tak, ponorím si doňho nohy, ale celá určite nie. Prípadne sa nechať vymasírovať na perličkách. 🙂)))

zucana
12. jún 2009

ved to idem ja pekne na masaz a potom uvidim.este raz to prekonzultujem 30.6. s lekarom....dnes mi je trosku lepsie snad to nie je zle znamenie....mozno ze som vstavala skor...ale z pachov ma ide roztrhnut.v tomto teple sa musi vynasat smetie kazdu chvilu ...

vierka
12. jún 2009

lopezka - to som pisala len tak vseobecne, aby rec nestala 😀

lopezka
12. jún 2009

vierka, tak OK 🙂 uz nestoji 😀 mne predpisal duphaston a ten beriem, slepo doverujem, co mam robit, snad mi da len to najlepsie 😅

zucana
12. jún 2009

baby som si tu citala vase pribehy niektorych a som si aj poplakala...mi to vela pripomenulo...drzim nam vsetkym palce a snad tu pobudneme az do konca 😎

vierka
12. jún 2009

lopezka - mne predpisal utrogestan, lebo som ho mala uz predpisany z centra na IVF, tak aby som ho vyuzila 😀 ale myslim, ze v tych liekoch nie je velky rozdiel 🙂

pietra
12. jún 2009

ahojte 🙂
vy nemate co robit? baby ukecane 😀 😀

bicykel v tehu nie je vhodny len preto, ze je tam zvysene riziko padu. Inak je to cvicenie ako kazde ine 😉

zucana, ono aj zalezi, aku teplotu ta voda bude mat. Vseobecne sa teple kupele v tehu neodporucaju, ked uz, tak len vlazne

co sa tyka kvality vlasov, mne sa pri prvom tehu vyrazne zlepsila. Vlasy mi zhustli, viac sa leskli a hlavne sa menej mastili. Normalne si vlasy musim umyvat kazdy druhy den a vtedy stacilo kazdy 5 a aj to som si ich umyvala len kvoli mojmu dobremu pocitu 😀 takze teraz netrpezlivo cakam, kedy sa pozitivne zmeny na vlasoch a pleti prejavia a zatial nic 😀

gucz
12. jún 2009

tak mne v prvom tehu rýchlejšie rásstli nechty, vlasy som mala tak normálne... no a teraz sa mi tuším viac masia

andykca
12. jún 2009

ahojte 🙂 no som velmi rada ze sa vo vecernych hodinach necitim jedina ako vo 4-tom mesiaci 😉

drobec123
autor
12. jún 2009

mam napad, ked uz by si mala bicyklovat tak potom stacionarny kde je mensie riziko padu ! a vyriesili sme to, lebo ja by som normalny tiez neodporucala. co sa tyka termalnej vody tak ja by som skor povedala ze ona je horuca a to ee pre tehulky .... ved to najskor moze vyvolat potrat ! na to pozor ! ked tak si sadni na okraj a namacaj nozicky a kolienka ked mas zdravotne problemy, ale cela by som tam ja urcite nevliezla !

no tesim sa ze sme tu ferticentracky 🙂 a ja mam tiez utros, ale bleeee uz mi to lezie na nervy 3x denne to tam pchat ..... ale vydrziiiiiiiiiiiiiiim aj keby to malo byt do konca tehu, len sa bojim aby som si tam nejaku infekciu nezaniesla ....

drobec123
autor
12. jún 2009

adros bola si kraaaasna nevesta ! keby som sa mala este raz vydavat aj ja chcem take saty 🙂

minix
12. jún 2009

andykca, spomen si vecer, ze nie si sama. 🙂)))))

pre mna bude nebicyklovat velmi tazko, lebo som bola zvyknuta na bajku stale akonahle sa oteplilo. Ale mame plan na buduce leto, male dame do kocika, toho zavesneho a ide s nami. 🙂)

drobec123
autor
12. jún 2009

my sa tiez tesime ze budeme mat zimne dieta, lebo do leta podrastie a budeme moct nieco vymysliet !

adros
12. jún 2009

drobec,dakujem. a mas pravdu, je dobre, ze na bud. leto uz budu drobci podrasteni 😀

roxy_1
12. jún 2009

adros jelikoz jsem ted doma tak mam na vsechno cas.no vesmes jsem si vetsinu veci delala sama.fotecky pak urcite ukazu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre