Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

anawi
3. jún 2010

@kackaaaa presne toto zacala robit aj nasa 😀 akoby sa dusila alebo tlacila, take divne zvuky 😀 a potom sa smeje 🙂

kackaaaa
4. jún 2010

@anawi - jojo, to je hrozná psina vylekat mámu, že se dusí... naštěstí, teď už vím, že to jenom hraje 😀 . Jinak jsme měli dnes opět histerák při výletě v kočárku. Dám ji tam unavenou, že sotva kouká, v kočáru se probere a spustí. A dovede řvát tak, že se začíná dusit, celá zrudne... tak ji z kočáru vytáhnu, a je po pláči. Pak ji tam opět dám, a to už neřve, kouká a pak usne. Už mi příjde, že je to její rituál, zařvat si v kočárku, vynervovat mě a pak v klííídku usnout 😒

nella1
4. jún 2010

dnes ranko sa podarilo povedat nasej malinkej mama skoro som odpadla 😅 bolo to kraasne ona sama nevedela co povedala bolo to take nevedomee proste nejako to jej len tak nahodou vyslo 🙂 uz ked sme chceli aby znova skusila tak nic 😀 ale ten pocit nadherny na nezaplatenie 🙂 to je take super ze sa mame stale na co tesit pri tych nasich pokladoch cim nas prekvapia a potesia co z nich vyjde a tie xichtiky 😀 no su to lasky tie babatkaaa 🙂 🙂 maminky v utorok sme boli 2hy krat ockovat prvych 24h sme mali teplotu 38,3 a potom uz dobre ustalo to a uz je v poriadku myslite ze by som mohla ist s nou plavat v sobotu ked ockovanie mala v utorok?

jitta
4. jún 2010

@nella1 já myslím, že plavat můžete jít úplně v pohodě.

zuzul30
4. jún 2010

kackaaaa- to čo prevádza tvoja malá v kočíku ako keby si písala o mojej malej -robí presne to isté, ak ju vložím do kočíka a plače viem, že nezaspí musím ju nosit na rukách a skúšat ju položit lahnút bez plaču a potom sladko zaspinká 😎 , ale tiež tie plače sú oživot ☹ preto som to riešila manducov a je to naozaj super opät možeme chodit na prechádzky 😵 a večer zaspinká pekne sama v postielke, aj ked cez noc sa budí aj 5-6 krát 😝

andrejkaz
4. jún 2010

aj nas maly zacal v poslednej dobe akosi skriekat.....doteraz tak pekne "rozpraval" a teraz je to hrozne niekedy sa to neda ocuvat.....najma ked ho necham pod hrazdickou a nieco robim,tak sa az zlaknem ze co sa deje ked tak skrieka a on vysmiaty sa len s hrackami rozprava 🙂
v kociku je zatial v pohode celkom sa mu tam paci,zatial.....tak dufam,ze mu to co najdlhsie vydrzi 😀

kackaaaa
4. jún 2010

@zuzul30 - já jsem si pořídila chicco nosičku (manducca se mi líbila, ale zdá se mi dost drahá), a z té nosičky mě docela bolí záda. Ono 7 kg se už pronese. Takže je to řešení, ale jen na chvíli. Radši bych byla, kdyby si zvykla na kočár, ale to asi zústane jen u přání ☹ .
@andrejkaz - moje Lucinka taky šíleně skřehotala. Teď už přešla do fáze, že vyluzuje "dusivé a dávivé" zvuky při nádechu, a při výdechu prská sliny 😝 . Je to sranda, co je všechno schopná vyloudit 😀

olifcek
5. jún 2010

@kackaaaa manduca by Tvoj problem s vahou dietata poriesila....a je to ergnomicky nosic, cize netlaci na rozkrok baba a slabiny...v nosici co mas, babo visi nozkami dolu...pre par korun...

kackaaaa
5. jún 2010

@olifcek - promiň, ale rozdíl 1500 není pro mě pár korun. Pořídila jsem si nosítko jen jako vedlejší variantu přepravy, nejvíce času tráví v kočáře. To, že v něm nechce být se stalo, až když už jsem měla nosítko koupený. V nosítku netráví hodiny, takže pro účely, na který jsem nosičku koupila, jsem spokojená.

olifcek
6. jún 2010

@kackaaaa ale ved oki, je mi jasne, ze vies co robis a co je pre babo naj . 😉

nella1
6. jún 2010

ahojte..tak nase dievcatko ma po plavanii 🙂 prvych 20min sme to videli beznadejne ale nakoniec sa osmelila a vydrzali sme skoro 2a pol. hod. 🙂

olifcek
6. jún 2010

@nella1 krasne babo, po mamine, co? necitam cele...bola si na plavani babatiek, ci ee?

andrejkaz
6. jún 2010

ahojte baby...tak konecne krasny vikend,takto by mohlo byt aspon do septembra 😀 inak ked je takto slniecko natierate babatka opalovacim kremom 30tkou alebo az 50tkou faktorom?
my sme dnes boli u nasich skoro cely den a to je hrozne ked sa zide tolko mudrych ludi pokope-jedna starka,druha starka,mamina,kazdy mudroval co a ako mam robit....no niekedy mi to uz lezie na nervy 😠
nella a kde ste boli plavat?to malicka dost dlho vydrzala v bazene......

danteska
7. jún 2010

krasne slnecne ranko 😉 my dnes ideme 2x na ockovanie ☹ dufam ze to poklad zvladne tak super ako prvy krat,mam troska obavy,citim sa ako keby isli mna ockovat 😀
@andrejkaz mas pravdu,mohlo by takto byt az do septembra...no este som nejak nerozmyslala natierat maleho,ale urcite nejaky krem kupim..este ze si to pripomenula 😎
ako obliekate drobcom von,ked idu spat?lebo moja mama tvrdi obliekat,zakryvat a ja sa hnevam 😠 lebo potom prideme dovnutra a je mu chladno-co je jasne ked je z vonku prehriaty...to su tie rady mam a starych mam 😀 😀 😝

jitta
7. jún 2010

Dobré ráno, i u nás byl krásný slunečný víkend.
@nella1 to ti malá krásně vydržela v bazénu, ale nebyla potom unavená? Já chodila se starší dcerou od půl roku na kojenecké plavání, lekce trvala 30 minut a byla potom hodně unavená a hned v autě cestou domů usnula 🙂
@andrejkaz my zatím nenatírali ničím, ale asi něco taky koupíme
@danteska malej včera usnul ještě navečer, byli jsme s MM na procházce, měl bodýčko a slabé tepláčky přikrytej nebyl
My dnes jedeme na plicní na kontrolu toho očkování proti TBC co očkovali v porodnici.

nella1
7. jún 2010

zatial sme neboli na plavanii babatiek chcela som ju oboznamit s inym prostrediim a dobre ze sme sli lebo 20min. sa vode branila vobec sa jej to nepacilo co doma ked sa kuupkame tak celaa happy 🙂 no a potom sa akosi ukludnila skusali sme stale pomalinky a bolo dobre 😀 ale veru bola unavena medzi tym sme aj papkali troska oddychovali a ked som uz videla ze ma dost a zaspava NA koliesku tak sme sli domov... 🙂

jitta
7. jún 2010

Já se na kojenecké plavání s malým chystám až od září, to už bude větší, tak uvidíme, ale doma máme bazén taky, tak určitě vyzkoušíme přez léto plavnání doma, aby si taky trochu zvykl.

lili213
7. jún 2010

Ahojte, tak sa hlasim po dlhsej dobe 🙂
my sa mame o.k, krasne pocasie nam prospieva, Pred tyzdnom sme prekonali zapal a vysoke teploty, ale uz je dobre.

danteska
7. jún 2010

@lili213 snad uz budete zdravi 😉
my sme zvladli ockovanie super,maly plakal len chvilku,potom uz so mnou "vykecaval".cez den dost spal,ale vobec nechcel papat na obed zeleninu..ani mlieko nedopil..dufam ze v noci bude klud a nebude mat bolesti.uz spi 😔 .. vazime 8130g a mame 70cm 🙂

kackaaaa
7. jún 2010

@olifcek - ok, v pohodě. Jen jsem chtěla vysvětlit co a jak.
Taky chodíme koupat, ale do velké vany, do bazénku se u nás chodí až od 6 měsíců. Zatím je to super 😀

lili213
8. jún 2010

Dobre rano 🙂
danteska snad nebudeme, Sebastianko je krasny macko 🙂 dufam, ze noc bola kludna bez bolesti a teplot.

danteska
8. jún 2010

dobre ranko @lili213 noc bola super,myslim ze to bolo lepsie ako ked bol prvy krat ockovany.vtedy ani nozickami nehybal 😒 ale vcera super.zaspal asi 20:45 a spal do 6:50 s cumlikovymi prestavkami 😀

lili213
8. jún 2010

tak to ti krasne spinkal, my sa budime normalne 1 - 2 krat za noc papat. Adam ockovanie zvladol bez bolesti a teploty. 😀

andrejkaz
8. jún 2010

nas caka ockovanie vo stvrtok,tak som zvedava ako to zvladneme,ale prve sme zvladli v pohode,tak dufam,ze aj toto prebehne bez problemov 🙂
danteska tak to mas riadneho macka doma 🙂 moj maly ma nieco cez 7kg a mam dost ho nosit.....

aurra
8. jún 2010

my mame za sebou uz obe ockovania, obe bez ziadnych problemov, na najblizsiu poradnu mame doniest moc, to bude ina sranda ako to budem chytat 🙂
nasa ma tiez cez 7 kil a pekne pneumaticky na stehienkach 🙂

zuzul30
8. jún 2010

tak tým čo máte očkovanie za sebou závidím, nás to čaká až o dva týždne a už pri prvom očkovaní to málá dosť zle znášala okrem teploty a opuchnutých stehienok bola aj hrozne plačlivá ešte tri dni-tak už teraz sa obávam čo nás čaká ☹
aurra a andrejkaz vy ste obidve z MT chystáte sa plávat so svojimi malými?

aurra
8. jún 2010

ja sa chystam od septembra a ty?

zuzul30
8. jún 2010

Aj ja som rozmýšlala, že začneme v septembri len neviem ešte kde sa v Mt dá plávat

aurra
8. jún 2010

na Hurbanke, tak sa mozno stretneme 🙂

lili213
8. jún 2010

ahojte citam ze vase deticky maju cez 7 kg, moj ma len 6,5 kg 😕 , ale kazdy mi hovori ze je macko tak teraz neviem. pekny vecer

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre