Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

serafinka1
24. jún 2010

ahojte po dlhej dobe.

Anawi a Ty už nekojíš, keď už prikrmuješ? Ja som dala ochutnať malému kašu, viete ako ju papal,rýchlo si zvykol na lyžičku, tak otváral ústočká, drobec krásny, ale neviem či som urobila dobre. Zatiaľ len dojčím a asi som to urýchlila, tak neviem či v tom mám pokračovať, alebo ešte vydržať tých pár týždňov. Nechcem totiž pochodiť tak, ako pri Darinke, ktorá mi odmietala normálnu stravu a nechcela nič jesť, iba moje mliečko.

danteska
25. jún 2010

@anawi robia sa mi hrudky.. 😒 som najprv myslela ze len mne,ale ako vidim tak nie..ja sopm skusala zarabat aj tak ze som dala najprv vodu,potom prasok,potom ze najprv prasok,potom vodu a vysledok rovnaky..ale kupila som ak kasu od Nutrilonu a ta je super,ziadne hrudky,je hladka..tak budem kupovat len tu asi..Nestle dominam co mam a prejdem na Nutrilon kasu..

andrejkaz
25. jún 2010

tak aj my sa hlasime po dlhej dobe....dnes mame 5.mesiacov 🙂 🙂 🙂 este stale sa neotacame....a ani o zubkoch este nechyrujeme..... 😅
ja este stale kojim,ale rozmyslam,ze uz postupne zacnem aj prikrmovat....aj mliecka uz mam akosi pomenej,hlavne vecer to byva kriticke....musim mu davat mliecko co mam v mraziaku zamrazane....tak som rozmyslala ze skusim aspon kasu na vecer,len neviem,lebo niekde som citala,ze kasa je dost tazka na noc,ze babatka maju potom tazobu na zaludku a zle spinkaju.....baby kedy vy davate detom kasu?

serafinka1
25. jún 2010

andrejkaz ja aj staršej som dávala aj aj dávam na večer kašu, nech sa nebudí na pocit hladu a tak to budem praktizovať aj u malého. Dnes som bola u dr a schválila mi to. vždy lepšie takto si trošku prikrmiť ako zostať na umelých mliekach.

danteska
25. jún 2010

@andrejkaz ja davam kasu na desiatu alebo olovrant..vecer po kupani je maly unaveny a mrzuty,a neviem ci by bolo dobre ho krmit dlhsie lyzickou...takto sa okupeme,vypije mlieko a potom zaspi.tak je zvyknuty,nebudem to menit...

danteska
25. jún 2010

@andrejkaz gratulujem drobcovi k 5 mesiacikom 😉

anawi
25. jún 2010

@serafinka1 nie uz nekojim, papame UM 🙂 ja som davala kasu vecer taku redsiu aby ju mohla vypit z flase, ale teraz ju nechce. Aj tak sa mi budila v noci 2x a budi sa doteraz tak je to jedno ci ma vecer kasu alebo nie 😀 Skusim jej spravit hustu, lyzickou ju mozno spapa, ale tiez neviem ci jej ju dam vecer alebo niekedy cez den. @danteska asi tiez kupim inu kasu, ked tuto miniem len neviem aku. Skusala som sunarku, tam sa tiez nerobia hrudky ale ta jej nechuti 😒 Ona ma poriadne vyberavy jazycek 😀 vies co mi dalo zabrat kym som jej trafila UM? 😀

danteska
25. jún 2010

@anawi my sme na Nutrilone od narodenia...maval sice koliky ale neskusala som ine mlieko,tak neviem posudit..kase som skusila len Nutrilon a Nestle...mozno Hami nemusi byt zla 😉

petronelka77
25. jún 2010

ahojte maminy, dlho som tu nebola, vsetky pozdravujem 🙂 .
chcem sa spytat ohladom ockovania. po mieste vpichu sa nam spravila hrcka, bola som vcera u pediatricky, mam to masirovat, je to reakcia na ockovanie. maly to vsak ma uz vyse troch tyzdnov.stretli ste sa s tym uz niektora? dakujem

anawi
25. jún 2010

@petronelka77 nam sa spravila hrcka na mieste vpichu po ockovani TBC na ramienku. Vyhnisalo nam to a teraz sa to krasne hoji 😉

zuzisch
26. jún 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, děláme komplet novou kuchyň, takže se nezastavíme a ještě týden musíme vydržet 😠
jsem tu jen na skok, ale potřebuju vaše názory: malá se posledních pár dní začala v noci budit co hodinu až hodinu a půl a říká si o jídlo. Myslíte, že už jí nestačí mé mlíčko a měla bych začít přikrmovat aspoň na noc?
A ještě jedna otázečka, možná se budu vypadat jako blboň, ale jakou zeleninku děten dáváte? Je mi jasná klasika jako mrkvička, brambory, květák, ale co třeba rajčata a papriky, to taky dáváte? Teprve začínám o příkrmech něco zjišťovat, takže vážně nevím...asi jsem hlupoňa... 🙂

danteska
26. jún 2010

@zuzisch davam len mrkvu,karfiol-kvetak,zemiaky,petrzlen,karelab-kedlubna 🙂 zachvilu skusim brokolicu a tak.. .rajciny a papriky v ziadnom pripade...zeler,kapusta,cibula,paradajky,hrasok,špargla,paprika,redkovkypor,strukoviny su nevhodne pre deti do 1.roku..tak pisu v brozurke co mam doma..ziadne jahody-su vysoko alergenne,citrusy,kakao,cokolada,huby,orechy-tiez nevhodne pre deti do 1.roku...

mamina2010
26. jún 2010

@petronelka77 ...ahojte mamicky. Mojej malej tiez zacalo hnisat miesto v pichu, pri kupani nam sa to rozmocilo a z casti jej hnis vytiekol. Davala som jej na to "aloe first" na vatovy tampon a nechala pod bodynkom. Doporucila mi to sestricka u nasej dr. Krasne sa nam to zahojilo a teraz to uz ma pekne. 🙂

mamina2010
26. jún 2010

@danteska ..ako citam, tak ste sa pekne rozpapali, preto ta prosim o radu. Zacinam aj ja pomaly prikrmovat. Zacali sme s bananikom, lebo sme mali hnacku, no za par dni to preslo, tak som jej uz ani nedala. Na vecer jej zvyknem dat lyzickou nemliecnu kasicku, ta ma u nas velky uspech a este aj nakojim, inac by mi nezaspinkala. Skusala som na obed dat varenu mrkvicku s troskou UM prip.mojim, samu mi nechce spapat, no zemiacik zatial u nas uspech nema. Neviem, ci by som mohla hned prejst na kombinaciu mrkvy a zemiacika. Ako ste vy zacinali?

ketkous
26. jún 2010

@mamina2010 myslim,ze mozes to skombinovat...cisty zemiak velmi nejde na dracku 🙂 alebo do tej mrkvy daj len kusok zemiacika

kackaaaa
26. jún 2010

ahoj - taky jsem rovnou bramboru dávala se zeleninou, páč samotnej (i s MM) ji moc nešmakoval. Jinak jsme už zkusili hruška a banán - a to nám teda jede nejvíc. Ale mrkev, špenát a brambor taky dobrý...

babush
26. jún 2010

ahojte 🙂
tak aj my sme dnes mali prvy krat mrkvicku 🙂 Zo zaciatku sa to malej pacilo, az neskor ju zacalo z toho natahovat eheh
Uz som nevydrzala a zacali sme s prikrmami, aj preto, ze sa v noci budi a mam ten pocit, ze jej mliecko uz nestaci. V kazdom pripade aj nasa dokina nam odporucila pomaly zacat so zeleninkou, nech si zvyka na nove chute. No a zemiacik ani sam davat nebudem, skombinujem s mrkvou alebo s MM. Dnes som nakupila aj male dojcenske vyzivy v sklickach, take tie bio,co su ciste a 100%, nech to mam po ruke a tam je tiez zemiacik s mrkvou, tak to potom dame buduci tyzden.

anawi
26. jún 2010

@mamina2010 zemiacik kludne skombinuj, ja som sam zemiak vobec neskusala davat 🙂 Dnes sme na veceru papali kasu lyzickou, tak som zvedava aka bude noc 😀 Chutilo jej tak som rada, ale musela som jej dat za tym este aj mliecko 🙂

mata25
26. jún 2010

caute,
my sme sa dali tiez minuly tyzden na prikrmy, zatial som kupila len tie malicke vyzivy, ale ked zacne normalnejsie papat tak budem len varit.
maly to zatial len tak olizuje a nieco sa dostane aj donho. ako to robite s obedom, lebo evidentne sa z vyzivy nenaje. my dame par lyziciek a ked uz nechce a mrnci tak chvilu pockam a dostane flasu mlieka.
ked sa zacina s prikrmami tak ako na to? lebo my sme normalne na umelom mlieku a na obed skusame aj zeleninku. a este by som sa chcela spytat, ze ked teraz papa zeleninove vyzivy, odkedy zacat s ovocnymi?

mamina2010
26. jún 2010

@anawi ..skusim to teda skombinovat, mozno jej to takto zachuti 🙂. Tiez sme na vecer spapali kasicku, este som jej pred chvilkou dala moje mliecko ...stale sa prehadzuje v postielke, dufam, ze sa coskoro unavi a bude spinkat aspon do piatej rana.

mamina2010
26. jún 2010

@babush ..skusim sa asi aj ja popozerat po tych dojcenskych vyzivach. Za par dni ideme s malou na dovolenku, tak budem musiet mat nieco po ruke, no a bez mixera mimo domu uz asi ani na krok 🙂.

anawi
26. jún 2010

@mata25 ja som jej na zaciatku dala par lyziciek prikrmu a potom som dokrmila mlieckom 🙂 Teraz uz spapa na obed celu vyzivovu flasku a mliecko pyta tak za dve hodinky 🙂 Ja jej varim, flasu od vyzivy pouzivam aby som vedela kolko spapa 😉

mata25
26. jún 2010

@anawi
to si jej davala pred kazdym jedlom tych par lyziciek prikrmu?

anawi
26. jún 2010

@mata25 na obed ked mala papat mliecko tak som jej dala par lyziciek mrkvicky, chvilu som pockala a dokrmila mlieckom. Postupne papala viac mrkvy a menej mliecka a teraz uz papame na obed len zeleninku 😉

nella1
27. jún 2010

@mata25 mozes zacat s ovocnymi prikrmami asi tak mesiac po ked si zacala so zeleninovymi...

nella1
27. jún 2010

@anawi 🙂 a ked malinka dopapka prikrm a uz jej nemusis davat mliecko tak jej davas ako tekutiny este cajiik? mne malinka cajik nechce odmieta ho a ja sa potom bojiim ze nema tekutiny ale z mliecka si troska odchlipne... nevadii ked sa napapka ze nebude chciet nic pit?

nella1
27. jún 2010

@mamina2010 idete na dovolenku nikde na Sk alebo do zahr? tiez by som rada na paar dnii len neviem este..

mamina2010
27. jún 2010

@nella1 ..zostavame doma na Slovensku, este sa s nou neodvazime ist mimo SR.

mamina2010
27. jún 2010

Dnes sme na obed mali mrkvicku a trosicku zemiacika ...spapali sme 6 lyziciek 😀

nella1
27. jún 2010

@mamina2010 ved presne tiez sa neviem este odvazit s takym drobcekom.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre