Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

danteska
29. jún 2010

my vecer zaspime v pohode celkom,ale cez den maly spi ako u jitta-ked je hore uz 2 hodiny viem ze je cas na "30minutovku"..dlhsie spat nechce..tak mame cez den aj 3-4 taketo šlofiky.. 😀 neviem ako to urobit aby spal aspon 1,5 hod trebars doobeda a 1,5 hod poobede..

jitta
29. jún 2010

@danteska ono se vám to spaní taky asi ještě natáhne, až bude starší bude třeba spát jen 2x denně a dýl. malý dnes usnul asi hodinu a půl po probuzení a spal 40min. a pak jsem ho uspala chvilku před 12 v kočárku a spal do 14.15 , což jsem úplně koukala, že spal aniž bych ho vozila. a tak plánuju že ho uspím ještě venku kolem půl 5 -5 aby se ještě trošku prospal navečer.

jitta
29. jún 2010

jo a taky jsme dneska prvně zkusili mrkvičku, malej bude mít v sobotu přesně 6 měsíců, tak jsem to zkusila a bez úspěchu ☹ dala jsem mu jen úplně maličko na lžičku a vůbec chudáček nevěděl co s tím, pak to vystrkoval jazýčkem ven a dělal u toho nádherně kyselé obličeje a nakonec to vypadalo, že z toho bude blinkat, tak jsem přestala a zítra bude pokračování 😀

ketkous
29. jún 2010

@jitta deticky su sibali,ja som skusila dat klasicku doma uvarenu mrkvu,tak tu nieeeeeee,ale akonahle som dala z flasticky kupenu,tak ta jej chutila 😨 😨

ivv
29. jún 2010

@danteska sebastianko spi presne ako adelka 🙂 tiez len take polhodinove slofiky 😉 . inak my sme mali aj dvoj-dva apol hodinove spanky cez obed v postielke. to sa mala zobudila presne po tej pol hodine a potom sme ju este ucicikali a spala dalsiu hod a pol az dve 🙂 . teraz sme ale u starkej a tu sa to praktizovat nepodarilo.. holt.. ine prostredie 😝

anawi
29. jún 2010

ahojte, nase spanie cez den je presne tak isto 3-4 krat po polhodinke 🙂 aspon ze vecer zaspime do tej deviatej, ale tiez sme sa pokazili, stale sa prehadzuje a ma problem zaspat, neviem preco 😒
@kektous aj ja som vcera skusila kupenu flasticku a spraskala ju len sa tak zaprasilo 😀 Doma uvarenu tiez spapa ale trosku pri tom vymysla 🙂

jitta
29. jún 2010

@ketkous a anawi tak to já teda taky zkusím koupit mrkvičku, u adélky jsem příkrmy kupovala a je fakt že baštila pěkně,tak to zkusím i u malého

anawi
29. jún 2010

ja len nechapem co im na tom chuti, mne to teda vobec nechutilo ta mrkva z flasticky 😀

ketkous
29. jún 2010

@anawi veru tak mrkva z flasky je doslova hnus 😖 😖 😖 a to som si myslela,ze ked nahodou nedoje,tak to budem dojedat ja 😀 😀 no smola...

danteska
29. jún 2010

baby ja som este neskusala kupenu mrkvu v pohariku..Sebastian vymysla tiez tak som nasla fintu-zarobim si troska kasicky-je sladka a papame najprv lyzicku kase-to tak chutne zdegustuje ze co mu davam a podla toho ci to chuti otvori pusu 😉 a potom šup aj 3 lyzicky zeleniny a zas na popravenie lyzicka kase..snazim sa aby vyjedol zeleninu aj ked kašu nespapa celu..inak to tiez nechce..som rozmyslala ci tie v pohari su nejak "lepsie"? ved to tiez nie je ani slane..zaujimave ze?

jitta
30. jún 2010

Tak jsem sehnala tu mrkev ve skleničce, tak zkusíme. A ohříváte to dětem, já nějak vůbec nevím,jestli jsem to adélce ohřívala nebo ne, stejně to hnedka vystydne, ale jsem nějaká bezradná.

jitta
30. jún 2010

tak už jsem našla, jak ohřát, ohřeju teda jen část a zbytek schovám na zítra

anawi
30. jún 2010

@jitta ja to ohrievam 😉 ponorim to do horucej vody a za par minut je to teple. Aj ked jej uvarim, naplnim flasticku a ohrejem v horucej vode.
@danteska ja som zatial len jeden krat skusala kupenu mrkvu v pohariku. Nesla nam elektrina a nemohla som to rozmixovat a pucit to sa mi nechcelo kedze varim toho viac 🙂 Ja jej radsej uvarim, mame zeleninu zo zahradky tak preco to nevyuzit 😉 Pohariky v nudzovych pripadoch 😀

jitta
30. jún 2010

Tak jsem část tý mrkve ohřála a měla malinko větší úspěch nežli včera, snědl asi 2-3 lžičky, tak budeme takhle pomalinku pokračovat.

mamina2010
30. jún 2010

mamicky, zvyknete papanicko ohrievat aj v mikrovlnke alebo len v horucom kupeli ?

jitta
30. jún 2010

Já to ohřála ve vodní lázni, ale četla jsem že to jde i v mikrovlnce,jen pozor na nerovnoměrné ohřátí, aby se prcek nepopálil.

anawi
30. jún 2010

tiez som to v mikrovlnke este neskusala 🙂

andrejkaz
30. jún 2010

hmmm my este stale papame len mliecko....doteraz odmietal maly aj cajik,ale teraz ked su take tepla,tak sa dal "ukecat" a celkom mu chuti 😉 akurat so spankom je to u nas horsie,zvykol prespat aj 2hodinky v kociku a teraz tak max.polhodinku a dost...a takto spinkame aj 3-4krat za den....
chceli sme ist cez vikend k rodine do Alp,ale uz som to zrusila,kedze maly skoro vobec nechce spinkat poriadne,stale je umrncany,a navyse v tomto teple si ani moc dobe neviem predstavit cestu autom....a to som sa tesila,ze konecne vypadnem niekde mimo domu.....musime poriesit nejaku dovolenku tu na Slovensku 🙂

jitta
30. jún 2010

@andrejkaz třeba mi malému změna prospěla 😉 , já když byla s dětma u rodičů a to bydlí jen 100 km od nás, tak tam byl malej úplně zlatej, krásně zaspával a vůbec byl tak celkově spokojený 🙂 Všechno si zvědavě prohlížel, přece jenom doma to má už okoukané

zara137
1. júl 2010

Moj maly bude mat o 2tyzdne 6mesiacov a on uz chodi samozrejme za mojej pomoci.ja to nechapem,ja som ho len postavila na zem a on si zacal vykracovat,ale ako krasne,ziadne na špičky.dam mu papucky a maly ako turbo.bežku neuznavam,tam ho nedavam.mate niektora takeho akcneho?co sa tyka papania,spapa uplne vsetko co mu dam,ci uz mrkva,kura,zemiaky,banan jablko..vsetko.prespí celu noc,zo štyrykrat sa ohlasi ked mu vypadne duda a to je vsetko.zubky nas uz 2mesiace morduju,zatial nic

andrejkaz
1. júl 2010

zara myslim ze to skor si ty akcna a nie maly.....chodzovy mechanizmus maju uz novorodenci,ked ho drzis tak,ze sa dotyka nohami pevnej podlozky bude kracat aj novorodenec.....uz sa ti sam postavi???nepredpokladam,ze tak male dieta by bolo natolko silne ze by sa postavilo same....ak ano tak potom s nim kracaj,ale ak nie,tak je to zbytocne zatazovanie chrbtice....dieta ma robit jednotlive veci az ked to same dokaze,nie ked to my chceme.....mam jednu kamosku,ktora s malou chodila uz od 5tich mesiacov a tiez chodila "pekne" nie po spickach a pod. a teraz ma skoro 2 roky a chodi hrozne-zadok vystrceny dozadu,nohy na siroko,prehnuty chrbat a chodi po spickach.....takze si myslim,ze vsetko ma svoj cas a nic netreba zbytocne urychlovat 😉

anawi
1. júl 2010

@zara137 nasa ked su ju postavim na kolenach stoji ako svieca a niekedy aj cupka alebo robi drepy 😀 Postavit ju na zem ma este ani nenapadlo 😉

danteska
1. júl 2010

@zara137 ja suhlasim s
@andrejkaz -vsetko ma svoj cas a dieta robi to co samo dokaze..ked si maleho posadim na kolena tvarou oproti mne tak sa mi zacne dvihat na nozicky,ale na spicky,tak by to malo byt a tiez by chcel "kracat" ale tiez ma nenapafdlo postavit ho na zem..aby si mu este nejak neuskodila...

zara137
2. júl 2010

hmmm,no neviem.Akurát dnes som sa stretla s jednou známou..maly ma 8mesiacov a už sam robí kročky,oni behali už od štvrtého mesiaca.A doktorka im povedala,že je silny,tak je to normalne.a maly krasne behá.nemá sa im v tom braniť.ja ho nenutim.no ked ho mam na rukach tak sa mi ťahá dole na zem..a cupita..A to že každe dieta to má v sebe to nieje pravda.moj krsny syn mal rok a museli sme mu posuvat nohy.bol ako robot a vobec nevedel že s nimi má vykračovať.jaaaj a nemyslite si že maly je cely den na nohach...dokopy 5minut za cely den,takže tak

andrejkaz
3. júl 2010

vsak jasne,ked s nim zacnes chodit v 4roch mesiacoch,tak ti v 8mich bude behat sam....ja nevravim,ze sa ma detom v niecom branit,ale na co to urychlovat???uz sa tvoj maly sam postavi????ak ano tak potom je fakt dost silny,ale ak nie,tak silny nie je a je to zbytocne ho stavat na nohy,ani nie je na to pripraveny aby chodil.....uz sedi sam,resp. posadi sa????vsetko ma svoj cas
ja neviem na co je toto vsetko dobre a preco to mamicky robia,preco jednoducho nedokazu pockat na to,kedy je dieta same pripravene,vsak na to aby behalo ma cas do 18tich mesiacov

katkic
3. júl 2010

@zara137 a kocky, mne bolo povedane, ze ak sa aj dieta same postavi, netreba ho podporovat v chodeni. sam by sa ti urcite do chodenia nechytal, keby si ho ty nedrzala za ruky a neskusala s nim chodit. mne bolo vysvetlene, ze mozno svalstvo moze mat babo pevnejsie, ale ostatne veci, ako klby a chrbtica nie su este fyziologicky pripravene na chodzu a moze sa to v buducsnoti odzrkadlit na vselijakych problemoch.

@danteska urcite som nechcela v tebe vyvolat pocit, ze si zla mama mojimi poslednymi prispevkami. 😉

danteska
3. júl 2010

@katkic neboj,ved ja som sa nenahnevala 😉 ale v tomto suhlasim s tebou.podla mna skoro kazde dieta ked das ako 5-6 mesacne "na nohy" tak sa snazi chodit.ale koli klbom hlavne a chrbtici by som sa neodvazila ho postavit plnou vahou,aby pevne stal na nohach..moj maly zacal byt nejaky hyperaktivny a keby mu dovolim vsetko co by chcel-lebo sa vrti,otaca,vsetko naokolo na seba stahuje,deku,hracky-tak by si aj ublizil.a ked dovolis 5-6mesacnemu dietatu stat na nohach tak si tiez ublizuje..

mi75
5. júl 2010

Nehnevajte sa , ze vam vstupujem do diskusie, ale mam rovnako stareho syna ako vy.Som maminou troch deti a musim reagovat na Zarinu temu o chodeni 6 mesacnych deti.Dieťa v tomto veku nema byt stavane na nohy z dovodu nezrelosti koxov a vo vacsine pripadov ani chrbtice.Urcite este idete s detmi na kontrolu k ortopedovi- to preto, lebo aj ked maju jadierka na spravnom mieste ( a preto nemusia nosit postolky), este vacsinou nemaju dovyvijany samotny klb a tym padom by si jadierko pri chodzi nicili.A Zara naozaj treba nechat dieta robit len to , co uz dokaze samo.V tomto ti zeny radia uplne spravne.Ked sa same nepostavi na nohy, nema chodit. Myslim , ze este vacsina nasich deti sa ani uplne same neposadi!!!

zazalienka
5. júl 2010

Ahojte, tiež sa zamiešam.. nechcete deťom v septembri kúpiť tašky a vystrojiť ich do školy? Pre boha veď sú to bábätká.. aj môj malý keď som ho otáčala vo vaničke, tak ako zacítil dno, automaticky našponoval nohy a bol by sa postavil.. to by som mu mala už v takomto veku kriviť chrbticu? Nech si len chlapec ešte poleží.. ešte sa v živote nabehá..
veď majú len 5 či 6 mesiacov.. ja to nechápem.. kam sa ponáhľate? už v 3 mesiacoch sa tu katastroficky riešilo že niekde bude problém lebo sa neotáčajú.. veď všetko má svoj čas, ako u dospelých tak u detičiek.. Môj Miško sa ledva otočí teraz, no lenivý je, má dosť kg, ale nerobím z toho tragédiu.. trénujeme, plávame, tak to nebudem znásilňovať.. a už vôbec nie chodenie.. aj ked teda on by sa možno rozbehol s rezňom v ruke aj hneď (tým myslím na jeho apetít a váhu, nie že ho kŕmim šnicľami, aby som nebola za krkavčiu 😀 😀 😀 😀 )

mi75
6. júl 2010

Moja dcera sa vedela sama postavit v postielke 7 mesacna a aj napriek tomu, zacala sama chodit az ako 11 mesacna.Netreba sa ponahlat ani sutazit, v com je moje dieta sikovnejsie ako ine.Treba si vychutnavat chvile, ktore su, lebo nam ti nasi drobci aj tak strasne rychlo vyrastu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre