Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
18. jún 2009

ahojky 🙂

ja sa nenatieram a asi ani nebudem. Pri prvom tehu som sa natierala, aj obyčajnýmn telovým mliekom, aj olejčekom weleda a ešte som používala aj elastiq krém (neviem ako sa to presne volalo) a koža na bruchu mi popraskala aj tak. Ono je to aj tak geneticky dané koľko Ti koža znesie. Samozrejme som za to, aby sa koža krémovala, ale zázraky od toho nečakaj. Teda toľko aspoň moja skúsenosť.

udusila som si zeleninku (babykarotku s hráškom) a varím si k tomu nové zemiačky. No ale tej zeleninke som neodolala, taká je strašne dobrá, mňam...

amaca
18. jún 2009

Baby prosim poradte, podla mojich vypoctov som 6tt, v sobotu mame rodinnu oslavu, neviem ci to uz mame rodine oznamit alebo nie, k dr. idem az v pondelok. Asi bude vsetkym napadne ked nebudem pit.

Co radite?

gucz
18. jún 2009

amaca ja neviem, my sme to rodine oznámili až po návšteve lekára, aj pri prvom tehu aj teraz. Ak to nechceš ešte hovoriť, tak povedz že nemôžeš piť, lebo berieš antibiotiká napríklad. Ale ak sa na to oznamovanie tešíš, tak šup do toho, určite bude rodina rada, a hneď si aj môžu pripiť na tvoje a bábetkové zdravie 🙂

dadulka2000
18. jún 2009

ja sa natieram normalnym kremom,.... tak ako aj pred tehulkovanim
minix skus sa kuknut na tvojej mamky brusko,... lebo je to viac menej dedicne, ak ma ona strie tak je mozne ze aj ty budes mat 🙂 (tym nevravim ze to ma 😀 ) a mozes sa natierat cimkolvek,... nezabranis tomu 🙂

weronikla
18. jún 2009

Olienka, ja sommala aj hrdlo zapalene, takze som len lezala, pila cajik s medom a soplila, soplila a dnes po piatich dnoch je to lepsie 🙂 Nechcela som si davat kvapky, ani by sa nemali, tak som to takto nejak pretrpela..
Minix, ja este nie, ale prave dnes som rozmyslala, ze od kedy asi by bolo treba?

andykca
18. jún 2009

amaca no ani ja neviem ja som to vyzvonila hned ako mi vysiel pozit. testik tehotensky skoro vsetkym 🙂 som bola z toho taka uplne ze najstastnejsia ze som to nevydrzala 😉 je to asi len na tebe...

ja sa zatial nenatieram nicim ale chystam sa kupit nieco 😉

janka ten Eurecin je OK? nieje to moc mastne???

minix
18. jún 2009

amaca je to individualne. Ja sa napriklad stale este vyhovaram alebo na soferovanie, alebo na antibiotika, lebo to ta nemozu ani nutit. 🙂)neuverite, ale moja rodina to stale este nevie, okrem brata teda nikto. Cakali sme aspon na zavrsenie dvoch mesiacov, takze tento vikend bude zlomovy. 🙂)))

moja mama nema ani jednu striu, tak sa mozno mozem tesit. zato, ja ked som prudko vyrastla, sa mi urobili. :(( takze na ne dispoziciu mam a podobne aj brat a to je chalan. :((

natierate si aj prsia? 🙂

naty
18. jún 2009

já sem si koupila malý balení weledy, ale přijde mi dost drahá a mám pocit, že třeba bambucký máslo mi udělá stejnou službu, prostě jen tu kůži promastit...taky mám ke striím sklony, stejně jak minix...v pubertě sem je měla na prsou a na zadku, ani sem nevěděla, kde se tam vzaly... 😀 ...tak nevím, jestli to má cenu...mamina je má taky, ale není to vůbec vidět...

už sem se objednala k dr, tak uvidím zítra...ten canesten se může, minix?? Já sem si tu četla právě diskuzi a tam holky psaly, že jim v prvním trimestru dovolili jen nějaký čípky s boritanem, či jak to bylo...

janka1
18. jún 2009

andykca je mastny ale dobre sa vstrebava hned do koze a krasne vonia 😉
mne pri prvom tehu nepopraskalo , lebo som ho mala dost male nato aku vahu mala dcera 😀 ale ved kazde tehu je ine tak uvidime, preventivne natieraj aspon pre tu krasnu vonu toho oleja 😀 😀

minix
18. jún 2009

naty, mne doktor povedal, ze canesten na vonkajsie partie a iba TROSICKU dovnutra, hned na zaciatok ti neurobi nic, nesmies si ho samozrejme davat hlboko dnu.
a myslim krem, nie cipky.

pietra
18. jún 2009

ahojte, baby ukecane 😀

ja som sa pri prvom tehu ziadnym specialnym kremom proti striam nenatierala, pripadali mi vsetky dost predrazene. Z casu na cas som sa natrela obycajnym telovym mliekom a strie sa mi na brusku nevytvorili. Ale uvazujem teraz, ci si predsa len nejaky ten krem speci nezaobstaram, lebo na vonkajsej strane stehien mi strie vznikli. Ale par som ich tam mala este z cias puberty, takze tu oblast mam asi na strie nachylnejsiu

amaca, ci to oznamis alebo nie, zalezi len na tebe a na tom, ako to citis. Ja som to ani prvykrat ani teraz nevydrzala a vykecala som to kazdemu, hned ako som nasla dve // 🙂

naty, canesten sa podla mna moze pocas tehu. Vsak ak ho mas doma, mrkni do pribaloveho letaku, tak to musi byt napisane, ci sa moze alebo nie

eva3107
18. jún 2009

Ahojte baby ...no konecne som sa tu dostala aj ..ja 🙂
Pomaly nestiham citat...Vsetkym gratulujem k uspesnym kontrolam a mi sotatne sa urcite dockame.... 😉

Co sa tyka mojho tehu a prezradenie okoliu...tak ja som to dlho nevydrzala...a v praci som to povedala skoro kazdemu.. 😅

Ale zase doma okrem mojho muzicka a svokry o tom nikto nevie...no neviem neviem ci im to uz nepoviem 🙂
Podla mna uz nieco tusia.

Co sa tyka kremovania si bruska ano je to dikutabilne...kazda zena je ina a ma inu pokozku...napr. mojej sestre za cele tehotenstvo sa kremovala natierala olejcekom...a v 9 mesiaci...jej cele popraskalo....
Aj ja som si uz zacala brusko natierat..tak uvidime...

Inak uz niektorej z vas vidno brusko? 🙂

minix
18. jún 2009

ja mam brusko iba vecer, ked sa najem, ale skorej vyzera ako zla pneumatika okolo brucha. 🙂))
cez den nemam nic. 🙂)

elefe
18. jún 2009

ahojky babule tak neviem ci som pisala ze sme pekne po sone a vsetko je OK 😉 odbery - zatial vysledky nemam ale bola to len toxo a krvny obraz tak hadam fajn,,,,keby som mala toxo tak uz asi davno potratim a krvny obraz mam celkom mizerny vzdy 😢 ,,,, chudokrvnost,,,, videla som mimiska a mam aj fotecku a tak sa celkom slubne vytesujeme 😀 ,,,uvidime co prinesu dalsie a dalsie poradne a sona,,, inak komu sa chysta manzel na porod? moj sa aj chysta , lebo prvorodeneho zmeskal a nechce si to nechat ujst ale ci si to pre finale nerozmysli 😅 ,,,, ktovie veru,,,, 😎 ako sa inak citite? ja sem tam na grcku ☹ a skoro kazde rano ma napina ale vascinou rozdycham 😝
prajem vsetkym pekny den

andykca
18. jún 2009

janka no tak som viac priklonena k olejcekom takze sa uz musim len dokopat a pojdem si ho kupit 😀 ked pekne vonia ho musim mat 😀 😀

nooo brusko tak poobedia sedim v praci a mam rozopnute gate bo ma tlacia 😅 ale vecer sa mi tiez nafukne, inac nic zatial 😉

pietra
18. jún 2009

elefe, ja som sa mojho manzela ani nepytala, ja som mu jednoducho oznamila, ze k porodu ide, predsa by ma tam nenechal samu. A teraz tiez ani s inou moznostou neratam, jednoducho tam bude

minix
18. jún 2009

ja asi buduceho manzela k porodu nechcem. 🙂))
nech pekne pocka pred salou. 🙂

gucz
18. jún 2009

môj k pôrodu nechcel ísť ani za svet, ale keď sme leteli do pôrodnice, tak tam zostal. A teraz pri druhom.... neviem či pôjde, ešte sme sa o tom nebavili.

dadulka2000
18. jún 2009

ja som svojho mala pri prvom porode a bolo to v pohode, (az na to za zaspaval ked som mala kontrakcie - tak som ho budila 😀 ), lebo som rodila od 23 - 6 rana,.... 🙂
ja som tiez nic extra nemala na brusko v prvom tehu a nemam ani ciarocku,... tak dufam ze to tak vydrzi aj teraz 😲 , ale kremujem normalnym kremikom,...

antoniab
18. jún 2009

ahoj 😉
konecne doma 😝
tak som si vzala vase rady k srdcu a budem doma musim kuk mame na brucho aby som vedela ako bude vyzerat to moje 😀 😀
ja som zatial pirbrala len 1,5kg a neblinkam jem zadvoch 😀 😀 brusko nemazem 😅
no co si tyka oznamovania tehu vedia to len moji rodicia a brat inak nik a este uvidim ako to komu poviem mne tiez nik nehadze vsetko hned nanos 😖 😀 😀 😀

cukruska1920
18. jún 2009

Ahojte..ako sa tu mavate??? ja zatial prebehujem aj ku februarovkam lebo neviem kedy mi da doktor termin...tak dufam ze potom sa to ustali 😀

dadulka2000
18. jún 2009

cukruska,... to mas hold tazke 🙂, ked si takto na hrane mesiacov,....
mna ten januar neminie 😀

pietra
18. jún 2009

dadulka, len aby 😉 ved k terminu porodu + - 2 tyzdne, takze este stale mozes rodit na silvestra 😉 😅

janka1
18. jún 2009

cukruska no , ale ja nechcem odist od vas k decembrovkam 😒
😀 😀 😀

cukruska1920
18. jún 2009

dadul...no mne doktor este nepovedal termin...podla mrchy mi vychadza koniec januara ale mala som neskoro ovulaciu tak predpokladam ze to bude zaciatok februara 😀

janka.... tak zostan...ja budem tiez nurit aj tam aj tam...ak budem stihat 😀

dadulka2000
18. jún 2009

juj,... pietra nadam nie,.... uvidime aky termin my vypocita teta midwife v pondelok,.... ci aspon to zvladne 🙂
to aby som zistovala ci je nejaka spec. premia pre novorodeniatka na silvestra 😀

janka1
18. jún 2009

dakujem cukruska 🙂 😀

cukruska1920
18. jún 2009

robite tabulku niektora??

pietra
18. jún 2009

cukruska, myslis tuto tabulku? https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu... tu tusim robila roxy

dadulka2000
18. jún 2009

cukrus, roxy ju robi,...ale teraz je asi busy s finisovanim svadby,...huraaa budu kolaciky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre