Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

danteska
7. aug 2010

@lili213 ale budete,neboj.ja som ani nevedela kedy mu vysli...nemal teploty,mrzuty bol malicko..ale Adamko krasne sedka-videla som fotecku,je zlaty 😉

kalianka
7. aug 2010

maminy... asi som vadna. davate uz lepok? nas maly mal dnes sedem mesiacov a este ho v ziadnej podobe nemal... nasla som vsak take clanky, ze by sa mal zaviest pred ukoncenim siesteho mesiaca inak hrozi vyssie riziko vzniku celiakie... som z toho na nervy. Ja a prikrmy, to je vecna nocna mora. Co uz mozme papat? Zatial papame len zeleninu, aj tu mi nejak extra nechce... potom ovocie, a po troske maso.

lili213
8. aug 2010

@danteska ty mas zlate dieta 😀 krasne ti zaspinka a celu noc tak to ti zavidim 🙂. Co mu davas na veceru?
Dakujeme aj Sebastianko je fesak to sedenie sa zlepsilo, uz sedi sam 🙂. Zubky neriesim, lebo u nas v rodine sme mali vsetci neskoro tak asi bude po mne.
@kalianka nemaj strach nic nezmeskas a detom sa podava lepok v 6 mesiaci len ak boli skor prikrmovane, najskor si musi zvyknut na zeleninku, ovocie, maso a potom pridavaj aj lepok. Daj mu do vyzivy par rozdrvenych piskot, alebo detskych susienok od 6 m. Sunarka napr.
Kup si nejaku kasu co lepok obsahuje a davaj mu ju par dni, aby si zistila ci ma nejaku reakciu.
Ja som zacala Adama prikrmovat ked mal 4 1/2 tak som mu dala lepok par dni pred 6 mesiacom.

andrejkaz
8. aug 2010

@danteska fakt zlaty chlapcek 😉 aj my sme kedysi spavali od 8mej vecer do cca 5tej rana,ale to je uz minulost....teraz sa budime minimalne 2krat za noc,trochu pocuckame mliecko a spime dalej a o 6tej rano si ho prekladam k sebe do postele a spinkame spolu este do cca 9-10tej rano 🙂
@kalianka prikrmy su aj moja nocna mora,ale lepok sme este nedavali,zacneme cca za 2tyzdne ked budeme met 7mesiacov....zeleninka nam tiez moc nesla,ale vcera som dala spenat so zemiacikom a krasne spapal,tak snad sa rozpapame
zubky tiez este nemame ani len naznak,ale nevadi,vsak raz vyjdu....a co sa tyka sedenia,tak vydrzi len chvilku,potom sa hneva,takze to nesilim,ked bude vladat sadne si sam....ale minule som vytiahla sportak a tam sa pekne drzal tej rucky a sedkal....
inak danteska aj my sme kupili taku satku ako ma maly na hlave a kym sme ju stihli pouzit sme ju stratili ☹ a potom sa uz nedala zohnat....som sa tesila ze maly bude frajer 😖

jitta
8. aug 2010

@danteska krásná fotečka
Děkujeme za gratulace k zoubku 😀
Na dnešek už malý spal jako obvykle a byl vzhůru 2x za noc, nakojila jsem ho a hnedka spinkal dál, takže celekm pohoda. asi se mu ulevilo,že se mu zoubek prořezal,ale vedle něj má už druhej a ten bude venku co nevidět.
Co se týče příkrmů, my dáváme dopoledne bílý jogurt zatím activii sladkou, má se sice dávat až kolem 8. měsíce,ale nám ho dr. doporučila a malej ho pěkně jí. na ioběd má většinou zeleninu s masem, sní1 a 1/2 malý skleničky, ale jakmile má jen zeleninu bez masa,tak mu to tolik nejede. Lepek jsme taky ještě nedávali, nechám to asi až na 8. něsíc na kaši, nebo mu lžičku kaše přimíchám do toho jogurtu.
No a sezení zatím u nás moc nefrčí 😉 malýmu se ani v kočárku moc sedět nechce, nechám ho vždy jen chvilku a pak ho položím, on si hraje a je spokojenej 😀 Uvidíme, kdy začne sedět sám.

amisa
8. aug 2010

jitta ahoj no mi sme na tom podobne stim spankom ked sme bez dudla.. dnes dokonca len raz bola hore.
Ale nam zas lekarka odporucila jogurty davat az od polovice siedmeho mesiaca ak nekojim a ak kojim tak dokonca neskor. Ale ja kojim. A lepok az koncom osmeho si tak nejak. Ale zacala som davat skorej uz v pred tyzdnom ci tak nejak. Niekde som to citala ze to velmi odkladat netreba. Ale hlavne preto ze som dufala ze to malu zasyti viac ako ryzova kasa ci kukuricna kasa. Ale nie ,nepomohlo. Myslim ze sa okolo tej stravy robi velky cirkus.. Som zvedava co povie nasa princezna na jogurt 🙂 Inak jej nechuti len jablcko a broskyna. Ostatne ovocie, zeleninka a mesko a kasicky chutia..

certica_3
8. aug 2010

@danteska to Ti normálne závidím ,ale človek nemôže mať všetko . jedno bábo som už také mala ,tak teraz si na tie staršie kolená ešte naposledy užívam riadnu zaberačku . ale nevadí hlavne že je všetko ostatné v poriadku a malinká mi robí radosť . ako pozerám na foto vy ste teda riadne zubatý ,malý je zlatý .
@lili213 my tiež nemáme žiaden zúbok ,ani len náznak .môžeme sa utešovať že to nevadí možno potom dlhšie vydržia 😀 . mne zatiaľ stačí že ma Alicka pri kojení štipká a nekúše.

danteska
8. aug 2010

@lili213 na veceru vypije 180ml vody a 6 odmeriek mlieka-to je asi 200ml mlieka...sme na UM..zatial je to v pohode..
@certica_3 nemozme mat vsetko 🙂 ja napr. "zavidim" maminam co koja..
@andrejkaz to som kupila vo vypredaji v Tescu,aj mu je velka,ale inaksiu nemali..ze je uz koniec leta,v ziadnom obchode som nic take letne uz nenasla..
@kalianka ja davam malemu do ovocia par piskot uz asi mesiac..ale su aj kase s lepkom..100 lekarov 100 nazorov,musis uvazit sama ci uz lepok das..asi by sa mal davat od 6.mesiaca,ale kazdy MUDr radi inak.. 😉 ja ale prikrmujem od 4.mesiaca takze som uz s piskotami pokrocila aj kasu sme mali s lepkom..

nella1
8. aug 2010

maminky viete poradit nejaky dobry fusak na zimu ale aby nebol zase moc drahy? inac uz nikto z vasich drobcov laskuje? my zatial zdvihame zadocek a dava si nozicky pod brusko a potom si znova len kopka na brusku.. 🙂

lili213
9. aug 2010

@danteska Adam je uz tiez na UM ale vypije malo, ako nechcel materske nechce ani UM a to som mu uz vyskusala asi vsetky druhy co sa dalo. Ked je vazne hladny vypije asi 150 ml a preto sa asi budi 2krat za noc niekedy raz.

danteska
9. aug 2010

tak to my spraskame vecer plnu flasu..ktovie,mozno je to tym,ale zaujimave ze mu prestalo mlieko chutit.. 😕

lili213
10. aug 2010

@danteska mala som s nim problem asi od 2 mesiaca a to este ani nepoznal inu stravu a ked zacal papat zeleninu a pod. tak uz prso prestaval chciet. Bola som s toho na nervy ☹ . Ale som rada ze aspon UM trochu vypije, snad si zvykne.

certica_3
11. aug 2010

Tak dievčatá my zase balíme .Zajtra večer okolo 22 hodín vyrážame smer Chorvátsko , Omiš . Dúfame že si tam užijeme morského vzduchu , vody a slniečka . Verím že to dopadne lepšie ako naša dovolenka na Šumave okiaľ sme sa vďaka prudkéme ochladeniu prišli všetci nachladnutý .Prajeme aj Vám všetkým aby aj tu bolo super počasie a deťúrence poslúchali a robili radosť .

lili213
11. aug 2010

@certica_3 prijemnu dovolenku, nech vam svieti slniecko 🙂 😎

andrejkaz
11. aug 2010

@certica_3 aj ja prajem prijemnu dovolenku🙂....my odchadzame az v nedelu do alp a uz teraz rozmyslam,ze co vsetko zabalit hlavne malemu aby som na nic nezabudla,normalne mam po rokoch cestovnu horucku 😀
inak uz celkom sluzne papame,takych 100ml zeleninky spapa na obed,najvacsi uspech mal spenat 🙂 my s mm ho moc nemusime,tak neviem po kom to dieta je.....ale dnes sa naucil uzasnu vec-pluje zeleninku okolo seba,no radost 🙂

danteska
11. aug 2010

aj ja prajem prijemnu dovolenku vsetkym co ju planuju 😉 moj maly dnes doobeda spal 3 hodiny,prekvapil ma,tak dobre nespal ani ked sme z porodnice dosli 😀 som chodila nacuvat ci dycha. ale asi to bola nahoda,nezvykne tak dlho spavat.uvidime zajtra..
@andrejkaz to je aj u nas,pluje a tesi sa,mrvi sa a otaca a neviem mu ani do pusy trafit 😀 no uz je to fuška nakrmit ho 😝

danteska
11. aug 2010

@lili213 zvykne si,neboj.ked bude vacsi mozes mu kupit aj ochutene mlieka-teda Nutrilon ma vanilkove a bananove..ale aspon troska vypije,to je hlavne 😉

lili213
12. aug 2010

@andrejkaz ani my spenat nemusime a maly ho zboznuje 😀
@danteska 😀 davam mu Nutrilon ine velmi nechcel, ako pises neskor vyskusame tie ochutene 🙂 .

certica_3
12. aug 2010

ďakujem za želania . veci pobalené , už len do auta nanosiť .počkáme kým sa malinká prvý krát pred polnocou zobudí a vyrážame .
inak aj naša točí hlavou a pluje ako o život , pekne ohodí celé okolie farbou svojej papanice . teraz používame vanish o dušu , mám ho zbalený aj so sebou . viac jedla skončí okolo ako v brušku , lebo stále nám nechutí , dokonca ani ovocie nič moc . ale rada žuve väčšie kúsky , rohlík ,chlebík , melónik .
@andrejkaz no do Alp asi musíš ako my aj teplé skoro ako na zimu a aj letné . to je veľa tašiek ...

andrejkaz
12. aug 2010

@certica_3 no ved prave,vraj v alpach je teraz cez den krasne,teplo a vecer zase zima,takze sme dali malemu oprat aj take jesenne az skoro zimne veci,a vidim to tak ze jeho taska bude 2krat taka ako moja s mm dokopy🙂
inak dnes som malemu urobila trosku nestle ryzovej kase do mojho mlieka a do toho mu dala uvareny karfiol-len sa tak po nom zaprasilo,zjedol cely Avent poharik a doteraz sme tak ledva polovicu 😉

amisa
12. aug 2010

@nella1 no mi to iste len sa sanzi ale vzdy to dopadne ze sa rozpelsi..ale dnes prvy krat davala jednu nozicku este viac pod brusko a vcera nam ukazal ze vie robit kliky :bola na prstoch noh a na rukach. Nohy, ritku a chrbatik drzala vo vzduchu. A ked sa snazi plazit stale len cuva, co ju dost stve. 😠 no co uz hadam aj palazenie i to laskovanie bude..
@certica_3 prosim ta a od kedy ste zacali davat vetsie kusky? netusim kedy zacat alebo mozno len neviem trafit formu ci tvar. Inak stastnu cestu.

certica_3
12. aug 2010

@amisa tak ešte rýchlo pred odjazdom , z chlebíka a rohlíka jej uždibkávam už asi 2 týždne , je kojená , lepok môže . ovocie sa snažím tiež kúsoček rozmačknuť medzi prstami aby bol mäkký . žuve smiešne ako bezzubá babička , ale hlavne že aspoň takto niečo zje okrem mm.
@andrejkaz mámsa overil fleesový overal na deň keď bolo chladno a hlavne na noc teplé dupačky a spací vak .

zuzkat1
13. aug 2010

ahojte🙂 mozem sa k vam pridat? moja tiez januarova🙂 17ho sa narodila

lili213
14. aug 2010

vitaj 🙂 @zuzkat1 , my sme sa januara nedockali 😀 , chybala nam pol hodinka

zuzkat1
14. aug 2010

@lili213 jej tak to ste skoro boli prvym babom v novom roku🙂

lili213
14. aug 2010

no skoro boli 🙂, poslednym 2009 v TT porodnici.

lili213
14. aug 2010

@zuzkat1 Ako pozeram tvoje fotky aj Hanka si vyklada nozicky v kociku. Adamko neustale, potom si ani poriadne sadnut nemoze.

zuzkat1
14. aug 2010

@lili213 no veru ona sa tam zvali a potom hned nohy hore...proste si urobi pohodlie🙂 a doma ako? u ti sedi? lozi?chodi?🙂 moja sedia j lozi a vcera sa prvykrat postavila s pomocou🙂

zuzkat1
14. aug 2010

@lili213 velmi pekny chlapcek🙂

lili213
14. aug 2010

@zuzkat1 tak to mas sikulku 🙂 , Adamko sedi, ale este nestvornoskuje, len skusa 😀 a pohupuje sa, postavi sa len s pomocou. dakujem aj Hanka je krasna princeznicka 🙂
par fotiek 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre